Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

Tiyatro Kursları Açık Mı? - Tiyatro Kursları Ne Zaman Açılacak?

Pandemi Sürecinde Tiyatro Eğitimi

İtiraf etmek gerekiyor ki pandemi süreci hayatımızın birçok noktasını alt üst etti. Çalışma şartlarından sosyal aktivitelere kadar gündelik hayatımızın parçası olan çok sayıda unsuru ya dijital dünyaya taşımaya çalıştık ya da bir süreliğine ara verdik. Elbette tüm bunlardan payını alan bir konu da hobi ve meslek kursları oldu.

Tiyatro kursları açık mı sorusu pandemi boyunca tiyatro tutkunlarının tiyatrolar açık mı sorusu ile birlikte en çok merak ettiği konulardan biriydi. Nitekim tiyatro kursları pandemi süresince zaman zaman kapanmak ya da dijital platformlara taşınmak zorunda kaldı. Birçok insan bu süreçte tiyatro kursları ne zaman açılacak sorusuna bir cevap bulmaya çalışsa da süreç içerisindeki belirsizliklerin hem eğitmenleri hem de tiyatro severleri yıprattığını söyleyebiliriz.

Tiyatro Kursları Pandemi Koşullarına Uygun Bir Biçimde Devam Ediyor

Sinema Akademi ailesi olarak tiyatro kursları ne zaman açılacak 2021 yılı itibariyle tiyatro kursları açık mı gibi sorularla sıklıkla karşılaştığımız için bu sorulara bir yanıt vermek istedik. Tiyatro kursu programlarımıza pandemi koşullarına uygun bir şekilde devam ediyor, gerekli tedbirleri alarak kursiyerlerimizin sağlığını korumaya özen gösteriyoruz.

Ancak bu noktada bir hatırlatma yapmanın da faydalı olduğuna inanıyoruz. Tiyatro kursları ne zaman açılacak sorusu 2021 yazı itibariyle biraz daha esneyen pandemi önlemleri sayesinde yanıta kavuşmuş oldu. Buna karşılık ilerleyen süreçlerde pandemi tedbirlerinin sıkılaştırılması ve bu süreçte eğitim kurumlarının geçici bir süreyle kapatılması gibi bir durum söz konusu olduğu takdirde en azından yüz yüze eğitimlerin aksayabileceğini de belirtmek gerekiyor. Buna karşılık Ağustos, Eylül ve Ekim döneminde tiyatro kursları açık mı sorusuna kursiyerlerimizin gönül rahatlığıyla programlarımızdan yararlanabileceği cevabını verebiliriz.

Tiyatro Kursları Pandemi Önlemleri

Yukarıda belirttiğimiz gibi tiyatro kursları başta olmak üzere tüm eğitim programlarımızda kursiyerlerimizin sağlığını son derece önemsiyor, Coronavirüs'e karşı alınması gereken tüm tedbirleri alıyoruz. Dolayısıyla tiyatro kursları açık mı sorusuna gönül rahatlığıyla olumlu cevap verdiğimiz için eğitmenlerimizin ve kursiyerlerimizin sağlığını riske attığımızı düşünmeyin. Aksine son derece steril bir ders ortamı sağlayarak hem eğitmenlerimizin hem de kursiyerlerimizin bulaş riskini en aza indiriyoruz. Tiyatro kurslarımız için aldığımız pandemi önlemlerini ise şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Tiyatro kursları pandemi önlemlerimizin en başında tüm dersliklerimizin Sağlık Bakanlığı dökümanlarına uygun bir şekilde titizlikle sterilize edilmesi geliyor.
  • Gün içerisinde sıklıkla temas edilen kapı kolu gibi özel alanları belirleyerek bu bölgelerin temizliği ve kontrolü için personeller görevlendiriyoruz.
  • Dersliklerimizde sıra ve oturma düzeninin sosyal mesafe kuralına uygun bir şekilde yapılmasını sağlıyoruz.
  • Tiyatro kursları pandemi önlemleri dışında da dersliklerimizde hava sirkülasyonunu sağlıyor, eğitimlerimizin son derece havadar ve ferah ortamlarda gerçekleşmesine önem veriyoruz.
  • Ders esnasında eğitmenlerimiz ve kursiyerlerimizden derse engel bir durum teşkil etmediği sürece maske takmalarını istiyoruz.
  • Maske kullanımı sırasında çalışanlarımızın maskeye dokunmadan önce el hijyenlerine dikkat etmeleri yönünde uyarılarda bulunuyor, personellerimizin tamamını pandemi ve bu süreçte yapılması gerekenler hakkında bilgilendiriyoruz.

Tiyatro kursları açık mı diye merak ediyor, pandemi sürecinde tiyatro kurslarımızda hangi koşullarda sürdürdüğümüzü merak ediyorsanız Sanat Akademi'yi ziyaret ederek kurumumuz hakkında bilgi edinebilir, çalışanlarımızın ve kursiyerlerimizin sağlığına ne kadar hassasiyet gösterdiğimizi kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Online Tiyatro Kursları - Pandemi Süreci Kursiyerlerimize Ulaşmamıza Engel Değil!

Yüz yüze tiyatro kursları açık mı sorusuna ek olarak Sinema Akademi ailesi olarak online tiyatro kursları ile de kursiyerlerimize kapsamlı bir tiyatro eğitimi sunduğumuzu vurgulamak isteriz. Elbette tiyatro kursları söz konusu olduğunda uygulamalı ve yüz yüze bir eğitimin çok daha verimli olduğu inkar edilemez. Ancak yine de pandemi sürecinin tiyatro ve sanat tutkumuzun önüne geçmesine izin vermiyor, online tiyatro kursları ile eğitimlerimize devam ediyoruz.

Ayrıca tiyatro kursları devam ederken pandemi yasaklarının gündeme gelmesi halinde kursa devam etmek isteyen kursiyerlerimize online tiyatro kursları ile telafi dersleri sunduğumuzu da hatırlatalım. Şimdilik herhangi bir yasak ya da tiyatro kurslarına engel olan bir tedbir söz konusu olmasa da böylesi bir durumda isteyen kursiyerlerimiz online tiyatro kursları ile derslerine devam edebilir ve pandemi yasakları ortadan kalktıktan sonra yüz yüze eğitimlerini sürdürebilirler.

[widget-136]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40