Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

Türkiye’de Konservatuar Bölümü Olan Üniversiteler

Oyuncu Olmak İsteyenler Hangi Üniversitelere Gitmeli?

Oyunculuk hayali ile yanıp tutuşan, oyunculuğu profesyonel anlamda yapmak isteyen, akademik eğitimle kendini geliştirme amacında olanlar için ülkemizin en iyi üniversiteleri konservatuar eğitimi veriyor. Sadece oyunculuk değil sahne sanatlarının her alanında Türkiye'nin en iyi üniversitelerinde eğitim almak mümkün. Müzisyen ya da dansçı olmak isteyenler, tiyatro oyunculuğu ya da orkestra şefliği hayali olanlar için birbirinden kaliteli eğitimler var.

Oyunculuk, tiyatro şan, ses, piyano, gitar ve sanatın diğer dallarında konservatuar eğitimi veren üniversitelerimiz ve iletişim bilgileri sayfamızda...

ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuarı

2005 yılında kurulan Adnan Menderes Üniversitesi Devlet Konservatuar​ı, Piyano ve Yaylı Çalgılar ana sanat dalında eğitimler vermektedir. Eğitim programları ve bölümler hakkında bilgi almak isterseniz üniversitenin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Web: http://akademik.adu.edu.tr/dk/

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuarı
1999 yılında kurulan Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuar​ı; Türk Sanat Müziği Bölümü ve Türk Halk Müziği Bölümü, Müzik Bölümü ve Sahne Sanatları Bölümlerinde eğitim vermektedir.

Web: http://konservatuvar.aku.edu.tr/

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ Antalya Devlet Konservatuarı
Akdeniz Üniversitesi Devlet Konservatuar​ı, Müzik, Sahne Sanatları Bölümü ve Geleneksel Türk Müziği alanlarında eğitim vermektedir. Oyunculuk eğitimi almak isteyenler sahne sanatları bölümlerinden yararlanabilirler.

Web: http://konservatuvar.akdeniz.edu.tr/

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuarı
Türkiye’de konservatuar bölümü olan üniversiteler listemizdeki Anadolu Üniversitesi’nde Müzik Bölümü, Sahne Sanatları Bölümü, Çalgı Yapım Bölümü, Müzikoloji Anabilim Dalı dahilinde eğitimler verilmektedir.

Web: https://www.anadolu.edu.tr/akademik/yuksekokullar/265/devlet-konservatuvari/genel-bilgi

ANKARA ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuarı
Konservatuar bölümü olan üniversite listemizdeki Ankara Üniversitesi’nde ise Müzik Bölümü ve Sahne Sanatları Bölümü yer almaktadır. Hayali oyuncu olmak olanların eğitim alabileceği en iyi üniversitelerden biridir.

Web: http://www.audk.ankara.edu.tr/

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuarı
Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuarı, Müzik bölümü ve Sahne Sanatları bölümü olmak üzere iki ana birim altında eğitim vermektedir. Kompozisyon ve Müzik Teorisi, Orkestra ve Koro Şefliği, Yaylı Çalgılar, Vurmalı ve Üflemeli Çalgılar, Piyano-Arp-Gitar ile Opera ve Koro Şarkıcılığı, Popüler Müzik Şarkıcılığı dallarında eğitim alabilirsiniz.

Web: http://konservatuvar.baskent.edu.tr/kw/index.php

BİLKENT ÜNİVERSİTESİ Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 
Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi iki ana bölümden oluşmaktadır. Tiyatro eğitimi almak isteyenler için Türkiye’de konservatuar eğitimi veren üniversiteler arasında en iyilerden biri Bilkent’tir.

Web: http://mho.bilkent.edu.tr/

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuarı
Konservatuar eğitimi veren üniversiteler arasında yer alan ve 1989 yılında eğitim hayatına başlayan Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuar​ı, Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü'nde eğitim vermektedir.

Web: https://devletkonservatuvari.cu.edu.tr/

DİCLE ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuarı
2002 yılında kurulan Dicle Üniversitesi Devlet Konservatuar​ı, Temel bilimler, Ses eğitimi ve Türk Halk oyunları alanında eğitim almak isteyen öğrencilerine eğitimler vermektedir.

Web: https://www.dicle.edu.tr/tr/birimler/devlet-konservatuari

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuarı
Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuar​ı, Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar, Yaylı Çalgılar, Bale, Kompozisyon ve Orkestra Şefliği, Opera, Piyano Onarımı-Yapımı bölümlerinde eğitim vermektedir.

Web: http://konservatuvar.deu.edu.tr/tr/

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ Ankara Devlet Konservatuarı
Müzik Bölümü, Sahne Sanatları Bölümü ve Müzik Bilimi alanlarında eğitimler veren Hacettepe Devlet Konservatuarı, en iyi konservatuarlar arasında da yer almaktadır. Oyuncu olmak isteyenlerin tercih ettiği ilk üniversitelerden biridir.

Web: http://www.konser.hacettepe.edu.tr/

HALİÇ ÜNİVERSİTESİ Konservatuarı 
Tiyatro, Türk Musikisi, Opera ve Konser Şarkıcılığı alanlarında eğitim alabileceğiniz Haliç Üniversitesi İstanbul’da yer alan eğitim seçeneklerinizden biridir.

Web: https://halic.edu.tr/tr/akademik/fakulteler/guzel-sanatlar-fakultesi

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuvarı
İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvar​ı en köklü üniversiteler arasında yer almaktadır. Müzikoloji, Sahne Sanatları Bölümü ve Müzik Bölümü olmak üzere 3 ana bilim dalı yer almaktadır.

Web: http://konservatuvar.istanbul.edu.tr/

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuvarı 
Türkiye’de konservatuvar bölümü olan üniversiteler arasındaki Karadeniz Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvar​ı, sadece müzikoloji bölümü ile öğrencilerine eğitim vermektedir.  

Web: https://ktu.edu.tr/guzelsanatlar

KARS KAFKAS ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuvarı 
Kafkas Üniversitesi Devlet Konservatuvar​ı, 2003 yılından itibaren Müzikoloji, Müzik, Sahne Sanatları Bölümü ve Geleneksel Türk Müziği bölümlerinde eğitim vermektedir. Oyunculuk eğitimi almak isteyenlerin tercih edebileceği üniversitelerden biridir.

Web: http://www.kafkas.edu.tr/

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuvarı 
Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Müzik, Müzikoloji ve Türk Müziği Bölümü ile eğitim veren konservatuvarlar arasında yer almaktadır.

Web: http://dk.kocaeli.edu.tr/

MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR Devlet Konservatuvarı
Türkiye’de konservatuvar bölümü olan üniversiteler listemizdeki Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvar​ı; Müzikoloji, Sahne Sanatları ve Müzik olmak üzere 3 farklı ana bilim dalında eğitim vermektedir.

Web: http://www.msgsu.edu.tr/faculties/devlet-konservatuvari

ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuvarı 
1993 yılında kurulan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Devlet Konservatuvarı; Müzikoloji, Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü'nde eğitim vermektedir. Oyunculuk eğitimi almak isteyenlerin en çok tercih ettiği üniversiteler arasındadır.

Web: http://konservatuvar.omu.edu.tr/

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı 
1991 yılında kurulmuş olan Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvar​ı, Geleneksel Türk Müziği, Müzik ve Sahne Sanatları olmak üzere eğitim almak

Web: https://www.selcuk.edu.tr/Birim/konservatuvarlar/dilek_sabanci_devlet_kons/1874

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ Devlet Konservatuvarı 
Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvar​ı, Yaylı Çalgılar, Üfleme ve Vurma Çalgılar, Piyano, Kompozisyon ve Orkestra Şefliği Türk Müziği ana sanat dalı olmak üzere 5 ayrı bölüm altında eğitim vermektedir.

Web: http://konservatuvar.uludag.edu.tr/

Hayallerinize Giden Yolda Doğru Adımlar Atın!

Türkiye’de konservatuvar bölümü olan üniversitelerden eğitim alarak hayallerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Sahne deneyimi kazanır, mesleğinizin zorluklarını ve akademik taraflarını öğrenir, kendinizi yetiştirir ve geliştirirsiniz.

Başarılı bir oyuncu olmak için eğitim almanız gerektiğini unutmamalısınız. Konservatuvar sınavlarında başarılı olamadıysanız ve oyunculuk mesleğini yapmak istiyorsanız özel oyunculuk kursları ile bu tutkunuzu gerçekleştirebilirisiniz. 

[widget-139]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40