Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

Sinema Akademi

Hakkımızda

Sinema Akademi, Girişimci Eğitmen Fotoğraf Sanatçısı Orhan Gürbüz tarafından 2008 yılında kurulmuştur.

Alanında uzman ve deneyimli tiyatro ve sinema oyuncuları, yurt içi ve yurt dışında dizi ve film projeleriyle tanınmış başarılı sanatçılar, oyuncu koçları, eğitim danışmanları, akademisyenler, iletişim uzmanları, senaryo yazarları, yönetmenler, kameramanlar, art direktörler, kariyer ve imaj danışmanları ile geniş bir sanat ekibinden oluşan kadroyla Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında ve uygulama ağırlıklı 40’tan fazla branşta sahne sanatları, mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri vermekteyiz.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir kurum olarak 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle öğrencilerimizin ihtiyaç ve beklentilerine uygun, öğrenme hızları, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktalarını göz önünde bulundurarak kişiselleştirilmiş bir program hazırlamaktayız.

Sinema Akademi 22

İçindeki sanatçıyı keşfet! Hemen kayıt ol!

15+

Yıllık Deneyim

Oyunculuk ve sinema eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Sinema Akademi eğitim şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

10500+

Mezun Öğrenci

Oyunculuk ve sahne sanatlarıyla ilgili mesleklerde uzmanlaşan binlerce öğrenci.

Sinema Akademi 21

Vizyon

Yaşam boyu öğrenme odaklı ve eğitimdeki öncülüğüyle toplumsal ve sanatsal gelişime yön veren uluslararası bir eğitim kurumu olmak vizyonumuzdur.

Sinema Akademi olarak bilimsel eğitim yöntemlerinin ışığında ve güncel eğitim teknolojilerini kullanarak, elde ettiği köklü bilgi birikimini sürekli güncelleyen, dünya standartlarını yakından takip ederek öğrencilerine her zaman günceli sunan, sanatsal ve kültürel faaliyetlerle daha iyi bir geleceğin şekillenmesine katkıda bulunan prestijli ve öncü bir akademi olmaya devam etmek önceliğimizdir.

Her biri alanında uzman, sanata gönül vermiş ve sanat dallarının gelişmesine katkıda bulunmuş tecrübeli eğitim kadromuzla tiyatro ve sinema tutkusunu gelecek nesillere aktarmak, güven duyulan bir kurum olarak hayata ve insanlığa değer katmak arzumuzdur.

Misyon

Misyonumuz; sanata saygının temel değer olarak kabul edildiği, verimli, yaratıcı ve akademik bir paylaşım ortamında, çağdaş eğitim yöntemleriyle ülkemizin başarılı sanatçılarını yetiştirmektir.

Sanata gönül vermiş bireyleri geleneksel ve çağdaş değerlerle yoğurarak, bilgili, entelektüel birikimi yüksek, yaratıcı ve eleştirel düşünen, hayata daha özgür bakan, kendini sürekli geliştiren, özgüveni yüksek, üstleneceği mesleki ve sosyal sorumlulukları hakkıyla yerine getirecek Tiyatro, Sinema ve TV dünyasının başarılı isimlerini ülkemize kazandırmak amacımızdır.

Öğrencilerimizi mesleki bilgi ve becerilerini dünyanın her yerinde kullanabilecekleri şekilde profesyonel hayata hazırlayarak ülkemizi dünyada temsil eden bir eğitim kurumu olmak hedefimizdir.

Sinema Akademi Sanat Kursu 3
Sinema Akademi Oyunculuk Kursu 14

Değerler

Eğitim felsefemizle standartlardan ve taklitten uzak, geçmişin bilgi birikimi ile geleceğin eğitim ihtiyaçlarını dikkate alarak öğrencilerimize ışık oluyoruz.

Eğitim içeriklerinde bilimsellik, programlarımızda sürdürülebilirlik, sistemde yenilikçilik ve öncülük, öğrenci memnuniyetinde güvenirlik en önemli değerlerimizdir. Aklın ve bilimin ışığında, sürekli öğrenen ve gelişen bir kurum olarak özverili ve çözüm odaklı kadromuzla sahne sanatlarını yaşatmaya devam ediyoruz.

Öğrencinin sahip olduğu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek, öz güveni yüksek, nitelikli ve donanımlı, özgür düşünen sanatçılar yetiştirmek için canla başla çalışıyoruz.

20’den Fazla Uzman Eğitmen

Her biri alanında uzman, sanata gönül vermiş, tiyatro ve sinemanın gelişmesine katkıda bulunmuş tecrübeli oyuncular, yönetmenler, spikerler, dublaj sanatçıları tek çatı altında!

Oyunculuk, tiyatro ve konservatuara hazırlık, seslendirme ve dublaj, spikerlik ve sunuculuk, yönetmenlik, senaryo yazarlığı ve diksiyon gibi sahne sanatları ile görsel ve işitsel sanat dallarında deneyimli, yerli ve yabancı yapımlarda rol almış Türkiye’nin ünlü oyuncuları, seslendirme sanatçıları, yönetmenleri, sanat direktörleri ve alanında usta isimlerle en iyi eğitimleri veriyoruz.

Tiyatro ve sinema dünyasının yıldızları arasında yerinizi almak ve yeteneklerine yön vermek isteyen herkesi doğru eğitmenlerle doğru hedeflere ulaştırıyoruz.

Oyunculuk Egitimleri 19
Oyunculuk Dersleri 16

51 Dalda Sanat ve Kişisel Gelişim Eğitimleri

Tutkusunu mesleğe dönüştürmek, yeteneklerini geliştirmek ve kendine değer katmak isteyen her yaştan öğrencimize uygun eğitim sunuyoruz!

Oyunculuk, spikerlik ya da seslendirme sanatçılığı hayali olanlar, konservatuar okumak isteyenler, imajını değiştirmeyi düşünenler, kendini daha iyi ifade etmeyi amaçlayanlar için sahne sanatları eğitimleri, teknik atölyeler, konservatuar programları, etkili iletişim eğitimleri, kişisel ve mesleki gelişim kursları hazırladık!

Senaryo ve film projeleri, sahne çalışmaları ve yıl sonu gösterileriyle sanatı teorikte değil pratikte öğreterek alanının en iyilerini yetiştiriyoruz.

10500 Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize sahne sanatlarının tekniğini ve pratiğini aktardık.

Teknik ve pratik donanımda eğitim merkezimiz, ferah atölyeler, Avrupa standartlarında uygulamalı eğitim programlarımız, senaryo ve film çalışmalarımız, duayenlerle söyleşiler ve workshop etkinliklerimiz, tiyatro ve film gösterimlerimiz ile sosyal sorumluluk projeleri gibi ayrıcalıklı hizmetlerimize ek olarak güler yüzlü yaklaşımımızla öğrencilerimizi samimi ve içten bir ortama davet ediyoruz.

Tamamen kişiye özel, ilgisine, öğrenme hızına ve yeteneklerine göre şekillenen eğitimlerle geleceğin başarılı sanatçılarını yetiştirmeye devam ediyoruz.

Oyunculuk Egitim 13
Sinema Kurslari

Eğitim Markalarımız

Nitelikli iş gücü yetiştirerek ülke değerlerine katkıda bulunmak, kendine güvenen, sanatsal bilinç kazanmış, yaratıcı, girişimci ve donanımlı bireyler yetiştirmek için 20 eğitim markasını hayata geçirdik.

Hobi ve Mesleki Gelişim alanında Sanat Akademi, Foto Life Akademi, Sinema Akademi, Dans Akademi, Bale Akademi, Müzik Akademi, Resim Akademi ve Model Akademi; Kişisel Gelişim ve Kariyer Kursları olarak Kariyer Home, İmaj Akademi, SEO Akademi, Web Akademi ve Dil Akademi ile ülke gelişimine katkıda bulunan, kültürel değerlere önem veren, analitik düşünen, mükemmeliyet kültürünü benimsemiş, alanında yetkin ve yenilikçi isimleri ülkemize kazandırıyoruz.

150’den fazla branş eğitimimizle hayat boyu öğrenmeyi hedefleyen her yaştan öğrencimize kariyer fırsatları yaratıyor, kişisel gelişimlerine katkı sağlıyoruz.

Sinema Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Türkiye’nin en çok tavsiye edilen sanat okulu olarak ünlü televizyon kanallarına konuk olduk, gazete ve dergilerde yer aldık. Sahne sanatları, görsel ve işitsel sanatlar hakkında merak edilenleri yanıtladık, kurumumuzdan bahsettik… Bizi yakından tanımak istiyorsanız konuk olduğumuz TV programlarını izleyin, yazılarımızı takip edin…

Sinema Akademi Tv Programlari

TV Programları

Sinema Akademi TV ekranlarında! Türkiye’nin en çok izlenen TV kanallarına konuk olarak akademimizden bahsettik.

Sinema Akademi Gazete Haberleri

Gazete Haberleri

Eğitim metodumuz, ünlü eğitmenlerimiz, sahne çalışmalarımız ve öğrencilerimizin başarıları ile gazetelerde yer aldık.

Sinema Akademi Dergi Roportajlari

Dergi Röportajları

Sanat dalları ile ilgili yazılarımız, duayenlerle söyleşilerimiz, tiyatro organizasyonlarımızla ünlü dergilerde yer aldık.

Bizden Haberler

Oyunculuk ve sinema eğitimlerimizi, kampanyalarımızı ve etkinliklerimizi yakından takip edin, siz de ailemizin bir parçası olun.

Türkiye’nin En Keyifli Sanat Okulu Sinema Akademi’yi İnceleyin!

Kurs binamızı, eğitimlerimizi, tiyatro ve kamera önü çalışmalarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Sinema Akademi öğrencilerinin yorumlarına göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın! Sinema Akademi’yi başarılı kılan şey; sanatsever binlerce yetenekli değerin ailemizin bir parçası olmasıdır!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Ayrıcalıklı Standartlarda Eğitim Alın! Akademi Ailemizi İnceleyin!

Sinema Akademi’de standartların dışında, sıradanlıktan uzakta bir eğitim sizi bekliyor! Dersliklerimize, oyunculuk sınıflarımıza ve sosyal alanlarımıza yakından bakın; keyifli eğitimlerimizden fotoğraflarla akademimizi tanıyın, mezunlarımızın başarılarını inceleyin! Siz de ailemizin bir parçası olun…

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40