Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

Oyunculuk Kursu

İçindeki Oyuncuyu Keşfet!

Senin Sahnen, Senin Hikayen Yıldızın Parlasın!

Yeteneğim var, oyuncu olmak istiyorum ama nereden başlayacağımı bilemiyorum diyorsanız doğru yerdesiniz! Sinema Akademi oyunculuk kursu Türkiye’nin en çok tercih edilen sinema okulu!

Sıradan hayatın akışına kendinizi çok mu kaptırdınız? Sevmediğiniz bir mesleği yapıyor ve hayatınızın akışını farklı yöne mi çevirmek istiyorsunuz? Oyunculuk yapmak içinizde ukde olarak mı kaldı? Temel oyunculuk becerilerinden doğaçlama rol yapmaya, beden dilini kullanmadan dans etmeye kadar oyunculuğun keyifli dünyasına adım atacağınız bir yolculuk Sinema Akademi’de sizi bekliyor!

Oyunculuk kursu programını sahne tutkusu olan ve oyunculuğu meslek edinmek isteyen tüm sanatseverler için özel olarak hazırladık! Haydi, sahneye ilk adımı atın!

Her yıl oyunculuk eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

oyunculuk kursu

Tüm Oyunculuk Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Fiyat
Erken Kayıtta %50 İndirim
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
16 Hafta 64 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Oyunculuk Kursu; haftada 1 gün 4 saatten 16 haftalık bir program olup teorik dersleri ve sahne uygulamalarını içinde bulunduran, diksiyon ve beden dili kullanımı, topluluk önünde heyecanı yenme, tiyatro ve kamera önü oyunculuk teknikleri, doğaçlama ve karakter okuma gibi konuları içeren ayrıntılı bir eğitimdir.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Oyunculuk Kursu Sinema Akademi

Sahne sanatlarını en ince ayrıntılarına kadar öğrenmek, yeteneklerinizi şekillendirmek ve adından söz ettiren bir oyuncu olmak için Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı, sahne deneyimi kazandıran, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel oyunculuk kursu programlarıyla öğrenme hızınıza, bilginize ve grubun dinamiğine göre fark yaratan eğitimler alın!

oyunculuk dersi

Alanında Ünlü Eğitmenler

Her biri alanında ünlü, oyunculuğa ve sahne sanatlarına kendini adamış, Türkiye’nin duayen isimlerinden oyunculuk eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
oyunculuk kursları

%100 Öğrenme Garantisi

En az 3 kur, toplamda 9 aylık eğitim programımıza katılan, kurs sonunda eksik kaldığını ya da öğrenemediğini düşünen öğrencilerimize tekrar hakkı.

Telafi İmkanı »
meb oyunculuk kursu

MEB Onaylı Sertifika

İş başvurularında referansınız olacak, yaptığınız işin eğitimini aldığınızı belgeleyen MEB onaylı oyunculuk kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında oyunculuk eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların oyunculuk dersi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden oyunculuk kursu alarak suça ortak olmayın!

oyunculuk eğitimi

Yeteneklerinizi Keşfedin!

Eğlence ve rol yapma tutkusuyla yanıp tutuşuyor musunuz? Belki de taklit yeteneğiniz harikadır ve bunu oyunculukla birleştirmek istiyorsunuz. Oyunculuk kursları, sizin için doğru yolun bu olup olmadığını keşfetmenin harika bir yolu olabilir.

Eğer iş ya da okul stresi sizi bunalttıysa ve keyifli bir uğraş arıyorsanız, ya da belki de oyunculuk mesleğine adım atmak ve sağlam bir temel oluşturmak istiyorsanız, Sinema Akademi tam size göre! Burada rol becerilerinden doğaçlamaya, diksiyondan beden diline, tiyatro oyunculuğundan kamera önü performansına kadar her şeyi öğrenebilirsiniz.

Sinema Akademi oyunculuk kurslarıyla hayallerinizi gerçekleştirmeye vakit kaybetmeden başlayabilirsiniz. Burada sadece mesleki deneyim kazanmakla kalmaz, aynı zamanda yeni insanlarla tanışır ve sosyal bir ortamda kendinizi geliştirme şansı bulursunuz.

Sahne Eğitimleri Alın!

Oyunculuk kursları sadece oyunculukla ilgili bilgi ve beceri kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda iletişim ve ifade yeteneklerinizi de geliştirir.

Oyunculuğun büyülü dünyasında duygularınızı ve düşüncelerinizi özgürce ifade etme şansı bulurken, sahnedeki varlık hissiyle özgüveninizi artırır, aynı zamanda rol becerilerinizi geliştirerek mesleki bilgi ve deneyim kazanırsınız. Yeni arkadaşlar edinerek sosyalleşmenin yanı sıra kişisel gelişiminize katkıda bulunur ve sosyal hayatta da takdir edilen biri haline gelirsiniz.

Oyunculuk kursu programımız, sahne tutkusu olan ve oyunculuğu meslek olarak benimsemeyi hedefleyen tüm sanatseverler için özel olarak hazırlandı. Oyunculuk kursu, yeteneklerinizi keşfetmenize ve geliştirmenize olanak sağlar!

oyunculuk dersleri
oyunculuk eğitimleri

Başarılı Bir Oyuncu Olun!

Eğer tiyatroda, televizyon dizilerinde ya da sinemada unutulmaz performanslar sergileyerek başarılı bir oyuncu olmayı hedefliyorsanız, zaman kaybetmeden harekete geçin!

Oyunculuk alanında hem teorik hem de pratik derslerle eğitim almak, sahnede roller üstlenerek kariyerinizi şekillendirmek ve adınızı duyuran bir oyuncu olmak için Sinema Akademi'nin oyunculuk kurslarına kaydolun. Uluslararası standartlarda eğitim almanın avantajları ve ayrıcalıklarıyla kariyerinize yön verin.

Bir profesyonel oyuncu olmak istiyorsanız, sahnede olmak gerekir! Sahne deneyimi kazanabileceğiniz oyunculuk eğitimleri için akademimize gelin ve yolculuğunuza başlayın.

Türkiye’nin En Kapsamlı Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarımızda görsel materyal ve uygulama ağırlıklı oyunculuk dersi anlatımları, öğrencilerimizin yeteneklerini geliştirecek ve öğrendiklerini pekiştirecek sahne çalışmaları, usta eğiticilerden performanslarına yorumlar, kaçırılan derslerin telafisi, senaryo ve film projeleri, oyunculuk eğitimi sonrası kariyer danışmanlığı ve iş imkanları ile oyunculuğa ve sanata gönül veren herkesin yanındayız! Söylediklerimizle değil yaptıklarımızla göz önündeyiz!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun oyunculuk kursu programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre oyunculuk eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan oyunculuk dersleri veriyoruz.

oyunculuk kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi oyunculuk dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Kariyer Danışmanlığı

Oyunculuk mesleğinize sağlam adımlarla başlamanız için kariyer koçluğu yapıyor, imaj ve PR çalışmalarınızı gerçekleştiriyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Oyunculuk eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Avrupa Standartlarında Uygulamalı Oyunculuk Eğitimleri, Keyifli Etkinlikler ve Unutulmaz Dostluklarla Dolu Bir Serüven Sizi Bekliyor!

Yeteneğim var, oyuncu olmak istiyorum ama nereden başlayacağımı bilmiyorum ya da mesleğim bana göre değil hayallerimi gerçekleştirmem gerek diyorsanız doğru adrese geldiniz! Gelin, bir kahvemizi için, tanışalım, sanattan ve hayattan konuşalım. Size en uygun oyunculuk eğitimini belirleyerek hayatınıza yön verelim…Oyunculuk kursu ile mesleğinizi edinin...

sinema akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sinema akademi oyunculuk kursu

Kariyerinizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik oyunculuk eğitimi programını belirleyelim, kariyer planınızı yapalım, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
sinema akademi sanat okulu

Hayalleriniz Gerçek Olsun!

Uygulamalı oyunculuk eğitimleri ile deneyim kazanın, işin uzmanlarıyla çalışın, sahnelerin yıldızı olun, hayallerinizi gerçeğe dönüştürün!

Kayıt Ol »

Yeteneklerini Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki sanat tutkusu bize yeter! Oyunculuğa yeni başlayanlar, sinema tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli oyunculuk eğitimleri sizleri bekliyor!

oyunculuk dersi

Uluslararası Eğitim Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan oyunculuk eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 12800’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz bu yeni oyunculuk eğitimi metodumuzda öğrenme hızınıza, bilginize ve grubun dinamiğine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz. Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken baz aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, eğitim salonlarımızın konforuna, araç gereç donanımına, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

İster hobi amaçlı oyunculuk eğitimi almak isteyin, isterseniz meslek edinme amacınız olsun dünyanın en iyi sanat okulları ve en iyi oyunculuk kursu programlarını değerlendirilerek hazırladığımız derslerle farklı uzmanlık alanlarında ilginize ve merakınıza uygun eğitimler alabilirsiniz.

MEB Ruhsatlı Eğitim Kurumu

Kalitemizi MEB standartlarıyla gösteriyor, kaçak ve merdiven altı oyunculuk kursu merkezlerine karşılık öğrencilerimizin vaktini ve hayallerini çalmıyoruz!

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir oyunculuk kursu olarak derslik büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ekipman ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli hocalardan eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun eğitimler veriyoruz.

Sinema Akademi olarak hem MEB hem de Avrupa standartlarını göz önünde bulunduruyor kalitemizi, konforumuzu ve oyunculuk dersi programlarımızı geliştirmeye devam ediyoruz. MEB ruhsatı olmayan kurumların oyunculuk eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden eğitim alarak suça ortak olmayın!

meb ruhsatlı oyunculuk kursu
uygulamalı oyunculuk eğitimi

Uygulamalı Oyunculuk Eğitimi Sistemi

Öğrencilerimizin yeteneklerini geliştirecek ve öğrendiklerini pekiştirecek sahne çalışmaları, kamera önü projeler ve uygulamalı oyunculuk dersi ile teoriği değil pratiği öğretiyoruz!

Oyunculuk kursları için ders anlatımlarını son teknoloji ile donatılmış sınıflarımızda görsel materyal ağırlıklı yapıyor, uygulama ağırlıklı oyunculuk kursu ile teorik anlatımlardan uzaklaştırarak tamamen görsel algıya hitap eden, yaparak ve yaşayarak öğrenme metodundan ilham alan tekniğimizle işliyoruz. Tiyatro ve sinema oyunculuğu projelerimizle öğrencilerimize mesleki deneyim kazandırıyoruz.

Oyunculuk en iyi sahnede öğrenilir! Öğrencilerimizi sahne sanatlarında uzmanlaştıracak oyunculuk eğitimi sistemimizi her geçen gün geliştiriyoruz.

Kariyer Danışmanlığı

Üniversiteden yeni mezun olanlara, mesleğinden eski tadı alamayanlara ya da hayallerinin peşinde koşmak isteyenlere kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Oyunculukla ilgili mesleki bilgi ve beceri sahibi olmak isteyen ancak nereden başlayacağına karar veremeyenler için kariyer planlama hizmeti vererek uzmanlaşmak istedikleri branşa, ilgi ve ihtiyaçlarına en uygun oyunculuk kurslarını belirliyor, kişisel ve mesleki gelişim eğitimleriyle kariyerlerine sağlam adımlarla başlamalarına yardımcı oluyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor, yeni bir imaj kazanmalarını sağlıyoruz.

Başarılı ve ünlü bir oyuncu olmanız için oyunculuk kursu ihtiyaçlarınızdan imajınıza kadar ufak dokunuşlarımızla hayatınızı değiştiriyoruz.

kariyer danışmanlığı oyunculuk
iş imkanı oyunculuk

İş İmkanı

Amatör oyunculuğun ötesine geçmek isteyen öğrencilerimiz için kariyer fırsatları yaratıyor, hayallerindeki mesleği yapmalarına destek oluyoruz.

Oyunculuk kursu ve destekleyici eğitimlerimizi bitiren kursiyerlerimize tiyatro ve sinema oyuncu seçmeleri, reklam ve dizi projeleri ve kariyer fırsatları ile ilgili duyurular yapıyor, cast ajansları ve partnerlerimiz aracılığıyla iş imkanı sunuyoruz. Başarılı mezunlarımıza Sinema Akademi bünyesinde çalışma fırsatı yaratıyoruz.

Türkiye’nin önde gelen yönetmenleri, yapımcıları, kanalları ve ajanslarıyla çalışmak isteyen, kendini geliştirme amacı olan öğrencilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Gelişmeye, öğrenmeye ve işini daha iyi yapmaya hevesli olan tüm öğrencilerimize oyunculuk eğitimi sonrası destek olmaya devam ediyoruz.

Sinema Akademi olarak sadece oyunculuk kursu süresince değil mesleki hayatta da öğrencilerimizin yanında yer alarak diledikleri zaman çekim stüdyolarımızı ve ekipmanlarımızı kiralamalarına olanak tanıyor, her türlü soruları ve sorunları için hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz. Mesleğinde fark yaratmak isteyenlere diksiyondan beden diline, danstan şan ve solfeje kadar destekleyici eğitimler veriyor, oyuncu seçmelerine hazırlıyor, kariyer koçluğu yapıyoruz.

Ünlü bir oyuncu olmanız, kariyerinizi başarıyla inşa etmeniz için oyunculuk eğitimi sonrasında da akademi ailesinin desteğini arkanızda hissetmenizi sağlıyoruz.

oyunculuk dersleri

Öğrenci Yorumları

İsteyin, Karar Verin!

Profesyonel bir oyuncu olmak istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilemiyor musunuz?

Hayallerinizi Gerçekleştirin, Sahneye Çıkın!

Türkiye’nin en kapsamlı sanat okulu ile tiyatro, televizyon ve sinema sahnesinin büyüleyici dünyasına adım atın!

Kendi Hikayenizi Yazın, Yıldız Gibi Parlayın!

Yaşama ve sanata kendi sahnenizden bakın, rol yapın, eğlenin, öğrenin! Hayalinizi gerçeğe dönüştürün!

oyunculuk eğitimi mezunları

1500 Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize en iyi oyunculuk kursu ile sahne sanatlarının tekniğini ve pratiğini aktardık.

Tam donanımlı oyunculuk kursu merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel oyunculuk eğitimleri ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye eğitim verdik.

Tamamen size özel, ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre hayatınızı değiştirecek oyunculuk eğitimleri arıyorsanız binlerce mutlu öğrencimiz arasına katılmanızın zamanıdır!

500+ Oyunculuk Yapan Öğrenci

Oyunculuk kursu ve sahne sanatları eğitimlerimizi alan 500’den fazla öğrencimiz kendi mesleklerini yapmaya başladılar!

Temel ve ileri oyunculuk eğitimleri ile destekleyici kurslarımızı bitirerek sektöre sağlam adımlarla başlayan öğrencilerimiz; tiyatro çalışmaları, dizi projeleri, sinema ve reklam filmlerinde yeteneklerini sergileme ve Türkiye’nin önde gelen kanalları, yapımcıları ve yönetmenleriyle çalışma fırsatı buldular.

Sinema Akademi olarak oyunculuk kursu sürecinde ve sonrasında yanınızda yer alıyor, siz sahnelerin tozunu yutarken ve adınızı Türkiye’nin ünlü isimleri arasına yazdırırken bizler de sizinle gurur duymaya ve başarılarınızı paylaşmaya devam ediyoruz!

oyunculuk yapan öğrenciler
oyunculuk ve sanat dersleri

51 Dalda Sinema ve Sanat Eğitimleri

Tutkunuzu mesleğe dönüştüreceğiniz, yeteneklerinizi geliştireceğiniz, kendinize değer katacağınız eğitimlerimizle yanınızdayız.

Oyunculuk, spikerlik ya da seslendirme sanatçılığı hayali olanlar, konservatuar okumak isteyenler, imajını değiştirmeyi düşünenler, kendini daha iyi ifade etmeyi amaçlayanlar için oyunculuk kursları, sahne sanatları eğitimleri, teknik atölyeler, konservatuar programları, etkili iletişim eğitimleri, kişisel ve mesleki gelişim kursları hazırladık! İster grup eğitimlerine katılın, isterseniz özel ders alın, sahnede olmanın mutluluğunu yaşayın…

Haydi, siz de vakit kaybetmeden ilgi alanınıza ve yeteneklerinize uygun eğitimlerimizden yararlanın, hayalinizdeki sahneye adım adım yaklaşın…

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sinema Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir ortam sunuyoruz!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; oyunculuğun duayenleriyle seminerler, film ve tiyatro gösterimleri, amatör ve profesyonel oyuncuları, yönetmenleri ve yapımcıları bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Sinema Akademi olarak öğrencilerimizin keyifli bir atmosferde, ilgi ve meraklarına yönelik etkinlikler hazırlıyoruz.

Mesleğinizin ayrıntılarını öğrenirken kendinize vakit ayıracağınız, huzurlu ve eğlenceli bir oyunculuk kursu atmosferi yarattık! Gelin, siz de Sinema Akademi’nin samimiyetini yaşayın, ayrıcalıklarından yararlanın…

sosyal etkinlikler oyunculuk kursu
sanat cafe

Sanat Cafe

Oyunculuk eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece oyunculuk kursu aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık. Sanat Cafe’de ayrıca iletişim workshopları ve sergi çalışmaları yaparak oyunculuk ve sinema dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sinema Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi oyuncularından kursiyerlerimizin sahne performanslarına ve çalışmalarına yorumlar alıyor, eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Oyunculuk kursu öğrencilerimizin tiyatro sahnesi performansları, kamera önü rol çalışmaları ve eğitim süresince yer aldıkları tüm projeleri alanında ünlü isimlerle yorumluyor, bakış açılarını geliştirmelerine destek olarak alanlarında uzmanlaşmaları için yollarını aydınlatıyoruz.

Usta sanatçılardan aldığımız eleştirilerle eksiklerinizi tamamlıyor, sizlerin de gelecekte ünlü sanatçılar arasında yer almanız için tüm imkanlarımızı kullanıyoruz!

oyunculuk eğitimi
oyunculuk workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü tiyatro ve sinema oyuncuları, oyuncu koçları ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, kendinizi geliştirmenize destek oluyoruz!

Usta sanatçıları sadece dinlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik oyunculuk eğitimleri düzenliyoruz. Tiyatro sahnesinde harika performanslar sergilemiş, beyaz perdedeki rolleriyle izleyenleri büyülemiş, TV’nin en çok izlenen dizilerinde kamera karşısına çıkmış oyunculardan mesleğinizin püf noktalarını öğreneceğiniz butik eğitimler almanızı sağlıyoruz.

Yıllarını sahne sanatlarına adamış ünlü isimlerden hayatımızın her alanında kullanacağımız bilgiler ediniyoruz. Sanatı ustasından öğreniyoruz!

Sinema Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Oyunculuk eğitimleri ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin sahne çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sinema Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Oyunculuk Kursu Detaylı Eğitim Programı

Tiyatro ve kamera önü oyunculuğun detaylarına hakim olmak isteyen, oyunculuğa yeteneği olup olmadığını görmeyi deneyimlemeyi düşünen herkesi oyunculuk kurslarımıza bekliyoruz! Siz de oyunculuk kursu programımızı inceleyerek hayalini kurduğunuz eğitimi alabilir, adınızı yeni yetenekler arasına yazdırabilirsiniz.

Oyunculuk kursunun kazandıracakları;
 • Tiyatro ve sinema oyunculuğu hakkında teorik ve pratik bilgi kazandırır,
 • Sahne deneyimi kazandırır,
 • Topluluk önünde rahat hareket etme becerisi kazandırır,
 • Heyecan ve stres kontrolü sağlamayı öğretir,
 • Benlik bilinci ve beden farkındalığı oluşturur,
 • Kişinin yaratıcı ve eleştirel düşünmesini sağlar,
 • Sosyal ve psikolojik duyarlılık yaratır,
 • Konuşma ve dinleme becerilerini geliştirir,
 • Sözel ve sözel olmayan iletişim becerilerini geliştirir,
 • Kişinin kendini daha doğru ve sağlıklı ifade etmesini sağlar,
 • Yaratıcılık ve estetik gelişimi sağlar,
 • Güven duygusunu geliştirir,
 • Sanat formlarına karşı duyarlılık oluşturur,
 • Sorumluluk bilincini geliştirir,
 • İşbirliği yapma becerilerini geliştirir,
 • Toplu yaratım sürecinin verdiği hazzı tatma imkanı verir,
 • Gelecek hedeflerini daha sağlıklı ve bilinçli oluşturmasına yardımcı olur.

Oyunculuk eğitimimiz diksiyon çalışmaları ile başlıyor! Başarılı bir oyuncu olmak için öncelikle akıcı ve anlaşılır konuşmak gerek… 1. - 2.Hafta Oyunculuk Kursu Programı:
 • Tanışma ve Tanıma Etkinlikleri
 • Bireysel Özelliklerini Tanıma
 • Kendine Dair Farkındalık Geliştirme
 • Başkalarını Tanıma
 • Topluluk Önünde Konuşurken Soluğun Denetimi
 • Diyafram Kasını Geliştirme Uygulamaları
 • Diyaframın Kullanımı
 • Nefes Geliştirme Teknikleri
 • Sesin Niteliklerinin ve Rezonans Bölgelerinin Tanımlanması
 • Artikülâsyon Organlarının Tanımlanması
 • Ses Eğitimi
 • Konuşma Aygıtımıza Esneklik Kazandırma Uygulamaları
 • Çeşitli Ses Tınılarıyla Metin Değerlendirme
 • Doğru Sesletimin Önemi
 • Ünlülerin Doğru Çıkarılış Biçimleri ve <ğ> ile Kullanımı
2.hafta oyunculuk kursu sonunda sahnede canlandıracağınız karaktere uygun konuşmayı öğrenmiş olacak, iyi bir diksiyonun hem mesleki hem sosyal yaşamınıza katkılarından yararlanmaya başlayacaksınız.

Diksiyon alıştırmaları ile güzel konuşmaya devam ediyoruz. İstanbul Türkçesinin tüm detaylarına hakim, dikkat çekici bir konuşma stiline kavuşacaksınız. 3. – 4.Hafta Oyunculuk Kursu Programı:
 • Tiyatro Metinleri Okuma Çalışmaları
 • Ünsüzlerin Doğru Sesletimi
 • Yazı Dili ile Konuşma Dili Arasındaki Farklılıklar
 • Türkiye Türkçesinin Standart Konuşma Dili (İstanbul Ağzı) Kuralları
 • Akıcı ve Anlaşılır Konuşma
 • Tekerlemelerle Artikülâsyon Çalışmaları
 • Süre
 • Tonlama
 • Ezgi
 • Vurgu
 • Ulama
 • Kavşak, Durak
 • Çeşitli Duygularla Metin Okuma Çalışmaları
4.hafta oyunculuk kursu sonunda etkili bir diksiyonla izleyicileri kendinize çekecek, sahnenizin hakimi olacaksınız.

Sahnede beden diline ve duyguları ifadeye yoğunlaşıyoruz. Jest – mimik ve beden dili çalışmaları ile sahneye alışıyoruz. 5.– 6.Hafta Oyunculuk Kursu Programı:
 • Bedensel Plastiği Keşif Çalışmaları
 • Beden Uzuvları Üzerine Çalışmalar
 • Duruş ve Postür
 • Beden Koordinasyonu
 • Beden Dili Kullanımı
 • Sahnede Etkili Beden Dili Kullanımı
 • Sahnede Duruş ve Yürüyüş Şekilleri
 • Oturma ve Kalma Şekilleri
 • El ve Kolların Kullanımı, Verdiği Mesajlar
 • Ayak ve Bacakların Kullanımı, Verdiği Mesajlar
 • Bakışlar ve Göz Teması
 • Jest ve Mimiklerin Önemi ve Doğru Kullanılması
 • Mimik Çalışmaları
 • Diksiyon – Artikülâsyon – Fonetik – Oyunculuk Bağlantısı
 • Bir Olayın Bulunması ve Yorumlanması
 • Çeşitli Olaylara Tepkiler
 • Duyguların İfadesi
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirad Çalışmaları
6.hafta oyunculuk dersi sonunda sahnede beden dilinizi nasıl kullanacağınızı öğrenecek, rolünüzün duygularını en iyi şekilde ifade edeceksiniz.

İzlenme korkusu ile nasıl baş edeceğinizi öğreneceğiniz, sahne deneyimi kazanacağınız bir hafta sizi bekliyor… 7.– 8.Hafta Oyunculuk Kursu Programı:
 • Topluluk Karşısında Heyecanın Nedenleri
 • Heyecanın Kontrol Altında Tutulması Çalışmaları
 • Topluluk Önünde Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar
 • İyi Bir Konuşma Sesinde Olması Gereken Özellikler
 • Serbest Konuşma Denemeleri, Konuşmaların Kaydedilmesi, Dinlenmesi
 • Okunan Metinlerin Karakterlerine Uygun Tonlama Çalışmaları
 • Çeşitli Duygularla Ses Kullanımı Çalışmaları
 • Şiir, Masal ve Düz Metin Okuma Çalışmaları
 • Diyalog, Çeşitli Oyun Sahneleri
 • Oyunculuk Yeteneği
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirad Çalışmaları
8.hafta oyunculuk dersleri sonunda sahnede metin okumayı ve karakter canlandırmayı öğrenerek amatörden profesyonele oyunculuk becerilerinizi geliştireceksiniz.

Karşılıklı rol yapmayı öğreneceğiniz, diyalog kurma ve doğaçlama becerileri kazanacağınız yeni bir haftaya başlıyoruz. 9.– 10.Hafta Oyunculuk Kursu Programı:
 • Hayal Edilen Bir Nesneyle Olan İlişkiler
 • Gözlem Alıştırmaları
 • Dikkati Toplama Alıştırmaları
 • Hayal Gücü Alıştırmaları
 • Rol Arkadaşıyla Yapılan Sahne Uygulaması
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirad Çalışmaları
 • Metin Okurken Mantık Değer Vurgusunun Doğru ve Etkili Kullanımı Uygulamaları
 • Konsantrasyon Geliştirme Teknikleri
 • Davranışların Oynanması
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirad Çalışmaları
10.hafta oyunculuk kursları sonunda role tam konsantre bir şekilde sahne uygulamaları yaparak oyunculuk deneyiminizi arttıracaksınız.

Metin okuma ve ezberlemede ustalaşacağınız, rolünüze daha rahat gireceğiniz oyunculuk dersleri ile kendinizi profesyonel hissedeceksiniz.11. – 12. Hafta Oyunculuk Kursu Programı:
 • Rol Arkadaşıyla Yapılan Doğaçlamalar
 • İlk Karşılaşma
 • Hareketlerden Söze
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirad Çalışmaları
 • Metin Okuma ve Yorumlama
 • Okunan Metni Oyunlaştırma Tekniği
 • Beden Dili
 • Duyuların Geliştirilmesi
 • Rolün Temel Özellikleri
 • Role Girme Teknikleri
 • Fiziksel ve İçsel Aksiyon Çalışmaları
 • Duygu Egzersizleri İle Role Giriş
 • Doğaçlama Rol Yapma Teknikleri
 • Kurgulanmış Rol Yapma Teknikleri
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirad Çalışmaları
12.hafta oyunculuk kursu sonunda sinema ve dizi sektörünün aradığı yetenekli oyunculardan biri olmanız için sahip olmanız gereken deneyime ulaşmış olacaksınız.

Bir oyunun arka planında neler yaşandığına yakından bakıyoruz… Oyunculuk sadece sahnede olmak değildir! 13. – 14. Hafta Oyunculuk Kursu Programı:
 • Tiyatro Sanatındaki Öğeler (Yazar, Yönetmen, Oyuncu vb.)
 • TV, Sinema Gibi Görsel Medya ile Tiyatro Arasındaki İlişkiler
 • Rol Seçimi
 • Hareket
 • Soluk Alma – Duruş
 • Sahne Çalışmaları
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirad Çalışmaları
14.hafta oyunculuk kursları ile topluluk olarak yaratma bilincinin farkına varacak, sahnenin arkasında neler yaşandığını göreceksiniz.

Kamera önü oyunculuğu hakkında bilgi edineceğiniz, tiyatro ile arasındaki farkları gözlemleyerek hedeflerinizi belirleyeceğiniz son haftalar bizi bekliyor. 15. – 16.Hafta Oyunculuk Kursu Programı:
 • Pandomim
 • Günlük Konuşma Dili – Sahne Dili
 • Tiyatro İçin Küçük Skeç ve Monologlar
 • Sahne Çalışmaları
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirad Çalışmaları
 • Yönetmen – Yardımcı Yönetmen – Görüntü Yönetmeni – Sanat Yönetmeni İlişkileri
 • Toplu Yaratım Sürecinin İşleyişi
 • Dekor, Kostüm, Makyaj, Işık Hazırlıkları
 • Kamera Önü Oyunculuğunda Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar
 • Kamera Karşısında ve Sahnede Oynamanın Farkları
 • İyi Bir Oyuncuda Bulunması Gereken Özellikler
  • Görünüm, Giyim-Kuşam, Makyaj, Zarafet
  • Davranış, Mimik ve Jestler
  • Konuşma Yeteneği, Diksiyon – Ses – Soluk – Fonetik
  • Etkili Tonlama, Vurgu Kullanımı
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirad Çalışmaları
Oyunculuk kursu sonunda; tiyatro sahnesinde temel rol yapma becerilerine sahip, karakter okuma ve canlandırma deneyimi olan, başarılı bir oyuncu olma yolunda sağlam bir adım atmış, dikkat çeken bir yetenek olacaksınız.

Oyunculuk Kursu Programı – 1250’nin Üzerinde Mezun %99 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 1250’nin üzerinde öğrenci mezun eden Sinema Akademi Oyunculuk Kursu, Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz oyunculuk kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Oyunculuk Kursu Programı

Oyuncu olmak istiyor ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız tam olarak doğru yerdesiniz! Sinema Akademi oyunculuk kursları ile mesleki eğitim alacaksınız.

Oyunculuk Kursu; haftada 1 gün 4 saatten 16 haftalık bir program olup teorik dersleri ve sahne uygulamalarını içinde bulunduran, diksiyon ve beden dili kullanımı, topluluk önünde heyecanı yenme, tiyatro ve kamera önü oyunculuk teknikleri, doğaçlama ve karakter okuma gibi konuları içeren ayrıntılı bir eğitimdir.

Bu program; oyunculuğa ilgi duyan ve temel oyunculuk becerisi edinmek isteyen, sosyalleşmeyi ve yeteneklerinin farkına varmayı amaçlayan, özgüven kazanmayı ve iletişim becerilerini geliştirmeyi hedefleyen tüm sahne tutkunları için özel olarak hazırlanmıştır.

Her yıl oyunculuk eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %55’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

oyunculuk eğitimi

Sıkça Sorulan Sorular

En iyi oyunculuk kursu Sinema Akademi olarak oyunculuk eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak oyunculuğu amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyede yapmak istediklerine, uzmanlaşmak istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, oyunculuktan beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturmaktayız. Oyunculuk kursu sınıflarımız; öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlanmaktadır. Oyunculuk kursu fiyatları ise kursiyerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup olarak mı almak istediğine göre değişmektedir. Seviyenizin ve bilginizin ölçülerek ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun eğitimlerin danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sinema Akademi oyunculuk kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Sanat Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sinema Akademi’ye ulaşabilirsiniz.

Sinema Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Oyunculuk Kursu, Spikerlik Sunuculuk, Seslendirme Dublaj, Şan ve Solfej, Diksiyon eğitimlerinde MEB onaylı sertifika verirken Kamera Önü Oyunculuk, Beden Dili, Senaryo Yazarlığı, Görüntü Yönetmenliği, Kısa Film, TV Programcılığı, Ses Tasarım ve Film Müziği, Etkili İletişim ve İmaj, Şan ve Ritim, Konservatuara Hazırlık, Yönetmenlik, Yapımcılık, Belgesel Film, Fotoğrafçılık, Yaratıcı Drama, Dans ve diğer eğitimlerimizin tamamında katılım sertifikası alırsınız.

Oyunculuk kursu eğitmen kadromuz; oyunculuk, tiyatro ve konservatuvara hazırlık, seslendirme ve dublaj, spikerlik ve sunuculuk, yönetmenlik, senaryo yazarlığı ve diksiyon gibi sahne sanatları ile görsel ve işitsel sanat dallarında deneyimli, yerli ve yabancı yapımlarda rol almış Türkiye’nin ünlü oyuncuları, seslendirme sanatçıları, yönetmenleri, sanat direktörleri, diksiyon eğitmenleri, video – kurgu teknikerleri, kameramanlardan oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan, beyaz perdenin ve TV’nin sevilen yüzleri arasında olan uzman bir ekibe sahibiz.

Elbette. Oyunculuk Kursu, Kamera Önü Oyunculuk, Diksiyon, Seslendirme ve Dublaj, Spikerlik ve Sunuculuk, Senaryo Yazarlığı, Konservatuvara Hazırlık başta olmak üzere Oyunculuk, Teknik Eğitimler, Etkili İletişim ve İmaj Eğitimleri, Kişisel ve Mesleki Gelişim Kursları, Kurumsal Eğitimlerimizin tamamında ders telafi imkanı var. Derse gelemeyen öğrencilerimiz, farklı bir sınıfta/şubemizde katılamadıkları haftanın/dersin telafisini alabilirler.

Eğitim Danışmanına Sor

sinema akademi iletişim
oyunculuk kursu fiyatları

MEB Onaylı Oyunculuk Kursu Fırsatı!

Erken Kayıtta %50 İndirimi Kaçırmayın!

Hemen Kayıt Ol

Oyunculuk Eğitimi Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Amatörden profesyonele giden sahne yolculuğunda öğrencilerimiz hem ileri seviye oyunculuk tekniklerini öğrenmek hem de daha iyi oyunculuk yapmalarını sağlayacak bu eğitimleri de alıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği oyunculuk kurslarına bir göz atın, tutkunuzu hayatınızın bir parçası yapın!

Oyunculuk Derslerimiz Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Oyunculuk kursu dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sinema Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sinema Akademi’ye Yakından Bakın!

Kurs binamızı, oyunculuk kursu dersliklerimizi, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, tiyatro ve kamera önü çalışmalarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Oyunculuk kursu ve sinema eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Sinema Akademi oyunculuk eğitimi şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Oyunculuk kursu öğrencilerimizin yüksek memnuniyet oranı.

10500+

Mezun Öğrenci

Oyunculuk ve sahne sanatlarıyla ilgili mesleklerde uzmanlaşan binlerce öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

11.289

kişi sizinle beraber bu ürünü inceliyor.

Bu ürünü toplam 56 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40