Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

Eğitmenler

Alanında Uzman Oyunculuk, Drama ve Diksiyon Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, sanata gönül vermiş, tiyatro ve sinemanın gelişmesine katkıda bulunmuş tecrübeli oyuncular, yönetmenler, spikerler tek çatı altında! Tiyatro ve kamera önü oyunculuk, konservatuara hazırlık, yönetmenlik, kurgu, yapımcılık, drama, diksiyon ve iletişim gibi sahne sanatları ile görsel ve işitsel sanat dallarında deneyimli, uluslararası standartlarda eğitim veren, Türkiye’nin en iyi eğitmenlerini sizlerle buluşturuyoruz.

Eğitim Planınızı Danışmanlarımızla Yapın

Sinema Akademi Egitmenler

Alanında Ünlü Eğitmenler

Tiyatro, sinema ve televizyon dünyasına büyük değerler katmış, her biri alanında uzman, sanat dünyasının başarılı isimlerini yetiştirmiş tecrübeli oyuncular, yönetmenler, spikerler tek çatı altında!

Sahnelerin tozunu yutmuş, Türkiye’nin köklü üniversitelerinde ve eğitim kurumlarında gelecek nesillerin hayallerine yön vermiş, görsel ve işitsel sahne sanatlarında deneyim sahibi, tiyatrodan yönetmenliğe, kurgudan dramaya, diksiyondan kamera önü oyunculuğa kadar farklı alanlarda uzman, ünlü sanatçılarla eğitim veriyoruz.

Alanında uzman eğitmenlerimizle öğrencilerimizin yeteneklerine şekil veriyor, onları geleceğin sanatçıları olarak yetiştiriyoruz.

Öğrenci Yorumları

Uygulama Ağırlıklı Ders Anlatımı

Sinema Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında ders anlatımlarımızı akıllı tahta üzerinden yapıyor, tiyatro sahnesi ve çekim ekipmanlarıyla öğrenilenleri uygulamalı olarak pekiştiriyoruz.

Öğrencilerimizin tüm ihtiyaçları düşünülerek hazırlanmış sınıflarımızda, eğitimlerimizi teorik anlatımdan uzaklaştırarak tamamen görsel algıya hitap eden, yaparak ve yaşayarak öğrenme metodundan ilham alan ders anlatımımızla öğretiyoruz. Öğrencilerimizin sahne ve kamera önü deneyim kazanmasını sağlıyoruz.

Alanında uzman eğitmenlerimiz uygulamalı ders anlatımlarıyla, grubun öğrenme hızına ve dinamiğine göre modern teknikler kullanıyorlar.

Akademiden Fotoğraflar
Sinema Akademi Egitmenleri
Oyunculuk Egitmeni

Sahne Çalışmaları ve Değerlendirme

Oyunculuk ve sahne sanatları öğrencilerimizle işlenen konuları pekiştirecek tiyatro oyunları sergiliyor, audition çekimleri yapıyor, kısa film ve reklam projelerimizi hayata geçiriyoruz.

Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan eğitim sistemiyle teorik bilginin yanı sıra eğitim programlarımızı uygulamalı sahne çalışmalarıyla birleştirerek öğrenilenlerin kalıcı olmasını ve konservatuar sınavlarında yüksek başarı sağlıyoruz. Kurumsal eğitimlerde ve grup çalışmalarımızda öğrencilerimizin kendilerini geliştirmelerine imkan tanıyoruz.

Ders sonlarında verdiğimiz ödevleri bir sonraki hafta sahneliyor, uyguluyor; öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, tartışıyor, kendimizi geliştiriyor ve konu tekrarları yapıyoruz. Unutmayın, oyunculuk kitaplardan öğrenilmez!

Eğitimden Fotoğraflar

Öğrenci Yorumları

İsteyin, Karar Verin!

Profesyonel bir oyuncu olmak istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilemiyor musunuz?

Hayallerinizi Gerçekleştirin, Sahneye Çıkın!

Türkiye’nin en kapsamlı sanat okulu ile tiyatro, televizyon ve sinema sahnesinin büyüleyici dünyasına adım atın!

Kendi Hikayenizi Yazın, Yıldız Gibi Parlayın!

Yaşama ve sanata kendi sahnenizden bakın, rol yapın, eğlenin, öğrenin! Hayalinizi gerçeğe dönüştürün!

Sıkça Sorulan Sorular

Sinema Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Oyunculuk, Spikerlik-Sunuculuk, Seslendirme-Dublaj, Solfej, Diksiyon eğitimlerinde MEB onaylı sertifika verirken Kamera Önü Oyunculuk, Beden Dili, Senaryo Yazarlığı, Görüntü Yönetmenliği, Kısa Film, TV Programcılığı, Ses Tasarım Ve Film Müziği, İleri Kurgu Teknikleri, Etkili Konuşma Ve İmaj, Şan Ve Ritim, Sahne Sanatları, Konservatuara Hazırlık, Yönetmenlik, Yapımcılık, Belgesel Film, Fotoğrafçılık, Yaratıcı Drama, Dans ve diğer eğitimlerimizin tamamında katılım sertifikası vermekteyiz.

Evet, MEB Onaylı sertifika veriyoruz. MEB onaylı sertifikalarımız Oyunculuk, Spikerlik-Sunuculuk, Seslendirme-Dublaj, Solfej, Diksiyon eğitimleri için verilmektedir.

Oyunculuk, Kamera Önü Oyunculuk, Diksiyon, Seslendirme ve Dublaj, Spikerlik ve Sunuculuk, Senaryo Yazarlığı, Konservatuvara Hazırlık başta olmak üzere Oyunculuk, Teknik Eğitimler, Etkili İletişim ve İmaj Eğitimleri, Kişisel ve Mesleki Gelişim Kursları, Kurumsal Eğitimlerimizin tamamında ders telafi imkanı var. Derse gelemeyen öğrencilerimiz, farklı bir sınıfta/şubemizde katılamadıkları haftanın/dersin telafisini alabilirler.

Oyunculuk ve sinema dersliklerimiz minimum 7, maksimum 12 kişilik sınıflardan oluşmaktadır. Özel oyunculuk, sahne sanatları, teknik ve konservatuvar kurslarımız ise bire bir işlenmektedir.

Oyunculuk kurslarımız için yaş sınırı bulunmamaktadır. Sınıflarımız çocuk, genç ve yetişkin olmak üzere ayrılmaktadır. Grup veya özel oyunculuk eğitimlerimize kayıt yaptırabilirsiniz.

Eğitim Planını Yap!

Sinema Akademi Iletisim 4
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40