Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

MEB Onaylı Diksiyon Sertifikası Ne İşe Yarar?

Neden MEB Onaylı Sertifika Almalısınız?

MEB onaylı sertifika veren bir kurs programının müfredatı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış demektir. Nitekim müfredat öncesinde kurumun da MEB onayı alması şarttır. Bir kurumun MEB onaylı kurs kapsamında sayılması için özel ya da kamu eğitim kurumları, kurs ya da özel eğitim merkezi adıyla nitelenmesi gerekir. Buna paralel olarak MEB onaylı diksiyon sertifikası, ancak kurs programını tamamlayan ve Milli Eğitim Müdürlüklerinin atadığı gözetmenlerin de katıldığı sınav sonucunda başarılı olan öğrencilere verilmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanan eğitim kurumlarının tüm kurs programları MEB onaylı olmak zorunda değildir. MEB onaylı sertifikalar dışında bu tür kurslarda kursiyerlere katılım sertifikası da verilebilmektedir. Ancak katılım sertifikası ile MEB onaylı sertifika arasında gerek geçerlilik süresi gerekse kullanım alanı ile ilgili farklar olduğunu vurgulamak gerekir. Gelin şimdi MEB onaylı diksiyon sertifikası ne işe yarar, ne anlama gelir gibi sorulara birlikte cevap verelim.

MEB Onaylı Diksiyon Sertifikası Nasıl Alınır?

MEB onaylı diksiyon kursu sertifikası, Milli Eğitim Bakanlığı'nın lisans verdiği, diksiyon kursu programı barındıran özel eğitim kurumlarından alınabilmektedir. MEB onaylı diksiyon kursu sertifikası alabilmeniz için yazımızın başında da belirttiğimiz gibi kurs programını tamamladıktan sonra MEB onaylı eğitim kurumunda gözetmen kontrolüyle birlikte diksiyon kursu sınavına girmeli ve başarılı olmalısınız.

MEB onaylı diksiyon kursu sertifikası için sınava girmeden önce kurumunuz Milli Eğitim İl ya da İlçe Müdürlüğüne kurumun kursiyeri olduğunuzu bildirmek zorundadır. Kursiyer evrakları Milli Eğitim Müdürlüklerine iletildikten sonra sınavın gerçekleştirileceği tarih belirlenir. Sonrasında kursiyer belirlenen tarihte MEB onaylı diksiyon sertifikası alabilmek için sınava katılır ve başarılı olması halinde kısa sürede sertifikasını alabilir.

MEB Onaylı Diksiyon Sertifikası Avantajları

MEB onaylı diksiyon sertifikası her şeyden önce bu alandaki bilgi, beceri ve yetkinliklerinizi MEB onaylı diksiyon kursu ve Milli Eğitim Bakanlığının tanıklığında kanıtladığınızı gösterir. Gerek kamu gerekse özel sektörde hizmet sunan birçok kurum, alanınızda uzman olduğunuza dair resmi bir belge olduğu için diksiyon sertifikasına önem verecektir. MEB onaylı diksiyon kursu sertifikası temel olarak şu avantajlara sahiptir:

  • Mesleki yeterliliğinizi kanıtlayan MEB onaylı diksiyon sertifikası; kariyeriniz için önemli bir adımdır.
  • İnsan kaynakları için özgeçmişinizde yer alan standart bilgilerin dışındaki ekstra kazanımlar son derece önemlidir. MEB onaylı diksiyon sertifikası bu anlamda hemen dikkat çekmenize yardımcı olur.
  • Diksiyon bozukluklarınızı gidermenizi sağlayarak akıcı bir konuşma ve etkili bir iletişimin temellerini atar.
  • Kariyerinizi uzmanlaştığınız alanlarda şekillendirmeniz için olanak yaratır.
  • İş arama sürecinde size yardımcı olarak tercih edilme şansınızı artırır.
  • MEB onaylı diksiyon sertifikası aynı zamanda diksiyon eğitmeni olarak çalışmanız için de bir fırsattır.

Elbette MEB onaylı diksiyon sertifikası avantajları itibariyle bunlarla sınırlıdır. Kariyeriniz ve özel hayatınızda daha etkili bir iletişim için MEB onaylı diksiyon kursu programlarından yararlanabilirsiniz.

MEB Onaylı Diksiyon Sertifikası ile İletişimdeki Yeterliliğinizi Kanıtlayın

Meb onaylı diksiyon kursu; artikülasyon organlarının tanımak, doğru sesletim, ünlü ve ünsüzlerin doğru çıkarılışı, konuşma temposu ve ses eğitimi gibi pek çok başlık içeren kapsamlı bir eğitim almanıza olanak sağlar. Eğitim sonunda alacağınız MEB onaylı diksiyon sertifikası ise tüm bu alanlardaki yeterliliğinizi kanıtlayan resmi bir belgedir.

Yazımızda sizlere MEB onaylı diksiyon sertifikası ne işe yarar, nasıl alınır gibi soruların cevaplarını aktardık. MEB onaylı diksiyon kursu programlarımız hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir, etkili ve kusursuz bir iletişim becerisine kısa sürede kavuşmak için Sinema Akademi ailesine dahil olabilirsiniz.

[widget-143]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40