Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

Pera Güzel Sanatlar Lisesi – Kaç Puan Gerekir & Hangi Dersler Var?

Pera Güzel Sanatlar Lisesinde Kaç Bölüm Var?

Pera güzel sanatlar lisesi 1996 yılından bu yana güzel sanatlar eğitimleri veren ve bu alanda nitelikli insan yetiştirmeyi amaçlayan bir okuldur. 1999 yılında tiyatro bölümünü açmış, 2004 yılında ise bale ve dans bölümünü açmıştır. Böylece Pera Güzel Sanatlar Lisesi müzik, resim, tiyatro ve bale olmak üzere 4 bölümde eğitim veren bir güzel sanatlar lisesi haline gelmiştir. 

Pera Güzel Sanatlar Lisesi 4 yıl eğitim veren bir okuldur. Avrupa Birliği kriterlerini göz önünde bulundurarak eğitim veren okul, öğrencilere dört yıl içinde iki dil eğitimi vermektedir. Bu doğrultuda Pera Güzel Sanatlar Lisesi, İngilizce ve İtalyanca dersleri vermektedir. 

Öğrencilerin seçtikleri bölümler ile ilgili ekipmanlara rahat bir şekilde ulaştığı, zengin kütüphanesi olan ve sahne çalışmaları için 150 kişilik bir tiyatro salonuna sahip Pera Güzel Sanatlar, öğrencilerin kazanmayı hedeflediği güzel sanatlar liseleri arasındadır. Bu nedenle öğrenciler Pera Güzel Sanatlar Lisesi kaç puan ve Pera Güzel Sanatlar Lisesi bölümleri gibi konuları merak etmektedir. 

Biz de yazımızda Pera Güzel Sanatlar Lisesi bölümleri ve kaç puan gibi sorulara cevap verdik. Pera Güzel Sanatlar Lisesi kazanmayı hedefliyor ve okul hakkında bilgi almak istiyorsanız yazımızın devamını okuyarak Pera Güzel Sanatlar hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Pera Güzel Sanatlar Lisesi Kaç Puan? 

Pera Güzel Sanatlar Lisesi her güzel sanatlar lisesi giriş şartları arasında olduğu gibi yetenek sınavları ve ortaokul başarı puanını baz alarak ilerlemektedir.  Pera Güzel Sanatlar Lisesi özel bir lisedir ve yetenek sınavlarını tamamen öğrencinin seviyesine göre oluşturmakta ve hedeflediği bölüme göre planlamaktadır. Bu sebeple Pera Güzel Sanatlar Lisesi kaç puan gibi soruların net bir cevabı olmadığını belirtmemiz gerekir. 

Pera Güzel Sanatlar Lisesi Bölümleri 

Pera Güzel Sanatlar Lisesi yukarıda da bahsettiğimiz gibi 1999 yılında ve 2004 yılında tiyatro ve bale-dans bölümlerini açmış, bu alanda ilerlemek isteyen öğrencilerin hayallerine ulaşması için bir seçenek oluşturmuştur.  Pera Güzel Sanatlar Lisesi, öğrencileri için sanatı seven ve profesyonel hayatı devam eden sanatçı öğretmenler ile kaliteli bir eğitim vermektedir. Öğretmen kadrosu, adını başarıları ile duyurmuş ve alanında güzel işlere imza atmış kişilerden oluşmaktadır. Bu nedenle İstanbul’da güzel sanatlar lisesi kazanmayı hedefleyen öğrencilerin, hedefledikleri okullar arasında Pera Güzel Sanatlar Lisesi’ni görmek şaşırtıcı değildir. 

Pera Güzel Sanatlar Lisesi uluslararası platformlarda kendini gösterebilecek ve aldığı eğitimle göz dolduracak nitelikli öğrenciler yetiştirmeyi amaçlar. Pera Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilere; bale ve dans, müzik, resim, tiyatro gibi bölümler sunmaktadır.  Bünyesinde bulundurduğu 4 bölüm ile Pera Güzel Sanatlar, pek çok alanda başarılı öğrenciler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. 

Pera Güzel Sanatlar Lisesi’ne Sinema Akademi İle Hazırlanın! 

Pera Güzel Sanatlar Lisesi yetenek sınavlarında başarı göstermek istiyor ve yöneldiğiniz alanda kendinizi geliştirmek istiyorsanız sınava hazırlık sürecini doğru ve kaliteli eğitim veren bir hazırlık kursu ile geçirmelisiniz. 

Sinema Akademi ailesi olarak 15 yıllık deneyimimizle sizlere Avrupa standartlarında bir güzel sanatlar lisesi hazırlık kursu fırsatı sunuyoruz. Türkiye'nin en iyi güzel sanatlara hazırlık kursu ile geleceğinizi şekillendirmek ve yetenek sınavlarında başarılı olmak için bizimle iletişime geçebilir, tiyatro eğitimi programlarımız hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

[widget-169]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40