Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

Güzel Sanatlar Lisesinde Tiyatro Bölümü Var Mı?

Oyunculuk Bölümü Olan Liseler Hangileridir? Her Güzel Sanatlar Lisesinde Tiyatro Bölümü Var Mı?

Güzel sanatlar lise tiyatro bölümü oyunculuğa karşı ilgi duyan ortaokul mezunu öğrencilerinin araştırdığı konuların başında tiyatro bölümü olan liseler geliyor. Güzel sanatlar oyunculuk bölümü hayalleri olan yetenekli çocuklar yetenek sınavlarına hazırlanırken istedikleri güzel sanatlar liselerinde okuyabilmek için güzel sanatlarda tiyatro var mı bilmek istiyor.

Güzel sanatlar tiyatro bölümü hangi liselerde mevcut? Öğrenciler güzel sanatlar lise tiyatro bölümü her güzel sanatlar lisesinde var mı merak ediyor… Özel güzel sanatlar liseleri ile devlete bağlı güzel sanatlar liselerinde tiyatro bölümü var mı sorusunu bu yazımızda yanıtlıyoruz!

Devlet Güzel Sanatlar Lise Tiyatro Bölümü 

Güzel sanatlar tiyatro bölümü hedefleri arasında bulunan öğrenciler devlet liselerinde tiyatro bölümü istiyorlarsa söylemeliyiz ki devlet liselerinde tiyatro bölümü bulunmuyor. Ancak güzel sanatlar lise tiyatro bölümünü hedefleyen öğrenciler için özel güzel sanatlar lise tiyatro bölümü seçenekler arasında. 

Güzel sanatlar oyunculuk bölümü öğrencilerine tiyatro eğitimi veren bir bölüm olarak yalnızca özel üniversitelerde bulunmaktadır. Devlet liselerinde müzik ve resim bölümleri bulunurken özel güzel sanatlar liselerinde tiyatro, bale – dans, sinema- TV ve fotoğrafçılık gibi farklı sanat dallarına yönelik eğitim programları uygulanmaktadır.

Özel Güzel Sanatlar Lise Tiyatro Bölümü Nerelerde Var?

Güzel sanatlar oyunculuk bölümü isteyen öğrenciler için seçenekler özel güzel sanatlar liseleri ile sınırlı çünkü tiyatro bölümü yalnızca bu liselerde bulunuyor. Özel liselerin artması ile güzel sanatlar oyunculuk lise düzeyinde eğitimleri de oldukça yaygınlaştı. Dolayısıyla tiyatro bölümü olan liseler, genç yeteneklere hayallerini gerçekleştirebilme imkanı tanıyor…

Müfredatında oyunculuk bölümü olan liseler;

  • Özel Moda Mimar Sinan Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi
  • Özel Pera Güzel Sanatlar Lisesi
  • İstanbul Üniversitesi Vakfı Özel Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi
  • İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi
  • Özel Cemal Reşit Rey Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi

Eğer tiyatro bölümü güzel sanatlar hedefiniz ise sizler de yukarıda saydığımız liselerin tiyatro bölümlerinde oyunculuk eğitimi alarak eğitim hayatınıza oyunculuk ve tiyatro ile ilgili temel teknikleri, terminolojiyi öğrenebilir; yaptığınız pratikler ile başarılı bir kariyerin başlangıcına adım atabilirsiniz. 

Güzel sanatlar tiyatro bölümü olan liseleri incelemek için web sayfalarına giderek detaylı bilgi alabilir ve hayalleriniz için erkenden çalışmaya başlayabilirsiniz. 

Kurslar Yardımı İle Oyunculuk Eğitimi Alabilirsiniz!

Tiyatro bölümünü hedefleyen öğrencilerimizi özel güzel sanatlar lisesi tiyatro bölümü yetenek sınavlarına hazırlıyor ve başarılı bir kariyerin ilk adımını atmalarını sağlıyoruz. Güzel sanatlar lise tiyatro bölümü okumak kimi gencin en büyük hayalleri arasında yer alırken kimi genç için de hobi olarak erken yaşta öğrenmek ve yeteneklerini ilerletmek istedikleri bir alandır. Tiyatro bölümü olan liseler ile bir eğitim hayatı geçirme fırsatı bulamamış gençler için özel kurslarda da oyunculuk eğitimi ve tiyatro dersleri verilmektedir. 

Sinema Akademi olarak uzman eğitmenlerimiz tarafından verilen oyunculuk eğitimlerimiz ile genç yeteneklerin kendilerini geliştirmesini sağlıyor ve Avrupa standartlarında uygulamalı tiyatro eğitimi programlarımızla kaliteli bir eğitim alarak kendilerini geliştirmelerini sağlıyoruz. 15 yıllık deneyimimizden yararlanmak ve en keyifli tiyatro eğitimlerini yaşamak için Sinema Akademi’yi tercih edin!

[widget-169]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40