Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

Tiyatro Eğitmenliği Sertifikası Nasıl Alınır? Ne İşe Yarar?

Kariyerinize Eğitimci Olarak Devam Etmek İstemez Misiniz?

Kariyer seçenekleriniz açısından baktığımızda tiyatro ve oyunculuk eğitimi yalnızca oyunculukla sınırlı değildir. Elbette tiyatro eğitimi sonrasında geleceğin oyuncu adaylarından biri olarak öne çıktığınızı söylemek mümkündür. Nitelikli ve uygulamaya dayalı bir tiyatro eğitimi sizi sahnelerin yıldızı olmanız için ciddi oranda hazırlar.

Ancak sertifikalı tiyatro eğitimi bunun dışında bir avantaja daha sahiptir. Tiyatro eğitmenliği sertifikası sayesinde kariyerinizi oyuncu olarak değil tiyatro eğitmeni olarak da planlayabilir, geleceğin oyuncularını siz yetiştirebilirsiniz. MEB onaylı tiyatro sertifikası sizlere farklı pek çok kurumda tiyatro eğitmenliği yapma imkanı tanır.

MEB Onaylı Tiyatro Sertifikası Almak İçin!!!

Günümüzde her alanda olduğu gibi eğitim sektöründe de kaliteden ödün vererek hizmet sağlayan pek çok kurum vardır. Bu nedenle tiyatro eğitimi alacağınız kurumu seçerken dikkatli davranmanız, geleceğinizin şekillenmesi açısından da önemlidir.

Birçok eğitim merkezi oyunculuk ya da tiyatro sertifikası adı altında kursiyerlerine yalnızca katılım sertifikası vermektedir. Elbette katılım sertifikası da başarılı ve itibar sahibi bir kurumdan alındığında büyük değer taşır, ancak MEB onaylı tiyatro eğitmenliği sertifikası değildir. MEB onaylı tiyatro sertifikası için MEB'e bağlı hizmet veren bir tiyatro eğitim merkezinden eğitim almanız ve sonrasında kursu başarıyla tamamlamak için MEB gözetmenlerinin de yer aldığı bir sınava girmeniz gerekir.

Ayrıca MEB onaylı tiyatro kursu programları MEB tarafından hazırlanmış müfredata göre düzenlenir. Bu doğrultuda programın kaç saat olduğu, hangi konuları içermesi gerektiği gibi pek çok ayrıntı MEB tarafından belirlenmiştir. Aynı şekilde tiyatro eğitmenliği sertifikası alabileceğiniz MEB onaylı kurs merkezleri, derslik ve bina imkanları açısından da MEB'in yönergelerine uygun davranmak zorundadır.

Tiyatro Eğitmenliği Sertifikası ve Kariyer Olanakları

Tiyatro eğitmenliği sertifikası ile kariyerinize bir eğitimci olarak devam edebilir, farklı eğitim kurumlarında tiyatro dersleri verebilirsiniz. İşte tiyatro eğitmenliği sertifikası ile eğitim verebileceğiniz kurumlar:

  • Tiyatro Egzersiz Kursları

Tiyatro eğitmenliği sertifikası; eğitim öğretimin her kademesi için Tiyatro Egzersiz Kursu açmanıza olanak verir.

  • Tiyatro Kulübü

Eğer hali hazırda bir okulda öğretmenseniz tiyatro eğitmenliği sertifikası sayesinde okulunuzda Tiyatro Kulübü açabilir, ayrıca danışman olarak hizmet sunabilirsiniz.

  • Uygulamalı Tiyatro Modülü

Halk Eğitim Merkezleri pek çok kursa ek olarak tiyatro ve oyunculukla ilgili modüller de barındırır. MEB onaylı tiyatro eğitmenliği sertifikası sayesinde Halk Eğitim Merkezlerinde Uygulamalı Tiyatro Modülü kursları açabilirsiniz. Bu kurslar 200 ders saatine sahiptir.

  • Tiyatro Eğitmeni

Tiyatro eğitmenliği sertifikası ile tercih edebileceğiniz bir diğer kariyer fırsatı da özel eğitim kurumlarında tiyatro eğitmeni olarak çalışmaktır. Bir tiyatro eğitmeni olarak kendinizi gösterdiğiniz takdirde kısa sürede eğitim sektörünün aranan isimlerinden biri haline gelebilirsiniz.

MEB Onaylı Kurslarımıza Göz Atın!

Oyunculuk ve tiyatro kursları başta olmak üzere Sinema Akademi olarak sizlere MEB onaylı sertifika verdiğimiz pek çok kurs fırsatı sunmaktayız. MEB onaylı tiyatro kursu, spikerlik - sunuculuk, seslendirme - dublaj, şan ve solfej, diksiyon gibi kurs programlarımızdan yararlanarak sertifika sahibi olabilir, kariyerinizi yeni baştan planlayabilirsiniz.

MEB onaylı tiyatro sertifikası ile tiyatro eğitmeni olarak kariyerinizde yeni bir sayfa açmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin ve eğitim danışmanlarımızdan programlarımız hakkında bilgi alın! Kısa sürede profesyonel bir tiyatro eğitmeni olarak meslektaşlarımız arasına katılabilir, geleceğin oyuncularını yetiştirmeye başlayabilirsiniz.

[widget-136]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40