Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

Tiyatro Eğitimi Nerede Alınır? En İyi Oyunculuk Eğitimi Veren Yerler

Vaktinizi Boşa Harcamamak İçin Güvenilir Kurumları Seçin!

Günümüzde pek çok farklı sektörde olduğu gibi eğitim söz konusu olduğunda da kalitesiz çok sayıda eğitim kurumundan bahsetmek mümkündür. Bu nedenle en iyi tiyatro eğitimi için güvenilir, kendini kanıtlamış ve sektörde bilinir kurumlarla iş birliği yapmanız son derece önemlidir. Aksi takdirde hem bütçenizi hem de vaktinizi boşa harcamanız söz konusu olabilir.

Yine de endişeye kapılmamanız gerektiğini hemen söyleyelim. Çünkü en iyi oyunculuk kursları hakkında yapacağınız kısa bir araştırmayla bile güvenebileceğiniz çok sayıda kuruma ulaşabilirsiniz. Biz de sizler için Türkiye'nin en iyi tiyatro okulları hakkında bilgi verecek, buna ek olarak tiyatro kursu seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz.

Türkiye'nin En İyi Tiyatro Okulları

Son yıllarda ülkemizde çok sayıda tiyatro okulunun faaliyete geçtiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Ancak hiç kuşkusuz en iyi oyunculuk kursları dediğimizde bu okulların birçoğunu göz önüne almamak gerekir. Yine de tiyatro tutkunlarının az sayıda seçeneğe sahip olmadığını ifade edebiliriz. Oyunculuk okulları bakımından İstanbul başta olmak üzere birçok kentimizde son derece saygı değer çeşitli eğitim kurumları vardır. Bunlardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

Oyunculuk Okulları Hakkında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Elbette ülkemizde hizmet veren en iyi oyunculuk kursları arasına yukarıda saydıklarımızın dışında seçenekler de eklenebilir. Bu noktada tek tek tüm oyunculuk okulları hakkında bilgi vermek yerine tercihte bulunurken dikkat etmeniz gereken çeşitli noktalardan bahsetmenin sizlere çok daha yardımcı olacağına inanıyoruz. En iyi tiyatro kursu programlarından yararlanabilmek için eğitim alacağınız kurumların aşağıdaki özellikleri taşıyıp taşımadığına dikkat edin:

  • Eğitmen Kadrosu

En iyi oyunculuk okulları, kursiyerlerinin verimli bir eğitim alabilmesi için eğitmen kadrolarında usta isimlere yer verir. Ancak ülkemizde çok fazla tiyatro okulunun bulunduğunu söylemiştik. Bu kursların büyük çoğunluğunda henüz tiyatro öğrencisi olan birçok eğitimci vardır. Eğer vaktinizi daha verimli değerlendirmek istiyorsanız oyunculuk okulları hakkında araştırma yaparken ilginizi çeken kurumların eğitmen kadrosunu incelemeyi ihmal etmeyin.

  • Kurum Deneyimi

Başarılı bir eğitimin olmazsa olmazlarından biri de güçlü bir organizasyondur. Bu açıdan kurumsal deneyim bir eğitim kurumunun başarısında son derece etkili faktörlerden biridir. 15 yıldan fazladır eğitim veren ve insanların güvenini kazanmış bir kurumun en iyi oyunculuk kursları arasında sayılmasına şaşırmamak gerekir. Her şey bir kenara, henüz yalnızca 1 yılını doldurmuş bir kurumun gelecekte danışmanlığına ihtiyaç duyduğunuzda yerinde olup olmayacağı bile belli değildir.

  • MEB Onayı

Bir eğitim kurumunun, deyim yerindeyse merdiven altı bir kurum olmadığını anlamanın en iyi yolu MEB onayı olup olmadığına bakmaktır. MEB onayı almak için eğitim kurumlarının dersliklerden, bina planına, eğitim araç gereçlerinden müfredat ve eğitmen kadrosuna kadar pek çok noktada Milli Eğitim Bakanlığı'nın getirdiği standartlara uygun hareket etmesi gerekir. Eğer en iyi tiyatro kursu programlarından yararlanmak istiyorsanız kurumun MEB onayı olup olmadığını sorun.

  • Sınıf Mevcudu

En iyi tiyatro kursları için eğitimin gerçekleştiği ortamın eğitmen - kursiyer diyaloglarına izin veren bir yapıda olması gerekir. Oyunculuk okulları arasındaki farkların öne çıkan nedenlerinden biri bu nedenle sınıf mevcududur. Deyim yerindeyse sürümden kazanmayı hedefleyen tiyatro kursları, sınıflarını tıka basa doldurarak daha fazla gelir elde etmeyi planlar. Ancak bu durum eğitimin kalitesini ciddi oranda düşürecektir.

  • Kariyer Olanakları

Eğer kariyerinize oyuncu olarak devam etmek istiyor, sahneye çıkacağınız günün hayallerini kuruyorsanız en iyi oyunculuk kursları sizlere bu yönde de ciddi bir avantaj sağlar. Günümüzde pek çok yapım şirketi ve oyunculuk ajansı, yeni bir yüz aradığında genellikle bilinen oyunculuk okulları ile ortak hareket eder. Dolayısıyla kaliteli eğitim kurumlarından ders almak en iyi tiyatro eğitimi ve oyunculuk becerilerinin yanı sıra kariyer olanakları bakımından da size daha fazla imkan sunar.

  • Kültür ve Sanat Aktiviteleri

Bir tiyatro kursunun tek işlevi kursiyerlerine yalnızca oyunculuğun temellerini öğretmek ve birkaç pratikle bunları daha kolay hayata geçirebilmelerini sağlamak değildir. Aksine tiyatro eğitimi, sanatın büyülü dünyasını içine alan son derece kapsamlı bir eğitim programdır. Kursiyerlerin katılma şansı bulduğu sanat etkinlikleri, kültürel festivaller, söyleşiler ve elbette oyunlar kişisel gelişimlerinin yanı sıra sanat görüşlerinin oluşmasında da etkili olacaktır.

Uluslararası Eğitim Standardı İçin Sinema Akademi

Sinema Akademi ailesi olarak 15 yıllık deneyimimizle sizlere Avrupa standartlarında bir oyunculuk ve tiyatro eğitimi fırsatı sunuyoruz. Türkiye'nin en iyi tiyatro kursu ile oyunculuk kariyerinize güçlü bir başlangıç yapmak ve gerçek bir yıldız haline gelmek için bizimle iletişime geçebilir, tiyatro eğitimi programlarımız hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tiyatro kursu programlarımızı başarıyla tamamlayan kursiyerlerimize MEB onaylı oyunculuk eğitimi sertifikası veriyor, ayrıca kariyer danışmanlığı hizmetlerimizle geleceğinizi planlamanıza yardımcı oluyoruz. Dünyanın en iyi oyunculuk kursları ve eğitim programlarını göz önüne alarak hazırladığımız hem eğlenceli hem de öğretici derslerimizden yararlanmak için hemen harekete geçin!

[widget-136]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40