Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

İstanbul’daki Güzel Sanatlar Tiyatro Liseleri ve Puanları

Hangi Lisede Tiyatro Bölümü Var? – İstanbul Güzel Sanatlar Liseleri

Güzel sanatlar liseleri İstanbul içinde her sene biraz daha yaygınlaşmıştır. Öğrencilerini başarılı bir sanat kariyerine ve sanat dalları ile ilgili mesleklerde çalışmak üzere hazırlayan güzel sanatlar liseleri arasında tiyatro bölümüne yer veren liseler de bulunmaktadır.

Güzel sanatlar tiyatro bölümü ile geleceklerine yön vermek isteyen öğrenciler için İstanbul’daki güzel sanatlar liseleri hakkında bir yazı hazırladık. İstanbul güzel sanatlar liseleri tiyatro bölümünü hedefleyen öğrenciler için kaç seçenek mevcut, İstanbul’daki güzel sanatlar liseleri ve puanları nedir bilgi sahibi olmak için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz!

İstanbul’da Kaç Tane Güzel Sanatlar Lise Tiyatro Bölümü Bulunuyor?

İstanbul güzel sanatlar liseleri açısından gerçekten oldukça zengin bir şehir. Ayrıca özel güzel sanatlar liselerinin yaygınlaşması ile tiyatro bölümü olan liseler de bulunuyor. İstanbul güzel sanatlar lisesi tiyatro bölümü olan liseler ise;

  • Özel Moda Mimar Sinan Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi
  • Özel Pera Güzel Sanatlar Lisesi
  • İstanbul Üniversitesi Vakfı Özel Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi
  • İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi
  • Özel Cemal Reşit Rey Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi

İstanbul güzel sanatlar lisesi açısından oldukça zengin olsa da tiyatro bölümü isteyen öğrencilerin kısıtlı seçenekler arasından tercih yapması gerekiyor. Ancak her bir okul güzel sanatlar lisesi tiyatro bölümü içerisinde her sene başarılı isimler yetiştiriyor. İstanbul tiyatro bölümü olan liseler arasından sizler de tercihinizi yapabilir ve okullar hakkındaki detaylı bilgiye web siteleri üzerinden ulaşabilirsiniz.

İstanbul’daki Güzel Sanatlar Liseleri Puanları – Tiyatro Bölümü Puanları

Güzel sanatlar lisesini kazanmak isteyenler için en önemli sorulardan bir tanesi de İstanbul güzel sanatlar tiyatro bölümü puanları. Güzel sanatlar lisesinde okumak isteyen gençler için hemen belirtelim. Güzel sanatlar lisesi LGS ile öğrenci yerleştirme süreci yürüten kurumlar değil. Dolayısıyla güzel sanatlar lisesi taban puanı gibi bir kriter söz konusu değil. 

Güzel sanatlar lisesi tiyatro bölümünü isteyen öğrenciler, başvurdukları liselerin yetenek sınavları ile belirleniyor. Tiyatro bölümü yetenek sınavlarında öğrencilerden yeteneklerini jüri karşısında göstermeleri isteniyor. Daha sonra yetenek sınavı sonucunun %70’i ve ortaöğretim Okul Başarı Puanı’nın %30’u işleme alınarak ortaya çıkan total puan ile öğrenciler tiyatro bölümüne yerleştiriliyor. 

Hayalinizdeki Lise Tiyatro Bölümü İçin En İyiler İle Hazırlanın!

İstanbul güzel sanatlar tiyatro bölümü hayali ile yetenek sınavlarına hazırlanan öğrenciler için tiyatro bölümü İstanbul’da kısıtlı. Dolayısıyla hayallerini gerçekleştirmek isteyen öğrenciler ilk olarak yeteneklerini ilerletmeye odaklanmalı. Bunun için güzel sanatlar lise hazırlık kursları bünyesinde bulunan profesyonel eğitmenlerden ders alabilir ve eksiklerinizi güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Sinema Akademi olarak 15 yıllık deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında uygulamalı güzel sanatlar lise hazırlık tiyatro bölümü derslerimiz ile güzel sanatlar liselerinin yetenek sınavlarında öğrencilerimizin başarıyı yakalamasına odaklanıyor ve uzman eğitmenlerimizin desteği ile her bir öğrencimizi en doğru şekilde hazırlıyoruz! Gelin, yeteneklerinizi birlikte geliştirelim ve hayallerinizdeki İstanbul güzel sanatlar lisesi tiyatro bölümü ile kariyerinizin başlangıcını yapın!

[widget-169]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40