Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü Hangi İllerde Var?

Türkiye’de Tiyatro Bölümü Olan Liseler 

Güzel sanatlar lisesi tiyatro bölümü, rol yapma, taklit ve seslendirme gibi yeteneği olan öğrencilerin yeteneklerini geliştirmek ve donanımlı bir eğitim vermeyi amaçlayan bölümdür.  Türkiye’de tiyatro bölümü, müzik ve resim bölümleri gibi her okulda bulunmamaktadır. Bu sebeple güzel sanatlar tiyatro bölümü kazanmayı hedefleyen öğrenciler güzel sanatlar tiyatro bölümü olan liseler konusu hakkında sorular sorarlar.

Yazımızın devamında Türkiye’deki güzel sanatlar liseleri ve güzel sanatlar tiyatro bölümü olan liseler hakkında bilgi vereceğiz. Yazımızı incelemeye devam ederek şehrinizdeki güzel sanatlar tiyatro bölümü olan liseler neler, öğrenebilirsiniz. 

Güzel Sanatlar Tiyatro Bölümü Olan Liseler 

Tiyatro bölümü oyunculuk ve sinema tv, akademisyenlik, eğitmenlik gibi pek çok alanda ilerlemek ve yeteneklerini geliştirmek isteyen öğrencilerin tercih ettiği bölümdür. Bu sebeple her öğrenci şehrindeki güzel sanatlar tiyatro bölümü olan liseler araştırmasına girer. Biz de sizler için şehrinizde tiyatro bölümü bulunan liseleri sıraladık. 

İstanbul’da Güzel Sanatlar Tiyatro Bölümü Olan Liseler 

İstanbul güzel sanatlar lisesi anlamında oldukça zengin bir şehirdir. İstanbul güzel sanatlar lisesi tiyatro bölümü ise elbette her okulda yoktur. İstanbul güzel sanatlar lisesi tiyatro bölümü olan okullar:

  • Pera Güzel Sanatlar Lisesi
  • Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi
  • İstanbul Üniversitesi Vakfı Özel Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi 
  • İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi 
  • Özel Cemal Reşit Rey Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi 

İzmir’de Güzel Sanatlar Tiyatro Bölümü Olan Liseler 

İzmir güzel sanatlar lisesi tiyatro bölümü olan liseler İzmir’deki yetenekli öğrencileri geliştirmek ve yetiştirmek adına kurulmuştur. İzmir güzel sanatlar lisesi tiyatro bölümü olan okullar:

  • Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi
  • Karataraklı Güzel Sanatlar Lisesi 

Ankara’da Güzel Sanatlar Tiyatro Bölümü Olan Liseler

Başkentimiz olan Ankara güzel sanatlar lisesi ve yetenekli öğrencileri yetiştirme, geliştirme konusuna oldukça önem verir. Ankara güzel sanatlar lisesi içinde tiyatro bölümü olan okullar:

  • Ankara Güzel Sanatlar Lisesi
  • Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Lisesi

Tiyatro Bölümü Kazanmak Zor Değil!

Bireysel farklılıkları göz önüne alan ve buna uygun bir güzel sanatlar hazırlık kursu ile oyunculuk ve sahne sanatları becerilerinizi en verimli şekilde geliştiren bir kurs programının parçası olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, kurumumuzda hocalarımızla kahve içerek tiyatro kursu programınızın ayrıntılarını konuşabilirsiniz.

Tiyatro sahnesiyle tanışmak, oyunculuk becerilerinizi geliştirerek başarılı bir oyuncu olarak sektörde yer edinmek ve yetenek sınavlarında başarıya ulaşmak ilk adımı atın. Güzel sanatlar lisesi hazırlık kursu için eğitim danışmanlarımızdan bilgi alın ve ailemize katılın.

[widget-169]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40