Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

Güzel Sanatlar Lisesi İçin LGS Gerekli Mi?

İstediğiniz Okulu Kazanmak İçin Doğru Adımları Takip Edin! 

Güzel sanatlar lisesine gitmeyi hedefleyen öğrencilerin ve ebeveynlerin aklında güzel sanatlar için lgs gerekli mi soruları vardır. Güzel sanatlar lisesine girmek ve yeteneklerini geliştirerek bir kariyer inşa etmek isteyen öğrenciler güzel sanatlar lisesi nasıl kazanılır ve güzel sanatlar için lgs gerekli mi sorularının cevaplarını merak eder. 

Aşağıda sizler için bu soruları detaylı bir şekilde açıklamaya çalıştık. Yazımızın devamını okuyarak güzel sanatlar lisesi için lgs gerekli sorusunun yanıtını bulabilirsiniz. 

Güzel Sanatlar İçin LGS Gerekli Mi? LGS’ye Girmeli Miyim? 

Güzel sanatlar için lgs gerekli mi sorusu için verilebilecek net bir yanıt elbette vardır. Güzel sanatlar lisesi kazanmak istiyorsanız LGS’ye girmenize gerek yoktur. Bunun yanında güzel sanatlar liselerinin kayıt dönemi diğer liselerin tercih ve yerleştirme döneminden önce tamamlanmaktadır. Dolayısıyla eğer istediğiniz güzel sanatlar lisesine yerleşemezseniz LGS puanı ile farklı bir liseye kaydınızı yaptırabilir, eğitim hayatınıza devam edebilirsiniz.

Güzel sanatlar için lgs gerekli mi sorusunu yanıtladığımıza göre güzel sanatlar lisesi nasıl kazanılır ve hangi sınavlara girilir sorularına açıklık getirelim.  Güzel sanatlar lisesine nasıl gidilir sorusunun cevabı yetenek sınavları ve ortaokul puanlarından geçer diyebiliriz. Yetenek sınavlarından 50 ve üstü alırsanız geçer not almış sayılırsınız. Yetenek sınavından geçer not aldıktan sonra ortaokul başarı puanınız toplanarak güzel sanatlar lisesine giriş puanınız belli olur. Bu puan da ilgili bölüm kontenjanı için yeterli ise istediğiniz okulu kazanmış olursunuz. 

Güzel sanatlar lisesi ortaokul başarı puanının ise %30’u alınır. Ortaokul başarı puanının %30’u ve yetenek sınavından aldığınız 50 ya da üzeri puan toplanarak güzel sanatlar lisesi puanınız ortaya çıkmış olur. 

Sinema Akademi İle Yetenek Sınavlarından Korkmayın! 

Yetenek sınavlarında başarılı olmak elbette kısa süreli bir çalışma ile mümkün değildir. Yetenek sınavlarına hazırlık sürecinde profesyonel destek almanız çok önemlidir. Kaliteli ve alanında deneyimli eğitmenler ile çalışan güzel sanatlar hazırlık kursları ile çalışmalı ve yetenek sınavları için tüm teorik ve pratik bilgiyi en doğru şekilde edinmelisiniz. Güzel sanatlar lisesi LGS ile almıyor fakat yetenek sınavları da en az LGS kadar uzun soluklu bir çalışma düzeni isteyen sınavlardır. Yetenek sınavlarında başarı elde edebilmek için güzel sanatlar lisesi hazırlık kursları ile çalışmak en doğru seçim olacaktır. 

Bu neden güzel sanatlar lisesi için LGS gerekli mi sorusuna aldığınız yanıttan sonra hemen yetenek sınavları için hazırlanmaya başlamalı, sınav sonunda başarılı olabilmek için eksiklerinizi tamamlamalı ve kendinizi geliştirmelisiniz.  Sinema Akademi ailesi olarak yetenek sınavı sürecinizde hep yanınızdayız!

[widget-169]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40