Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

Güzel Sanatlar Lise Hazırlık Kurslarında Neler Öğretilir?

Yeteneklerinizi Geliştireceğiniz Dersler!

Güzel sanatlar lisesi kazanmayı hedefleyen yetenekli çocuklar, yeteneklerini geliştirmek ve sınavda başarı elde etmek adına düzenli ve sıkı bir çalışma programı benimsemelidir. Bu sebeple aileler çocuklarının en doğru şekilde yetenek sınavlarına hazırlanması için güzel sanatlar lise hazırlık kursu bakmaya başlarlar. Güzel sanatlar lisesi kazanmak isteyen öğrenciler, istedikleri bölüme uygun ve yetenek sınavı kriterlerini karşılayacak bir eğitim almak için alanında deneyimli eğitmenlerin olduğu kurumlarda çalışmalıdır.

Yazımızın devamında güzel sanatlar kursunda neler öğretilir sorusundan ve güzel sanatlar lise hazırlık kursu eğitim planlarından bahsettik. Güzel sanatlar lise hazırlık kursunda neler öğretilir diye merak ediyorsanız yazımızın devamını inceleyerek güzel sanatlar lisesi hazırlık kursları hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. 

Güzel Sanatlar Lisesi Nedir?

Güzel sanatlar lisesi, öğrencilere güzel sanatlarla ilgili tüm teorik ve pratik bilgilerin verildiği, güzel sanatlar alanında nitelikli insan yetiştirmeyi amaçlayan liselerdir. Güzel sanatlar lisesi bölümleri arasında; resim, müzik, tiyatro, dans, moda tasarımı gibi bölümler sayılabilir. Bu bölümlerden yeteneği olan bölümü kazanmayı hedefleyen öğrenciler ise güzel sanatlar kursunda neler öğretilir sorusunu sıklıkla sormaktadır. Dersler ve yetenek sınavı soruları her bölüm için farklılık göstermektedir. 

Müzik Bölümü – Güzel Sanatlar Kursunda Neler Öğretilir?

Güzel sanatlar lisesi müzik bölümü, öğrencilerin müzik ile ilgili tüm pratik ve teorik bilgileri öğrendiği, enstrüman becerilerinin ölçüldüğü bölümdür.  Güzel sanatlar lisesi hazırlık kursları, müzik bölümü için yetenek sınavlarına hazırlanan öğrencileri en iyi şekilde hazırlamayı hedefler. Güzel sanatlar lisesi hazırlık kursları müzik bölümü dersleri arasında; diksiyon ve beden dili, nefes egzersizleri, sesi kontrol edebilme, enstrüman çalma, melodik hafıza çalışmaları ve müzik tarihi gibi dersler sayılabilir. 

Resim Bölümü – Güzel Sanatlar Kursunda Neler Öğretilir?

Güzel sanatlar lisesi resim bölümü, çizim yeteneği olan ve görsel algısı yüksek öğrencilerin kazanmayı hedeflediği bölümdür. Güzel sanatlar kursunda neler öğretilir diyen resim bölümü adayları resim derslerinin oldukça kapsamlı olduğunu bilmelidir. Güzel sanatlar lisesi hazırlık kurslarında resim bölümü dersleri arasında; resime giriş, temel tasarım, desen, görsel ifade, sanat tarihi, artistik anatomi, sanat eserleri analizi, görsel algılama ve renk, heykele giriş gibi dersler vardır. 

Tiyatro Bölümü – Güzel Sanatlar Kursunda Neler Öğretilir?

Tiyatro bölümü, oyunculuk yeteneklerini geliştirmek isteyen öğrencilerin tercih ettiği bölümdür. Güzel sanatlar kursunda neler öğretilir sorusunun cevabı olarak tiyatro bölümü için oldukça fazla dersten bahsetmek mümkündür.  Güzel sanatlar lisesi hazırlık kurslarında ise yetenek sınavları baz alınarak bir ders programı oluşturulur. Güzel sanatlar lise hazırlık kurslarında öğretilen dersler arasında; ses kullanımı ve diksiyon, beden dili kullanımı, tirad çalışmaları, sahne çalışmaları, zaman ve mekan kullanımı, grup içi iletişim egzersizleri gibi pek çok ders vardır. Bu dersler kaliteli ve doğru kurslarda yetenek sınavlarına uygun olarak düzenlenmektedir.

Tiyatro Bölümünü Kazanmak İçin Sinema Akademi!

Bireysel farklılıkları göz önüne alan ve buna uygun bir güzel sanatlar lisesi hazırlık kursu ile oyunculuk becerilerinizi en verimli şekilde geliştiren bir kurs programının parçası olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir,  kurumumuzda hocalarımızla kahve içerek güzel sanatlar lisesi hazırlık kursu programının ayrıntılarını konuşabilirsiniz.

Tiyatro sahnesiyle tanışmak, oyunculuk becerilerinizi geliştirerek başarılı bir oyuncu olarak sektörde yer edinmek ve yetenek sınavlarında başarıya ulaşmak istiyorsanız ilk adımı atın. Güzel sanatlar lisesi hazırlık kursu için eğitim danışmanlarımızdan bilgi alın ve ailemize katılın!

[widget-169]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40