Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

Anadolu Güzel Sanatlar Lisesine Hangi Yolla Öğrenci Alınır?

Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Kazanmak İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Güzel sanatlar ile uğraşan nitelikli insan yetiştiren okullara anadolu güzel sanatlar lisesi adı verilir. Anadolu güzel sanatlar lisesi bölümleri arasında; müzik, resim, tiyatro ve dans gibi bölümler sayılabilir. Bu bölümler arasından öğrenciler yeteneklerine en uygun ve ilgi alanı olan bölümü seçmelidirler. Bölüme karar verildikten ve hedefler belirlendikten sonra anadolu güzel sanatlar lisesine hangi yolla öğrenci alınır soruları sorulmalıdır.

Anadolu güzel sanatlar lisesi kazanmayı hedefleyen ve bu doğrultuda çalışmalarını sürdürecek olan öğrenciler için yazımızın devamında anadolu güzel sanatlar liseleri hakkında bilgiler verdik. Siz de anadolu güzel sanatlar lisesine nasıl gidilir konusunu merak ediyor ve anadolu güzel sanatlar lisesine hangi yolla öğrenci alınır meselesi ile ilgili detaylı bilgi almak istiyorsanız yazımızı incelemeye devam edebilirsiniz…

Anadolu Güzel Sanatlar Lisesine Nasıl Girilir? – Yeteneklerinizi Konuşturun!

Anadolu güzel sanatlar lisesini kazanmak isteyen öğrencilerin öncelikle istedikleri bölüme karar vermeleri gerekmektedir.  Kazanmak istediği bölüme karar veren öğrencileri yetenek sınavı süreci beklemektedir. Anadolu güzel sanatlar lisesi kazanmak isteyen öğrenciler hedefledikleri bölümler ile ilgili yetenek sınavlarına girerek geçer not almalıdırlar. Yetenek sınavlarında ise geçer not 50 ve üzeridir. Bu sebeple öğrenciler yetenek sınavlarından 50 ve üzeri puan alarak istedikleri bölüme yerleşmek için ilk adımı tamamlamış olurlar. 

Anadolu liseleri için yetenek sınavlarının yanında ortaokul başarı puanı da önem taşır. Ortaokul başarı puanının %30’u alınır. Dolayısıyla yetenek sınavlarına hazırlanırken ortaokul başarı puanını göz ardı etmemek gerekir. Ortaokul başarı puanının yüksek tutulması adına okul derslerine sıkı ve düzenli çalışılması oldukça önemlidir. 

Yetenek sınavının %70’i ve ortaokul başarı puanının %30’u alınarak girilebilen anadolu güzel sanatlar lisesi, ilgili bölümde yeteneklerinizi geliştirebilmeniz için 4 yıllık bir eğitim sunmaktadır. Anadolu güzel sanatlar lisesinden mezun olduktan sonra alanınız doğrultusunda güzel sanatlar fakültesini kazanabilir ve aldığınız eğitimi taçlandırabilirsiniz. 

Sinema Akademi İle Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Kazanmak Hayal Değil! 

Güzel sanatlar liseleri, öğrencileri güzel sanatlar alanında geliştirmeyi ve sanat sever bireyler olarak yetiştirmeyi hedefler. Öğrenci ise güzel sanatlar lisesinden aldığı 4 senelik eğitimin sonunda dilerse güzel sanatlar fakültesine giderek eğitimini taçlandırabilir dilerse liseden aldığı güzel sanatlar eğitimi ile iş başvurularında bulunabilir. Bu uzun soluklu yolcuğun başlaması ve öğrencilerin hedeflerine ulaşması için kaliteli ve alanında uzman eğitmenler çalışan bir kurstan eğitim almaları oldukça önemlidir. 

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir güzel sanatlar lisesi hazırlık kursu olarak dersliklerimizden  acil çıkışlara, ekipman ve eğitim araçlarından yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli hocalardan eğitim almalarını sağlıyoruz! Sinema Akademi ile hayalinizdeki okula kavuşabilirsiniz!

[widget-169]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40