Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

Video Kurgu ve Montaj Eğitiminde Neler Öğrenilir?

Rakiplerinizden Öne Çıkın!

Video çekmek, tarihe bakıldığında çok meşakkatli, uzun saatler sonucu uğraşların ardından elde edilebilen görüntülerden oluşmaktaydı. Günümüzde ise teknolojinin hızla gelişmesi sayesinde video çekmek çok kolaylaştı. Ağır ve büyük kameraları taşımaya gerek kalmadan cep telefonları ve mini boy kameralar ile çekim yapabilmek artık mümkün.

Bu ortaya çıkan kolaylıklar sayesinde video çekimi sadece profesyonellerin değil bu işi yapmak isteyen diğer amatör kişilerinde gelişmek istediği bir iş alanı haline gelmektedir. Herkesin istediği anda istediği yerde video çekebiliyor olması bu işten gelir elde etmeyi amaçlayan kişiler için ciddi bir rekabet ortamı oluşturmaktadır. Bu rekabet ortamında ön plana çıkabilmek için ne yapmak gerekir diye düşünüyorsanız işte cevabı, video kurgu ve montaj eğitimi alabilirsiniz! Video kurgu ve montaj nedir, nasıl yapılır birlikte inceleyim.

Video Kurgu ve Montaj Kursu

Video çekmekten keyif alıyorum, sürekli bu tür işlerle vakit geçiriyorum ama bu görüntüleri nasıl bir araya getirebilirim, bunu nereden öğrenebilirim diyorsanız video kurgu ve montaj eğitimleri alabilirsiniz. Aldığınız bu video kurgu eğitimleri sayesinde rakiplerinizi eleyebilir, yaptığınız işin kalitesine göre yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Video kurgu ve montaj nedir bilmeyenler için açıklamak gerekirse:

Video Kurgu ve Montaj Nedir

Video kurgu ve montaj çektiğiniz birden fazla videoyu bir araya getirerek anlamlı bir bütün oluşturmak istediğinizde yapılır. Video kurgu ve montaj nedir diye soruyorsanız diğer bir anlamıyla video düzenlemek demektir.

Video Kurgu ve Montaj Eğitimi

Video kurgu ve montaj nedir diye sorduktan sonran sıra da video kurgu eğitimleri nelermiş onları öğrenmek bulunmaktadır. Teknolojinin bu zengin dünyasında kaybolurken iyi keyif geçirmeyi seven, video çekmek benim için bir tutkudur diyen kişiler, çektikleri videoları daha iyi bir hale getirebilmek için video kurgu eğitimleri almayı tercih edebilirler. Video kurgu ve montaj eğitimleri kursunda çektiğiniz videoları nasıl düzenleyeceğinizi, hangi bakış açısı ile ele alacağınızı vb. birçok şeyi öğrenirsiniz. Eğitimi almadan önce kurgu ve montajın arasında ki fark nedir diye sorarsınız:

Kurgu görüntülerin ve seslerine amaca uygun olarak hazır olan bir senaryo dahilinde art arda sıralanmasıdır. Montaj ise sadece elde edilen görüntülerin bir araya getirilmesidir.

Video Kurgu ve Montaj Eğitimleri Alan Biri Nerelerde Çalışabilir?

Video kurgu ve montaj eğitimleri alan biri nerelerde çalışabilir diye merak ediyorsanız, video kurgu ve montaj nasıl yapılır bilen bir kişi dilerse YouTube gibi mecralarda kendi kanalını açabilir, televizyonlarda, sinema filmlerinde, reklam sektöründe veya internet ortamlarında çalışabilir.

Video Kurgu ve Montaj Eğitimi Dersleri

Kurgu yapmak istiyorum ama video kurgu ve montaj nasıl yapılır bilmiyorum diyorsanız cevapları video kurgu ve montaj eğitimleri kursunda. Bu kursta iyi birer video editörü olmak, video kurgu ve montaj nasıl yapılır öğrenmek için gereken bütün donanımı elde edebilir kendinizi geliştirebilirsiniz. Video kurgu ve montaj eğitimleri kursunda elde edeceğiniz kazanımlar:

  1. Video kurgu eğitimleri yanı sıra videonun gelişimini öğretmektedirler.
  2. Video kurgu montaj nasıl yapılır sorusunun cevabını öğrenmek için dijital kameraları tanımak gerekmektedir. Bunun için bu tür kazanımlar öğrenciye verilir.
  3. Kameralara genel bir bakış atılmaktadır.
  4. Flange Focal mesafesi öğretilmektedir.
  5. CMOS, CCD Global, Rolling Shutter, dijital görüntü, çözünürlük gibi şeyler anlatılmaktadır
  6. Video kurgu montaj nasıl yapılır öğrenirken ekipman tercihi nasıl olmalı, neler tercih edilmeli öğretilmektedir.
  7. Doğru kamera ve objektif seçimi önemi vurgulanmaktadır.
  8. Kamera aksesuarları, video çekim ve fotoğraf formatları anlatılmaktadır.
  9. Kamera destekleri ve hareketleri görülmektedir.

Video kurgu eğitimleri kursunda öğrendiğiniz bu bilgileri iyice analiz edebilmek ve iş hayatınızda en doğru şekilde kullanabilmek için yaptığım çekimden diğer çekime ne zaman, nasıl geçmeliyim, yaptığım çekimlerin sırası nasıl olmalı, çekimler için yaptığım kurgu anlaşılır mı, izleyiciye duyguyu aktarabiliyor mu gibi soruları kendi içinizde tekrar etmeniz ve kurgu-montaj yaparken bu mantıkla hareket etmelisiniz. Bu disiplin sayesinde video kurgu montaj nasıl yapılır, hangi amaca hizmet eder gibi soruların cevaplarını unutmazsınız.

Video Kurgu ve Montajda Aranan İsim Ben Olmalıyım!

Hobi olarak her yerde elimizden düşmeyen profesyonel kameraları aratmayan telefonlarla veya kameralarla yaptığınız çekimlerden para kazanmak, ya da zaten bu işi yapıyor ama yine de donanım kazanmak istiyorsanız kesinlik video kurgu eğitimleri almalısınız!

Kurumumuzda tüm eğitimlerimiz dahil olmak üzere uluslararası eğitim standartlarının, ve MEB ruhsatlı sertifikalarımızın mevcut olduğunu, kariyer danışmanlığı hizmeti verildiği belirtmek isteriz. Sizde video kurgu ve montajda arana isim ben olmalıyım diyorsanız sizleri eğitim kurumumuza bekleriz.

[widget-152]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40