Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

Oyunculuk Eğitimi Fiyatları - 1000 TL'ye Oyunculuk Kursu

Ucuza Oyunculuk Eğitimi Olur Mu? Oyunculuk Kursu Fiyatları Kaç TL Olmalı?

Ülkemizin birçok şehrinde tecrübeli oyuncularla oyunculuk eğitimi veren kurslar bulunmaktadır. Oyunculuk eğitimi fiyatları kurumların kalitesine, eğitmen kadrosuna ve eğitim saatlerine göre değişim göstermektedir. Sektörde deneyimli olan, tanınmış oyuncuların eğitim verdiği, MEB onaylı sertifika veren kurslarda eğitim  fiyatları yüksektir. Ancak orta düzeyde eğitim veren, kalitesi düşük ve eğitim süresi kısa olan kurslarda ise eğitim ücreti düşüktür.

Ücretsiz oyunculuk eğitimi olur mu? diyorsanız eğer, oyuncu olmak isteyenler için ücretsiz eğitim veren kurslar da bulunmaktadır. Bunlar daha çok halk eğitim merkezlerinin dönemsel olarak eğitim verdiği ücretsiz tiyatro kurslarıdır. Ücretsiz eğitim veren kurslar daha çok hobi edinmek için gitmek isteyen ya da kendi tiyatro grubunu kurarak tiyatro yapmak isteyenlerin başvurduğu kurslardır.

Bunun yanında profesyonel oyuncu olmak isteyenler için oyunculuk kursları bulunur. Oyunculuk kursu fiyatları da bu kurumların imkanlarına göre belirlenmektedir. Yazımızda oyunculuk kursu fiyatları hakkında bilgi vereceğiz...

Aylık 1000 - 1500 TL Oyunculuk Eğitimi Fiyatları İyi mi?

Oyunculuk eğitimi veren birçok kurum var ve her biri eğitim ücretlerini sunduğu imkanlara göre belirliyor. Oyunculuk eğitimleri en az 4 aylık ya da 8 aylık bir süreci kapsayacağı için bazı oyunculuk kursları ücretlerini makul tutabiliyor. Aylık 1000 - 1500 TL oyunculuk eğitimi ücretleri makul gözükse de alacağınız eğitimin kalitesini sorgulamanız gerekiyor. Uzun bir süre eğitim alacağınız kurumu tüm detayları ile incelemeniz gerekiyor. Ucuza eğitim veren kursların MEB ruhsatı olmadığını, eğitmenlerinin deneyimsiz olduğunu, imkanlarının kısıtlı olduğunu ve beklentilerinizi karşılamayacağını bilmelisiniz. Oyunculuk eğitimi fiyatları ilk kriteriniz olmamalı.

1500 - 2500 TL Aralığındaki Oyunculuk Kursları Ne Sunuyor?

Ayda 4 ders alacağınız bir oyunculuk eğitimi için 1500 - 2500 TL size cazip gelebilir. Orta seviye bir eğitim kurumu olarak değerlendireceğimiz bu oyunculuk kurslarının yine ruhsatlı bir eğitim kurumu olup olmadığından emin olmanızı isteriz. Kendini geliştirmeye çalışan bu kursların oyunculuk eğitimi fiyatları neden bu kadar uygun, eğitmenleri iyi mi, derslikler temiz mi, konumu nasıl, her bir sorunun cevabını aldıktan sonra kayıt yaptırmalısınız.

2500- 4000 TL Oyunculuk Eğitimi Fiyatları Çok mu Yüksek?

Oyunculuk eğitimi fiyatları ne kadar yüksekse eğitim kurumu o kadar iyidir demiyoruz elbette. İçeri girdiğinizde sizi cezbeden, dekorasyonu şık, sınıfları geniş, teknik olanakları fazla, eğitmenleri deneyimli, merkezi konumda ve sosyalleşme imkanı tanıyan bir oyunculuk kursu daha yüksek fiyatlarda olacağı için kriterlerinizi fiyattan yana belirlememeniz gerek.

İyi bir oyunculuk eğitimi almak istiyorsanız aylık 3000 TL gibi bir ücreti gözden çıkarmalısınız. Kariyer odaklı düşünüyorsanız 8 - 9 aylık bir eğitim almanızı tavsiye edeceğimiz bu kaliteli oyunculuk kurslarında ödeyeceğiniz paranın karşılığı memnuniyet olarak dönecektir. 

Özel Oyunculuk Dersi Ücretleri Kaç TL'den Başlıyor?

Oyunculuk eğitimini özel olarak almak isteyenler 1500 - 2000 TL gibi ders başı ücret ödeyebilirler. Oyunculuk eğitimi fiyatları, özel ders olarak daha yüksek gelebilir. 4 aylık bir özel ders aldığınızı düşündüğümüzde ödeyeceğiniz rakam 25000 TL'yi geçebiliyor. Ancak özel oyunculuk dersleri ile daha detaylı öğreneceğinizi ve eğitmeninizin yalnız sizinle ilgileneceğini unutmayın. Oyunculuk kursu fiyatları için araştırma yapıyorsanız özel ders fiyatlarına da bakın.

Sahnenin Tozunu Yutmaya Hazır Olun!

Oyunculuk herkesin hayalini kurduğunu meşakkatli mesleklerin başında gelmektedir. Yeteneğinize ek olarak kendinizi sürekli eğitmeli ve geliştirmelisiniz. Profesyonel bir oyuncu olmak için her şeyden önce sahnenin tozunu yutmanız gerektiğini unutmayın. Bu yolda merdivenleri yavaş yavaş çıkmalısınız. Çekingen olmamalı, özgüveninizi her zaman yüksek tutmalısınız. Her role bürünebilecek potansiyele sahip olmalısınız. Kendinizi daha çok geliştirmek için de şehrinizdeki oyunculuk kurslarına gitmelisiniz. Bazı yerlerde oyunculuk eğitimi fiyatları çok yüksek olabilir. Böyle durumlarda sizler de ücretsiz eğitim veren kurslara gidebilirsiniz.

İster bu işi amatör isterseniz profesyonel olarak yapın eğer, sahnenin tozunu yutmaya hazırsanız artık siz bir oyuncusunuz demektir. Oyuncu olmak için ücretli veya ücretsiz mutlaka eğitim almalısınız. Eğitiminizi yeteneğinizle pekiştirdiğinizde kısa sürede sektöre adım atabilir, kaliteli projelerde yer alabilirsiniz. Oyunculuk her ne kadar zor ve yorucu performans gerektiren işlerden biri olsa da keyifli ve insana mutluluk veren bir iştir. Bir oyuncuyu en çok alkış sesi mutlu eder. Sizlerde bu alkışları duymak istiyorsanız bu yolda azimli olmalısınız. Sahnede seyirciye vereceğiniz selamın sizleri ne kadar mutlu edeceğini ve gururlandıracağını hayal edin. Hayatta en önemli şey severek ve eğlenerek yaptığınız bir işe sahip olmaktır. Oyunculukta severek ve eğlenerek yapabileceğiniz keyifli bir iştir. 

[widget-136]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40