Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

Oyunculuk Eğitimi Fiyatları

Ücretsiz Oyunculuk Eğitimi Olur Mu?

Ülkemizin birçok şehrinde tecrübeli oyuncularla oyunculuk eğitimi veren kurslar bulunmaktadır. Oyunculuk eğitimi fiyatları kurumların kalitesine, eğitmen kadrosuna ve eğitim saatlerine göre değişim göstermektedir. Sektörde deneyimli olan, tanınmış oyuncuların eğitim verdiği, MEB onaylı sertifika veren kurslarda eğitim  fiyatları yüksektir. Ancak orta düzeyde eğitim veren, kalitesi düşük ve eğitim süresi kısa olan kurslarda ise eğitim ücreti düşüktür.

Ücretsiz oyunculuk eğitimi olur mu? diyorsanız eğer, oyuncu olmak isteyenler için ücretsiz eğitim veren kurslar da bulunmaktadır. Bunlar daha çok halk eğitim merkezlerinin dönemsel olarak eğitim verdiği ücretsiz tiyatro kurslarıdır. Ücretsiz eğitim veren kurslar daha çok hobi edinmek için gitmek isteyen ya da kendi tiyatro grubunu kurarak tiyatro yapmak isteyenlerin başvurduğu kurslardır.

Nerede Ücretsiz Oyunculuk Eğitimi Alırım?

Ücretsiz oyunculuk eğitimleri veren yerler bulunmaktadır. Belediyeler ve belediyelere bağlı kurumlarda ücretsiz oyunculuk eğitimi verilmektedir. Maddi durumunuz yetersiz ve öğrenciyseniz eğer bu kursların başvuru tarihlerini mutlaka takip etmelisiniz. Belirli tarihlerde eğitim veren bu kurumlar bununla ilgili bilgileri web sitelerinde vermektedirler.

Ücretsiz eğitim veren kurslar arasında ilk İSMEK gelmektedir. Burada teorik ve pratik eğitim verilmektedir. Oyunculuk gelişime ve öğrenime açık bir meslektir. Bu yüzden mümkün olduğunca çok fazla eğitim almalı ve eksiklerinizi gidermelisiniz. İSMEK’te genel olarak yaratıcı drama uygulamalarının yanı sıra sahne gösterileri için konuşma, beden eğitimi verilmektedir.  Bunun yanı sıra verilen diğer eğitimler şunlardır;

  • İletişim
  • Yaratıcı drama
  • İnsan ilişkileri
  • Dekor ve aksesuar uygulamaları
  • Kostüm ve aksesuar uygulamaları
  • Sahne gösterileri

İSMEK’ten eğitim aldıktan sonra adaylar tiyatrolarda, TV projelerinde, organizasyonlarda ve eğlence hizmetlerinde çalışabilirler.

Sahnenin Tozunu Yutmaya Hazır Olun!

Oyunculuk herkesin hayalini kurduğunu meşakkatli mesleklerin başında gelmektedir. Yeteneğinize ek olarak kendinizi sürekli eğitmeli ve geliştirmelisiniz. Profesyonel bir oyuncu olmak için her şeyden önce sahnenin tozunu yutmanız gerektiğini unutmayın. Bu yolda merdivenleri yavaş yavaş çıkmalısınız. Çekingen olmamalı, özgüveninizi her zaman yüksek tutmalısınız. Her role bürünebilecek potansiyele sahip olmalısınız. Kendinizi daha çok geliştirmek için de şehrinizdeki oyunculuk kurslarına gitmelisiniz. Bazı yerlerde oyunculuk eğitimi fiyatları çok yüksek olabilir. Böyle durumlarda sizler de ücretsiz eğitim veren kurslara gidebilirsiniz.

İster bu işi amatör isterseniz profesyonel olarak yapın eğer, sahnenin tozunu yutmaya hazırsanız artık siz bir oyuncusunuz demektir. Oyuncu olmak için ücretli veya ücretsiz mutlaka eğitim almalısınız. Eğitiminizi yeteneğinizle pekiştirdiğinizde kısa sürede sektöre adım atabilir, kaliteli projelerde yer alabilirsiniz. Oyunculuk her ne kadar zor ve yorucu performans gerektiren işlerden biri olsa da keyifli ve insana mutluluk veren bir iştir. Bir oyuncuyu en çok alkış sesi mutlu eder. Sizlerde bu alkışları duymak istiyorsanız bu yolda azimli olmalısınız. Sahnede seyirciye vereceğiniz selamın sizleri ne kadar mutlu edeceğini ve gururlandıracağını hayal edin. Hayatta en önemli şey severek ve eğlenerek yaptığınız bir işe sahip olmaktır. Oyunculukta severek ve eğlenerek yapabileceğiniz keyifli bir iştir. 

[widget-136]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40