Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

Oyuncular Reklam Çekimlerinden Ne Kadar Kazanıyor?

Büyük Yatırımlar Yapılan Reklamlardan Oyuncular Ne Kadar Alıyor?

Reklam oyuncuları ne kadar kazanıyor? sorusunu en çok bu işe adım atan kişiler merak etmektedir. Sektörde milyonlarca marka bulunuyor ve her markanın kendine göre bir hedef kitlesi mevcut. Marka sahipleri ürünlerinin reklamlarının çekimleri için bir reklam ajansıyla iletişime geçiyor. Öncelikle marka sahibi neyi, nasıl sunmak istediğini ajansla görüşüyor ve gerekirse numuneler veriyor. Reklamdan sorumlu kişi bu numuneler üzerinden reklam metnini, sloganını kısacası senaryoyu yazıyor ve brifingle marka sahibine toplantı yoluyla anlatıyor. 

Peki, reklamlar nasıl çekiliyor? Brifingi hazırlanan reklamda son aşama reklam filminin çekilmesi için oyuncuların seçilmesi oluyor. Yapımcı şirket cast ajansına giderek kataloglardan markaya uygun olan oyuncuları seçiyor ardından deneme çekimlerine çağırıyor. Başarılı olanlar ise telefon yoluyla aranarak çekimin yapılacağı sete davet ediliyor. Oyuncular reklam çekimlerinden ne kadar kazanıyor? Reklamlardan en fazla para kazanan ünlüler kimler? Gelin, bakalım...

Reklamlardan Ne Kadar Para Kazanılıyor?

Reklamda oynayan oyuncunun kazanacağı para reklamın bütçesine göre farklılık gösterebiliyor. Marka popüler bir markaysa bütçesi de büyük oluyor. Böylece oyuncuda daha fazla para kazanabiliyor. Büyük bütçeli çekimler genel olarak 3 gün sürebiliyor. Küçük bütçeli çekimler ise 1 gün sürebiliyor. 

Oyuncular reklam çekimlerinden ne kazar para kazanıyor? sorusunu yanıtlamamız gerekirse eğer, yukarıda da belirttiğimiz bu oyuncunun hem tecrübesine hem tarzına hem de markanın bilinirliliğine göre değişiyor. Ünlü oyuncularla amatör oyuncuların aldığı reklam ücretleri aynı olmuyor. Sosyal medyada yüksek takipçi sayıları olan ünlülerin reklam ücretleri, daha çok kitleye ulaşacakları için yüksek oluyor.

Reklamlardan En fazla Para Kazanan Ünlüler  

Reklamlarda oynayan oyuncular için devasa paralar kazandıklarını hepimiz biliyoruz. Beren Saat daha önce rol aldığı bir deodorant reklamından 500 bin dolar kazanmış, oynadığı bir cips reklamından da 1 milyon dolar almıştı.

Reklamlardan en fazla para kazanan ünlüler içinde Nurgül Yeşilçay ise oynadığı Tivibu reklamlarından 100 bin lira kazanmıştı. Uğur Yücel’de Tivibu reklamından 200 bin lira almıştı. Yeşilçay daha sonra Filli boyanın reklam yüzü olmuştu. Pınar Altuğ ise oynadığı Persil reklam filminden 500 bin lira kazandı. Beyazıt Öztürk ise oynadığı meşrubat reklamından 1,5 milyon lira kazanmıştı.

Şahan Gökbakar, oynadığı Turkcell reklamından 2,5 milyon dolar almıştı. Okan Bayülgen oynadığı banka kartı reklamından toplam 600 bin dolar kazanmıştı. Oynadığı çorap reklamından Nil Karaibrahimgil ise toplamda 100 bin lira kazanmıştı. Ped reklamından Melisa Sözen 100 bin lira almıştı. Kıvanç Tatlutuğ ise THY’nın reklam yüzü olmuş ve 300 bin dolar kazanmıştı ardından Mavi Jeans’in marka yüzü olan oyuncu 250 bin dolar ve meşrubat reklamından da 750 bin dolar kazanmıştı. Seda Sayan ise oynadığı cips reklamından 2 milyon dolar almıştı. 

Cem Yılmaz ise birçok markanın yüzü olmuştu. 2007 yılında Türk Telekom’un reklamlarında oynadı. Bir yılda 44 reklam filmi çekmiş ve 2,5 milyon dolar kazanmıştı. Ardından 2008 ve 2009 yılında aynı firmayla anlaşmış ve bu defa 6 milyon dolar, 2010 yılında ise 7,5 milyon dolar kazandı. Gülben Ergen ise deodant reklamından 1,2 milyon dolar almıştı. Tarkan opet reklamından 2 milyon dolar kazandı. Kenan İmirzalıoğlu oynadığı Pepsi reklamından 350 bin dolar kazanmıştı. 

Şöhrete Giden Yol Reklam Filmlerinden Geçiyor!

Yukarıda reklamlarda oynayan oyuncular ile ilgili olarak ne kadar kazandıklarına dair bilgiler verdik. Bu isimlerin bazıları şarkıcı olsalar da birçoğu gerek dizilerde gerek filmlerde daha önce rol almış kişilerdir. Oyuncuların kendilerini ilk kez gösterdikleri alan reklam filmleri olmuştur. Bu reklam filmleri olmasaydı eğer, birçoğunu tanımıyor olacaktık. Bu nedenle oyuncular için reklam filmleri, şöhrete uzanan bir köprü diyebiliriz. 

Oyuncular reklam çekimlerinden ne kadar kazanıyor, reklamdan ne kadar para kazanılır sorularınıza daha fazla bilgi almak isterseniz reklam ajanslarıyla iletişime geçebilirsiniz. 

[widget-136]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40