Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

Dünyanın En İyi Oyunculuk Okulları – En Profesyonel Oyuncular Bu Okullardan Çıkıyor!

Dünyanın En İyi Oyunculuk Okullarını ve Eğitim Sistemlerini Biliyor musunuz?

Oyunculuk, gerçek bir özveri ve disiplin ile çalışmayı gerektiren ve sürekli gelişime ihtiyaç duyan bir meslek. Dolayısıyla yalnızca yetenekli olmak, başarılı bir oyuncu olmak için yeterli değil. Bu noktada, karakterlere hayat veren, oynadığı rolün hakkından başarıyla gelen bir oyuncu olabilmek için yetenekle doğru eğitimi birleştirmek şart!

Dünya çapında ünlü olan oyuncuların kamera önü deneyimi kazandıkları, işin mutfağında yer aldıkları ve kendilerini geliştirdikleri dünyanın en iyi oyunculuk okullarını öğrenmek ister misiniz? Dünyanın en iyi oyunculuk okulları ve eğitim sistemleri ile ilgili bilgi sahibi olacağınız yazımızı okumadan geçmeyin!

Dünyanın En İyi Oyunculuk Okulları Hangisi?

Herkesin hayranlık duyduğu, filmlerinin milyonlarca kez izlendiği ünlü isimlerin mezun olduğu ve oyunculuk konusunda gelişmiş eğitim tekniklerini benimseyen, profesyonellerle çalışan ve önemli başarılara imza atmış dünyanın en iyi oyunculuk okulları şu şekildedir:

Juilliard Okulu, New York

Dünyada en iyi oyunculuk okullarından biri olan Juilliard, ABD’de yer alan müzik, dans ve drama eğitimi veren bir okuldur. En seçkin eğitim kurumlarından biri olan Juilliard, drama eğitimi almak isteyen herkesin hayalidir. Başvuranların sadece %5 ila 10’luk bir kısmının kabul aldığı değerlendirildiğinde okula gerçekten yetenekli ve başarılı öğrencilerin alındığı fark edilmekte dolayısıyla da prestijin ve kaliteli eğitimin nedeni anlaşılmaktadır. Öğrenim ücreti 51.000 $’dır.

Dünyanın en iyi oyunculuk okullarından biri olan Juilliard’tan mezun olan ünlüler: Val Kilmer, William Hurt, Kevin Spacey, Christopher Reeve ve Ving Rhames…

YALE Drama Okulu, New Haven

Yalnızca kabul edilmenin değil, kalmanın da zor olduğu okullardan biri olarak bilinen YALE, 1900 yılından bu yana dünyanın en iyi oyunculuk okullarından biridir. Oyunculuk kariyerine başarılı bir giriş yapmak isteyen herkesin sahne deneyimi kazanmak, usta isimlerden ders almak ve ünlü bir oyuncu olmak için gitmek istediği YALE, mezunları için üst düzey bir drama eğitimi sunmaktadır. Öğrenim ücreti, 34.000 $’dır.

Dünyada en iyi oyunculuk okullarından biri olan YALE Drama Okulu’ndan mezun olan ünlüler: Meryl Streep, Angela Bassett, Paul Newman, Henry Winkler, Dick Cavett, John Turturro ve Sigourney Weaver…

Guildhall Müzik Ve Drama Okulu, Londra

Dünyanın önde gelen oyunculuk okullarından biri olan Guildhall, kapsamlı ve çok yönlü oyunculuk eğitimi vermesiyle ünlüdür. 1880 yılından bu yana, öğrencilerini profesyonel tiyatro dünyasına hazırlayan prestijli okul, üç yıl süren drama eğitimi vermektedir. Öğrenim ücreti, 30.000 $’dır.

Dünyada en iyi oyunculuk okullarından biri olan Guildhall’den mezun olan ünlüler: Orlando Bloom, Eileen Atkins, Ewan McGregor ve Joseph Fiennes…

Güney Kaliforniya Üniversitesi (USC), Los Angeles

Dünyanın en önemli mezunlarını yetiştiren ve prestijli oyunculuk eğitimi veren kurumlardan biri olan USC, ABD’deki en iyi 20 üniversite arasında bulunan dünyanın en iyi oyunculuk okullarından biridir. Hollywood ile yakın bağlantıları bulunduğundan mezun listesinde, dünyada en fazla Oscar Ödülüne sahip olan isimler bulunmaktadır. Öğrenim ücreti, 58.000 $’dır.

Dünyada en iyi oyunculuk okullarından biri olan Güney Kaliforniya Üniversitesi’nden mezun olan ünlüler: Michael Landon, Sophia Bush, Tom Selleck, Forest Whitaker, Kelly Preston ve Ally Sheedy…

DePaul Üniversitesi, Chicago

Dünyanın önde gelen oyunculuk okullarından biri olan DePaul Üniversitesi, Amerika'nın en iyi ikinci tiyatro şehri olan Chicago'da bulunmaktadır. Dünyanın en iyi okulları arasında 7. sırada yer alan üniversite, 1898 yılından bu yana disiplinli ve kaliteli bir oyunculuk eğitimi vermektedir. Öğrenim ücreti 57.000 $ 'dır.

Dünyada en iyi oyunculuk okullarından biri olan DePaul Üniversitesi’nden mezun olan ünlüler: Kevin Anderson, Karl Malden, Joe Mantegna, Gillian Anderson ve Elizabeth Perkins…

Tisch Sanat Okulu, New York

New York Üniversitesi'nin oyunculuk eğitimi veren alt kurumu olan Tisch, sahne sanatları eğitiminde en çok tercih edilen okullardan biridir. En ünlü Broadway yıldızlarının önemli bir bölümünü bünyesinden mezun eden Tisch, dünyanın en iyi oyunculuk okullarından biri olarak görülmektedir. Öğrenim ücreti 59.000 $ 'dır.

Dünyanın önde gelen oyunculuk okullarından biri olan Tisch’ten mezun olan ünlüler: Martin Scorsese, Angelina Jolie, Anne Hathaway, Adam Sandler, Woody Allen ve Oliver Stone…

Londra Müzik ve Dramatik Sanat Akademisi, Birleşik Krallık

Dünyanın en eski oyunculuk okullarından biri olan LAMDA, 1861 yılından bu yana büyük yetenekler yetiştirmeye devam etmektedir. Öğrencilerin büyük bir çoğunluğu, mezun olduğu gibi hemen iş bulmakta ve yakın zamanda da ödüllü oyuncular ve tiyatrocular arasına girmektedir. Öğrenim ücreti 30.000 $ 'dır.

Dünyanın önde gelen oyunculuk okullarından biri olan Londra Müzik ve Dramatik Sanat Akademisi’nden mezun olan ünlüler İlker Kaleli, Donald Sutherland, John Lithgow, Jim Broadbent ve Brian Cox…

En İyi Oyunculuk Okulları – Oyunculukta Yetenek Kadar Doğru Eğitimi Almak da Önemli!

Hollywood’un ünlü isimlerini yetiştiren ve çok sayıda insana profesyonel oyunculuk kariyeri sunan dünyanın önde gelen oyunculuk okullarını sizler için derledik. İnsanların kendilerini kabul ettirebilmek için adeta birbiriyle yarıştığı dünyanın en iyi oyunculuk okullarından birine gitmek, oyuncu olmayı düşleyen herkesin en büyük hayali olmalı.

Siz de bu hayalinizi gerçekleştirmek için Sinema Akademi’nin kapsamlı oyunculuk eğitimlerine katılmak ve dünyanın en iyi oyunculuk okullarının kabul sınavlarına hazırlanmak ister misiniz? Başarmak için çok çalışmanız ve sürekli olarak kendinizi geliştirmeniz gerektiğini unutmayın. Bu gelişime Sinema Akademi ile başlayın!

[widget-136]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40