Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

Konservatuara Hazırlık Kursu – Neden Almalısınız?

Yeteneklerinizi Şekillendirin, Geleceğinizi Yetenekleriniz Şekillendirsin!

Oyunculuk yeteneklerinizi konservatuar bölümleriyle en üst düzeye taşımak istiyor, konservatuar ve güzel sanatlar fakültelerinin oyunculuk ya da tiyatro bölümlerine girmek için hazırlanıyorsanız konservatuara hazırlık kursu almak başarıya ulaşmak için çok daha kilit bir dokunuşa olanak sağlayabilir.

Ancak konservatuara hazırlık kursunun faydaları yalnızca konservatuara girişinizi kolaylaştırmasında değil. Konservatuara hazırlık kursları ile yetenek sınavlarında başarılı olmanın yanı sıra temel oyunculuk ve iletişim becerilerinizi geliştirmeye yönelik pek çok kazanımı da yetenekleriniz arasına ekleyebilirsiniz. Gelin isterseniz tüm bunlara daha detaylı bir biçimde göz atalım. İşte konservatuara hazırlık kursu yararları…

Yetenek Sınavlarında Başarı Oranı Artıyor! – Konservatuara Hazırlık Kursu Faydaları

Ülkemizdeki konservatuar sayısının henüz konservatuar okumak isteyen gençlerin sayısına yetecek bir orana ulaşmadığı maalesef bir gerçek. Buna bağlı olarak tiyatro ve oyunculuk bölümü yetenek sınavları sırasında öğrencilere sorulan soruların zorluğu da artıyor. Bu nedenle yalnızca potansiyelinize güvenerek yetenek sınavlarına girmeniz bir hata olabilir. Konservatuara hazırlık kursları ile erkenden yetenek sınavları için hazırlanmanız hem yetenek sınavları hem de sonrası için size büyük oranda destek sağlayacaktır. İşte yetenek sınavları için hazırlanan öğrencilere konservatuara hazırlık kursunun faydaları:

  • Konservatuara hazırlık kursları tiyatro ve sinema dünyası hakkındaki teorik bilginizi geliştirerek yetenek sınavında karşılaşabileceğiniz zorlu soruları bile yanıtlamanıza olanak tanır.
  • Monolog, diyalog, tirad, doğaçlama, rol yapma gibi temel oyunculuk becerilerini konservatuara hazırlık kursu ile becerileriniz arasına ekleyebilir, yetenek sınavında karşınızdaki jüriyi şaşırtacak bir performans sergileyebilirsiniz.
  • Konservatuara hazırlık kursları ile İstanbul gibi kalabalık ve çok fazla oyunculuk bölümü adayının olduğu şehirlerde avantaj sağlayabilir, rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.
  • Konservatuara hazırlık kursu faydaları arasında heyecanı doğru yönetmeye sağladığı katkıyı da anmak gerekir. Jüri karşısında heyecanınızı doğru yöneterek gerçek potansiyelinizi ortaya koyabilir, hayal ettiğiniz geleceğe sağlam adımlarla ilerleyebilirsiniz…
  • Konservatuara hazırlık kursları ile beden farkındalığınızı artırarak hem rol yapma hem de iletişim esnasında beden dilinizi çok daha etkili kullanabilirsiniz.

Etkili İletişim Başarının Anahtarıdır! – Neden Konservatuara Hazırlık Kursu?

Konservatuara hazırlık kursu yararları hakkında konuşurken unutulmaması gereken bir diğer nokta da iletişim becerilerine sağladığı katkıdır. Burada yalnızca oyunculuk ve rol yapma sırasındaki iletişimi kastetmediğimizi söyleyelim. Gündelik veya kurumsal iletişim açısından da konservatuara hazırlık kursları kendinizi geliştirmenize büyük ölçüde destek sağlar.

Nitekim etkili bir iletişim başarıya giden yolu açacak en önemli anahtarlardan biridir. Konservatuara hazırlık kursu ile Türkçeyi akıcı ve etkili bir biçimde konuşmak için kendinizi geliştirebilir, yetenek sınavlarında iletişim becerilerinizle avantaj sağlayabilir, kariyerinizin tümünde rol arkadaşlarınız, yönetmenleriniz ve ekibinizle doğru iletişimi kurarak en zorlu basamakları bile kolaylıkla adımlayabilirsiniz…

Temelinizin Sağlamlığından Emin Olun!

Oyunculuk hayalleriyle uzun bir sanat yolculuğuna çıkmaya hazırlananlar için konservatuara hazırlık kursu, profesyonelleşmeye doğru atılan ilk büyük adımlardan biridir. Temelinizin sağlam olmasını istiyorsanız doğru konservatuara hazırlık eğitimi ile disiplinli bir şekilde çalışmalı, hayallerinizi gerçekleştirmek için hazırlanmalısınız.

Bu noktada Sinema Akademi ailesi olarak gençlerimizin geleceklerini sanatla ve şekillendirmeleri için desteklemeye kararlı olduğumuzu vurgulamak isteriz. Konservatuara hazırlık kursları ile oyunculuk ve tiyatro bölümü için öğrencilerimizi hazırlarken diğer Akademilerimizde müzik, bale, dans ve resim için de eğitimlerimizi sürdürmekte geleceği sanatla inşa etmekteyiz.

[widget-139]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40