Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

Oyuncu Olmak İçin Güzel Sanatlar Lisesi Şart Mı?

Oyuncu Olmak İsteyenler İçin Tek Yol Güzel Sanatlar Lisesi Okumak Mı?

Sahnede olmak, rol yeteneği ile herkesi kendine hayran bırakmak isteyenlerin en büyük hayali oyuncu olmak ve yeteneği ile göz doldurmak olabilir. Oyuncu olmak istiyorum diyenlerin aklını kurcalayan konulardan en önemlisi oyuncu olmak için ne yapılır, nasıl oyuncu olunur sorusudur. 

Bilindiği gibi yetenekleri ile bir kariyer oluşturmak isteyenler erkenden çalışmalara başlıyor ve lise çağında güzel sanatlar lisesini kazanmak için çabalıyor. Oyuncu olmak için güzel sanatlar lisesi hayaliyle yaşayan gençlerin sayısı bir hayli fazla. Güzel sanatlar lisesi oyunculuk bölümünde verilen tiyatro dersleri ile geleceğin oyuncuları yetişiyor. Ancak güzel sanatlar lisesinde okumayan gençler oyunculuk yapamaz mı, oyuncu olmak için tek yol güzel sanatlar lisesi mi? Oyuncu olmak isteyenler için farklı yollar da bulunuyor mu?

Konservatuvara Hazırlanabilirsiniz

Oyuncu olmak istiyorum diyenler için tabii ki güzel sanatlar lisesi oyunculuk ve tiyatro bölümü tek seçenek değil. Ancak güzel sanatlar lisesi oyunculuk bölümü, oyuncu olmak isteyenlerin daha iyi temeller üzerine kendilerini geliştirmelerini sağlıyor.

Güzel sanatlar lise oyunculuk bölümü okuyamayan gençler eğer halen oyuncu olmak ve buna dair bir bölüm okuyarak teknik bilgi edinmek istiyorlarsa özel kurslar yardımı ile konservatuvara hazırlanabilir ve güzel sanatlar fakültelerinde eğitim görebilirler. Yani konservatuvar hayali kuranlar için belirtelim, konservatuvarlar tıpkı güzel sanatlar lisesi oyunculuk bölümü gibi yetenek sınavı ile öğrencilerini belirliyor. Bu nedenle hangi lisede okuduğunuz değil, yeteneğinizi ne kadar geliştirdiğiniz önemli.

Ayrıca belirtmeliyiz ki konservatuvar okumak da oyuncu olmak için şart değil. Eğer yetenekliyseniz ve bunu daha geniş kitlelere bir belge ile duyurmak istiyorsanız özel oyunculuk kursu imkanlarından yararlanabilir ve ajanslara başvurarak mülakatlara katılabilirsiniz.

Oyunculuk Eğitimi Almanın Farkı Nedir?

Nasıl oyuncu olunur merak edenlerin aklını en çok kurcalayan konuların başında oyunculuk eğitimi almanın şart olup olmadığı geliyor. Rahatlıkla belirtmemiz gerekiyor ki oyunculuk eğitimi almak için yalnızca güzel sanatlar lisesi ya da fakültelere gitmek şart değil. Ancak her ikisi birbirinden biraz farklı.

Oyuncu olmak için güzel sanatlar lisesi okumak ile bir kurs ile kendinizi geliştirmek yalnızca oyuncu olmak için verdiğiniz süre ve imkanlar konusunda fark ediyor. Oyuncu olmak için güzel sanatlar lisesi oyunculuk bölümü okuyan gençler 4 senelik bir süreçten geçiyor, bu süre gün boyu öğrencilerin oyunculuk ile ilgili teorik bilgileri öğrenmesi ve pratik yapabilmesi üzerine. Ancak bir oyunculuk kursu sizlere süre olarak haftanın her günü oyunculuk eğitimi veremiyor. Nasıl oyuncu olunur sorusunun bir diğer cevabı da burada devreye giriyor; eğer bir güzel sanatlar lisesi oyunculuk bölümü öğrencisi değilseniz sizlere sürekli pratik yaptıracak ve hayalinize teşvik edecek, iyi eğitim veren bir kursu seçmek! Böylece hem kendi başınıza kalmayacak hem iş alanında daha fazla bağlantı edinecek ve yeteneklerinizi geliştirme imkanı bulacaksınız!

Özel Kurslar ile Oyunculuk Eğitimi Alabilirsiniz!

 Oyuncu olmak için güzel sanatlar lisesi elbette şart değil ancak bu hayalinizi tek başınıza gerçekleştirmek hem biraz zor hem de zaman alabilir. Ayrıca bir projede yer almak istiyorsanız ajanslarda herhangi bir oyunculuk eğitimi belgesi ile gitmek sizleri öne atacaktır. Dolayısıyla bu hayalinizi gerçekleştirmek için özel kurslar yardımı ile oyunculuk eğitimi alabilir ve sizlere sağladığı imkanlar ile oyunculuk hayalinize ulaşabilirsiniz. Ancak bu noktada, seçtiğiniz oyunculuk kursu size nasıl eğitim veriyor, yeterli imkanları sağlayarak yeteneklerinizi ileriye taşımanız için sizlere gereken imkanları sağlıyor mu sorularına verdiğiniz cevaplar oldukça önemli. 

Sinema Akademi ile Hayallerinizi Gerçekleştirin!

Oyuncu olmak isteyenler için güzel sanatlar lisesi oyunculuk bölümü tek seçenek değil. Lise düzeyini farklı bir okulda okuyan ve yeteneklerine güvenen gençler, daha sonra konservatuvara hazırlanarak üniversite düzeyinde kendilerini geliştirebilirler. Eğer üniversitede konservatuvar okumak istemiyor ancak oyuncu olmaktan da vazgeçemiyorsanız oyuncu olmak istiyorum diyenler için özel kurslar bulunuyor. Oyunculuk kursları ile kendinizi geliştirebilir ve oyunculuk yapabilirsiniz!

Sinema Akademi olarak hayallerinin peşinden giden yetenekli gençlerimiz ve yeteneklerine her zaman güvenen yetişkinlerimize oyunculuk kursları ile eğitim veriyoruz. Konservatuvara hazırlanarak güzel sanatlar lisesi oyunculuk bölümü ile gerçekleştiremediği hayallerin peşinden giden gençlerimize konservatuvara hazırlık oyunculuk kursları ile eşlik ediyoruz. Uzman eğitmenlerimiz tarafından Avrupa standartlarında uygulamalı oyunculuk eğitimleri ile her yaştan insanın hayallerini gerçekleştirmesini sağlıyoruz! Öğrencilerimize oyunculuk kursu sonrası iş imkanları sağlıyoruz 

[widget-169]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40