Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

Oyunculuk Yeteneği Olan Çocuklarınızı Güzel Sanatlar Liselerine Yönlendirin!

Çocuklarınızın Yeteneklerine ve Hayallerine Cevap Verin!

Her aile çocuklarının iyi bir eğitim alarak başarılı bir kariyer ile hayatını devam ettirmesini ister. Dolayısıyla ilkokul çağından itibaren çocuklarının hangi okullara gidecekleri ve geleceklerini nasıl şekillendirecekleri çocuklarının geleceği ve başarısını düşünen aileler için oldukça önemlidir. Çocuklar lise düzeyinde farklı okul türleri ile eğitimlerini ilerletebilir; Anadolu liseleri, meslek liseleri ve güzel sanatlar lise programları ile ilgi alanlarına yönelebilirler. 

Güzel sanatlar liseleri içerisinde müzik, resim, tiyatro, bale – dans gibi sanat dallarına dair bölümlerin bulunduğu bir okuldur. Kimi çocukların ilgisi de daha küçük yaşlardan itibaren bu okullara yönelir ve özellikle yeteneklerini geliştirmek için bazen kendi başlarına bazen bir güzel sanatlar lise hazırlık kursları ile çalışmalara başlarlar. Güzel sanatlar hazırlık kursları yoğun olarak tercih edilen tiyatro, müzik ve resim bölümlerinde öğrenci yetiştiren eğitim merkezleridir. Gelin, bunlar arasında güzel sanatlar tiyatro neden çocuklarınızın tercih edebileceği bir alan birlikte bakalım…

Neden Güzel Sanatlar Lisesi?

Geleceğe dair kaygıları bulunan aileler kimi zaman çocuklarının bir güzel sanatlar lisesi ile eğitim almasını istemeyebilir… Müzik, resim ve ya tiyatro her zaman diğer meslek grupları yanında bir “hobi” olarak görülebilir. Ancak bu düşünce yanlıştır çünkü öğrenciler yeteneklerini profesyonel bir seviyeye taşıyarak hem özellikle güzel sanatlar tiyatro bölümü ile sahne önünde hem de prodüksiyon sürecinde oldukça başarılı bir kariyere imza atabilir. Çocuklarınızın yeteneklerini güzel sanatlar lise hazırlık kursu ile doğru yönlendirerek onların yeteneklerini daha iyi bir seviyeye çıkarmasını sağlayabilir ve çocuklarınızın yeteneğini başarıya ve başarılarını da mutluluğa dönüştürebilirsiniz.

Güzel sanatlar liseleri neden tercihleriniz arasında yer almalı;

 • Çocuklarınız sevdiği alanda eğitim alır
 • Oyunculuk yeteneklerini geliştirir
 • GSL ile kariyer fırsatları artar
 • Hem prodüksiyon hem de sahne önünde çalışabilir
 • Hocaları yardımı ve bağlantıları ile iş/staj imkanları yakalar
 • Mezun olduktan hemen sonra çalışmaya başlayabilir
 • Sanata duyarlı bir birey haline gelir
 • Genel kültürü oldukça gelişecektir
 • Sosyal ortamda özgüveni yenilenir

Bu nedenle, şuan okumakta olduğunuz yazımızda çocuklarınızı neden güzel sanatlar liseleri programlarına göndermelisiniz anlatıyor ve güzel sanatlar lise hazırlık kursları hakkında aklınızdaki soru işaretlerinin her birine cevap veriyoruz.

Bir Eğitim Danışmanı İle Çocuklarınız Başarıya İlk Adımı Atacak!

Her çocuğun karakter yapısı farklı olduğu gibi yetenekleri ve ilgi alanları da farklıdır. Dolayısıyla tüm çocukların aynı tip okullarda eğitimi görmeleri beklenemez. Bu nedenle eğer çocuklarınızın oyunculuk ve sanat dallarına karşı ilgisi varsa ve yeteneklerini ileride profesyonel anlamda kullanmak istiyorlarsa onları istemedikleri bir okul türünde eğitim almaya zorlamayın… Unutmayın, severek yapılan bir meslek “kaliteli” sayılan bir meslekten çok daha başarılı olabilir. 

Dolayısıyla güzel sanatlar liseleri hakkında araştırma yapan, sizlere bu konu hakkında fikir danışan ve güzel sanatlar tiyatro bölümü için kendi başına hazırlanmaya çalışan çocuklarınızın isteklerine oyunculuk alanında bir eğitim danışmanı ile cevap verebilir ve en doğru yönlendirmeler ile başarıya ilerlemesine destek olabilirsiniz. Güzel sanatlar lise hazırlık kursları bünyesinde bulunan profesyonel eğitim danışmanları bu noktada hem çocuklarınızın güzel sanatlar lisesi yetenek sınavlarına daha bilinçli bir şekilde hazırlanmasında hem de sizlerin, ebeveyn olarak geleceğe dair kaygılarınızın son bulmasında yardımcı olacaktır. 

Müzik, resim, tiyatro gibi sanat dallarının eğitimini almak isteyen öğrenciler için güzel sanatlar lise hazırlık programları güzel sanatlar liselerine hazırlık yapan öğrenciler ve ailelerine hem eğitim hem de danışmanlık hizmeti vermektedir. 

Sanatın Profesyoneli Olmak İsteyen Çocuklarınızı Kurslara Yönlendirin!

Güzel sanatlar yetenek sınavı ile profesyonel bir sanat kariyerine imza atmak isteyen öğrenciler için güzel sanatlar tiyatro bölümü kazanmalarını destekleyecek güzel sanatlar lise hazırlık kursları bulunmaktadır. Çocuklarınızın bir profesyonel ile çalışmasını sağlayarak şimdiden başarılı bir kariyere ve dolu bir özgeçmişe sahip olmasına imkan tanıyacaksınız. 

Peki güzel sanatlar lise kursları çocuklarınızın başarısına ne katabilir;

 • Yeteneklerini daha bilinçli bir şekilde geliştirebilirler
 • Sosyal bir ortamda özgüven kazanabilirler
 • Yapmak istedikleri mesleği daha yakından tanıyabilirler
 • Başarılı olmak için sınav detayları hakkında bilgi alabilirler
 • Sınavları ve gelecekleri hakkında farkındalık kazanabilirler
 • Güzel sanatlara hazırlık kursu yetenekli öğrencilere referans olur

Güzel sanatlar lise hazırlık kursları ile çocuklarınızı desteklediğinizi onlara gösterecek ve onların çok daha şevkle bir meslek dalına tutunduklarını göreceksiniz. Güzel sanatlar lise hazırlık kursları ile çocuklarınızı başarılı oldukları alana profesyonel ve bilinçli bir eğitmen yardımı ile yönlendirmenin güveni içerisinde siz de hazırlık sürecine eşlik edebileceksiniz. 

En Kapsamlı Eğitim Programları İle Çocuklarınızın Hayallerine Destek Oluyoruz! 

Güzel sanatlar lise hazırlık kursları ile çocuklarınız güzel sanatlar tiyatro bölümü ile sınav öncesi tanışarak yeteneklerini profesyonelliğe nasıl çevirebileceklerini önceden deneyimleyecekler! Güzel sanatlar lisesi yetenek sınavları sırasında başarıyı yakalayacak ve her biri sevdikleri alanda çalışıyor olmaktan mutluluk duyacaklar.

Sinema Akademi olarak 15 yıllık deneyimimizi uzman eğitmenlerimiz aracılığı ile öğrencilerimize aktarıyor ve her bir öğrencimizin güzel sanatlar lise hazırlık aşamasında keyif almasını sağlıyoruz. Güzel sanatlar tiyatro isteyen öğrencilerimize Avrupa standartlarında uygulamalı oyunculuk eğitimleri veriyor ve onların başarılı bir kariyere ilk adım atmalarına destek oluyoruz!

[widget-169]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40