Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

Kursa Gitmeden Konservatuar Kazanılır Mı? – Hayallerinizi Şansa Bırakmayın!

Büyük Hayalleri Olan Gençler Buraya! – Kursa Gitmeden Konservatuara Hazırlanmak Mümkün Mü?

Oyunculuk becerilerini erken yaşta fark eden pek çok eden genç, bu potansiyelini tam anlamıyla işlemek için konservatuarların oyunculuk ve tiyatro bölümlerine girebilmeyi hedefliyor. Ancak ülkemizdeki konservatuar sayısının az olmasına da bağlı olarak yetenek sınavlarının gerçekten oldukça zorlayıcı olduğunu göz ardı etmemek gerekiyor. Bu noktada gençlerin pek çoğu konservatuara hazırlık kursu alıp almama kararsızlığı yaşıyor ve kursa gitmeden konservatuar kazanılır mı sorusuna yanıt bulmaya çalışıyor…

Madem öyle biz de kursa gitmeden konservatuar kazanılır mı sorusunu ele alarak artılarından ve eksilerinden bahsedelim. Tiyatro ve oyunculuk bölümü yetenek sınavları için hazırlanırken kursa gitmeden konservatuara hazırlanmak elbette mümkün. Ancak bunun bazı dezavantajları beraberinde getirdiği de bir gerçek…

Kursa Gitmeden Konservatuara Hazırlanmak Mümkün Ama…

Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi kursa gitmeden konservatuar hazırlığı yapmak mümkün ama bunu söylerken bazı eksileri de aklımızın bir köşesinde tutmamız gerekiyor. En başta konservatuar kurslarının avantajları arasında sağlam bir oyunculuk temeli oluşturmayı sayabileceğimizi unutmayalım. Özellikle güzel sanatlar lisesi tiyatro bölümlerinden mezun değilseniz konservatuara hazırlık kursu almadan temel teknikleri ve teorik bilgileri öğrenmeniz zor olabilir.

Üstelik konservatuar kurslarının avantajları yalnızca bundan ibaret değil. İtiraf edelim, yetenek sınavlarında başarılı olmak için ihtiyaç duyacağınız kazanımları elde etmenin en sağlıklı ve verimli yolu konservatuara hazırlık kurslarından geçiyor. Kursa gitmeden konservatuara hazırlanmak sürecin sizin için çok daha zorlu geçmesine neden olabileceği gibi sonuç itibariyle hayal kırıklığına da beraberinde getirebilir.

Sınav Detayları Hakkında Yeterince Bilginiz Var Mı? – Konservatuara Hazırlık Kurslarının Avantajları

Kursa gitmeden konservatuar kazanılır mı sorusuna yanıt verirken yetenek sınavları hakkında ön bilgi edinme şansını kaçıracağınızı da göz ardı etmemek gerekiyor. Saygın ve yüksek standartlara sahip konservatuara hazırlık kursları, akademik başarıları ile tiyatro sanatının büyük isimleri arasına adını yazdıran eğitmenleri bünyesinde yazdırır. Akademi geçmişi olduğu için bu türden isimlerin yetenek sınavları hakkında hem deneyimi hem de bilgisi çok daha fazladır. Dolayısıyla öğrencilerin yetenek sınavlarında ne gibi sorularla karşılaşabileceğini, hangi sorularda daha çok zorlanabileceğini öngörmesi çok daha kolaydır. Tek başınıza kendinizi geliştirmeye çalışsanız da bu tür detaylara hakim olamayacağınız için konservatuar kurslarının avantajları ile bir adım önde olduğunu ifade etmek mümkün.

Yanlışlarınızı Pekiştirebilirsiniz! – Kursa Gitmeden Konservatuar Kazanılır Mı?

Kursa gitmeden konservatuar hazırlığı yapmanın en büyük dezavantajlarından biri yanlışlarınızı düzeltecek deneyimli bir eğitmenden yoksun olmanızdır. Bir hata yaptığınızda kendiniz fark etmek zorundasınız. Nitekim birçok hatanızı fark edemeyeceğinizi şimdiden söyleyelim… Bu durum fark etmeden hatalarınızı alışkanlık haline getirmenize neden olacağı gibi doğrudan doğruya yetenek sınavı sonuçlarınızı da etkileyebilir. Bu nedenle kursa gitmeden konservatuar hazırlığı yapıyor olsanız bile tiyatro sanatı ve oyunculuk alanında deneyimli bir isimden destek almalısınız.

Stres Yönetimi Ayrı Bir Yetenek! – Konservatuara Hazırlık Kurslarının Avantajları

Söz konusu konservatuar kurslarının avantajları ve kursa gitmeden konservatuara hazırlanmak olduğunda vurgulanması gereken bir başlık da stres ve heyecan yönetimidir. Konservatuara hazırlık kurslarının avantajları arasında kesinlikle sahne deneyimini saymak gerekir. Çünkü seyirci karşısında olmakla jüri karşısında olmak birbirlerine oldukça benzer heyecanlardır. Heyecan ve stres yönetimini tek başınıza çalışarak öğrenmeniz açıkçası pek de olası değil.

Büyük hayalleri olan gençlerden biriyseniz neden hayallerinizi kursa gitmeden konservatuara hazırlanmak için tehlikeye atasınız? Kursa gitmeden konservatuar kazanılır mı sorusuna doğrudan olumsuz yanıt vermek mümkün olmasa da konservatuara hazırlık kurslarının avantajları ile çok daha ağır bastığı açık… Yetenek sınavlarında kendinizden ve yeteneklerinizden çok daha emin bir performans sergileyebilmeniz için bizim önerimiz konservatuara hazırlık kursu almanız…

[widget-139]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40