Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

En İyi Konservatuara Hazırlık Kursu – Kurs Seçerken Bunlara Dikkat Edin!

Konservatuara Hazırlık Kursu Nasıl Seçilir? – Kaliteden Taviz Vermeyin!

Oyunculuk yeteneğinizi akademik eğitimle şekillendirmek ve geleceğin başarılı tiyatrocularından biri haline gelmek mi istiyorsunuz? Konservatuar eğitimiyle adınızı işinizin en iyileri arasına yazdırabilirsiniz. Ancak unutmayın ki konservatuara giriş için yapılan yetenek sınavları hiç de kolay değil. Bunun için konservatuara hazırlık kursu ile temellerinizin sağlam olduğundan emin olmalı, yeteneklerinizi uluslararası standartlarda bir oyunculuk eğitimi ile birleştirerek işin ilkelerini öğrenmelisiniz.

Peki en iyi konservatuara hazırlık kursu hangi özelliklere sahip olmalı? Konservatuara hazırlık kursu seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Konservatuara hazırlık kursları;

  • Eğitmen kadrosu,
  • Deneyim süresi,
  • MEB ruhsatı,
  • Sınıf mevcudu gibi faktörlerle birbirlerinden ayrılıyor.

Sizin için en iyi konservatuara hazırlık kursu hangisi, gelin birlikte bakalım…

   

1. MEB Ruhsatı – En İyi Konservatuara Hazırlık Kursu

Konservatuara hazırlık kursu seçerken dikkat etmeniz gereken başlıca faktör, kurumun MEB ruhsatının olup olmadığıdır. Çünkü MEB ruhsatı bulunmayan bir eğitim kurumu Milli Eğitim Bakanlığı’nın standartlarını karşılamayan, kaçak bir kurumdur. Dolayısıyla eğitmen kadrosundan dersliklerine, eğitim içeriklerinden bina güvenliğine kadar gerekli hiçbir şartı yerine getiremiyor olması muhtemeldir. En iyi konservatuara hazırlık kursu gibi ibarelerle sanat severleri kandırmaya çalışan bu tür kurumlara aldanmayın, suça ortak olmayın!

2. Kurum Deneyimi – Konservatuara Hazırlık Kursu Seçerken

Konservatuara hazırlık kursu seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da kurumun ne kadar deneyime sahip olduğudur. Eğitim sektöründe uzun yıllardır var olan, başarılarıyla herkesin güvenini kazanmış, mezunlarının olumlu yorumlarıyla hemen rakiplerinden sıyrılan eğitim kurumları söz konusu konservatuara hazırlık kursları olduğunda çok daha güven vericidir.

3. Sınav Başarısı – En İyi Konservatuara Hazırlık Kursu

Konservatuara hazırlık kursu nasıl seçilir diye merak ediyorsanız sınav başarısının da önemli bir başlık olduğunu hemen hatırlatalım. Güzel sanatlar fakültelerine daha fazla öğrenci kazandıran, öğrencilerinin gelişimini yakından takip ederek eksiklerini gideren ve yetenek sınavlarında başarılı olmalarını sağlayan konservatuara hazırlık kursları doğal olarak rakiplerinden bir adım öndedir. Bu nedenle konservatuara hazırlık kursu seçerken sınav başarı oranı hakkında bilgi edinmeye çalışın, bulamadığınız takdirde okulun eğitim danışmanlarına veya yöneticilerine sormayı ihmal etmeyin!

4. Eğitmen Kadrosu – Konservatuara Hazırlık Kursu Nasıl Seçilir?

Eğer en iyi konservatuara hazırlık eğitimi ile yetenek sınavlarına hazırlanmak istiyorsanız hiç kuşkusuz dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da kurumun eğitmen kadrosu olmalıdır. Tiyatro ve oyunculuk alanında yeterince deneyimi, akademik dünya ve yetenek sınavları hakkında yeterli birikimi olmayan eğitmenlerden alacağınız bir konservatuara hazırlık kursu başarıya giden yolda çok zaman kaybetmenize neden olabilir. Nitekim birçok kurs merkezinin henüz konservatuar öğrencilerini eğitmen olarak istihdam ettiği düşünülürse alacağınız konservatuara hazırlık kursu hakkında karar vermeden önce eğitmen kadrosuna göz atmanızda fayda var!

5. Sınıf Mevcudu – En İyi Konservatuara Hazırlık Kursu

En iyi konservatuara hazırlık eğitimi için en az eğitmen kadrosu kadar dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da sınıf mevcududur. Çoğu oyunculuk kursu merkezi sürümden kazanmak amacıyla tıka basa dolu dersliklerde öğrencilerini konservatuara hazırladığını iddia etse de böyle bir eğitim yalnızca zaman kaybıdır. Verimli bir konservatuara hazırlık kursu için sınıf mevcudu maksimum 10-12 kişi olmalı, öğrenciler eğitmenleriyle sağlıklı bir biçimde iletişim kurabilmelidir.

Geleceğin Yıldızları Sinema Akademi’den Yetişiyor!

Son yıllarda artan konservatuara hazırlık kursu sayılarına baktığımızda sizin için gerçekten verimli olacak bir kurs seçmenin iyice zorlaştığını kabul etmeliyiz. Ancak en iyi konservatuara hazırlık kursu için yukarıda saydığımız noktalara dikkat ederek aradığınızı bulabileceğinize inanıyoruz.

Sinema Akademi olarak uygulamalı ve Avrupa standartlarında bir konservatuara hazırlık eğitimi ile sizlere ihtiyaçlarınız ve beklentilerinizle örtüşen kurs programları sunuyor, Sanat Akademi içerisindeki diğer Akademilerimiz ile oyunculuk dışında baleden dansa, müzikten resme kadar farklı alanlarda konservatuarlara yeni yetenekler kazandırıyor, geleceğin yıldızlarını yetiştiriyoruz. Siz de zirveye doğru bir yolculuğa bizimle birlikte çıkın, sanatla attığınız her adımın sağlamlığından emin olun…

[widget-139]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40