Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

Konservatuar Hazırlık Kursları Fiyatları 1500 TL'den Başlıyor!

Konservatuara Hazırlık Kursları ile Geleceğinize Yatırım Yapın!

Tiyatro, oyunculuk, bale, müzik, dans ve daha birçok sanat... Hiç kuşkusuz tüm bu sanatlarda ustalaşmak ve alanınızın en iyilerinden biri haline gelmek için takip edebileceğiniz birçok yol vardır. Özel eğitim kurumlarından eğitim alabilir, bireysel eğitmenlerle çalışabilir ya da her ne kadar pek önermesek de becerilerinizi kendi başınıza geliştirmeyi deneyebilirsiniz. Ancak sanat tutkunuzu akademik bir eğitimle birlikte ele almak istiyorsanız konservatuara girmek için çalışmalara başlamanız faydalı olabilir.

Nitekim konservatuara giriş, diğer üniversitelere girmeye kıyasla çok daha zorlu bir süreçtir. Çünkü üniversite sınavlarına ek olarak öğrencisi olmak istediğiniz sanat dalına dair temel becerilerinizi bölümdeki akademisyenlerden oluşan bir jüriye göstermeniz  gerekir. Bu noktada konservatuar hazırlık kurslarından yararlanmak temel becerileri kazanımlarınız arasına eklemek için en iyi yollardan biridir. Ancak kimi zaman öğrenci adayları konservatuar hazırlık kursları fiyatları hakkında endişe duyarak kurs almak yerine kendi başlarına gelişimlerini sağlamaya çalışmaktadır. Bu yazıda size konservatuvar hazırlık kursu fiyatları ve bu fiyatların belirlenme kriterlerinden bahsedeceğiz...

 

1000 – 3000 TL Konservatuvara Hazırlık Kursu Fiyatları

Konservatuvara hazırlık kursları genellikle farklı fiyat aralıklarında sunuluyor. Bu kurslar, ders süresi, eğitim programı, eğitmenlerin deneyimi ve kurumun sağladığı imkanlar gibi faktörlere bağlı olarak çeşitli fiyat politikaları izleyebiliyorlar.

Örneğin, 1000 TL'den başlayan kurslar genellikle 4 ila 8 ay arasında değişen sürelerde aylık 1000 ila 3000 TL arasında ücretlendirilebiliyor. Bu fiyat aralığı genellikle daha sınırlı imkanlar sunan yerlerde karşımıza çıkabilir. Yani bu kurslarda özel ders planlamaları veya geniş sınıf imkanları beklemek yerine daha uygun fiyatlı bir konservatuvara hazırlık eğitimi alabilirsiniz.

4000 – 7000 TL Aralığındaki Konservatuvara Hazırlık Kursları

Orta segmentte yer alan 4000 ile 7000 TL aralığındaki kurslar genellikle ayda 4 ders ve ders süresi olarak ortalama 2 ila 3 saatlik programlar sunuyorlar. Bu kurslar da genellikle geniş imkanlar sunmuyorlar ancak orta düzeyde hizmet verebiliyorlar. 16 derslik ücreti 4000 TL olan bir kuruma ders başı 250 TL gibi bir ücret ödüyorsunuz bu da konservatuvara ne kadar amatör bir yerde hazırlanacağınızın ipucu olabilir.

8000 – 12000 TL Konservatuvara Hazırlık Kursu Fiyatı Çok mu?

Daha ileri düzeydeki kurslar ise genellikle ayda 4 ders sunup, ders süreleri 5 ila 6 saate kadar uzayabiliyor. Bu kurslar, deneyimli eğitmenler, geniş imkanlar, az kişili sınıflar ve merkezi konum gibi avantajlar sağlayabiliyorlar. Bunlar genellikle oyunculuk veya konservatuvar hedefi olanlar tarafından tercih ediliyor.

16 ders ya da 32 ders şeklinde yani 4 ya da 8 aylık program uygulayan bu eğitim kurumları konservatuvar sınavlarına daha iyi hazırlanmanızı sağlıyor. 16 ders için 12000 TL gayet makul bir ücret. 

Deneyimli, eğitmenleri daha önce konservatuvara pekçok isim kazandırmış bir kurumla birlikte hazırlanacağınız yetenek sınavlarında başarılı olma ihtimaliniz daha yüksek olacak elbette...

Özel Konservatuvara Hazırlık Kursu Fiyatları

Özel olarak alınan derslerde fiyatlar daha yüksek olabilir, 1500 ila 2000 TL gibi ders başı ücretler istenebilir. Özel dersler genellikle daha detaylı ve kişiselleştirilmiş olabilir ancak buna karşılık fiyatlar da daha yüksek olabilir, örneğin 4 aylık bir özel ders için ödenecek miktar 25000 TL'yi geçebilir. Bu tür derslerde eğitmenin birebir ilgisi ve detaylı öğrenme imkanı sunulabilir.

Kısacası, konservatuvara hazırlık kursu seçerken sadece fiyatı değil, kursun sunulan imkanları ve kalitesini de göz önünde bulundurmak önemlidir. Oyunculuk veya konservatuvar hedefleriniz varsa, kaliteli bir eğitim almak için fiyatların ötesinde kursun içeriğine ve kalitesine odaklanmak daha doğru olabilir.

Potansiyelinizi Açığa Çıkarmak İçin Adım Atmaktan Çekinmeyin!

Her ne kadar konservatuara hazırlık kurs ücretleri hakkında endişeleriniz olsa da kişisel gelişiminizi sürdürmek, akademik ve mesleki kariyerinizi zirveye taşımak ve potansiyelinizi açığa çıkarmak için kendinize yatırım yapmaktan çekinmeyin!

Konservatuara hazırlık kursu programları ile konservatuara giriş sınavının zorluklarına karşı hazırlanacak, akademik bir sanat eğitimi için gerekli temelleri edinecek ve başarılı bir sanatçı olmak için ilk adımları atacaksınız. Sanatına tutkun bir bireyin önünde hiçbir zorluğun duramayacağını unutmayın!

Gelin şimdi, konservatuar hazırlık kursları fiyatları üzerinde belirleyici olan değişkenlere göz atalım ve sizin için en ideal kursu seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini birlikte görelim.

Konservatuar Hazırlık Kursları Fiyatları Neye Göre Değişir?

Konservatuar hazırlık sürecinin diğer üniversite giriş sınavlarına kıyasla daha zorlu bir süreç olduğunu söylemiştik. Bu noktada konservatuar hazırlık kursları fiyatları; çoğu zaman öğrenci adaylarının konservatuara hazırlık sürecini etkilemekle kalmayarak geleceklerini doğrudan doğruya belirlemektedir. Kimi durumlarda daha ucuz konservatuara hazırlık kursu programlarını tercih eden öğrenciler kalitesiz bir eğitimle vakitlerini boşa harcamakta, konservatuara giriş sınavı sonucunda ise büyük bir hayal kırıklığı ile karşılaşmaktadır.

Elbette burada pahalı bir eğitimin eşittir kalite anlamına geldiğini söylemiyoruz. Buna karşılık eğitim kalitesinin çoğu zaman kurumun kursiyerlere sunduğu olanaklarla bağlantılı olduğunu unutmamak gerekir. Bu da konservatuar hazırlık kursu fiyat ve maliyetlerine doğrudan yansımaktadır. Sizler için konservatuar hazırlık kursları fiyatları üzerinde belirleyici olan ve tercihinizi yaparken göz önünde bulundurmanız gereken koşullardan bazılarını listeledik:

MEB Onayı

Konservatuara hazırlıkla MEB onayının ne ilgisi var diye düşünüyorsanız acele etmemenizi öneririz. Bir eğitim kurumunun kalitesinin anlamanın en iyi yollarından biri MEB onayı olup olmadığına bakmaktır. Çünkü MEB onayına sahip bir eğitim kurumu, MEB'in eğitim standartlarına uymak için pek çok noktaya dikkat etmek zorundadır.

Özel Öğretim Kurumları Standartlar Yönergesi ile MEB; derslik koşullarından bina güvenliğine, eğitim müfredatından eğitimci kalitesine kadar özel eğitim kurumları için birçok standart belirlemiştir. Doğal olarak kurumun tüm bu standartları karşılamak için harcadığı maliyet konservatuar hazırlık kursları ücretleri üzerinde de etkili olmaktadır.

Eğitmen Kadrosu

Bir eğitim programının tam anlamıyla verimli olabilmesinde en etkili faktörlerin başında eğitmenlerin alanındaki uzmanlığı ve deneyimi gelir. Alanında başarısını kanıtlamış eğitmenlerin daha yüksek ücretlerle çalışmasını doğal karşılamak gerekir. Sanatına yıllarını vermiş ve pek çok sanatçı yetiştirmiş eğitmenlerle çalışan konservatuar hazırlık kursları fiyatları bakımından da bu nedenle biraz daha yüksek olabilir. Buna karşılık henüz üniversitelerde eğitim gören öğrencilerden kurulu bir kadroya sahip konservatuar hazırlık kursları ücret bakımından daha düşük seçeneklerle eğitim verse de sağlayacağı fayda şüphelidir.

Sınıf Mevcudu

Yüksek bir eğitim kalitesi için eğitmen kadrosu kadar eğitimin nasıl bir ortamda gerçekleştiği de önemlidir.  Konservatuar hazırlık kursu fiyatları arasındaki farkların öne çıkan nedenlerinden biri bu nedenle sınıf mevcududur. Deyim yerindeyse sürümden kazanmayı hedefleyen konservatuar hazırlık kursları, sınıflarını tıka basa doldurdukları için ucuz kurs ücretleri talep edebilirler. Buna karşılık konservatuar sınavı için yeterli birikimi böylesi bir ortamda sağlayabilmeniz oldukça güçtür.

Maksimum 10 kişilik sınıflarda eğitim veren ya da özel eğitim şeklinde bireysel sınıflar açan konservatuar hazırlık kursları fiyat bakımından yüksek gözükse de olması gereken kalitede eğitim alacağınız için fiyatlar normaldir.

Kurumun Deneyimi

Konservatuar kursu fiyatları söz konusu olduğunda sektördeki farklılıklara neden olan en önemli faktörlerden biri de deneyimdir. Yaklaşık 15 yıl boyunca sanat eğitimi veren bir kurumu henüz 1 yıldır sektörde olan bir kurumla karşılaştırmamak gerekir. Kalite ve fiyat bakımından aralarındaki büyük farkın yanı sıra yeni açılan bir eğitim merkezi, doğal olarak insanları çekebilmek için farklı kampanyalar planlamak zorundadır. Buna karşılık 15 yıldır aynı sektörde hizmet veren bir sanat eğitim merkezi çoğu zaman insanlara sadece yarattığı güvenle bile ulaşabilir.

Sınav Başarı Oranı

Konservatuar hazırlık kursları fiyatları ve kampanyalarına göz atmadan önce bakmanız gereken şeylerden biri kurumun geçmiş kursiyerleriyle yakaladığı başarı oranıdır. Kursiyerlerinin büyük çoğunluğu konservatuara giriş sınavında başarısız olan bir sanat eğitim merkezinin sizin için gerçekten başarı vadedip etmediğini düşünmeniz gerekir.  Kurs programı boyunca oldukça keyifli bir hobi edinseniz bile asıl amacınız konservatuara girmekse haftalarca boşuna vakit harcamak istemezsiniz.

Kursun Konumu

Eğitim kurumunun şehir merkezine ve ulaşım alternatiflerine yakın olup olmaması da konservatuara hazırlık kursu fiyatları açısından önemlidir. Otobüs, metro ve metrobüs gibi toplu taşıma araçlarına, kamu kurum ve kuruluşlarına yakın olmayan kurslar daha ucuz kurs fiyatları sunabilirler. Yine de zaten zorlu ve yorucu bir süreç konservatuara hazırlık sürecini daha da yorucu hale getirmeyi isteyip istemediğinizi bir daha düşünmelisiniz. Buna karşılık merkezi bir lokasyona sahip tiyatro kursları sundukları ulaşım kolaylığı nedeniyle uzak mevkideki eğitim merkezleriyle karşılaştırıldığında biraz pahalı olabilirler.

Güzel Sanatlar Fakültelerine Yeni Yetenekler Kazandırıyoruz!

Uygulamalı ve Avrupa standartlarında bir eğitimle sizlere kapsamlı kurs programları sunuyor, Sanat Akademi olarak oyunculuk, tiyatro, müzik, dans, bale ve daha pek çok alanda konservatuara hazırlık kursları ile akademik eğitiminize destek oluyoruz.

Bugüne kadar 5000'den fazla kursiyer mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan konservatuar hazırlık kursu programlarımızdan yararlanmak için hemen bizimle iletişime geçin. Erken kayıtta %50 indirimli konservatuar hazırlık kursu fiyat seçenekleri zirveye doğru giden yolda ilk adımlarınızı atmaya başlayın.

[widget-139]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40