Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

Genç Girişimcilere Destek: Franchise Sistemi ile İşinizin Başında Olun!

Oyunculuk Kursu Açmak İstiyorum Diyenler İçin Girişimcilik Destek Programı

Oyunculuk yapmak en büyük hayaliniz mi? Sahne sanatlarında yeteneğiniz olduğunu düşünüyor, film ve dizi piyasasında başarılı olabileceğinize mi inanıyorsunuz? Bu becerilerinizi başka insanlara aktarabileceğiniz ve genç yeteneklerin hayallerine dokunacağınız bir oyunculuk kursu açma fikrine nasıl bakıyorsunuz?

Genç girişimci desteği programı ile oyunculuk okulu açmak için ihtiyacınız olan tek şey harekete geçmek! Hem çocuklar hem de yetişkinler için oyunculuk dersleri verebileceğiniz bir kurum ile yetenekli aktörleri ve aktrisleri kendi okulunuzdan mezun edebilir, başarının ardındaki isim olabilirsiniz!

[widget-176]

Oyunculuk Kursu Açmak İçin Gerekenler

Oyunculuk okulu açmak istiyorum ama nereden başlayacağımı bilemiyorum.” diyorsanız sizlere önerimiz, ilk olarak sektörü tanımanız ve başlangıçta gireceğiniz riskleri hesaplamanız. Ardından detaylı bir iş planı oluşturarak atacağınız adımları önceden planlamanız yeterli olacaktır. Son adım olarak da oyunculuk okulunuzun Milli Eğitim Bakanlığı yönergelerine uyumlu hale getirmeniz ve kursunuz için gerekli olan ekipmanları temin etmeniz gerekmektedir. Oyunculuk okulunda güncel teknik ve ekipmanlara ne kadar çok yer verirseniz eğittiğiniz oyuncu adaylarının da meslek yaşamlarında o kadar başarılı olacağını unutmayın.

Oyunculuk Okulu Açmak İçin İzlemeniz Gereken Adımlar

Tiyatro, müzikal, kamera önü ve sahne sanatları oyunculuğu gibi farklı pek çok eğitim verebileceğiniz bir oyunculuk kursu açarken dikkat etmeniz ve uygulamanız gereken aşamalar şu şekildedir:

Bilgi Toplayın

Genç girişimcilere destek veren bir program ile oyunculuk kursu açmak için ilk olarak hem oyunculuk sektörünü hem de rekabet kuracağınız diğer oyunculuk okullarını araştırın; fırsatları, riskleri ve geliştirilmesi gereken yönleri inceleyin.

Plan Yapın

Genç girişimci desteği ile oyunculuk okulu açmadan önce iş hedeflerinizi, eğitim kapasitenizi, fiyatlandırmanızı, kaynak planlamasını, eğitim kadronuzu ve ders programlarınızı oluşturmanız atacağınız adımları önceden kestirebilmeniz açısından daha faydalı olur.

Şartları Uygulayın

Girişimcilik destek programı ile oyunculuk okulu açmak için uymanız gereken Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği ve Milli Eğitim Bakanlığı kriterlerini inceleyin, binanızın yapısından eğitmen kadronuza, okulunuzun dekorasyonundan dersliklerin sayısına kadar sizden istenen tüm detaylara uygunluk sağlayın.

Kurslarınızı Belirleyin

Oyunculuk kursu açmak için gerekenlerden bir diğeri, eğitim vereceğiniz branş ve yaş gruplarının belirlenmesi. Hangi yaş gruplarına eğitim vereceksiniz? İleri seviye oyunculuk kursu mu, temel oyunculuk kursu mu açacaksınız? Oyunculuk derslerini kaç alt dala (müzikal, reklam, sinema, sahne sanatları, tiyatro, müzikal vs.) ayıracaksınız? Bu sorulardan yararlanarak eğitim düzeninizi planlayın.

Konumunuzu Ayarlayın

Oyunculuk kursunu nerede açacağınızı ya da nerede açmanızın daha doğru olacağını düşündünüz mü? Oyunculuk okulunuzun hedef kitlesine en çok hitap eden konumu bulun, kursunuz için güzel bir dış cephe tasarımı yaptırarak öğrencilerinizin dikkatini çekin.

Ekipmanlarınızı Alın

Genç girişimcilere destek programı ile oyunculuk kursu açmak için öğrencilerinizin ihtiyaç duyacağı tüm ekipmanları (mikrofon, kürsü, makyaj malzemeleri, dekor, kostüm, ışık, minyatür, pano, hoparlör vs.) temin edin.

İşinizi Zahmetsizce Kurmak İster miydiniz?

Oyunculuk kursu açmak için yapmanız gerekenler gözünüzü mü korkuttu? Bu yorucu süreci nasıl atlatacağım diye düşünmeyin! Sinema Akademi’nin franchise sistemine dahil olarak yasal prosedürler ve detaylarla ilgilenmeden işinizin başına geçin.

Sinema Akademi’nin yükselen değeri ve yıllarca biriktirmiş olduğu deneyimi ile siz de profesyonel bir ekibin desteğini alarak genç yaşta yüksek kazançlar sağlayın. Franchising desteğimiz ile ilgili detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40