Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

9 Yaş Çocuk Kursları - Farklılıkların Bilincinde Birey Odaklı Bir Eğitim

Çocuğunuz İçin En İdeal 9 Yaş Çocuk Kursları

Çocuklar arasında farklılıkların en öne çıkmaya başladığı dönem 9 yaştır. Bu nedenle 9 yaş çocuk kursları söz konusu olduğunda çocuklar arasındaki bireysel farklılıkları göz önünde bulundurmak şarttır. Henüz birey olarak hareket etmek yerine grup aktivitelerinin tercih edildiği bu dönemde 9 yaş kursları da grup olarak planlanmalıdır, ancak bu sırada çocuklar arasındaki bireysel farklılıklar, yapmaktan keyif aldıkları farklı aktiviteler, öne çıkan yetenekleri gibi faktörler göz ardı edilmemelidir.

Yazımızda çocuğunuz için en ideal 9 yaş çocuk kursları hakkında bilgi vererek 9 yaş çocuğu hangi kurslara yönlendirilmeli, 9 yaş çocuk kurslarının yararları nelerdir gibi soruları yanıtlayacağız. Eğer 9 yaş çocuk kursları hakkında daha fazla fikir sahibi olmak ve çocuğunuzu hangi kurslara gönderebileceğinizi öğrenmek istiyorsanız yazımızı incelemeye devam edin.

9 Yaş Çocuğu Hangi Kurslara Yönlendirilmeli?

9 yaş dönemini pedagoji uzmanları aynı zamanda ön ergenlik olarak adlandırmaktadır. Nitekim ebeveynlerle olan çatışmaların başladığı bu dönemde aynı zamanda soyut düşünmeye dair beceriler de ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle 9 yaş çocuk kursları hakkında düşünürken dönemin hem zihinsel hem de davranışsal ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmak gerekir. Nitekim 9 yaş çocuk kursları arasında soyut düşünmeyi destekleyen en önemli programlardan biri yaratıcı drama kursudur.

Ancak konuyu yalnızca yaratıcı drama kursu ve zihinsel gelişim açısından ele almanın yetersiz olacağı açıktır. Ön ergenlik ismiyle adlandırılan bu dönem aynı zamanda çocukların hızlı bir fiziksel gelişime başladığı bir yaştır. Dolayısıyla 9 yaş çocuk kurslarının yararları açısından baktığımızda fiziksel gelişimin önemi unutulmamalıdır. Bu noktada çocuklar için dans kursu programları, çocuğun fiziksel gelişimine katkı sağlayabilecek pek çok kazanım barındırmaktadır.

Yaratıcı Drama Kursu ile Çocuklarımızın Farkındalığını Artırıyoruz

Daha önce 9 yaş döneminin soyut düşünme yeteneği için son derece önemli olduğunu belirtmiştik. Bu dönemde çocukların yaratıcı drama kursu gibi özel olarak düzenlenmiş 9 yaş çocuk kursları ile desteklenmesi gelişimleri üzerinde büyük rol oynamaktadır. Yaratıcı drama kursu ve 9 yaş çocuk kurslarının faydaları arasında sayılması gereken en önemli noktalardan biri çocuğun erken yaşta sanatla ve sanatın incelikli düşünme sistemiyle tanışmasını sağlamasıdır.

Yaratıcı drama kursu ile çocuklar gelecekte eleştirel düşünme becerilerini edinmeye, farklı olay ve durumlara karşı doğru şekilde akıl yürütmek için gerekli donanımları kazanmaya hazır hale gelmektedir. Kendisi ve çevresine dair farkındalığı yüksek, hayal gücü ve yaratıcılığı gelişmiş çocuklar için yetiştirmek için yaratıcı drama kursu programlarına göz atabilirsiniz.

Çocuklar İçin Dans Kursu ile Çocuklar Vücut Sınırlarını Tanıyor

9 yaş çocukları, zihinsel gelişimin getirdiği kazanımların yanı sıra fiziksel gelişmenin hızlı gerçekleştiği bir döneme adım attıkları için zaman zaman çeşitli sakarlıklar nedeniyle güçlükler yaşayabilmektedir. Bu dönemde çocuğun vücut sınırlarını tanıması ve bedeni üzerinde tam anlamıyla hakimiyet sahibi olabilmesi adına 9 yaş çocuk kursları arasında çocuklar için dans kursu programlarını saymak gerekir.

Sinema Akademi olarak çocuklar içi dans kursu programlarımızda çocuklarımıza baleden modern dansa, Hip Hop'tan K-Pop'a, latin dans motiflerinden yerel dans motiflerimiz olan horon, oryantal, zeybek gibi danslara kadar farklı dallarda eğitim verdiğimizi vurgulamak isteriz.

Çocuklar için dans kursu eğitimleri bedensel farkındalığı artırmak üzere hareket koordinasyonu egzersizlerinden bedensel terbiyeye, esneklikten motor hareketlerin gelişimine kadar pek çok önemli fiziksel kazanıma odaklanmaktadır.

Çocuklar İçin Müzik Kursu ile Hayatın Coşkusunu Çocuklarımızla Birlikte Yakalıyoruz

9 yaş çocuk kursları arasında önemli bir yere sahip olan çocuklar için müzik kursu, gelişimsel açıdan kritik öneme sahip farklı bölgeleri uyardığı için çocuklar açısından son derece faydalıdır. Bu doğrultuda çocuklarımıza keyifli vakit geçirme ve müziğin büyülü dünyasıyla tanışma fırsatını bir arada sunuyor; keman, piyano, gitar gibi enstrüman eğitimlerinin yanı sıra vokal dersleriyle de seslerini daha iyi kullanabilmelerini sağlamak üzere yol gösteriyoruz.

Çocuklar İçin Resim Kursu ile Özgürce Kendini İfade Eden Çocuklar

Görsel araçlar çocukların kendilerini ifade edebilmeleri açısından son derece önemlidir. Zihnin hem analitik hem de yaratıcı yönünü geliştiren resim sanatı çocukların gelişiminde de önemli rol oynamaktadır. Bu doğrultuda çocuklar için resim kursu programlarıyla çocukların içerisindeki potansiyeli açığa çıkarmayı hedefliyor, sözle ifade edemedikleri hayal ya da korkularını çizimlerine aktarmalarına yardımcı oluyoruz.

Çocuklar İçin Zarafet Kursu ile Örnek Çocuklar Yetiştiriyoruz

Daha önce de belirttiğimiz gibi 9 yaş, ön ergenliğin başlangıcı olması itibariyle çocuğun aile ve diğer yetişkinlerle çeşitli çatışmalar yaşamaya başladığı bir dönemdir. Ancak bu tür çatışmaların üstesinden doğru bir iletişimle gelmek mümkündür. Elbette bu noktada ailenin iletişimsel başarısının yanı sıra çocuğun da doğru bir şekilde iletişim kurmayı öğrenmesi son derece önemlidir.

9 yaş çocuk kursları arasına eklememiz gereken çocuklar için zarafet kursu; oturma-kalkma adabından beden diline, yürümeden duruşa kadar iletişimin her noktasında başarılı ve özgüvenli çocuklar yetiştirmek için idealdir. Nitekim çocuklar için zarafet kursu programlarından yararlanan çocukların hem okul hem de aile yaşamında çatışmalardan uzaklaştığı ve çevresindekilerle daha iyi iletişim kurduğunu söylemek mümkündür.

Geleceğe Özgüvenli ve Potansiyelinin Farkında Bireyler Yetiştiriyoruz

Sinema Akademi olarak her bir kursiyerimizin gerek bugün gerekse gelecekteki mutluluğunu ve başarısını önemsiyor, 9 yaş çocuk kursları programlarımızda çocuklarımızın kendilerini gerçekleştirebilecekleri, yaşıtlarıyla anlamlı ve sağlıklı bir iletişim olanağı bulabilecekleri ortamlar yaratıyoruz.

Yazımızda 9 yaş çocuk kursları hakkında bilgi vererek 9 yaş çocuğu hangi kurslara yönlendirilmeli, 9 yaş çocuk kurslarının faydaları nelerdir gibi soruları yanıtladık. 9 yaş çocuk kursları hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

[widget-171]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40