Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

6 Yaş Çocuk Kursları - Yaşıtlarıyla Daha Uyumlu Çocuklar

Çocuğunuz İçin En İdeal 6 Yaş Çocuk Kursları

6 yaş, çocukların bireysel oyunlar yerine grup oyunlarına geçiş yaptığı bir dönemdir. Buna karşılık çoğu çocuk bu dönemde grup arkadaşlarıyla uyumsuzluklar sergilemeye yatkındır. Dolayısıyla 6 yaş çocuğunun sık sık kendi istedikleri gerçekleşmediği için arkadaşlarıyla tartıştığına ve bencil bir tutum sergilediğine tanıklık etmek mümkündür. Bu noktada 6 yaş çocuk kursları, döneme özgü istenmedik davranışların kalıcı bir hal almasını önlemek üzere çocuklara yaşıtlarıyla daha uyumlu bir şekilde vakit geçirebileceği fırsatlar sunmaya odaklanmıştır.

Yazımızda 6 yaş çocuk kursları hakkında bilgi vererek 6 yaş çocuğu hangi kurslara gidebilir, 6 yaş çocuk kurslarının faydaları nelerdir gibi soruları yanıtlayacağız. Eğer 6 yaş çocuk kursları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız yazımızı incelemeye devam edin.

6 Yaş Çocuğu Hangi Kurslara Gidebilir?

Yazımızın hemen başında söylediğimiz gibi 6 yaş, grup içi uyumsuzlukların kendisini gösterdiği bir dönemdir. Bu nedenle çocuğun grup aktivitelerinde daha iyi iletişim kurabilmesi için müzik orff kursu ya da ritim perküsyon eğitimi gibi kurs programlarının faydalı olduğunu söylemek mümkündür. 6 yaş için çocuk kursları, çocuğun iş birlikçi ve paylaşımcı yönüne katkı sağlayarak yaşıtlarıyla daha verimli birliktelikler kurmasına yardımcı olacaktır.

6 yaş çocuğu hangi kurslara gidebilir? 6 yaş döneminde üzerinde durulması gereken bir diğer özellik de el ve vücut koordinasyonudur. Bu nedenle müzik ve ritme dayalı müzik orff kursu ve ritim perküsyon eğitimi gibi çalışmaların fiziksel gelişime katkısı da göz ardı edilmemelidir.

Son olarak 6 yaş, çocuğun aynı zamanda okula başlama yaşıdır. Bu nedenle 6 yaş çocuk kurslarının yararları arasına eklememiz gereken bir diğer nokta da çocuğun yaşıtlarıyla gösterdiği uyumun yanı sıra yetişkinlerle kurduğu iletişimdir. Bu noktada çocuklar için zarafet kursu, çocuğun öğretmenleriyle daha sağlıklı ve özgüvenli bir iletişim kurabilmesine yardımcı olacağı gibi okul ortamına daha hızlı alışmasını da sağlayacaktır.

6 Yaş Çocuklarında Müziğin Gelişime Katkısı

Altı yaş çocuk kursları içinde müzik orff kursu ve ritim perküsyon eğitimi gibi programların gelişim açısından büyük katkılar sağladığını söylemiştik. 6 yaş çocuklarında somut düşünme hakim olduğu için müziğin soyut yönünü kavramaları beklenemese de müziğin eğlenceli aktivitelere olanak tanıyan yapısı 6 yaş için çocuk kursları adına yararlanmak üzere ideal bir fırsat oluşturmaktadır.

Bu doğrultuda müzik orff kursu çocuklara kendilerini müzik, dans ve dramayla ifade edebilecekleri özgür bir ortam sağlamaktadır. Çocukların istemediği hiçbir şeyi yapmak zorunda olmadığı müzik orff kursu böylelikle çocuğun katılımcı yönünü öne çıkarmakta, grup aktivitelerinde rol paylaşımını anlamasına yardımcı olmaktadır.

Benzer şekilde ritim perküsyon eğitimi de müziğin ahengini gruptaki her bir bireyin birbirleriyle iş birliği içerisinde değerlendirmeye imkan vermektedir. Ritim perküsyon eğitimi sayesinde 6 yaş çocuklarının grup oyunlarında gösterdiği uyumsuz tavırlar büyük oranda azalmakta, neşeli ve yardımsever bir yaklaşım hakim olmaktadır.

Eğlenerek Öğrenmek İçin Dans Kursları

6 yaş çocuk kursları arasında özel olarak planlanmış çocuklar için dans kursu programlarını da vurgulamak gerekir. Çocuklar için dans kursları, eğlence ve arkadaşlığı ön plana alan ders içeriğiyle çocukların yaşıtlarıyla sosyalleşmesine olanak tanırken aynı zamanda vücutlarını da daha yakından tanımalarına yardımcı olmaktadır.

Özellikle çocuklar için bale kursu programlarının çocuk gelişimindeki önemi göz ardı edilemez ölçüdedir. Çocuğun doğru vücut ve hareket şeklini kısa sürede öğrenmesini sağlayan çocuklar için bale kursu aynı zamanda erken yaşta iyi bir müzik kulağının oluşması ve sanatın incelikli yönüyle tanışması açısından da vazgeçilmezdir.

Çocuklar İçin Zarafet Kursu ile Örnek Çocuklar Yetiştiriyoruz

Daha önce söylediğimiz gibi 6 yaş, çocuğun okula başlayacağı yaştır. Bu nedenle çocuğun gerek yaşıtları gerekse yetişkinlerle daha etkili bir iletişim kurması son derece önemlidir. Altı yaş çocuk kursları arasına eklememiz gereken çocuklar için zarafet kursu; oturma-kalkma adabından beden diline, yürümeden duruşa kadar iletişimin her noktasında başarılı ve özgüvenli çocuklar yetiştirmek için idealdir. Nitekim çocuklar için zarafet kursu programlarından yararlanan çocukların okul ortamına çok daha hızlı bir şekilde uyum sağladığını vurgulamak gerekir.

Yaşama Gülümseyen Özgür Ruhlu Çocuklar

Sinema Akademi olarak çocuklarımızın yaşam ve çevreyle pozitif bir ilişki kurmasını önemsiyor, düzenlediğimiz 6 yaş çocuk kursları ile hem yaşıtları hem de yetişkinlerle daha sağlıklı bir iletişim kurmalarına yardımcı oluyoruz.

Yazımızda 6 yaş çocuk kursları hakkında bilgi vererek 6 yaş çocuğu hangi kurslara gidebilir, 6 yaş çocuk kurslarının yararları nelerdir gibi soruları yanıtladık. 6 yaş çocuk kursları hakkında daha fazla fikir sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilir, çocuklarınızı bekleyen eğlenceli aktivitelere dair dilediğiniz soruları sorabilirsiniz.

[widget-171]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40