Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

Kişisel Gelişim Sertifikası Nedir? Kişisel Gelişim Sertifikası Ne İşe Yarar?

Fark Yaratacak, Fark Edileceksiniz! – Kişisel Gelişim Sertifikası Hakkında Merak Ettikleriniz...

Kişisel gelişim son yıllarda hayatımızda önemli bir yer işgal eden kavramların başında geliyor. Yeteneklerimizi geliştirmemiz, artı ve eksilerimizin farkına vararak becerilerimize yenilerini eklememiz, gerçek potansiyeli açığa çıkarmamız gibi tüm başlıkları kişisel gelişimin altında değerlendirebiliriz. Nitekim kişisel gelişim sertifikası da temelde tüm bu kendimizi geliştirme çabamızın belgelenmesi anlamına geliyor.

Elbette kişisel gelişim sertifikası ne işe yarar sorusunu bu kadar basit bir yanıt vermekle geçiştirmek mümkün değil. Aşağıda sizler için kişisel gelişim sertifikasının yararları hakkında daha detaylı bir biçimde bilgi verdik. Ardından da kişisel gelişim sertifikası nasıl alınır sorusunu yanıtladık. Eğer siz de gelişimin sınırı olmadığına inananlardansanız kişisel gelişim sertifikası nedir, ne işe yarar sorusuna yanıt bulmak için yazımızı incelemeye devam edin!

Öncelikle Kendinizi Geliştirecek, Artılarınızı Güçlendirecek, Eksiklerinizi Gidereceksiniz! – Kişisel Gelişim Sertifikası Ne İşe Yarar?

Bir belge olarak kişisel gelişim sertifikasının yararları üzerine konuşmaya başlamadan önce bu noktanın ıskalanmaması gerektiğine inanıyoruz. Kişisel gelişim kursları her şeyden önce hem sosyal hem de kurumsal hayatta fark edilirliğinizi arttırması açısından büyük önem taşır. 

Kişisel gelişim sertifikası ile özgeçmişinize katkı sağlayan önemli bir belge edinirken aynı zamanda birikiminizi aktif olarak kullanmayı öğrenecek, iletişim becerilerinizi, sosyal yönlerinizi, beden dilinizi, yönetim kabiliyetlerinizi geliştireceksiniz! Kişisel gelişim sertifikası olmasa bile tüm bunların size önemli birer artı getireceği kuşkusuzdur!..

Özgeçmişinizi Güçlendirin! – Kişisel Gelişim Sertifikasının Yararları

Kişisel gelişim kursu sertifikası hiç şüphesiz öncelikle özgeçmişinizin güçlenmesini sağlayan bir belgedir. Başvurduğunuz tüm pozisyonları düşünün. Bir işveren; sizin hangi alanlarda kendinizi geliştirdiğinizi, hangi konularda yeterlilik sahibi olduğunuzu bilemez. Buna karşılık güvenilir ve saygın bir kurumdan alınmış bir kişisel gelişim sertifikası yeteneklerinizin ve kendinizi geliştirme çabalarınızın referansıdır. Bu sayede çok daha kolay dikkat çekebilir, fark edilebilirsiniz.

Rakiplerinizin Bir Adım Önüne Geçin! – Kişisel Gelişim Sertifikası Ne İşe Yarar?

Günümüzde profesyonel hayatın ciddi bir rekabeti beraberinde getirdiğini tartışmaya bile gerek yok! Öyle ki önemli ölçüde uzmanlık gerektiren iş pozisyonları için bile çok sayıda başvuru söz konusu olabiliyor. Bu da doğal olarak sizi öne çıkaracak faktörün ne olduğu sorusunu gündeme getirmektedir. Kişisel gelişim sertifikası bu noktada ilgili pozisyon için temel becerilerinizin yanı sıra artılarınız arasına neleri eklediğinizi göstermesi açısından da önemlidir. Her işveren ve her kurum kendini geliştirmeye önem veren, yeteneklerini pas tutmasına izin vermeyen, sürekli yeni şeyler öğrenen insanlarla çalışmak isteyecektir!

Özgüven Kazanacaksınız! – Kişisel Gelişim Sertifikasının Faydaları

Kişisel gelişim sertifikası neden önemli sorusuna yalnızca özgeçmişiniz ve işverenler açısından bakmak doğru bir yaklaşım olmaz. Hepimiz bir şeyi bildiğini düşünmekle bildiğinden emin olmanın farklı şeyler olduğunun bilincindeyiz. Bu noktada kişisel gelişim kursu sertifikası hem alacağınız eğitimle pasif bilgilerinizi aktive etmenizi sağlayacak hem de bilgilerinizden emin olmanıza yardımcı olarak kendinize olan güveninizi arttıracaktır!

Teorik Bilginizi Pratiğe Dönüştürürsünüz! – Kişisel Gelişim Sertifikası Nedir?

Özellikle iş hayatına ilk kez adım atan gençlerin karşılaştığı en büyük problemlerden biri kendi okudukları alan üzerine olsa dahi bilgilerinin teoride kalması, pratiğe dönüştürmekte zorlanmalarıdır. Bu da işverenlerde deneyimsiz çalışanlara karşı bir güvensizlik uyandırmaktadır. Ancak kişisel gelişim sertifikası teorik bilgiyle yetinmediğinizin, bilginizi pratiğe dönüştürmek için iş dışında da kendinizi geliştirmeye devam ettiğinizin göstergesidir.

Kişisel Gelişim Kursu Sertifikası Nasıl Alınır? Hangi Kurumdan Aldığınız Fark Eder Mi?

Kişisel gelişim kursu sertifikası almak için yüz yüze veya çevrimiçi platformlar aracılığıyla eğitim veren kurumlardan faydalanabilirsiniz. Ancak bu noktada sertifikanızın geçerlilik sahibi olması adına MEB ruhsatlı kurumlardan eğitim aldığınıza emin olmalısınız. Ayrıca iş hayatında gerçekten size referans olacak bir kişisel gelişim sertifikası istiyorsanız saygın ve kurumsal hayatta ismi bilinen kurumlara yönelmeniz her zaman bir avantajdır.

Bu noktada Sinema Akademi olarak 15 yıllık deneyimimizle kurumsal ve kişisel gelişim eğitimleri verdiğimizi vurgulamak isteriz. Ayrıcalıklı bir kişisel gelişim eğitimi ve saygın bir kurumdan alınmış kişisel gelişim sertifikası ile iş dünyasında rakiplerinizin bir adım önüne geçmek istiyorsanız hemen eğitim danışmanlarımızla görüşün!

[widget-175]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40