Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

Gençler İçin Şan Eğitiminin Yararları

Hayatınıza Sesinizle Yön Verebilirsiniz

Yaşamın her noktasında karşımıza çıkan müziğin akışına kapılmak için herhangi bir enstrüman çalmak şart değildir. Sadece sesiniz üzerindeki hakimiyetinizi biraz daha artırmak, müzik kulağınızı biraz daha geliştirmek müziğin büyülü dünyasına adım atmak için yeterli olacaktır. Gençler için şan eğitimi ile kısa sürede müzikal potansiyelinizi açığa çıkarabilir, erken yaşta vokalinizi doğru kullanmayı öğrenebilirsiniz.

Yazımızda gençler için şan eğitimi içeriklerinden bahsederek gençler için şan eğitiminin yararları hakkında bilgi vereceğiz. Eğer gençler için şan kursu arayan ve şan derslerinin size ne kazandıracağından emin olamayan bir gençseniz yazımızı incelemeye devam edin.

1. Etkili Bir İletişimci Olmak

Genç şan eğitimi dersleri ilk olarak sesi doğru kullanmak için gerekli olan egzersizlerle başlar. Bunlar da; tonlama, cümleleri melodik bir şekilde okuma, nefes ve ritim çalışmalarından oluşmaktadır. Tüm bunlar müzikal birikiminizin yanı sıra gündelik hayatınızda da kısa süre içerisinde etkisini gösterecek uygulamalardır. Gençler için şan kursu  programına başladıktan sonraki 1-2 hafta içerisinde çevreniz ve arkadaşlarınızla daha iyi iletişim kurduğunuza kendiniz tanıklık edebilirsiniz.

2. Müzik Kulağını Geliştirmek

Hiç kuşkusuz müziğin büyülü dünyasına adım atabilmek için ilk gerekli şey gelişmiş bir müzik kulağına sahip olmaktır. Gençler için şan dersleri sayesinde kısa sürede ses aralıklarını ayırt edebilecek bir müzik kulağı gelişimi yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu sayede artık dinlediğiniz şarkılardan daha fazla keyif alacak, hayran olduğunuz isimlerin performansını bu denli etkileyici kılan şeyin ne olduğunu daha iyi anlayacaksınız.

3. Ses Sağlığını Korumak

Vücudun diğer tüm noktalarında olduğu gibi ses tellerinde de sağlık sorunlarının ortaya çıkması doğaldır. Ancak özellikle yanlış bir vokal kullanımının ses tellerinde nodül, ödem, polip ve bunlara benzer sorunları beraberinde getirme ihtimalini de göz ardı etmemek gerekir. Gençler için şan dersi programları gençlere vokallerini doğru kullanmayı öğreterek bu tür istenmedik sağlık sorunlarının yaşanmasının da büyük oranda önüne geçmektedir.

4. Farklı Müzisyenlerle Sosyalleşebileceğiniz Bir Ortam Edinmek

Her ne kadar konumuz gençler için şan eğitimi olsa da gençler söz konusu olduğunda sosyalleşmenin ayrı bir önem taşıdığını göz ardı etmemek önemlidir. Bu anlamda Sinema Akademi olarak gençler için şan eğitimi programlarımızda sizlere diğer müzikseverlerle sosyalleşebileceğiniz ideal bir ortam sunduğumuzu vurgulamak isteriz. Sanat Cafe'de sınıf arkadaşlarınız ve hocalarınızla birlikte kahve içerken farklı isimlerin vokal performanslarını değerlendirebilir, ileride yapabileceğiniz etkinlikleri planlayabilirsiniz.

5. Mikrofonun Başına Geçmeye Hazır Olmak

Elbette gençler için şan eğitimi söz konusu olduğunda asıl hedefimizin başarılı bir solist haline gelmek olduğunu unutmamak gerekir. Gençler için şan eğitimi programları genel olarak sesinizi doğru kullanmanın yanı sıra nota hassasiyetinizi geliştirmeyi hedefler. Buna ek olarak dinleyiciler için önemli olan volüm kontrolü, vurgulama, telaffuz ve yorum gibi ince noktalarda da gençler için şan dersi ile kendinizi geliştirmeniz mümkündür. Böylelikle gençler için şan kursu programının sonunda vokal becerileriniz sahne ya da stüdyolarda yerinizi almanıza yeterli noktaya ulaşacaktır.

Adımlarınızda Müziğin Ritmini Hissedin

Gençler için şan eğitimi programlarımızla sizlere33 haftalık uzun ve keyifli bir yolculuk vadediyoruz. 33 hafta boyunca vokalinizi geliştirmek için duayen müzisyenlerle çalışabilir, sahne ve stüdyo ortamında vokal performansları göstererek müzikal tecrübelerinize yenilerini ekleyebilirsiniz.

Yazımızda gençler için şan eğitimi programlarımızın içeriklerinden de bahsederek gençler için şan eğitiminin yararları hakkında bilgi verdik. Eğer gençler için şan kursları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

[widget-172]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40