Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

Çocuklar İçin Dans Etmenin Önemi

Fiziksel ve Sosyal Gelişimlerine Katkı Sağlayın!

Dans ruhun, sanatın ve tutkunun ahengidir. Bu ahenk her yaştan kişiyi olumlu duygular ile çevreleyen, bedene keyifli bir şekilde hareket etme isteği kazandıran ve vücudun güçlenmesini sağlayan bir etkinliktir. Çocuklar için dans etmenin avantajları ileri yaşlarda daha net bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Küçük yaşlarda dans etmeye başlamak her zaman için faydalıdır.

Günümüzde çağın gerektirdikleri ile çocukların bir konuda sürekli eylemde bulunması zorlaşmaktadır. Bu unsur sonucunda çocuklar için dans sürekliliği sağlanabilecek sağlıklı ve eğlenceli bir aktivite alanı olarak karşımıza çıkar. Bu yüzden çocuklar için dans etmenin faydaları ve çocuklar için dans etmenin avantajları neler sizler için derledik.

Çocuklar İçin Dans Etmenin Yararları

Dans etmek çocukların gün geçtikçe bedensel farkındalıklarına eriştikleri, esneklik kazandıkları, yaratıcılıklarını geliştirdikleri bir aktivitedir.

 • Çocuklar için dansın yararları arasında ilk olarak, dans egzersizlerinin kasları uzatarak yapılması ve kas- iskelet yapısını daha güçlü hale getirmesi görülmektedir.
 • Çocuklar için dans etmenin faydaları nelerdir diye baktığımızda günümüzün bir diğer problemi olan hareketsizliği ve obezite tehlikesini engellediğini görebiliriz.
 • Dans etmek duruş bozukluklarını düzeltmesi bakımından çocuklar için dans etmenin önemi hakkında bizlere başka bir açıdan ışık tutuyor.
 • Çocuklar için dans etmenin avantajları arasında dans etmenin soyut düşünceyi geliştirdiği görülebilmektedir.
 • Çocukları için dansın yararları arasında boylarının daha çok uzamasına etki ettiği de görülebilir.

Çocuklar için dans etmenin faydaları saymakla bitmez. Çocuklar için dans etmenin önemi ve yararları günlük yaşamlarında her alanda görülebilir.

Çocuklar İçin Dans Etmenin Önemi

Çocuklar için dans etmenin faydalarını öğrendikten sonra bir de çocuklar için dans etmenin önemi hakkında konuşacak olursak daha önce de bahsettiğimiz gibi günümüz koşulları gereği teknoloji faydalı olduğu birtakım olumsuzluklarda ortaya çıkarmaktadır. Bu olumsuzluklardan biri de özellikle gençleri ve çocukları hareketsiz yaşama teşvik etmektir. Bu yüzden içinde eğlenmeyi ve keyif almayı barındıran bir etkinlik alanı olan dans iyi bir aktivite seçeneği olarak karşımıza çıkarken çocuklar için dans etmenin avantajlarını da gözler önüne sermektedir.

 • Çocuklar için dans, gündelik hayatın dışında karşımıza çıkan bir aktivite olduğu için çocukların sosyalleşmesini sağlamaktadır.
 • Çocuklar için dans birey oldukları dönem için ve bugün için çocuğa sürekliliği olan bir disiplin kazandırır. Bu da çocuklar için dans etmenin avantajları arasından biridir.
 • Sürekli hareketleri ezberliyor ve akılda tutuyor olmak çocuklar için dans etmenin önemi konusunda fikir verir.
 • Çocuklar için dansın yararları nedir diye baktığımızda sorumluluk duygusunu kişiye verilen görevlerle arttırdığı gözlemlenmiştir.
 • Çocuklar için dans etmenin avantajları olarak sayılan diğer bir unsur ise çocuklar için dans sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmaktadır. Çünkü dans eden çocuk yediği yiyecekler ile doğru orantılı olarak daha güçlü ve zinde bir şekilde hareket edebilme olanağı kazanır.
 • Çocuklar için dans etmenin faydaları ve önemine beraber bakıldığında artı değer olarak bir de sahne sanatlarını görmüş ve deneyim edinmiş olmaları örnek gösterilebilir.
 • Çocuklar için dansın yararları sorgulandığında görüyoruz ki müzik eşliğinde dans kaygı ve stresi azaltmaktadır. 

Çocuklarda dans etmenin önemi hem sosyal hem fiziksel alanlarda görülmektedir. Çocuklar için dans etmenin avantajları sadece çocuklukta değil yetişkinlikte de faydalarını görebileceği durumlardır.

Bizimle Dans Etmek İster Misiniz?

Çocuklar için dans etmenin avantajları olarak dansın ruhu beslediğini, sanatsal açıdan kişiyi geliştirdiğini, stresi azalttığını görürüz. Çocuklar için dans yolun en başında bu duyguları ve bilinci daha erken kazanarak daha donanımlı olmalarını sağlar. Küçükken kazanılan bu alışkanlık ileride hem ruhen hem bedenen daha sağlıklı bir insan olma imkanı sunar ve alışkanlık edinilen disiplin, düzenli yaşama biçimi çoğu alanda kişinin daha başarılı olmasını sağlar. Çocuklar için dans etmenin avantajları nelerdir diye sormaya devam ettiğimizde daha birçok şey söylenebileceğini görebiliriz.

Unutmamalıyız ki nasıl müzik ruhun gıdası ise dansta öyledir. Bu duyguları ve isteği içinde bulunduran çocuklarımız için dans etmek birer ihtiyaç haline gelebilir. Çocuklarımız belki de bu arzuyu henüz keşif edememiş olabilir. Onlara bu duyguyu tattırmak, eğlenirken daha sağlıklı olabilmek ve bol donanımlı bir hayatı kazandırmak isterseniz web sitemizi ziyaret ederek veya işletmemize gelerek kayıt olabilir, bilgi alabilirsiniz.

[widget-171]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40