Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

10 Yaş Çocuk Kursları - Farkındalığı Yüksek Çocuklar

Çocuğunuz İçin En İdeal 10 Yaş Çocuk Kursları

10 yaş, ön ergenliğin devam etmekte olduğu bir dönemdir. Dolayısıyla bu dönemde çocuğun ergenliğe benzer şekilde ailesiyle çatışmalar yaşaması, kararlarında inatçı bir tutum sergilemesi, ani öfke ya da üzülme ve tam tersi şekilde aşırı neşeli bir ruh haline bürünmesi gibi durumlar normaldir. Soyut düşünmenin gelişimiyle beraber 10 yaş çocuklarında kaygı ve korkuların da su yüzüne çıkmaya başladığı görülmektedir. Tüm bu nedenlerle 10 yaş çocuk kursları programlarında çocuğun hem ruhsal hem zihinsel hem de fiziksel gelişimi eşit derecede önemsenmeli ve buna göre bir planlama yapılmalıdır.

Yazımızda çocuğunuz için tercih edebileceğiniz 10 yaş çocuk kursları hakkında bilgi vererek 10 yaş çocuğu hangi kursa gönderilmeli, 10 çocuk kurslarının yararları nelerdir gibi sorulara yanıt vereceğiz. Eğer 10 yaş için kurslar hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Yazımızı incelemeye devam edin.

10 Yaş Çocuğu Hangi Kursa Gönderilmeli?

10 yaş çocuğu hangi kursa gönderilmeli sorusuna cevap verirken çocuğun ruhsal durumunu göz önünde bulundurmak son derece önemlidir. Bu dönemde okul hayatının giderek karmaşıklaşması birçok çocukta aşırı strese neden olabilmektedir. Bu nedenle 10 yaş kursları arasında tercih edilecek programın aynı zamanda çocuğun keyifli vakit geçirmesine, stres atmasına ve en önemlisi kendisini mutlu hissetmesine yardımcı olması gereklidir.

Sinema Akademi ailesi olarak bizler; 10 yaş çocukları için yaratıcı drama ve dans kurslarının yanı sıra çocuk dans yaz kampı gibi programlarla çocuklarımızın hem eğlenceli vakit geçirmesini sağlıyor hem de bu sırada kişisel gelişimleri açısından faydalı birçok egzersiz için ideal ortamı yaratıyoruz.

Yaşıtlarıyla Birlikte Geçirebilecekleri Eğlenceli Saatler

10 yaş çocuk kursları arasında önemli bir yere sahip olan çocuklar için dans kursu programları; çocukların yaşıtlarıyla birlikte eğlenceli saatler geçirmesine fırsat verirken aynı zamanda iş birliği, uyum ve benzeri kazanımları keyifli bir yoldan edinmelerini sağlıyor. Ayrıca geleceğin usta dansçıları olması için gerekli temeller de çocuklar için dans kursu programlarında atılıyor.

Bu noktada vurgulamak isteriz ki; Sinema Akademi olarak çocuklar içi dans kursu programlarımızda çocuklarımıza baleden modern dansa, Hip Hop'tan K-Pop'a, latin dans motiflerinden yerel dans motiflerimiz olan horon, oryantal, zeybek gibi danslara kadar farklı dallarda eğitim veriyoruz.

Buna ek olarak okulun tatil olduğu dönemler için planladığımız çocuk dans yaz kampı ise çocukları müziğin ve dansın büyülü dünyasına götürerek günden güne karmaşıklaşan okul hayatının stresinden bir süreliğine uzaklaştırıyor. Çocuklarınızın daha mutlu bireyler olarak yetişebilmeleri ve bu sırada kişisel gelişimlerini de sürdürebilmeleri adına çocuklar için dans kursu ve çocuk dans yaz kampı programlarımızı inceleyebilirsiniz.

Duygusal Gelişim İçin Yaratıcı Drama Kursu

Yazımızın başında 10 yaşın duygusal gelişim açısından son derece önemli bir dönem olduğunu söylemiştik. Ailesi ve diğer yetişkinlerle çatışmalar yaşayan çocuklar ayrıca bu dönemde ilk defa karşı cinse de ilgi duymaya başlar. Bu noktada 10 yaş çocuk kurslarının yararları arasında duygusal gelişimin doğru şekilde yönetilmesi olduğunu da vurgulamak gerekir.

Yaratıcı drama kursu ile çocuklarınızın sosyal becerilerinin hızla geliştiğine, kendilerine ve çevrelerine dair yüksek bir farkındalık kazandıklarına tanıklık edebilirsiniz. Sinema Akademi olarak yaratıcı drama kursu aracılığıyla yaşama adapte olmalarını sağlıyoruz.

Stresten Uzak Kendini İfade Etme Fırsatı

Çocuklar için resim kursu programları çocuğun kendisini sözsüz bir şekilde ifade etmesine olanak sağlayarak ön ergenlikle birlikte ortaya çıkan stres duygusunu ciddi oranda azaltmaktadır. Bu nedenle 10 yaş çocuk kursları arasında çocuklar için resim kursu programını ayrı bir yere koymak gerekir. Resimle ilgili olan çocukların problemlerle başa çıkmakta yaşıtlarına göre daha başarılı olduğunu söylemek mümkündür.

Soyut Düşünmenin İlk Adımları

Pek çok insan bir enstrüman çalmanın daha çok somut düşünme ve motor fonksiyonlarla ilgili olduğunu düşünür. Elbette müziğin bu saydıklarımızla da sıkı bir ilişkisi vardır, ancak bunların da ötesinde çocuklar için müzik kursu soyut düşünme yolunda atılan önemli adımların başında gelmektedir.

Çocuklar için müzik kursu programlarımızla müziğin büyülü dünyasına adım atarken çocuklarınıza eşlik ediyor; keman, gitar, piyano ve benzeri enstrüman eğitimlerinin yanı sıra vokal dersleriyle de müzikal yeteneklerini keşfetmelerine olanak sağlıyoruz.

Zarif ve Özgüvenli Bireyler Yetiştiriyoruz

10 yaş çocuk kursları arasında önemli bir yere sahip olan çocuklar için zarafet kursu programlarımızla çocuklarımızın kendilerini ifade etmelerine olanak sağlayan kurs ortamlarıyla gelişimlerini destekliyor, okulda ve sosyal yaşamda kendini daha iyi ifade etmeyi bilen bireyler yetiştiriyoruz. Böylelikle gelecekte özgüvenli ve zarif bireyler olmaları için ilk adımları birlikte atıyoruz.

Hayata Hazır Bireyler Yetiştiriyoruz

Yazımızda 10 yaş çocuk kursları hakkında bilgi vererek 10 yaş çocuğu hangi kurslara yönlendirilmeli, 10 yaş çocuk kurslarının faydaları nelerdir gibi soruları yanıtladık. 10 yaş çocuk kursları hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çocuklarınızın potansiyellerini fark ederek yaşıtlarıyla paylaşımda bulunabilecekleri sağlıklı bir ortam yaratıyor, gelecek için hayata hazır nesiller yetiştiriyoruz. Ancak gelecek hazırlığı yaparken bugünü de unutmuyor, çocuklarımızın mutlu olmaları ve çevreleriyle pozitif ve sağlıklı ilişkiler geliştirebilmeleri için onlara sanatın keyifli ve incelikli yönleriyle yol gösteriyoruz.

[widget-171]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40