Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

Konservatuvar Oyunculuk Bölümü Zor Mu?

Oyunculuk Bölümü Dersleri Zorlar Mı?

Konservatuvar oyunculuk bölümü zor mu diye soranlara bu sorunun yanıtından önce oyunculuk bölümü hakkında ve dersleri ile ilgili bilgi vermek daha doğru olacaktır. Konservatuvar oyunculuk bölümü; bir metnin ya da hikayenin tiyatro sahnesi, televizyon, sinema gibi farklı ortamlarda bir karakteri canlandırmak ve o karakterle bütünleşmektir.  Oyunculuk bölümü, mesleğe ait sunduğu kültürel uygulamalar doğrultusunda oyuncu olmak için bu bölümü tercih eden öğrencileri sahneye hızlı bir şekilde adapte edebilmek adına birçok pratik dersi içinde barındırır. 

Yazımızın devamında konservatuvar oyunculuk bölümü zor mu diye soran oyunculuk öğrencileri ya da oyunculuk bölümü öğrenci adaylarına oyunculuk dersleri hakkında bilgiler verdik. Bu derslerin içeriğini gördükten sonra konservatuvar oyunculuk bölümü hakkında bilgi sahibi olabilir ve konservatuvar oyunculuk bölümü zor mu sorusunun yanıtı hakkında fikir edinebilirsiniz.

Konservatuvar Oyunculuk Dersleri – Konservatuvar Oyunculuk Bölümü 

Konservatuvar oyunculuk bölümü 4 senelik bir eğitim programıdır. Bu bölümü kazanmak isteyen öğrenciler 4 sene boyunca oyunculuk ile ilgili hem pratik hem teorik bilgilere sahip olur. Konservatuvar oyunculuk bölümü bittiğinde ise mezunlar; dizi oyuncusu, sinema oyuncusu,  sunucu, reklam oyuncusu, spiker, senarist, yönetmen, akademisyen, eğitmen gibi pek çok alanda çalışma imkanı bulabilirler.

 Konservatuvar oyunculuk bölümü zor mu diye soranlar için belirtmek isteriz ki bahsi geçen meslekleri icra edebilmek için kaliteli ve doğru bir eğitim zorunludur.  Bu noktada oyunculuk derslerinin en iyi şekilde kavranması ve öğrenilmesi gerekmektedir. Konservatuvar oyunculuk bölümü dersleri:

 • Tiyatro Tarihi
 • Sanat Tarihi
 • Oyun İnceleme
 • Antik Yunan ve Roma Oyunları
 • Tirad Çalışmaları
 • Ses ve Nefes Eğitimi
 • Beden Dili ve Diksiyon
 • Plastik Makyaj
 • Fiziksel Tiyatro
 • Dramaturji
 • Türk Tiyatrosu
 • Sahne Çalışmaları
 • Alexander Tekniği

Konservatuvar oyunculuk bölümü dersleri elbette her okulda aynı değildir. Fakat temelde her okul oyunculuk bölümü öğrencilerini aynı ders içeriklerinden sorumlu tutmaktadır. Bu sebeple yazdığımız derslerin bazı okullar için adı farklı olsa dahi bahsedilen konular ile ilgili dersleri olmaktadır. 

Konservatuvar oyunculuk bölümü zor mu diye düşünen ve oyunculuk bölümü hayalleri kuran öğrencilere ilginiz ve yeteneğiniz varsa zor gelmeyeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Konservatuvar oyunculuk bölümü dahil her bölüm için söyleyebiliriz ki ilginiz ve yeteneğiniz olan bölümler okuması ve öğrenmesi keyifli bölümlerdir. 

Konservatuvar Oyunculuk Bölümü Sinema Akademi İle Çok Kolay! 

Yazımızda konservatuvar oyunculuk bölümü zor mu sorusuna yanıt vermeye çalıştık. Ancak hemen söylemek gerekir ki konservatuvar oyunculuk bölümünün size kazandıracağı en önemli unsurlardan biri sahne deneyimidir. Sahne deneyimini kitaplardan ya da eğitmenlerden öğrenmeniz neredeyse imkansızdır. 

Sinema Akademi olarak uygulama ağırlıklı programlarla kapsamlı bir oyunculuk eğitimi sunarak sizi konservatuvar oyunculuk bölümü kazanmanız için hazırlıyoruz! Konservatuvar oyunculuk bölümü zor mu, kurslarımızdan yararlanarak ne gibi kazanımlar elde edebilirsiniz gibi soruları eğitmenlerimize yönetebilir, merak ettikleriniz hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

[widget-139]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40