Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

Online Ücretsiz Kişisel Gelişim Kursları

Boş Zamanlarınızda Bile Gelişmek İçin Online Ücretsiz Kişisel Gelişim Eğitimleri 

Eğitim hayatını seven, kendini sürekli geliştirmek isteyen insanların evden de kendilerine değer katmak için kurs arayışına girmeleri yeni bir durum değil. Üstelik ücretli veya ücretsiz, çok değerli yaşam tavsiyelerinin alınabileceği birçok yaşam koçunun sosyal medya hesapları binlerce insan tarafından takip ediliyor. Eğitim alma ve kendini geliştirme isteği bu kadar yoğunken, böyle bir eğitim pazarının oluşması da çok normal…

Karşımıza çıkan online ücretsiz kişisel gelişim kursları hakkında ne kadar fikir sahibiyiz? Bu kursların bize ne gibi faydaları olabilir, kendimize neler katabiliriz? Konuyla ilgili detaylı bilginiz yoksa biraz bu durumu irdeleyelim. Online ücretsiz kişisel gelişim kursu almak istiyorsanız biraz düşünmeniz, doğru kararı vermeniz gerekiyor. Alacağımız her eğitim vaktimizden de götüreceği için aslında ücretsiz diye tanımlamak ne kadar doğru, bilemiyoruz. Çünkü vaktimizle değerli bir ödeme yapıyoruz ve karşılığını bekliyoruz. 

Online Ücretsiz Kişisel Gelişim Eğitimi İle Neler Kazanabilirim?

Online ücretsiz kişisel gelişim kursları ile boş zamanlarınızı yararlı bir eğitim aktivitesiyle doldurmuş olursunuz. Bu tabii ki en büyük kazanımlarından biri. Özellikle evden çalışan kişilere, evde online eğitim gören öğrencilere veya kendine zaman ayıranlara hitap eden online ücretsiz kişisel gelişim kursları, kendinizi tanımanıza yardımcı olabilir. Evden de kendinizi geliştirme devamlılığı sağlamak için ücretsiz online eğitimler alabilirsiniz. Fakat ücretli kurslar kadar derin ve uzun soluklu içeriklerinin olmadığını da belirtelim. 

Online Ücretsiz Kişisel Gelişim Kursu Almanın Dezavantajları Neler?

Online ücretsiz kurslar, ücretli kurslara göre daha düşük bir seviyede kalabilir. Bunun birkaç nedeni bulunur. Bu nedenler:

Basit İçerikler

Online ücretsiz kişisel gelişim kursları, diğer kurslara göre daha basit içeriklerle hazırlanmıştır. Bunun nedeni maddi bir getirisinin bulunmamasıdır. Maddi olarak sizden bir eğitim ücreti talep edilmediğinde, eğitim içeriği için yapılan masrafların da düşürülmesi gerekir. 

Eğitmenle İletişim

Online ücretsiz kişisel gelişim eğitimleri herkesin seviyesine indirgenmiş eğitim içeriklerinden oluşması sebebiyle eğitim veren kişiye ulaşma ve soru sorma olasılığınızı azaltır. Yani ayrıntılı bir içeriğe sahip eğitimlerle sürekli soru yağmuru altında online eğitim zor olabileceği için içerik zengin tutulmaz. Böylece eğitmene soru sorabilmek için uygun ortam bulamayabilirsiniz. Ayrıca ders esnasında ve sonrasında aradığınız samimiyeti hissedemeyebilirsiniz. 

Eğitmenin Uzmanlığı

Online ücretsiz kişisel gelişim kursları eğitmenlerini deneyimine göre değerlendirmeyebilir. Alanında eğitmenlik deneyimi kazanmak isteyen uzmanlar tarafından verilen online ücretsiz kurslar, eğer temelde basit birer bilgi talep etmiyorsanız beklentinizi karşılamayacaktır. Fakat ücretli kurslar eğitmen deneyimine çok önem verir.

MEB Ruhsatı Sorunu

Online ücretsiz kişisel gelişim eğitimi alabileceğiniz kursların genellikle MEB’e bağlı kurslar olmadığını bilmelisiniz. Bazı MEB’e bağlı kurslar da ücretsiz online eğitimler verseler bile, sadece ücretsiz eğitim veren ruhsatsız kurumlar yeterli araç gerece sahip olmaz. Bu da dersler online olsun veya olmasın, eğitim kalitesini etkiler.  

Online kişisel gelişim eğitimleri için size en uygun seçeneği değerlendirmenizde yarar var. Ancak maddi durumunuz fazlasıyla yetersizse tüm dezavantajlarını bilerek eğitim almanız, sonradan pişmanlık duymanızın önüne geçecektir. 

Online Ücretsiz Kişisel Gelişim Kursları İçin Tanınan Kursları Tercih Edin

Kendinizi geliştirmenin kaça mal olacağını bilmediğinizden online ve ücretsiz kursları tercih etmek istiyor olabilirsiniz. Ya da ücretiyle alacağınız online kurslardan yeterli verim alıp alamayacağınızı görmek için bir prova eğitim düşünebilirsiniz. Böylece kursa katılım sağlayabiliyor musunuz, eğitim alacağınız kurs size gerçekten uygun mu, online ücretsiz kişisel gelişim eğitimi size hitap ediyor mu? Bu soruların cevaplarını online ücretsiz kişisel gelişim kursu eğitimlerine katılarak alabilirsiniz. Sadece katılacağınız online ücretsiz kişisel gelişim kursları tanınan kurslar mı, buna dikkat edin ve bilinmeyen online ücretsiz eğitimlerden uzak durmaya çalışın. 

Ücretsiz kişisel gelişim kursları bir de online olduğunda sizi yeteri kadar karşılamıyorsa yüz yüze eğitimleri keşfedebilirsiniz. Her alanda eğitim veren, MEB ruhsatı bulunan kurs programları hakkında bilgi edinmek isterseniz eğitim danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

[widget-175]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40