Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

Firmaların Neden Kişisel Gelişim Eğitimlerine İhtiyacı Var?

Kişisel ve Kurumsal Gelişim Eğitimleri İhmal Edilmemeli!

İş yaşamında ya da özel yaşamlarında çalışanların stres altında olması firmaya büyük bir zarar verir. Firmalar yaşayacakları zararları göze alamadıkları için çalışanlarına bazı kişisel gelişim eğitimleri sunar. Kurumsal kişisel gelişim eğitimleri çalışanların hem bireysel açıdan hem de firma içindeki iletişimleri açısından gelişmelerine olanak tanır. İşletmelerde eğitim ve geliştirme çalışmaları bu amaçla yapılır.

Hayatta karşılaşılan zorluklarla baş etmek için alınan kurumsal kişisel gelişim eğitimleri ile genel amaç çalışanlara ve firmaya pozitif kazanım sağlamaktır. Kişisel gelişim eğitimleri yardımıyla çalışanların farkındalıkları artarak kendilerini geliştirebilirler. Bunu sağlayacak belli başlı eğitimler stresle başa çıkabilme, zaman yönetimi, etkili iletişim teknikleri, etkili sunum teknikleri, takım çalışması ve motivasyon eğitimleri gibi kişisel ve kurumsal gelişim eğitimleridir.

İş Hayatında Kişisel Gelişim Eğitimleri Neden Önemli?

Genellikle kurumsal firmalar tarafından önemsenen kurumsal kişisel gelişim eğitimleri çalışanlara ve firmaya katkı sağlaması açısından hayati değer taşıyor. Baskı ve stres altında olmadan, rahat ve güvenli bir çalışma ortamında bulunmanız için şirketiniz tarafından verilen eğitimleri almanız gerekiyor. Hatta şirket tarafından verilmeyen ama sizin daha önce eksikliklerinizi tamamlamak için aldığınız kişisel gelişim eğitimleri de CV’nizde fark yaratır. Firma yetkilileri sizin kendinizi ne kadar ve nasıl geliştirdiğinize bakarak bir karara varırlar. Yetkililer kendini geliştiren bir personelin firmaya yüksek ölçüde katkı yapacağını düşünürler.  

Şirketler İçin Kişisel Gelişim Eğitimleri Ne Yarar Sağlar?

Çalışanlar için, iş hayatında kişisel gelişim eğitimleri önemlidir. Bu sayede hem çalışanlar iş ve özel yaşamlarında kendilerine çok şey katabilir hem de şirket içi çalışmalar düzenli bir şekilde yürür. Özellikle şirketlere yapacağı katkılardan dolayı işverenler tarafından sıklıkla kurumsal kişisel gelişim eğitimleri verilir. Kurumsal eğitimler şu faydaları sağlar:

  • Firmadaki personellerin birbirleriyle iletişimleri oldukça sağlıklı bir şekilde ilerler ve gelişir. Saygı çerçevesinde, kurumsal bir yapıya uygun olarak iletişim kurulur. 
  • Takım çalışmasında çalışanların iletişiminin kuvvetlenmesi açısından kurumsal kişisel gelişim eğitimleri önemlidir. 
  • Çalışanın verimliliği belirgin olarak artar ve bu da firmaya çok büyük katkılar sağlar. 
  • Firmanın performansı, çalışanın verimliliğinden beslenerek yükselir. Bu da iş hayatında kişisel gelişim eğitimleri ile ilgili önemli fikirler verebilir. 
  • Çalışanın iş yaşamındaki özgüveni artar, kendisine verilecek yeni görevlendirmeler için hazır hissetmesi sağlanır. 
  • Firma içinde, firma yetkilileriyle nasıl iletişim sağlaması gerektiğini kavrar ve böylece kendini daha net ifade edebilir. 
  • Firmalar tarafından verilen kurumsal gelişim eğitimleri sayesinde maliyet düşer. 
  • Stres ve baskı yaratan iş hayatı düzene giren çalışanların şirket içindeki sirkülasyonu azalır. Firmalar personel kaybı yaşamak yerine, kendi var olan personellerini kazanmaya başlarlar. 
  • Çalışanların şirket içinde yararlandığı kurumsal kişisel gelişim eğitimleri sayesinde sosyal yaşamlarında da daha başarılı ve özgüven sahibi olmaları sağlanır. 
  • Gelişen dünyada tüm kurumsal firmaların verdiği bu eğitimlerle siz de kendi firmanızın uluslararası düzeyde olmasına katkı sağlayabilirsiniz ve diğer kurumsal firmalara ayak uydurabilirsiniz. Böylece bir firmadan diğer firmaya geçen çalışanların, gittiği firmaya da uyum süreci çok kolay bir şekilde atlatılır. 

Kurumsal Gelişim Eğitimleri İle Çalışanlarınızı Destekleyin

Firma yetkilisi olarak yazımızı okuyorsanız, çalışanlara büyük bir değer katacak olan kişisel gelişim eğitimlerini önemsemenizi öneririz. Çalışanlarına değer katan firmaların kendileri için en büyük iyiliği yaptıklarını görmeleri de çok uzun zamanlarını almaz. Çalışanlarınız ne kadar mutluysa, özgüvenliyse, işlerini severek yapıyorlarsa şirketiniz de o kadar başarılı olacak ve yükselecektir. Bunun farkına varın ve çalışanlarınızın kişisel gelişim eğitimleri ile eksikliklerini tamamlamalarına yardımcı olun. Eğitimler hakkında ayrıntılı bilgi almak için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

[widget-175]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40