Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40
Sinema Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Konservatuvar Hazırlık Kursları Fiyatları

Konservatuvara Hazırlık Kursları ile Geleceğinize Yatırım Yapın!

Tiyatro, oyunculuk, bale, müzik, dans ve daha birçok sanat... Hiç kuşkusuz tüm bu sanatlarda ustalaşmak ve alanınızın en iyilerinden biri haline gelmek için takip edebileceğiniz birçok yol vardır. Özel eğitim kurumlarından eğitim alabilir, bireysel eğitmenlerle çalışabilir ya da her ne kadar pek önermesek de becerilerinizi kendi başınıza geliştirmeyi deneyebilirsiniz. Ancak sanat tutkunuzu akademik bir eğitimle birlikte ele almak istiyorsanız konservatuvara girmek için çalışmalara başlamanız faydalı olabilir.

Nitekim konservatuvara giriş, diğer üniversitelere girmeye kıyasla çok daha zorlu bir süreçtir. Çünkü üniversite sınavlarına ek olarak öğrencisi olmak istediğiniz sanat dalına dair temel becerilerinizi bölümdeki akademisyenlerden oluşan bir jüriye göstermeniz  gerekir. Bu noktada konservatuvar hazırlık kurslarından yararlanmak temel becerileri kazanımlarınız arasına eklemek için en iyi yollardan biridir. Ancak kimi zaman öğrenci adayları konservatuvar hazırlık kursları fiyatları hakkında endişe duyarak kurs almak yerine kendi başlarına gelişimlerini sağlamaya çalışmaktadır.

Potansiyelinizi Açığa Çıkarmak İçin Adım Atmaktan Çekinmeyin!

Her ne kadar konservatuvara hazırlık kurs ücretleri hakkında endişeleriniz olsa da kişisel gelişiminizi sürdürmek, akademik ve mesleki kariyerinizi zirveye taşımak ve potansiyelinizi açığa çıkarmak için kendinize yatırım yapmaktan çekinmeyin!

Konservatuvara hazırlık kursu programları ile konservatuvara giriş sınavının zorluklarına karşı hazırlanacak, akademik bir sanat eğitimi için gerekli temelleri edinecek ve başarılı bir sanatçı olmak için ilk adımları atacaksınız. Sanatına tutkun bir bireyin önünde hiçbir zorluğun duramayacağını unutmayın!

Gelin şimdi, konservatuvar hazırlık kursları fiyatları üzerinde belirleyici olan değişkenlere göz atalım ve sizin için en ideal kursu seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini birlikte görelim.

Konservatuvar Hazırlık Kursları Fiyatları Neye Göre Değişir?

Konservatuvar hazırlık sürecinin diğer üniversite giriş sınavlarına kıyasla daha zorlu bir süreç olduğunu söylemiştik. Bu noktada konservatuvar hazırlık kursları fiyatları; çoğu zaman öğrenci adaylarının konservatuvara hazırlık sürecini etkilemekle kalmayarak geleceklerini doğrudan doğruya belirlemektedir. Kimi durumlarda daha ucuz konservatuvara hazırlık kursu programlarını tercih eden öğrenciler kalitesiz bir eğitimle vakitlerini boşa harcamakta, konservatuvara giriş sınavı sonucunda ise büyük bir hayal kırıklığı ile karşılaşmaktadır.

Elbette burada pahalı bir eğitimin eşittir kalite anlamına geldiğini söylemiyoruz. Buna karşılık eğitim kalitesinin çoğu zaman kurumun kursiyerlere sunduğu olanaklarla bağlantılı olduğunu unutmamak gerekir. Bu da konservatuvar hazırlık kursu fiyat ve maliyetlerine doğrudan yansımaktadır. Sizler için konservatuvar hazırlık kursları fiyatları üzerinde belirleyici olan ve tercihinizi yaparken göz önünde bulundurmanız gereken koşullardan bazılarını listeledik:

1. MEB Onayı

Konservatuvara hazırlıkla MEB onayının ne ilgisi var diye düşünüyorsanız acele etmemenizi öneririz. Bir eğitim kurumunun kalitesinin anlamanın en iyi yollarından biri MEB onayı olup olmadığına bakmaktır. Çünkü MEB onayına sahip bir eğitim kurumu, MEB'in eğitim standartlarına uymak için pek çok noktaya dikkat etmek zorundadır.

Özel Öğretim Kurumları Standartlar Yönergesi ile MEB; derslik koşullarından bina güvenliğine, eğitim müfredatından eğitimci kalitesine kadar özel eğitim kurumları için birçok standart belirlemiştir. Doğal olarak kurumun tüm bu standartları karşılamak için harcadığı maliyet konservatuvar hazırlık kursları ücretleri üzerinde de etkili olmaktadır.

2. Eğitmen Kadrosu

Bir eğitim programının tam anlamıyla verimli olabilmesinde en etkili faktörlerin başında eğitmenlerin alanındaki uzmanlığı ve deneyimi gelir. Alanında başarısını kanıtlamış eğitmenlerin daha yüksek ücretlerle çalışmasını doğal karşılamak gerekir. Sanatına yıllarını vermiş ve pek çok sanatçı yetiştirmiş eğitmenlerle çalışan konservatuvar hazırlık kursları fiyatları bakımından da bu nedenle biraz daha yüksek olabilir. Buna karşılık henüz üniversitelerde eğitim gören öğrencilerden kurulu bir kadroya sahip konservatuvar hazırlık kursları ücret bakımından daha düşük seçeneklerle eğitim verse de sağlayacağı fayda şüphelidir.

3. Sınıf Mevcudu

Yüksek bir eğitim kalitesi için eğitmen kadrosu kadar eğitimin nasıl bir ortamda gerçekleştiği de önemlidir.  Konservatuvar hazırlık kursu fiyatları arasındaki farkların öne çıkan nedenlerinden biri bu nedenle sınıf mevcududur. Deyim yerindeyse sürümden kazanmayı hedefleyen konservatuvar hazırlık kursları, sınıflarını tıka basa doldurdukları için ucuz kurs ücretleri talep edebilirler. Buna karşılık konservatuvar sınavı için yeterli birikimi böylesi bir ortamda sağlayabilmeniz oldukça güçtür.

Maksimum 10 kişilik sınıflarda eğitim veren ya da özel eğitim şeklinde bireysel sınıflar açan konservatuvar hazırlık kursları fiyat bakımından yüksek gözükse de olması gereken kalitede eğitim alacağınız için fiyatlar normaldir.

4. Kurumun Deneyimi

Konservatuvar kursu fiyatları söz konusu olduğunda sektördeki farklılıklara neden olan en önemli faktörlerden biri de deneyimdir. Yaklaşık 15 yıl boyunca sanat eğitimi veren bir kurumu henüz 1 yıldır sektörde olan bir kurumla karşılaştırmamak gerekir. Kalite ve fiyat bakımından aralarındaki büyük farkın yanı sıra yeni açılan bir eğitim merkezi, doğal olarak insanları çekebilmek için farklı kampanyalar planlamak zorundadır. Buna karşılık 15 yıldır aynı sektörde hizmet veren bir sanat eğitim merkezi çoğu zaman insanlara sadece yarattığı güvenle bile ulaşabilir.

5. Sınav Başarı Oranı

Konservatuvar hazırlık kursları fiyatları ve kampanyalarına göz atmadan önce bakmanız gereken şeylerden biri kurumun geçmiş kursiyerleriyle yakaladığı başarı oranıdır. Kursiyerlerinin büyük çoğunluğu konservatuvara giriş sınavında başarısız olan bir sanat eğitim merkezinin sizin için gerçekten başarı vadedip etmediğini düşünmeniz gerekir.  Kurs programı boyunca oldukça keyifli bir hobi edinseniz bile asıl amacınız konservatuvara girmekse haftalarca boşuna vakit harcamak istemezsiniz.

6. Kursun Konumu

Eğitim kurumunun şehir merkezine ve ulaşım alternatiflerine yakın olup olmaması da konservatuvara hazırlık kursu fiyatları açısından önemlidir. Otobüs, metro ve metrobüs gibi toplu taşıma araçlarına, kamu kurum ve kuruluşlarına yakın olmayan kurslar daha ucuz kurs fiyatları sunabilirler. Yine de zaten zorlu ve yorucu bir süreç konservatuvara hazırlık sürecini daha da yorucu hale getirmeyi isteyip istemediğinizi bir daha düşünmelisiniz. Buna karşılık merkezi bir lokasyona sahip tiyatro kursları sundukları ulaşım kolaylığı nedeniyle uzak mevkideki eğitim merkezleriyle karşılaştırıldığında biraz pahalı olabilirler.

Güzel Sanatlar Fakültelerine Yeni Yetenekler Kazandırıyoruz!

Uygulamalı ve Avrupa standartlarında bir eğitimle sizlere kapsamlı kurs programları sunuyor, Sanat Akademi olarak oyunculuk, tiyatro, müzik, dans, bale ve daha pek çok alanda konservatuvara hazırlık kursları ile akademik eğitiminize destek oluyoruz.

Bugüne kadar 5000'den fazla kursiyer mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan konservatuvar hazırlık kursu programlarımızdan yararlanmak için hemen bizimle iletişime geçin. Erken kayıtta %50 indirimli konservatuvar hazırlık kursu fiyat seçenekleri zirveye doğru giden yolda ilk adımlarınızı atmaya başlayın.

[widget-139]

Yorum Yap