Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

Kadın Girişimci Desteği – Oyunculuk Kursu Açmak İster misiniz?

Oyunculuk Okulu Açmak İçin Kolları Sıvayın!

“Sen kadınsın, yapamazsın!” diyenlere inat, kendi işinizi kurmaya var mısınız? Yenilikçi fikirleriniz ile övgüleri toplamak ve oyuncu olma hayalleri kuran binlerce kişinin geleceğine ışık tutmak için oyunculuk okulu açmaya ne dersiniz? Kazanacağınız başarılar, özgüveninizi de tazeleyecek!

Kadın girişimci iş alanlarından biri olan oyunculuk okulları, Türkiye’de ve dünyada büyük bir hızla gelişen film ve dizi sektörü için önemli bir kaynak durumunda. Siz de önemli yapımlara oyuncu yetiştirmek ve talep gören bir oyunculuk okuluna sahip olmak için hemen harekete geçin!

[widget-176]

Kadın Girişimci Destekleri – Oyunculuk Kursu Açmak İçin Gerekenler

Oyunculuk okulu açmak, dışarıdan kolay gibi görünebilir. Ancak her eğitim kurumunda olduğu gibi belli prosedürler ve sermaye gerektirmektedir. Bu noktada, atılacak en doğru adım, başarısını ispat etmiş, marka değerini oluşturmuş ve güvenilir bir eğitim kurumunun franchise sistemine dahil olmaktır. Yine de dilerseniz, bir oyunculuk okulu açmak için hangi süreçlerden geçeceğinize değinebiliriz.

Sektörü Keşfedin

Oyunculuk okulu açmak için diğer oyunculuk kurslarının sektördeki varlığını, başarılarını, programlarını ve işleyişlerini inceleyin. Adımlarınızı daha kararlı bir şekilde atmak için geniş çaplı bir araştırma yapın.

Eğitim ve İş Planınızı Oluşturun

Kadın girişimci destekleri ile oyunculuk kursu açmak için ilk olarak öğrenci hedeflerinizi, sorunlarınızı, kaynaklarınızı ve sisteminizi belirleyin. 

Yasal Süreçleri Uygulayın

Oyunculuk kursu açmak için gerekenlerden bir diğeri, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılması zorunlu tutulan yönergelerin uygulanması. Oyunculuk okulunuzun binasından derslik sayısına, eğitmen kadrosundan dinlenme alanlarına kadar her detayı prosedüre göre ayarlayın.

Kurs Programını Belirleyin

Oyunculuk kursu açmak için ilk olarak oyunculuğun hangi alt dallarında eğitim vereceğinizi ve bu eğitimlerin hedef kitlesinin kimler olduğunu belirleyin. (İleri ve temel oyunculuk, sinema oyunculuğu, çocuk oyunculuk kursu, müzikal oyunculuğu vs.)

Eğitim Kadronuzu Oluşturun

Kadın girişimciler için iş fikirlerini başarıya ulaştıran, güçlü bir ekiptir. Bu yüzden eğitmenleriniz ne kadar seçkin, deneyimli ve bilgili olursa oyunculuk okulunuzun da o kadar başarılı olacağını unutmayın.

Mali Düzeninizi Ayarlayın

Oyunculuk kursu açmak için sunacağınız kurslara uygun pazarlama stratejinizi, fiyatlandırmanızı ve kaynak planlamanızı yapın. İnsan gücü ve ekipman maliyeti üzerinden başlangıç bütçesi hesaplayın ve tahmini bir bilanço oluşturun.

Reklam Verin

Oyunculuk kursu açmak için gerekenlerden en önemlisi tanıtımınız. En çok yatırım yapacağınız kısım da reklam kısmı. Sıfırdan başlayan bir kurum olduğunuz için insanların sizi duyması, denemesi ve başarılı olduğunuzu diğer insanlara aktarması gerekir. Bu yüzden sosyal medya, televizyon, billboard gibi reklam araçları ile tanıtımınızı yapın.

Bir Seçeneğiniz Daha Var: Sinema Akademi Franchise Sistemi!

Oyunculuk kursu açmak için yapmanız gerekenler, gözünüze uzun ve zahmetli görünmüş olabilir. Yasal sürecin karmaşıklığından ve yüksek maliyetinden kurtulmak için en iyi çözümünüz, bir franchise sistemine dahil olmak olabilir…

Sinema Akademi’nin tanınırlığı ve güvenilirliğinden yararlanarak işinizi sağlam temeller üzerine oturtabilir, başarısızlık riskini ortadan kaldırabilirsiniz. Gelin, siz de Sinema Akademi’nin franchisingini alın, oyunculuk okulu açma hayalinizi gerçeğe dönüştürün!

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40