Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

Mankenlik Kursu

Yıldızınız Podyumda Parlasın!

Türkiye’nin Başarılı Mankenlerinden Biri Olun! Doğru Eğitimlerle Sağlam Adımlar Atın… Sinema Akademi Mankenlik Kursu!

Güzelliğiniz, yürüyüşünüz ve duruşunuzla gözleri üzerinize mi çekiyorsunuz? Manken olmayı hayal ediyor ancak nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Yeni bir kariyer fırsatı için Mankenlik Eğitimlerimizi kaçırmayın!

Podyumların aranan mankenlerinden biri olmanızı sağlayacak, mesleki bilgi ve deneyim kazandıracak, zarif bir beden ve dikkat çekici bir yürüyüş tarzı edineceğiniz, oturma – kalkma adabından sağlıklı beslenmeye kadar başarılı bir mankende olması gereken alışkanlıklara ve özelliklere sahip olmanızı sağlayacak Mankenlik Kursu programı sizi bekliyor…

Profesyonel kariyeriniz ve sosyal hayatınızda yararlarını hemen göreceğiniz, özgüven kazandıracak ve ünlü modacıların çalışmak isteyeceği bir model haline gelmenize yardım edecek bir eğitimle mesleğinizin profesyoneli olacaksınız!

Her yıl mankenlik eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için hayallerinden vazgeçiyor.

mankenlik kursu

Tüm Mankenlik Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
12 Hafta 36 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Mankenlik kursu; haftada 1 gün 3 saatten 12 haftalık bir program olup teorik dersleri ve uygulama eğitimlerini içinde bulunduran, doğru postür ve duruş kazanma, podyumda yürüyüş ve kıyafet taşıma, imaj çalışmaları, saç-makyaj ve kıyafet bilgisi, fotomodellik ve casting konularını içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Mankenlik Kursu Sinema Akademi

Mankenlik mesleğini en ince ayrıntılarına kadar öğrenmek, yeteneklerinizi şekillendirmek ve kendinizi geliştirmek için Mankenlik Kursu fırsatını kaçırmayın! Türkiye’nin en güncel mankenlik kursu programlarından yararlanın; öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza ve grup dinamiğine göre eğitimler alın!

mankenlik kursu eğitmenleri

Alanında Ünlü Eğitmenler

Her biri alanında ünlü, mesleğine kendini adamış, Türkiye’nin deneyimli ve profesyonel mankenlerinden mankenlik eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
mankenlik eğitimi

%100 Öğrenme Garantisi

Toplamda 6 haftalık eğitim programımıza katılan, kurs sonunda eksik kaldığını ya da öğrenemediğini düşünen öğrencilerimize tekrar hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı mankenlik kursu

Mankenlik Kursu Sertifikası

Mankenlik eğitimini başarıyla tamamladığınızı belgeleyen, özgeçmişinize ekleyebileceğiniz Mankenlik kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında eğitim veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların mankenlik eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden mankenlik kursu alarak suça ortak olmayın!

mankenlik kursları

Mesleki Bilgi ve Deneyim Kazanacaksınız!

Mankenlik yapmak hayaliniz ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız doğru adrese geldiniz! Sinema Akademi sektörün en iyi mankenlik eğitimleri ile mesleğinizi hakkıyla yapmanızı sağlıyor…

Mankenlik mesleğinin etik değerlerinden podyumda doğru yürüme becerilerine, zarafetten beden diline, bakımlı olmaktan özgün bir imaj edinmeye kadar bir mankenin sahip olması gereken mesleki bilgi ve deneyime ulaşarak podyuma çıkma hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yürüyüşünüz, duruşunuz ve imajınızla fark yaratın! Sahne ve podyumda dikkatleri üzerinize toplayacağınız, mesleki yeterlilik kazandıracak mankenlik eğitimlerini kaçırmayın!

Podyuma Çıkma Cesaretiniz Olacak!

Güzel ya da yakışıklı olun, mesleğinizin gereklerine vakıf değilseniz başarılı olamazsınız. Mankenlik eğitimi ile kendinizi geliştirin, işinizi severek yapın.

Podyumda yürüyecek özgüvene sahip değilseniz, bir kıyafeti ya da aksesuarı nasıl taşımanız gerektiğini bilmiyorsanız, ya da kameralar karşısında heyecana kapılıyorsanız üzülmeyin, Sinema Akademi mankenlik kursları ile mankenlik mesleğinin tüm detaylarına vakıf olurken özgüven kazanacak, yürüyüşünüz ve duruşunuzla dikkatleri üzerinize çekeceksiniz.

Hem mesleğinize hem de sosyal hayatınıza katkısı olacak mankenlik kursu, ünlü bir model olmanız için beden dilinden imaj çalışmalarına kadar mükemmel bir programa sahip, bu eğitimi kaçırmayın!

mankenlik eğitimi
mankenlik kurs

Kariyer Basamaklarını Hızla Çıkacaksınız!

Ünlü modacılarla çalışmak, mankenlik ajanslarının peşinden koştuğu bir isim olmak için mesleğinizin eğitimini alın!

Mankenlik sektöründe fark edilen ve beğenilen bir model olmak, kariyer fırsatlarını değerlendirmek ve kendinize güvenerek adımlarınızı atmak istiyorsanız mankenlik eğitimi almanız şart! Mankenlik kursları ile mesleğinize dair bilgi ve deneyim kazanırken kendinize değer katacak, davranışlarınız ve iş ahlakınızla her zaman 1 adım önde olacaksınız.

Mankenlik eğitimleri kariyerinde sağlam adımlarla yükselmek isteyenler için özel olarak hazırlandı, vakit kaybetmeyin!

Türkiye’nin En Kapsamlı Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Mankenlik mesleğini merak ediyorum ve bana uygun olup olmadığını görmek istiyorum, fiziki özelliklerimi ve yeteneklerimi kariyerim için değerlendirmek istiyorum diyorsanız gelin, sizi daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentilerinize göre en uygun mankenlik kursu programını belirleyelim. Mankenlik Kursu içeriğimizin detaylarını anlatalım, hayatınızın seyrini bambaşka bir yöne çevirelim…

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun mankenlik eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre mankenlik kursu içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan bir mankenlik dersi veriyoruz.

mankenlik kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi mankenlik dersi ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Kariyer Danışmanlığı

Mesleğinize sağlam adımlarla başlamanız için mankenlik kursları sonrası kariyer koçluğu yapıyor, imaj ve PR çalışmalarınızı gerçekleştiriyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Mankenlik eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Manken Olmak İstiyor Ancak Nereden Başlayacağınızı Bilmiyor Musunuz? Sinema Akademi Mankenlik Kursları Sizi Bekliyor!

Türkiye’nin en çok tercih edilen Mankenlik Kursu Sinema Akademi’yi ziyaret edin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Mankenlik Kursu programımızı inceleyin, size özel mankenlik eğitimi planlayalım!

mankenlik kursu

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sinema akademi mankenlik kursu

Kariyerinizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik mankenlik kursu içeriğini belirleyelim, kariyer planınızı yapalım, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
mankenlik kursları

Hayalleriniz Gerçek Olsun!

Uygulamalı mankenlik eğitimleri ile deneyim kazanın, işin uzmanlarıyla çalışın, podyumun yıldızı olun, hayallerinizi gerçeğe dönüştürün!

Kayıt Ol »

Ünlü Bir Manken Olun!

Mankenlik yapmak ve adından söz ettiren bir isim haline gelmek istiyorsanız alanında uzman eğitmenlerden mesleğinizin sırlarını öğrenin, kendinizi geliştirerek işinizi aşkla yapın!

meb ruhsatlı mankenlik kursu

MEB Ruhsatlı Mankenlik Kursu

Sinema Akademi mankenlik eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir mankenlik kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir mankenlik kursu olarak derslik büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ekipman ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli hocalardan Mankenlik Eğitimi almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun eğitimler veriyoruz.

Beklenti ve ihtiyaçlara göre hazırlanan mankenlik eğitimi süreci, verilen bilginin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için podyum uygulamaları, pratikler ve destekleyici eğitimlerle pekiştirilmektedir.

Mankenlik kursu başlangıcından sonuna kadar eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız, öğrencilerimizin gelişimini takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisini gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Mankenlik Eğitimi

Öğrencilerimizin yeteneklerini geliştirecek ve öğrendiklerini pekiştirecek podyum çalışmaları, kulis ve sahne provaları ile teoriği değil pratiği öğretiyoruz!

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarımızda görsel materyal ve uygulama ağırlıklı mankenlik dersi anlatımları, derslerde öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler, eğitmenlerinden podyum performanslarına yorumlar ve kaçırdıkları derslerin telafisini sunuyoruz.

Mankenlik eğitimlerinden maksimum verim almaları için öğrencilerimize özel uygulamalı programlarımızı ve Mankenlik Eğitimi sistemimizi her geçen gün geliştiriyoruz.

uygulamalı mankenlik eğitimi
mankenlik eğitimleri

Uluslararası Mankenlik Eğitimi Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan mankenlik eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 200’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %99 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz mankenlik eğitimi metodumuzda öğrenme hızınıza, bilginize ve grubun dinamiğine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, mankenlik eğitimi içeriklerimizin yeterliliğine, mankenlik kursu dersliklerimizin konforuna, araç gereç donanımına, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Mesleğini başarıyla yapan ve adından söz ettiren bir manken olmak için Türkiye’nin en iyi sanat kursundan Mankenlik Eğitimi alın, ayrıcalıklı bir kursun tadını çıkarın!

Kariyer Danışmanlığı

Ünlü bir manken olmanız için mankenlik eğitimi ihtiyaçlarınızdan imajınıza kadar ufak dokunuşlarımızla Türkiye’nin başarılı isimleri arasında olmanızı sağlıyoruz.

Mankenlik kariyerinize başlamadan önce hem fiziki özelliklerinizi hem de bilgi ve becerilerinizi analiz ediyor, ihtiyaçlarınıza ve seviyenize göre ek eğitim planınızı yapıyor, sağlıklı bir yaşama ve vücuda sahip olmanız için beslenme programlarından güzellik ve estetik uygulamalarına kadar tüm imaj çalışmalarınızı partnerlerimiz aracılığıyla gerçekleştiriyoruz.

Ayrıca fotoğraf ve video çekimlerinizi yaparak PR’ınızı güçlendiriyor, sosyal medya danışmanlığımızla daha geniş kitlelere ulaşmanızı sağlıyor, dijital kanallarınızı yöneterek reklamınızı yapıyoruz.

Öğrencilerimizin hepsini ailemizin bir parçası olarak görüyor, adından söz ettiren bir manken olmaları için deneyimlerimizden yararlanmalarını sağlıyoruz.

mankenlik dersi
mankenlik dersleri

İş İmkanı

Kendini geliştirerek daha büyük adımlar atmak isteyen öğrencilerimiz için kariyer fırsatları yaratıyor, hayallerindeki mesleği yapmalarına mankenlik kursları sonrası destek oluyoruz.

Mankenlik kursu ve destekleyici eğitimlerimizi bitiren kursiyerlerimize modellik seçmeleri, podyum ve tanıtım projeleri, kariyer fırsatları ile ilgili duyurular yapıyor, mankenlik ajansları ve partnerlerimiz aracılığıyla iş imkanı sunuyoruz. Başarılı mezunlarımıza Sinema Akademi bünyesinde çalışma fırsatı yaratıyoruz.

Türkiye’nin önde gelen moda tasarımcıları ve mankenlik ajanslarıyla çalışmak isteyen, kendini geliştirme amacı olan öğrencilerimizin mankenlik kursları sonrası yanında olmaya devam ediyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Kendini geliştirmeye ve öğrenmeye devam etmek isteyen öğrencilerimize mankenlik kursu sonrası destek olmaya devam ediyoruz.

Sinema Akademi olarak sadece mankenlik kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, akıllarına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Farklı alanlarda da bilgi ve deneyim kazanmak isteyenlere özel diksiyon, beden dili, etkili iletişim, oyunculuk, müzik ve dans eğitimlerimiz hakkında bilgi veriyoruz.

Mankenlik Eğitimi sonrasında da hayatınıza katkı sağlamaya devam ediyor, tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

modellik eğitimi

Mankenlik Kursu Yorumları

İsteyin, Karar Verin!

Profesyonel bir manken olmak istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilemiyor musunuz?

Hayallerinizi Gerçekleştirin, Podyuma Çıkın!

Türkiye’nin en kapsamlı sanat okulu ile podyumun büyüleyici dünyasına adım atın!

Kendi Hikayenizi Yazın, Yıldız Gibi Parlayın!

Mankenlik eğitimi ile hayallerinizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşayın!

mankenlik kursu mezunları

200 Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize mankenlik mesleğinin tekniğini ve pratiğini aktardık.

Mankenlik dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak oluşturulmuş Türkiye’nin en güncel mankenlik eğitimleri ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye mankenlik eğitimi verdik.

Tamamen size özel, ilgilerine, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen mankenlik eğitimi arıyorsanız binlerce mutlu öğrencimiz arasına katılmanızın zamanıdır!

150+ Kendi İşini Yapan Öğrenci

Mankenlik eğitimlerimizi alan 150’den fazla öğrencimiz mesleklerini yapmaya ve podyumda parlamaya başladılar.

Mankenlik, diksiyon, beden dili, etkili iletişim ve imaj gibi eğitimlerimizi bitirerek kariyerlerine sağlam adımlarla başlayan öğrencilerimiz; Türkiye’nin önde gelen isimleri arasında yer almayı başardılar, ünlü modacılarla ve markalarla çalıştılar. Moda haftalarında ve şovlarda boy gösterdiler.

Sinema Akademi olarak eğitim sürecinde ve sonrasında yanınızda yer alıyor, siz sahnelerin tozunu yutarken ve adınızı Türkiye’nin ünlü isimleri arasına yazdırırken bizler de sizinle gurur duymaya ve başarılarınızı paylaşmaya devam ediyoruz!

mankenlik yapanlar
oyunculuk ve sanat dersleri

51 Dalda Sinema ve Sanat Eğitimleri

Mankenlik eğitimi dışında oyunculuk ve sahne sanatlarına ilgi duyan öğrencilerimiz için birbirinden keyifli kurslar hazırladık!

Oyunculuk, spikerlik ya da seslendirme sanatçılığı hayali olanlar, konservatuar okumak isteyenler, müzisyen olmayı düşünenler ve yapmak istediği mesleğe henüz karar veremeyenler için sahne sanatları eğitimleri, teknik atölyeler, konservatuar programları, etkili iletişim eğitimleri, kişisel ve mesleki gelişim kursları hazırladık!

Mankenlik kursu sonrası beğenilerinize ve yeteneklerinize uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, sanatla iç içe bir hayat sürün.

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sinema Akademi Mankenlik kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinlerle dolu bir ortam sunuyoruz!

Türkiye’nin en iyi mankenlik kursu olarak öğrencilerimizin ünlü mankenler ile tanışmasını sağlıyor, moda organizasyonlarına katılıyor ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları gerçekleştiriyoruz.

Mankenlik kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; tiyatro ve film gösterimleri ile fotoğraf sergileri düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Kendinize vakit ayıracağınız, huzurlu ve eğlenceli bir mankenlik kursu atmosferi yarattık! Gelin, siz de Sinema Akademi’nin samimiyetini yaşayın, ayrıcalıklarından yararlanın…

sosyal etkinlikler mankenlik kursu
sanat cafe

Sanat Cafe

Mankenlik eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece mankenlik eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık.

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sinema Akademi’de her yer sanat! Mankenlik kursu sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi mankenlerinden kursiyerlerimizin podyum performanslarına ve çalışmalarına yorumlar alıyor, eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Mankenlik kursu öğrencilerimizin podyum çalışmaları, gösterdikleri performanslar ve eğitim süresince yer aldıkları tüm projeleri alanında ünlü isimlerle yorumluyor, bakış açılarını geliştirmelerine destek olarak mesleklerinde uzmanlaşmaları için yollarını aydınlatıyoruz.

Usta mankenlerden aldığımız eleştirilerle eksiklerinizi tamamlıyor, sizlerin de gelecekte ünlü mankenler arasında yer almanız için tüm imkânlarımızı kullanıyoruz!

mankenlik okulu
mankenlik workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü mankenleri, koreografları ve modelliğin duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, kendinizi geliştirmenize destek oluyoruz!

Usta mankenleri sadece dinlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri düzenliyoruz. Yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, başarılı mankenler ve modellerden mankenlik mesleğinin püf noktalarını öğreneceğiniz butik eğitimler almanızı sağlıyoruz.

Yıllarını mankenliğe adamış ünlü isimlerden hayatımızın her alanında kullanacağımız bilgiler ediniyoruz. İşi ustasından öğreniyoruz!

Sinema Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Mankenlik eğitimleri ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin podyum çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ortamını yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sinema Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Mankenlik Kursu Detaylı Eğitim Programı

Mankenliği kariyer olarak hedefleyenler, mankenlik yapan ve mesleğiyle ilgili kendini geliştirmek isteyenler için Türkiye’nin en iyi mankenlik kursu programı hazır! Mankenlik kursu eğitim içeriğimizin detaylarını inceleyin, ayrıcalıklı bir kurumdan, samimi ve eğlenceli bir ortamda eğitim alın!

Mankenlik kursunun kazandıracakları;
 • Mesleğinin gereklerini ve detaylarını öğrenir,
 • Doğru duruş ve postür kazanır,
 • Sahnede ritmik ve tempolu yürümeyi öğrenir,
 • Topluluk halinde hareket etmeyi öğrenir,
 • Podyum ve podyum arkası nezaket kurallarına hakim olur,
 • Beden dilini doğru kullanır,
 • Kilosunu ve vücut sağlığını nasıl koruyacağını öğrenir,
 • Saç ve cilt güzelliğini nasıl sağlayacağını öğrenir,
 • Temel fotomodellik bilgi ve deneyimi kazanır,
 • Profesyonel iş yaşamında nasıl davranması gerektiğini öğrenir,
 • Sektörde başarıyı yakalamanın sırlarına vakıf olur,
 • Doğru mankenlik ve cast ajanslarıyla çalışır.

Podyumların yıldızı siz olacaksınız! Mankenlik mesleğini yakından tanıyor, avantajlarını ve mesleki sorumlulukları öğrenerek keyifli bir eğitime başlıyoruz! 1.Hafta Mankenlik Kursu Programı:
 • Moda Tarihi ve Gelişimi
 • Moda Sektörünün İşleyişi ve Metrikleri
 • Modanın Kilit Oyuncuları
 • Dünyanın En İyi Modacıları
 • Moda Takvimi ve Etkinlikler
 • Moda Haftaları ve Moda Başkentleri
 • Modada Stratejik Gelişmeler
 • Tasarımcı Markaları
 • Tasarım Markalarının Çalışma Prensipleri
 • Mankenlik
 • Modellik ve Fotomodellik Arasındaki Farklar
 • Mankenlik Mesleği ve Mesleki Terimler
 • Avantajları ve Zorlukları
 • Dünyanın En Ünlü Mankenleri
 • Türkiye’nin En Ünlü Mankenleri
 • Mankenlerde Aranan Özellikler
 • Boy, Kilo ve Vücut Ölçüsü Kriterleri
 • Vücut Ölçümlerinin Yapılması ve Sonuçların Değerlendirilmesi
Mankenlik mesleğini yapabilmek için tüm bilgi birikimine ve deneyimine ulaşacağınız, bol uygulamalı ve eğlenceli bir eğitime başlıyoruz! Türkiye’nin en iyi mankenleri arasına adınızı yazdıracaksınız…

Podyumda nasıl durmanız gerektiğini öğrenerek eğitiminize devam edeceksiniz. Mankenlik mesleğinin en önemli adımı özgüvenli bir duruş kazanmaktır! 1.Hafta 2.Bölüm Mankenlik Kursu Programı:
 • Temel Anatomi Bilgisi
 • Doğru Duruş – Postür
 • Temel Duruş Şekilleri
 • Duruş Çalışması
 • Duruş Bozukluklarının Düzeltilmesi
 • Bedensel Farkındalık
 • Nefes ve Hareket Koordinasyonu
 • Doğru Nefes Alma ve Beden Uyumu
 • Kuvvet ve Esneklik Çalışmaları
 • Bedensel Terbiye
 • Bedeni Esnetme Hareketleri
 • “Alan, Beden, Efor, Biçim" Olgusu
 • Beden Uzuvları Üzerine Çalışmalar
 • Stretching / Jimnastik
 • Boyun ve Baş Çalışmaları
 • Bacak Çalışmaları
 • Sırt Çalışmaları
 • Karın Kaslarını Çalıştırma
1.hafta mankenlik eğitimi sonunda beden farkındalığınızı ve podyum duruşunuzu kazanmış olarak mankenlik mesleğine ısınmaya başlayacaksınız.

Podyumda yürümeyi öğreniyoruz! Podyumda bedeninizi ve uzuvlarınızı kontrol etmeyi, müzikle uyumlu şekilde yürümeyi öğreneceksiniz. 2. – 3.Hafta Mankenlik Kursu Programı:
 • Temel Müzik ve Ritim Bilgisi
 • Müziği Algılama ve Yorumlama
 • Müzik Kulağının Gelişimi
 • Müziği Doğru Dinleme
 • Müzikle Birlikte Ritim Tutma
 • Adım Sayma ve Ritim Tutturma
 • Müzikli / Müziksiz Hareket Becerileri
 • Podyum Duruşu Kazanma
 • Podyum Yürüyüşü Nedir?
 • Yürüyüş Eğitimi
  • Doğru Yürüyüş Yöntemleri
  • Estetik Yürüyüş Teknikleri
  • Müzikle Uyumlu Adım Atma
  • Ritimli ve Doğru Yürüme
 • Doğru Dönüş ve Poz Verme Yöntemleri
 • Sahnede Duruş ve Alan Kullanımı
 • Senkronize Hareket Uygulamaları
 • Podyum Duruşu Uygulamaları
 • Podyum Yürüyüşü Uygulamaları
3.hafta mankenlik eğitimi sonunda müzik kulağınız gelişecek, podyumda müziğe uygun yürümeyi öğreneceksiniz. Yürüyüş uygulamaları ile öğrendiklerinizi pekiştireceksiniz.

Hadi podyuma! Uygulamalı mankenlik eğitimimizle podyumda özgüvenli ve alımlı bir şekilde yürümeyi ve hareket etmeyi öğreneceksiniz. 4. – 5.Hafta Mankenlik Kursu Programı:
 • Podyum Düzeni
 • Podyum Şekilleri ve Ebatları
 • Podyum Boyutlarına Göre Koreografi Düzenleme
 • Sergilenecek Kıyafet ve Aksesuarlara Göre Koreografi Hazırlanması
 • Podyumda Yürüme ve Koreografi Sergileme
 • Sahnede Duruş
 • Temel Duruş ve İfade Şekilleri
 • Müzikli / Müziksiz Hareket
 • Müziksiz Koreografi Uygulaması
 • Müzikle Yürüyüş ve Sahne Dönüşlerini Uygulama
 • Adım Sayma ve Ritim Tutturma
 • Poz Verme
 • Jest ve Mimik Çalışmaları
 • Grupla Uyumlu Hareket Etme
 • Sahnede Ahengin Temel Unsurları
 • Senkron Bilgisi
 • Sayılı Adımlar Uygulaması
 • Diğer Modellerle İletişim
  • Makyaj Sırası
  • Kostüm Sırası
  • Podyum Sırası
  • Empati Kurma ve Anlayış
  • Etkili İletişim Teknikleri
  • İletişim Kazalarını Önleme
 • Podyumda Heyecanı Kontrol Altına Almak
 • Defileleri İzleyerek Hazırlanan Koreografilerin Değerlendirilmesi
5.hafta mankenlik dersleri sonunda podyumda senkronize bir şekilde yürümeyi öğrenmiş olacak, moda haftalarında boy gösterecek bilgi ve deneyime ulaşacaksınız.

Her kıyafeti ve aksesuarı üzerimize yakıştırmanın yollarını öğreniyoruz! Ünlü moda markaları ve takı firmalarıyla çalışmak için podyumda deneyim kazanıyoruz… 6.Hafta Mankenlik Kursu Programı:
 • Kumaş Türleri
 • Kıyafet Modelleri
 • Beden Orantısı ve Biçimleri
 • Mankenin Vücut Özelliklerine Göre Kıyafet ve Aksesuar Seçimi
 • Podyumda Giysi Sunumu ve Aksesuar Kullanımı
 • Kıyafeti ve Aksesuarı Doğru Taşıma Yöntemleri
  • Pantolon
  • Gömlek
  • Ceket
  • Etek
  • Elbise
  • Abiye
  • Gelinlik – Damatlık
  • Mont
  • Ayakkabı
  • Çanta
 • Mevsime Göre Kıyafet Taşıma
 • Palto, Şemsiye, Pardösü, Paket Taşıma Eğitimleri
 • Aksesuarların Farklı Konseptlerde Kullanımları
 • Renklerin Psikolojik Etkisi ve Yerinde Kullanımının Önemi
 • Global Markaların Defilelerinin İzlenmesi ve Yorumlanması
6.hafta mankenlik eğitimi sonunda üzerinize giydiğiniz her giysi, taşıdığınız her aksesuar size çok yakışacak! Mankenlik mesleğinin detaylarını öğrenmeye devam edeceksiniz…

Mankenlikte beden dilinin önemi çok büyük! Podyumda ve sosyal hayatınızda beden dilinizi etkili kullanmanın sırlarını bu hafta öğreneceksiniz…7.Hafta 1. Bölüm Mankenlik Kursu Programı:
 • Etkili ve Doğru Beden Dili Kullanımı
 • İnsanlar Arası Mesafe ve Temas
 • Kişisel Alan Kavramı ve Önemi
 • Mesaj Gönderme ve Almada Beden Dilinin Önemi
 • Pozitif Davranış Stilleri ve Paradigmalar
 • İnsanları Tanımada Beden Dili
 • İlk İzlenim Oluşturma
 • Oturma ve Kalkma Şekilleri
 • Oturma ve Duruş Şekillerindeki Mesajlar
  • Ayaklar Açık Oturuş
  • Ayaklar Kapalı Oturuş
  • Bacak Bacak Üstüne Atarak Oturuş
  • Ayaklar Yanda Oturuş
 • Uzuvların Duruşu ve Anlamları
  • Başın Duruşu ve Hareketi
  • Başın Duruşunun Verdiği Mesajlar ve Doğru Kullanımı
  • Kaşların Verdiği Mesajlar ve Doğru Kullanımı
  • El ve Kolların Kullanımı
  • El ve Kolların Verdiği Mesajlar
  • Parmakların Verdiği Mesajlar
  • Ayak ve Bacakların Kullanımı
  • Ayak ve Bacakların Verdiği Mesajlar
 • Bakışlar ve Göz Teması
  • Mankenlikte Bakışların Önemi
  • Etkileyici Bir Bakışın Sırrı
  • Mankenlikte Göz Teması
  • Bakışlar ve Gözlerin Verdiği Mesajlar
 • Jest ve Mimiklerin Doğru Kullanılması
  • Eleştiri Jestleri
  • Karar Jestleri
 • El Sıkışma
 • Kol Kavuşturma Engeli
 • Saklanma Davranışları
 • Savunma Mekanizmaları
 • Aynalama Tekniği
 • Sahnede Beden Dilinin Doğru Kullanımı
 • Röportaj ve Konuşma Sırasında Beden Dilinin Doğru Kullanımı
 • İş Görüşmelerinde ve Toplantılarda Beden Dilinin Doğru Kullanımı
 • Sosyal Hayatta Beden Dilini Doğru Kullanma
 • Özgüven ve Özsaygının Kişiye Etkisi
 • Duyguların İfadesine Yönelik Yaratıcı Çalışmalar
 • Beden Yoluyla Farklı İfadeleri Canlandırma Çalışmaları
Başarılı bir manken, hem profesyonel hayatında hem de sosyal ilişkilerinde beden dilini etkili kullanabilmelidir. Sahnede koreografi ve konsepte göre beden dilinizi yönetmeyi öğreneceksiniz!

Nezaketi ve zarif duruşuyla fark edilen bir manken olmak meslektaşlarınızdan 1 adım önde yer almanızı sağlar! 7.Hafta 2. Bölüm Mankenlik Kursu Programı:
 • Temel Nezaket ve Görgü Kuralları
 • Oturma Kalkma Adabı
 • Bir Mekana ya da Odaya Giriş ve Çıkış Adabı
 • İlk Girilen Ortamda Davranış Şekilleri
 • İyi Bir İlk İzlenim Oluşturma
 • Tanışma ve Tanıştırılma Kültürü
 • Tanıtma Adabı
  • İsimle Tanıtma
  • Soy İsimle Tanıtma
  • Unvan Kullanımı
 • El Sıkışma Adabı
  • El Kavrama Şekilleri
  • El Sıkmada Güç Uygulama
  • Sert / Orta / Hafif Şiddette El Sıkmanın Anlamları
  • Parmak Ucuyla El Sıkışmanın Anlamı
 • Selam Verme
 • Yabancı Ortamlarda Kendini Tanıtma
 • Yeni Tanışılan Kişilerle Konuşma Adabı
 • Kendini Doğru İfade Etme
 • Teşekkür Etmek
 • Rica Etmek
 • Lütfen Demenin Önemi
 • Özür Dilemek
 • Dikkat Edilmesi Gereken İletişim Hataları
 • Etkin ve Sağlıklı İletişim Kurma Yöntemleri
 • Telefonda İletişim
  • Telefonda Konuşma Adabı
  • Telefonu Cevaplama ve Kapama Cümleleri
  • Telefonda Karşı Tarafla Etkili İletişim Kurma Yolları
  • Öfke Kontrol Becerileri
 • Sosyal Hayatta İletişim
  • Yeni Girilen Ortam ve Durumlara Uyum Sağlama
  • Yeni Tanıştığımız İnsanlarla Sohbet
 • Grup Çalışmalarında Temel Davranış Kuralları
  • Grup Çalışmalarında Bütünün Parçası Olarak Hareket Etme
  • Sorumluluk Bilinci Kazanma
  • Grup Çalışmalarında Uyum Becerileri Geliştirme
 • Empati Yeteneklerini Geliştirme
 • Eleştirilere Açık Olmak
 • Ön Yargısız Olmak
 • Sofrada Görgü Kuralları
  • Masa Kültürü ve Düzeni
  • Çatal, Bıçak Kullanımı
  • Yemek Yeme Adabı
  • Yemek Masasında Sohbet
  • Yenilmesi Zor Yiyeceklerle Başa Çıkma
 • Gala ve Organizasyonlarda Tavır ve İmaj
 • Doğru Giyinme ve Makyaj Önerileri
7.hafta mankenlik kursu sonunda davranışlarınızla insanları etkilemeyi öğrenecek, sadece iyi bir manken değil örnek bir insan olmanın önemini de kavrayacaksınız!

Kendinize iyi bakmazsanız mesleğinizde kalıcı olmazsınız! Cildiniz ve saçınız için en iyi bakımları, podyum makyajının özelliklerini öğreneceksiniz… 8.Hafta 1.Bölüm Mankenlik Kursu Programı:
 • Kozmetik Tarihi ve Önemi
 • Kozmetikte Kullanılan Bitkiler ve Faydaları
 • Cilt Tanımı ve Türleri
 • Cildin Bakımı ve Korunması
 • Sağlıklı Bir Cilt İçin Kullanılacak Doğal Bakım Ürünleri
 • Vücut, El ve Yüz Güzelliği İçin Yapılması Gerekenler
 • Saç Bakımı ve Püf Noktaları
 • Sağlıklı Bir Saç İçin Kullanılacak Ürünler
 • Mankenlikte Ayak Deformasyonu
 • Ayak Bakımında Dikkat Edilecekler
 • Mankenlikte Makyaj
 • Podyum Makyaj Türleri
 • Konsepte ve Ürüne Göre Makyaj Seçimi
 • Gündüz ve Gece Makyajı
 • Defile ve Organizasyon Makyajı
 • Podyum Makyaj Teknikleri ve Uygulaması
 • Podyum Saçı Uygulaması
Mesleğinizi yaparken sağlıklı bir cilde ve saça sahip olmanın yararlarını çok fazla göreceksiniz! Mankenlik kursları ile size mesleğinizin tüm detaylarını öğretiyoruz.

Meslektaşlarımızla doğru iletişim kurmayı, kulis adabını ve koreografi düzenini uygulamalı olarak öğreniyoruz! Mankenlik Kursu Programı:
 • Kulis Düzeni ve Disiplini
 • Kulisin Bölümleri
 • Kulis Çalışanları ve Görevleri
 • Podyum Trafiğini Yöneten Kişiler
 • Podyuma Çıkış Düzeni ve Örnekleri
 • Kıyafetlerin Çıkış Düzenine Göre Gruplandırılması
 • Mankenlerin Çıkış Düzenine Göre Hazırlanması
 • Prova Alma Şekilleri
 • İyi Bir Sunum İçin Prova Sayısının Önemi
 • Koreografi ve Çıkış Düzenine Göre Manken Gruplarının Belirlenmesi
 • Kulis Hazırlıkları Uygulaması
 • Sahnede Prova Alınması
 • Grupla Koreografi Çalışmaları
 • Açık Havada ve Farklı Mekanlarda Podyum Uygulamaları
Mankenlik ajanlarının ve modacıların tercih ettiği bir model olmak için ihtiyacınız olan tüm bilgi ve deneyimi mankenlik eğitimleri sonunda elde edeceksiniz. Uygulamalı mankenlik derslerimiz mesleğinizin profesyoneli olmanızı sağlayacak…

En güzel pozları vermeyi öğrenecek, her fotoğrafçının çalışmak isteyeceği bir manken olacaksınız! Mankenlik Kursu Programı:
 • Fotomodellik Tanımı ve Türleri
 • Moda ve Portre Fotoğrafçılığı Terimleri
 • Kamera Türleri ve Işık Ekipmanları
 • Stüdyo Ekipmanlarının Tanıtımı
 • Temel Fotomodellik Eğitimi
 • Beden ve Uzuvların Temel Pozisyonları Ne Olmalı?
  • Baş
  • Çene ve boyun
  • Eller
  • Kollar
  • Bacaklar
  • Ayaklar
  • Omuzlar
  • Saç
  • Gözler
  • Köprücük kemiği, çene ve göz bağlantısı
  • Burun
  • Dudak ve ağız
  • Kulaklar
  • Kalça
 • Kamera Önü Duruş Çalışmaları
 • Başlıca Duruş Şekilleri Nelerdir?
  • Ayakta duruş stilleri
  • Duvara yaslanarak duruş şekilleri
  • El belde duruş
  • El cepte duruş
  • Kadın model duruş stilleri
  • Erkek model duruş stilleri
  • Çocuk model duruş stilleri
 • Başlıca Poz Türleri Nelerdir?
  • Ayakta pozlar
  • Eğilerek pozlar
  • Oturarak pozlar
  • Uzanarak pozlar
  • Sandalye ile pozlar
  • Duvara yaslanarak pozlar
  • Omuz üstü pozlar
  • Müzikle pozlar
  • Aksesuarla pozlar
  • Dekor önünde ve arkasında pozlar
  • Hareketli pozlar
  • Kameraya bakarak pozlar
  • Kamera yokmuş gibi pozlar
  • Yakın plan pozlar
  • Üç çeyrek pozu (vücudun sadece dörtte üçünün görünmesi)
  • Kaçınılması gereken pozlar
 • Kameraya Bakış Çalışmaları
  • Fotoğraf çekilirken nereye bakmalısınız?
  • En güzel çıktığınız açıyı bulma
 • Jest ve Mimik Çalışmaları
  • Korku
  • Üzüntü
  • Sevinç
  • Şaşkınlık
  • Endişe
  • Heyecan
  • Gerginlik
 • Fiziki Yapıya Uygun Poz Verme
  • Uzun boylu modeller nasıl poz verir?
  • Kısa boylu modeller nasıl poz verir?
  • Kilolu modeller nasıl poz verir?
  • Zayıf modeller nasıl poz verir?
  • Yuvarlak modeller nasıl poz verir?
  • Uzun yüzlü modeller nasıl poz vermeli?
  • Büyük gözlü modeller nasıl poz vermeli?
  • Çekik gözlü modeller nasıl poz vermeli?
 • Mekana Göre Poz Verme
  • Stüdyoda nasıl poz verilir?
  • Sokak ve açık alanlarda nasıl poz verilir?
  • Mimari bir yapı önünde nasıl poz verilir?
  • Manzarada nasıl poz verilir?
  • Etkinlik, açılış, gala vb. yerlerde nasıl poz verilir?
 • Doğal Poz Verme Teknikleri
 • Doğal Gülümsemenin Yolları
 • Çekim Konseptinin Belirlenmesi
 • Çekim Öncesi Hazırlıklar
 • Makyaj ve Kıyafet Hazırlıkları
 • Konsepte Özel Duruş ve Poz Teknikleri
 • Fotoğrafçı ve Çekim Ekibiyle İletişim
 • Doğru ve Etkin İletişim Kurma Teknikleri
 • Katalog ve Dergi Fotoğraf Çekim Uygulaması
 • Reklam Fotoğrafı Çekim Uygulaması
 • Polaroid Çekimi
 • Portre Çekimi
 • Dış Mekan Çekimi
11.hafta mankenlik kursu sonunda fotomodelliğe dair tüm bilgi ve deneyimi edinmiş olacak; kıyafet, takı ve aksesuar çekimlerinde profesyonelliğinizle fotoğrafçıları büyüleyeceksiniz.

Podyumlara adım atmanıza çok az kaldı! Son haftamızda sizi sektöre hazırlıyor, özgün imaj çalışmalarıyla meslektaşlarınızdan sıyrılmanızı sağlıyoruz. 12. Hafta Mankenlik Kursu Programı:
 • Kişisel İmaj Yaratma
 • Mankenlik Sektöründe İmaj Kırıcılar
 • Zayıf Yönler ve Gelişim Planı
 • Özgüven ve Özsaygının Kişiye Etkisi
 • Özgün ve Farklı İmaj Yaratmanın Yolları
 • Kartvizit ve Web Sitesi Çalışmalarının Mesleğinize Katkısı
 • Sosyal Medya Kanallarının Kurulumu ve Yönetimi
 • Daha Çok Kişiye ve Doğru Mecralara Ulaşmanın Yolları
 • Aranan Bir Manken Olmanın Sırları
 • Sektöre Hazırlık Yapma
 • Casting Ajanslarına Kayıt
 • Türkiye’nin En İyi Mankenlik Ajansları
 • Portfolyo Oluştururken Dikkat Edilecekler
 • Portfolyoda Olması ve Olmaması Gerekenler
 • Ajans Görüşmeleri ve Ajans Sözleşme Prensipleri
 • Menajer Seçimi ve Menajerlik Süreçleri
 • Ünlü Modacıların Dikkatini Çekmek İçin Öneriler
 • Audition Çekimi
 • Sertifika Töreni
4 aylık mankenlik eğitimi sonunda mesleğinizi yapabilecek uzmanlığa ulaşacaksınız! Başarılı modacılar, ajanslar ve fotoğrafçılarla çalışarak adınızı ünlü mankenler arasına yazdırabileceksiniz. Tutkunuzu hiç bırakmayın…

Mankenlik Kursu Programı – 200’ün Üzerinde Mezun %99 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 200’ün üzerinde öğrenci mezun eden Sinema Akademi Mankenlik kursu, Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz mankenlik kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Mankenlik Kursu Programı

Mesleğini başarıyla yapan, modacıların, markaların ve ajansların aradığı bir model olmak isteyenler için Mankenlik Kursu! Sinema Akademi ile mesleğinize ilk adımı atın…

Mankenlik kursu; haftada 1 gün 3 saatten 12 haftalık bir program olup teorik dersleri ve uygulama eğitimlerini içinde bulunduran, doğru postür ve duruş kazanma, podyumda yürüyüş ve kıyafet taşıma, imaj çalışmaları, saç-makyaj ve kıyafet bilgisi, fotomodellik ve casting konularını içeren bir eğitim programıdır.

Bu program; mankenlik mesleğini yapmak için bilgi ve deneyim kazanmak isteyenler, hali hazırda mankenlik yapan ancak kendini geliştirmeyi ve mesleğinin okulunu okumayı düşünenler için özel olarak hazırlanmıştır.

Mankenlik eğitimi; kişinin hem sosyal hem de mesleki hayatını olumlu yönde etkileyerek beden farkındalığı, mesleki etik bilgisi, dikkat çekici bir zarafet ve özgün imaj gibi yetkinlikler kazandırmaktadır.

mankenlik eğitimleri

Mankenlik Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Sinema Akademi olarak Mankenlik Kursu sonunda Kurum Onaylı Katılım Sertifikası veriyoruz. Kurum onaylı mankenlik kursu sertifikası eğitim aldığınızı belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerli olan bir belgedir. MEB sertifikalı eğitimlerimiz hakkında bilgi almak isteyen öğrencilerimiz, eğitim danışmanlarımıza ulaşarak MEB Sertifika Alma Şartları hakkında bilgi alabilirler.

Elbette. Mankenlik Kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse gelemeyen öğrencilerimiz, farklı bir sınıfta/şubemizde katılamadıkları haftanın/dersin telafisini alabilirler.

Mankenlik Kursu eğitmen kadromuz; mankenlik ve modellik mesleğinde deneyimli, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, Türkiye’nin ünlü modacılarıyla ve fotoğrafçılarıyla çalışmış, yıllarını mankenlik mesleğine adamış isimlerden oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan, podyumun sevilen yüzleri arasında olan uzman bir ekibe sahibiz.

Mankenlik kursu eğitim programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak ilgi ve meraklarına göre almaları gereken eğitimlere, eğitimden beklentilerine ve hedeflerine bağlı olarak oluşturmaktayız. Mankenlik kursu sınıflarımız; öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlanmaktadır. Mankenlik kursu fiyatlarımız ise kursiyerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup olarak mı almak istediğine göre değişmektedir. Buyurun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görün, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentinize göre en uygun mankenlik kursu programını belirleyelim ve detaylı eğitim içeriğini anlatalım. Mankenlik kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sinema Akademi mankenlik eğitimi merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Sanat Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sinema Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Mankenlik kursu Florya, mankenlik kursu Bahçelievler, mankenlik kursu Ataköy, mankenlik kursu Yeşilköy, mankenlik kursu Zeytinburnu, mankenlik kursu Avcılar olarak hizmet veren mankenlik kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Mankenlik eğitimi sonrasında kişisel ve mesleki gelişiminize katkı sağlamak için Diksiyon, Beden Dili, Etkili İletişim ve İmaj, Zarafet gibi eğitimler alabilirsiniz. Ayrıca Dans ve Müzik eğitimleri ile sahnede hareket etme becerilerinizi ve müzik kulağınızı geliştirebilirsiniz. Dans ve müzik eğitimleri aynı zamanda farklı kariyer fırsatlarınızı da değerlendirmenizi sağlar. Ek olarak oyunculuk eğitimleri alarak yeteneklerinizi geliştirebilir, mankenlik mesleği dışında da kazanç sağlayabileceğiniz oyunculuk mesleğini yapabilirsiniz. Mankenlik kursları sonunda kişisel ve mesleki gelişim eğitimlerinizin planlanması için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Eğitim Danışmanına Sor

sinema akademi iletişim
mankenlik kursu fiyatları

Mankenlik Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Mankenlik Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Mankenlik mesleğini daha iyi yapmak ve kendini geliştirmek isteyen öğrencilerimiz mankenlik kursları sonrası bu eğitimleri de alıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği kurslara bir göz atın, kendinize değer katmaya devam edin!

Mankenlik Kursu Derslerimiz Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Mankenlik kursu dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin eğlenceli anlarını, podyum çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sinema Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sinema Akademi’ye Yakından Bakın!

Mankenlik kursu merkezimizi, dersliklerimizi, eğitimlerimizi, sosyal alanlarımızı ve Sanat Cafe’mizi, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Mankenlik eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sinema Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Sinema Akademi mankenlik kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Mankenlik kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

200+

Mezun Öğrenci

Mankenlik kursları ile mesleki bilgi ve beceri kazanmış yüzlerce profesyonel.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

540

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu bugün 2.700 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40