Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

7 – 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu

Minik Yetenekler Sahnede Devleşiyorlar!

Drama İle Harmanlanan Oyunculuk Dersleri ile Çocuklar Hayata Sanatın Penceresinden Bakıyor! Sinema Akademi 7 – 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu

Çocuğunuzun kendini tanımasına, yaşıtlarıyla sağlıklı iletişim kurmasına, sosyalleşmesine ve özgüven kazanmasına destek olmak ister misiniz? Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu ile sanat duyarlılığı oluşmuş, konuşma ve dinleme becerileri gelişmiş, pozitif çocuklar yetiştirin!

Oyunculuk disiplini ile tanışacak küçük sanatçılarımızın drama destekli sahne çalışmalarıyla gelişimlerini destekliyor, oyunculuğa attıkları ilk adımın keyifli ve öğretici olması sağlıyoruz. Sahnede harikalar yaratacak yetenekleri genç yaşta eğitiyoruz…

Kendilerini rahatça ifade edebilecekleri, topluluk bilinci ve sorumluluk alma becerisi kazanacakları, temel oyunculuk tekniklerini öğrenerek yeteneklerini yönlendirebilecekleri, samimi ve eğlenceli bir ortamda öğrenme hızlarına ve ihtiyaçlarına özel bir oyunculuk eğitimi almanın tadını çıkaracaklar!

Drama ve oyunculuk eğitimi alan çocukların sosyal ve psikolojik gelişimleri yaşıtlarına göre daha sağlıklı olmakla birlikte konuşma, dinleme, empati kurma ve işbirliği yapma becerileri daha ileri oluyor.

7 - 9 yaş yaratıcı drama kursu

Tüm 7 – 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
32 Hafta 32 Saat
Kontenjan
12 Kişi

7 – 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Hafta Sonu Cumartesi Günleri Saat 09.30 - 12.00 Arasında Yapılmaktadır. - Kurs başlangıç tarihleri için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçin.

7 – 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu; haftada 1 gün 1 saatten 32 haftalık bir program olup teorik dersleri ve sahne uygulamalarını içinde bulunduran, temel oyunculuk teknikleri, rol yapma becerileri, topluluk önünde hareket etme, sahne kullanımı, tiyatro ve kamera önü oyunculuğu konularını içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Sinema Akademi

Çocuklarınızın sağlıklı sosyal ilişkiler kurmasını, kendini doğru ifade edebilmesini, yüksek bir özgüvene sahip olmasını istiyorsanız 7 – 9 yaş oyunculuk ağırlıklı yaratıcı drama kursu fırsatını kaçırmayın! Türkiye’nin en güncel 7 – 9 yaş oyunculuk kursu programlarından yararlanın; çocuklarınız öğrenme hızına, ilgisine ve grup dinamiğine göre yaratıcı drama eğitimleri alsın!

7 - 9 yaş yaratıcı drama kursu eğitmenleri

Alanında Uzman Eğitmenler

Her biri alanında ünlü, drama ve sahne sanatlarına kendini adamış, Türkiye’nin duayen isimlerinden çocuklar için oyunculuk ve drama eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
7 - 9 yaş yaratıcı drama eğitimi

%100 Öğrenme Garantisi

Toplamda 32 haftalık eğitim programımıza katılan, kurs sonunda eksik kaldığını ya da öğrenemediğini düşünen öğrencilerimize kurs tekrarı hakkı.

Telafi İmkanı »
meb onaylı 7 - 9 yaş yaratıcı drama kursu

MEB Onaylı Sertifika

Çocuklarınızın eğitim aldığını belgeleyen, ilerleyen yıllarda eğitim ve meslek hayatlarına katkı sağlayacak MEB onaylı 7 - 9 yaş yaratıcı drama kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında 7 - 9 yaş oyunculuk kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden 7 - 9 yaş yaratıcı drama eğitimi alarak suça ortak olmayın!

7 - 9 yaş yaratıcı drama kursları

İletişim ve İfade Becerileri Gelişecek!

Çevresiyle uyum içinde olan, dramanın özgür ruhuyla kendini rahatça ifade edebilen, okul ve sosyal yaşamında takdir edilen gençler Akademi’den çıkıyor!

Çocuklarınızın bedenlerini keşfetmeleri ve hayatı öğrenmeleri yaratıcı drama ile hazırlanan oyunculuk eğitimleri sayesinde sandığınızdan daha kolay olacak. Duygularını ve düşüncelerini özgürce ifade edebilecekleri, sahne sanatlarıyla tanışarak yeteneklerinin farkına varacakları, keyifli ve sosyal bir ortama katılmalarına yardımcı olun…

7 – 9 yaş oyunculuk eğitimleri sayesinde genç sanatseverler; kendi kararlarını alabilecek, konuşma ve dinleme becerilerini geliştirecekler…

Topluluk Bilinci ve Üretme Becerisi Kazanacaklar!

Sahne başarısı bir ekip işidir! 7 – 9 yaş oyunculuk kursu çocuklarınıza sorumluluk almayı ve topluluk olarak hareket etmeyi öğretecek!

Sosyal yaşam kurallarını öğrenecekleri, liderlik özelliklerini keşfedecekleri ve işbirliği içinde bir grupla hareket etmenin bilincini taşıyacakları drama kursu ve oyunculuk dersleri sayesinde sosyal becerileri gelişen çocuklarımız hayata daha pozitif bakacaklar! Etik değerleri öğrenecek, okul ve aile hayatlarında davranışlarıyla beğeni kazanacaklar…

Grupla yaratmanın keyfi hiçbir şeyde yok… 7 – 9 yaş arası oyunculuk eğitimi verdiğimiz öğrencilerimiz büyük bir aile oluyorlar…

7 - 9 yaş yaratıcı drama eğitimleri
7 - 9 yaş yaratıcı drama dersi

Sahnede Olmayı Çok Sevecekler!

Yaratıcı drama ile hayal gücü gelişen çocuklar, oyunculuk yeteneklerini sahnede gösterecek, estetik bakış açısı kazanacaklar. Heyecanlarına ortak olun!

Tiyatro ve kamera önü oyunculuğun temel tekniklerini öğrenen çocuklar, rol yapmayı çok sevecek ve olaylara farklı yerlerden bakmayı öğrenecekler. Haydi, siz de çocuğunuzun hem hayatı hem de sanatı yakından tanıması için eğlenceli ve dinamik bir ortamda oyunculuk eğitimi almalarına destek olun, genç yeteneklerin erken yaşta keşfedilmesini sağlayın…

7 – 9 yaş oyunculuk kursu, tüm pedagojik standartlara uygun bir şekilde, alanında uzman eğitmenler tarafından, konforlu ve interaktif sınıflarda veriliyor. Sanatsever ve sosyal nesiller için ilk adımı bizimle atın…

Türkiye’nin En Kapsamlı Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Çocuğum için bir hobi arıyorum ancak nasıl bir eğitim alması gerektiğini bilmiyorum, sosyalleşmesi ve bir beceri kazanması için ne yapmalıyım diyorsanız gelin, sizi ve çocuklarınızı daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentilerinize göre en uygun oyunculuk ve yaratıcı drama kursu programını belirleyelim. 7 – 9 yaş oyunculuk ağırlıklı yaratıcı drama eğitimi içeriğimizin detaylarını anlatalım, çocuklarınız ilgi alanlarına ve meraklarına göre oyunculuk eğitimi alsınlar!

Yetenek Analizi

Çocuklarınızın seviyesini belirlemek ve onlara en uygun 7 – 9 yaş oyunculuk kursu programını oluşturmak için yetenek analizi yapıyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarına göre 7 – 9 yaş oyunculuk eğitimi içeriği hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen çocuklarınıza odaklanan 7 – 9 yaş oyunculuk eğitimi veriyoruz.

7 - 9 yaş yaratıcı drama kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişimlerini takip ederek eksiklerini belirliyor, telafi çocuk oyunculuk dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

7 – 9 yaş oyunculuk kursu sonrası eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimize kişiye özel eğitim danışmanlığı yapıyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

7 – 9 yaş oyunculuk eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, çocuklarınızın gelişimine ve eksiklerini gidermesine destek veriyoruz.

7 – 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Eğitimi ile Hem Keyifli Hem Öğretici Bir Atmosfer Çocuklarınızı Bekliyor!

Türkiye’nin en çok tercih edilen 7 – 9 yaş oyunculuk kursu olan Sinema Akademi’yi ziyaret edin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, oyunculuk ve yaratıcı drama atölyemizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. 7 – 9 yaş oyunculuk ağırlıklı yaratıcı drama kursu programımızı inceleyin, çocuklarınıza özel oyunculuk eğitimi planlayalım!

sinema akademi 7 - 9 yaş yaratıcı drama kursu

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
7 - 9 yaş yaratıcı drama kursu

Eğitimlerini Planlayalım!

Çocuklarınıza uygun ve ihtiyaçlarına yönelik çocuk oyunculuk eğitimleri belirleyelim, yol haritalarını çizelim, hedeflerine ulaşmalarını sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
7 - 9 yaş yaratıcı drama kursları

Geleceklerine Işık Olalım!

Uygulamalı ve eğlenceli çocuk oyunculuk kursu ile çocuklarınızın yeteneklerine yön verelim, hayallerine giden yolu birlikte inşa edelim!

Kayıt Ol »

Yeteneklerini Keşfetmelerine Yardım Edin!

Oyunculuğa ilgi duyan çocuklarınıza yol gösterin, Sinema Akademi 7 – 9 yaş oyunculuk kursları ile temel rol yapma tekniklerini bilen, duygularını ifade edebilen, özgüveni yüksek gençler yetişiyor. Sizin çocuğunuz da onlardan biri olsun!

meb ruhsatlı 7 - 9 yaş yaratıcı drama kursu

MEB Ruhsatlı 7 – 9 Yaş Oyunculuk Kursu

Sinema Akademi 7 - 9 yaş oyunculuk eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir oyunculuk kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir oyunculuk kursu olarak derslik büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ekipman ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli hocalardan 7 - 9 yaş oyunculuk ağırlıklı yaratıcı drama eğitimi almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun eğitimler veriyoruz.

Beklenti ve ihtiyaçlara göre hazırlanan 7 - 9 yaş oyunculuk eğitimi süreci, verilen bilginin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için sahne çalışmaları, yıl sonu gösterileri ve destekleyici eğitimlerle pekiştirilmektedir.

7 - 9 yaş oyunculuk kursu başlangıcından sonuna kadar eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız, öğrencilerimizin gelişimini takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisini gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı 7 - 9 Yaş Oyunculuk Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını düşünerek hazırladığımız 7 - 9 yaş oyunculuk kurslarımızda teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarımızda görsel materyal ve uygulama ağırlıklı 7 - 9 yaş oyunculuk dersi anlatımları, çocuklarımızın derslerde öğrendiklerini pekiştirecek ödevler, eğitmenlerinden performanslarına yorumlar ve kaçırdıkları derslerin telafisini sunuyoruz.

Oyunculuk yeteneklerini sergileyecekleri sahne uygulamaları, 7 – 9 yaş oyunculuk kursu sonrası eğitim danışmanlığı ve kariyer fırsatlarıyla oyunculuk alanında kendini geliştirmek isteyen öğrencilerimizin yanındayız!

Oyunculuk, en iyi sahnede öğrenilir! Minik öğrencilerimizin oyunculuk eğitimi ile kendini sanatla ifade edebilen, uyumlu ve sosyal bireyler olmalarını sağlıyoruz.

uygulamalı 7 - 9 yaş yaratıcı drama eğitimi
7 - 9 yaş yaratıcı drama eğitimleri

Uluslararası 7 - 9 Yaş Oyunculuk Eğitimi Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan 7 - 9 yaş oyunculuk eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 400’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %99 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz 7 - 9 yaş oyunculuk eğitimi metodumuzda çocuklarınızın öğrenme hızına, bilgisine ve grubun dinamiğine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, 7 - 9 yaş oyunculuk eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, oyunculuk eğitimi salonlarımızın konforuna, araç gereç donanımına, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Çocuklarınıza ister hobi kazandırmak ister yeteneklerini keşfetmek için 7 – 9 yaş oyunculuk eğitimi aldırın, dünyanın en iyi sanat okullarının oyunculuk eğitimi programlarını değerlendirerek hazırladığımız eğitimlerle ayrıcalıklı bir kursun tadını çıkarın!

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

7 – 9 yaş oyunculuk ağırlıklı yaratıcı drama kursu ile genç yeteneklerimizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmak isteyen öğrencilerimize eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

7 – 9 yaş oyunculuk eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem fiziki özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Reklam ve dizi projeleri, cast ajansı işbirlikleri, dizi ve sinema oyuncu seçmeleri gibi projeler hakkında bilgi vererek minik yeteneklerin sanat dünyasına kazandırılmasını sağlıyoruz.

7 - 9 yaş yaratıcı drama kursu
eğitim sonrası destek 7 - 9 yaş yaratıcı drama kursu

Eğitim Sonrası Destek

7 – 9 yaş oyunculuk eğitimi sonrası sanata gönül veren ailelerimize ve öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sinema Akademi olarak sadece 7 - 9 yaş oyunculuk kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, ailelerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Çocuklarının farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen ailelere çocuklara özel diksiyon, beden dili, iletişim, oyunculuk, müzik, dans ve zarafet eğitimlerimiz hakkında bilgi veriyoruz.

7 - 9 yaş oyunculuk eğitimi sonrasında da çocuklarınıza değer katmaya devam ediyor, tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

7 - 9 Yaş Oyunculuk Kursu Yorumları

Çocuklarınızı Keşfedin!

Çocuklarınız yalnız, özgüvensiz ve asosyal mi olmaya başladılar?

Onları Oyunculukla Tanıştırın!

Yeni arkadaşlar edinsinler, duygularını özgürce ifade etmelerine olanak tanıyın…

Kendilerini ve Hayatı Keşfetsinler!

Yaratıcı drama ile fiziksel ve ruhsal gelişimlerine katkı sağlayın, geleceğe umutla bakmalarına destek olun!

7 - 9 yaş yaratıcı drama kursu mezunları

400 Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize 7 - 9 yaş oyunculuk eğitimleri verdik.

7 - 9 yaş oyunculuk dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah 7 - 9 yaş oyunculuk kursu atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel 7 - 9 yaş oyunculuk eğitimleri ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye sahne sanatlarının tekniğini ve pratiğini aktardık.

Tamamen çocuklarınıza özel, ilgilerine, öğrenme hızlarına ve yeteneklerine göre şekillenen 7 - 9 yaş oyunculuk eğitimi arıyorsanız binlerce mutlu öğrencimiz arasına onların da katılmalarını sağlayın!

51 Dalda Sinema ve Sanat Eğitimleri

7 - 9 yaş oyunculuk eğitimi dışında sanatın farklı branşlarına ilgi duyan öğrencilerimiz için birbirinden keyifli kurslar hazırladık!

Oyunculukla birlikte diğer sahne sanatlarını merak eden öğrencilerimiz için çocuklara özel tiyatro ve kamera önü oyunculuk eğitimleri ile müzik ve dans kursları, konservatuvar programları ve etkili iletişim eğitimlerimiz var. Çocuklarınız ister grup eğitimlerine katılsın, ister özel ders alsın, sinema ve sanat eğitimleri ile hayata bambaşka bir pencereden bakacaklar.

7 - 9 yaş oyunculuk ağırlıklı yaratıcı drama kursu sonrası çocuklarınızın ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, sanatla iç içe büyümelerine destek olun.

oyunculuk ve sanat dersleri
sosyal etkinlikler 7 - 9 yaş yaratıcı drama kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sinema Akademi 7 - 9 yaş oyunculuk kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir ortam sunuyoruz!

7 - 9 yaş oyunculuk kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; tiyatro ve film gösterimleri ile fotoğraf sergileri düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi 7 - 9 yaş oyunculuk kursu olarak öğrencilerimizin ünlü oyuncular ile tanışmasını sağlıyor, ustalarla seminerler ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları gerçekleştiriyoruz.

Çocuklarınızın kendine vakit ayıracağı, huzurlu ve eğlenceli bir 7 – 9 yaş oyunculuk kursu atmosferi yarattık! Gelin, siz de Sinema Akademi’nin samimiyetini yaşayın, ayrıcalıklarından yararlanın…

Sanat Cafe

7 - 9 yaş oyunculuk eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece 7 - 9 yaş oyunculuk eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık.

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak oyunculuk dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sinema Akademi’de her yer sanat! 7 - 9 yaş oyunculuk kursu sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

sanat cafe
ustalardan eleştiriler 7 - 9 yaş yaratıcı drama

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi oyuncularından öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, çocuklarımızın eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

7 - 9 yaş oyunculuk kursu öğrencilerimizin tiyatro sahnesi performansları, kamera önü rol çalışmaları ve eğitim süresince yer aldıkları tüm projeleri alanında ünlü isimlerle yorumluyor, bakış açılarını geliştirmelerine destek olarak alanlarında uzmanlaşmaları için yollarını aydınlatıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle 7 – 9 yaş oyunculuk eğitimimize şekil verirken çocuklarınızın da bakış açılarını genişletmelerine destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü tiyatro ve sinema oyuncuları, oyuncu koçları ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, öğrencilerimizin gelişimine destek oluyoruz!

Usta sanatçıları sadece izlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik 7 – 9 yaş oyunculuk kursu düzenliyoruz. Tiyatro sahnesinde harika performanslar sergilemiş, beyaz perdedeki rolleriyle izleyenleri büyülemiş, TV’nin en çok izlenen dizilerinde kamera karşısına çıkmış oyunculardan oyunculuk tekniklerini ve püf noktalarını öğrenecekleri oyunculuk eğitimleri almalarını sağlıyoruz.

Türkiye’nin ünlü drama sanatçılarından 7 - 9 yaş oyunculuk eğitimleri ile hayatlarının her alanında kullanacakları bilgiler edinmelerine destek oluyoruz!

yaratıcı drama workshop

Sinema Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

7 - 9 yaş oyunculuk ağırlıklı yaratıcı drama eğitimlerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin sahne çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ortamını yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sinema Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Detaylı Eğitim Programı

Sosyal ve keyifli bir ortamda çocuklarınıza temel oyunculuk becerileri kazandıran, duygu ve düşüncelerini özgürce ifade etmelerine destek olan yaratıcı drama etkinlikleriyle özgürce hareket etmelerine imkan veren 7 - 9 yaş oyunculuk kursu ile tanışın! 7 - 9 yaş oyunculuk kurs programını inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak çocuklarınızın ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman eğitmenlerden eğitim almasını sağlayın!

7 – 9 yaş oyunculuk ağırlıklı yaratıcı drama kursunun çocuklarımıza kazandıracakları;
 • Kendini tanımasını sağlar,
 • Farkındalık kazandırır,
 • Kendi başına düşünmesini; olaylara ve olgulara eleştirel bakmasını sağlar,
 • Sosyal ve psikolojik duyarlılık yaratır,
 • Konuşma, dinleme, okuma, yazma becerilerini geliştirir,
 • Sözel olmayan iletişim becerilerini artırır,
 • Kendini ifade etmeyi sağlar,
 • Duyguların sağlıklı ifade edilmesine yardımcı olur,
 • Yaratıcılık ve estetik gelişimi sağlar,
 • Etik değerlerin benimsenmesini sağlar,
 • Güven duygusunu geliştirir,
 • Bedenini tanımayı sağlar,
 • Yeni davranışlar geliştirmeyi sağlar,
 • Sanat formlarına karşı duyarlılık oluşturur,
 • Bilgiye ulaşmaya ve onu kullanmaya istekli duruma getirir,
 • Kendi öğrenme ritmini bulmasını sağlar,
 • Sorumluluk bilincini geliştirir,
 • Grup içinde işbirliği yapabilme özelliğini geliştirir,
 • Grupla yaratma keyfini yaşatır ve eğlenmesini sağlar,
 • Oyunculuk ve rol yapma becerilerini geliştirir,
 • Sahne sanatlarını öğrenmesine ve gelecek hedeflerini şekillendirmesine yardımcı olur.

Çocuklarımızı yaratıcı drama ile tanıştırıyoruz! Eğlenceli ve keyifli bir ortamda, yaşıtlarıyla ortak paylaşımlarda bulunacak, kendilerini ifade edecekler…1. – 2. hafta 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Programı;
 • Tanışma ve Tanıma Etkinlikleri
 • Bireysel Özelliklerini Tanıma
 • Başkalarını Tanıma
 • Sınıf Arkadaşlarını Tanıma
 • Öğrencilerin Her Birinin 5’er Dakika Kendini Anlatması
 • Kendine Dair Farkındalık Geliştirme
 • Beden Kavramı ve Fizyoloji
 • Duruş – Postür
 • Uzuvlar ve Hareket Kabiliyetleri
 • Kaba ve İnce Motor Beceriler
 • Nefes ve Hareket Koordinasyonu
 • Müzik Eşliğinde Beden ve Hareket Çalışmaları
Oyunculuk ağırlıklı drama eğitimi ile çocuklarımız oyunculuk disiplini ile tanışırken dramanın ve sahne sanatlarının fiziksel ve ruhsal gelişimlerine sunduğu avantajlardan yararlanacaklar.

Doğru iletişim kurma ve grup çalışmalarında sorumluluk alma bilincini çocuklarımıza aşılıyoruz! 3. Hafta 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Programı:
 • Bireyler Arası İletişim ve Etkileşim Etkinlikleri
 • Öğrencinin Kendisi İle Kurduğu Sağlıklı İletişim
 • Başkaları İle Kurduğu Sağlıklı İletişim
 • Yeni Girilen Ortam ve Durumlara Uyum Sağlama
 • Grup Çalışmalarında Temel Davranış Kuralları
 • Grup Çalışmalarında Bütünün Parçası Olarak Sorumluluk Bilinci
 • Grup Çalışmalarında Uyum Becerileri
 • Sınıf Arkadaşları İle Uyumlu Hareket Etme Uygulamaları
 • Yaratıcı Drama Çalışmalarıyla İletişim Becerilerini Geliştirme
 • Oyun ve Dans İle İletişim Becerilerini Geliştirme
7 – 9 yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu sayesinde küçük sanatçılarımız arkadaşlarıyla uyumlu olmayı, sağlıklı ve güçlü bir iletişim kurmayı öğrenecekler.

Oyun ve drama çalışmalarıyla çocuklarımızın güven duygusunu geliştiriyor ve empati kurma becerilerini artırıyoruz! 4. – 6.Hafta 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Programı:
 • Uyum ve Güven Etkinlikleri
 • Öğrencinin Kendisine Güvenini Sağlama
 • Başkalarına Karşı Güven Duygusunu Geliştirme
 • Bireysel ve Grup Etkinliklerinde Sevgi, Saygı, Hoşgörü İle Hareket Etme
 • Empati Kurma
 • Özgüven Geliştirici Yaratıcı Drama Etkinlikleri
 • Oyunlar ve Performans
 • Duygularının Farkına Varma
 • Duygularını İfade Etme
 • Oyun ve Dansla Duygu İfade Etme
 • Sözlü-Sözsüz İfade Becerileri
 • Duyu Çalışmalarına Yönelik Etkinlikler
 • Bireysel Özellikler İle Duyu Çalışmaları Arasındaki İlişkiler
 • Duyu Organlarını Verimli Kullanma
 • Günlük Yaşamda Duyularını Etkin Kullanma
 • Yaratıcı Drama ve Oyun İlişkisine Yönelik Çalışmalar
 • Yaratıcı Drama İle İlgili Kavramlar
 • Oyunun Özellikleri
 • Oyun Yolu İle Öğrenme
 • İşitme Duyusuna Yönelik Çalışmalar – Aktif Dinleme ve Kavrama
 • Görme Duyusuna Yönelik Çalışmalar
 • Tatma Duyusuna Yönelik Çalışmalar
 • Dokunma Duyusuna Yönelik Çalışmalar
 • Oyun ve Yaratıcı Drama İle Uygulamalar
7 – 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu ile çocuklarınızın hisleri ve farkındalıkları gelişecek, oyun yolu ile duygularını ifade etme imkanı bulacaklar.

Yaratıcı dramanın motivasyon artıran etkisiyle çocuklarımızın enerjisini harekete geçiriyor, topluluk önünde hareket etme ve konuşma uygulamaları yapıyoruz. 7. Hafta 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Programı:
 • İletişim Becerilerine Yönelik Çalışmalar
 • Bedensel Enerjiyi Harekete Geçirerek Sözlü ve Sözsüz Yapılan İletişim
 • Motivasyon Sağlama ve Harekete Geçme
 • Kişinin Kendisi ve Başkaları İle Kurduğu Sağlıklı İletişim
 • Olay, Olgu ve Sorunlarda Kendini Başkalarının Yerine Koyma
 • Hareket- Ses- Nefes Çalışmaları
 • Ses ve Nefes Çalışmaları
 • Hareket Çalışmaları
 • Kendini İfade Etme Uygulamaları
 • Topluluk Önünde Dans, Hareket ve Konuşma Uygulamaları
 • Oyun ve Müzikle Hareket Becerileri
7 – 9 yaş oyunculuk ağırlıklı drama eğitimi çocuklarınızı sahneye hazırlayarak içindeki yeteneği keşfetmelerini sağlayacak.

Empati uygulamalarımızla küçük yeteneklerimiz kendilerini başkasının yerine koyarak düşünme becerilerini geliştirecek, doğaçlamalar sergileyerek oyunculuğu deneyimleyecekler. 8.Hafta 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Programı:
 • Algı Eğitimi ve Empatik Gelişim Çalışmaları
 • Kişinin Kendisi ve Başkaları İle Kurduğu Sağlıklı İletişim
 • Sorunların Çözümünde Kendini Başkalarının Yerine Koyma
 • Duyu ve Algı Eğitimi Konusundaki Kavramlar
 • Doğaçlama Çalışmaları
 • Yaratıcılığını Ortaya Koyma ve Geliştirmede Hayal Gücünün Kullanılması
 • Hayal Gücünü Geliştirme Çalışmaları
 • Doğaçlamalarda Grup Etkinlikleri Arasındaki İlişkiler
 • Drama Çalışmalarıyla Empati Uygulamaları
 • Drama Çalışmalarıyla Konuşma ve İfade Uygulamaları
7 – 9 yaş yaratıcı drama kursları sayesinde çocuklarınız günlük hayatta karşılaştıkları durumlara karşı farklı düşünme yolları geliştirebilecekler.

Farklı sanat dalları ile yaratıcı dramanın ilişkisini öğrenen çocuklar, sahnede olmayı ve yeteneklerini sergilemeyi çok sevecek! 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Programı:
 • Yaratıcı Dramanın Toplumsal Boyutuna İlişkin Çalışmalar
 • Yaratıcı Dramanın Toplumsal Boyutunu Kavrama
 • Toplumsal Yaşamda Gözlem Gücünü Geliştirme
 • Resim Sanatını Yaratıcı Drama İle İlişkilendirme
 • Resim Sanatının Yaratıcı Dramada Kullanımı
 • Müziğin Yaratıcı Dramada Kullanılması
 • Ritmin Yaratıcı Dramada Kullanılması
 • Yazınsal Türlerin (Öykü) Yaratıcı Drama İle İlişkisi
 • Yaratıcı Drama İle Öykü Arasındaki İlişkiler
 • Öyküden Yararlanıp Dramaya Geçiş
 • Drama İle Şiir Arasındaki İlişkiler
 • Şiirden Yararlanıp Dramaya Geçiş
 • Yazınsal Türlerin (Masal) Yaratıcı Drama İle İlişkisi
 • Yaratıcı Drama İle Masal Arasındaki İlişkiler
 • Masaldan Yararlanıp Dramaya Geçiş
 • Maske ve Kukla Çalışmaları
 • Oyundan Yola Çıkarak Maske ve Kuklaya Geçiş
 • Maske ve Kukla Yapımı
 • Yaratıcı Drama Uygulamaları
7 – 9 yaş oyunculuk ağırlıklı yaratıcı drama kursları 9.hafta sonunda çocuklarımız öykülerden, maske ve kuklalardan hikayeler yaratarak kendilerini ifade edecek, hayal güçlerini bize gösterecekler…

12 haftanın sonunda doğaçlamalara dayanan kısa bir oyun sergileyecek, çocuk tiyatrolarında rol kavramına giriş yapacağız. 10. – 12. Hafta 7 - 9 Yaş Yaratıcı Drama Programı:
 • Karşılaştığı Sorunların Çözümünde Yaratıcı Drama Deneyimlerini Kullanma
 • Yaratıcı Drama Uygulamaları – Doğaçlama Drama Çalışmaları
 • Yaratıcı ve Eğitici Drama Çalışmaları
 • Yapılandırılmış Doğaçlama Çalışmaları
 • Kısa Bir Oyun Sergileme
 • Drama ve Tiyatro İlişkisi
 • Tiyatronun Tarihi
 • Çocuklar İçin Tiyatronun Önemi
 • Tiyatro Kavramları Hakkında Bilgilendirme
Yaratıcı drama atölyesi çocuklarımıza kendi benliklerinin farkına varma fırsatı tanıyacak, sosyal ve psikolojik duyarlılıklarını geliştirerek yaratıcılıklarını artıracak!

10 hafta sürecek keyifli bir tiyatro eğitimine başlıyoruz! Yaratıcı drama egzersizleriyle harmanlanmış tiyatro çalışmaları yaparak çocuklarımızın oyunculuk yeteneklerini yönlendiriyoruz! 13. Hafta 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Programı:
 • Tiyatro İçin Diksiyon ve Ses Çalışmaları
 • Topluluk Önünde Konuşurken Soluğun Denetimi
 • Diyafram Kasını Geliştirme Uygulamaları
 • Diyaframın Kullanımı
 • Sesin Niteliklerinin ve Rezonans Bölgelerinin Tanımlanması
 • Artikülâsyon Organlarının Tanımlanması
 • Ses Eğitimi
 • Konuşma Aygıtımıza Esneklik Kazandırma Uygulamaları
 • Çeşitli Ses Tınıları Çıkarma
7 – 9 yaş için hazırladığımız oyunculuk eğitiminde öğrencilerimizin sahnede rahatça konuşmalarını sağlayacak, rollerini en iyi şekilde sergilemelerine imkan verecek diksiyon çalışmaları yapıyoruz.

Bir oyuncunun en önemli enstrümanı sesidir! Yetenekli çocuklarımızın sosyal ve okul hayatlarına da yardımcı olacak temel diksiyon kurallarını öğrenmelerini sağlıyoruz. 14. Hafta 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Programı:
 • Konuşma Aygıtımıza Esneklik Kazandırma Uygulamaları
 • Doğru Sesletimin Önemi
 • Ünlülerin Doğru Çıkarılış Biçimleri ve <ğ> ile Kullanımı
 • Ünsüzlerin Doğru Sesletimi
 • Yazı Dili ile Konuşma Dili Arasındaki Farklılıklar
 • Türkiye Türkçesinin Standart Konuşma Dili (İstanbul Ağzı) Kuralları
 • Akıcı ve Anlaşılır Konuşma
 • Doğal Konuşma
 • Tekerlemelerle Artikülâsyon Çalışmaları
 • Tiyatro Metinleri Okuma Çalışmaları
Çocuklarımızın hem metin okumak hem de karakteri sahnelemek için ihtiyaçları olan tüm diksiyon uygulamalarını uzman eğitmenlerimizle birlikte keyifli bir ortamda gerçekleştiriyoruz.

Diksiyon eğitimimizin son haftasında çocuklarımız yaratıcı drama eğitimlerinde öğrendikleri duygu canlandırmalarını belli bir metne bağlı kalarak yapacaklar. 15. Hafta 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Programı:
 • Süre
 • Tonlama
 • Ezgi
 • Vurgu
 • Ulama
 • Kavşak
 • Durak
 • Çeşitli Duygularla Metin Okuma Çalışmaları
 • Güzel ve Etkileyici Konuşmanın Önemi ve Temel İlkeleri
 • Çeşitli Olayların Yaşanması ile İlgili Uygulamalar
 • Çeşitli Duyguların Yaşanması ile İlgili Uygulamalar
 • Duyguların Kelimelerle İfadesi
 • Doğaçlama Çalışmaları
15.haftanın sonunda genç yeteneklerimiz drama çalışmalarıyla birlikte akıcı ve anlaşılır bir Türkçe konuşuyor olacak, kendilerini daha rahat ifade edebilecekler.

Beden dili eğitimimize başlıyoruz! Çocuklarımız sahnede doğru bir duruş kazanacak, beden dilini etkin kullanmanın yollarını öğrenecekler! 16. – 17. Hafta 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Programı:
 • Bedensel Plastiği Keşif Çalışmaları
 • Beden Uzuvları Üzerine Çalışmalar (Uzuvlar üzerine tek tek çalışmalar, Uzuvlar üzerine bütünsel çalışmalar)
 • Duruş ve Postür
 • Duruşu Düzeltme Çalışmaları
 • Beden Koordinasyonu
 • Müzik Eşliğinde Beden ve Adım Çalışmaları
 • Beden Dili Kullanımı
 • Topluluk Önünde Beden Dili Kontrolü
 • Sahnede Duruş ve Yürüyüş Şekilleri
 • Oturma ve Kalma Şekilleri
 • El ve Kolların Kullanımı, Verdiği Mesajlar
 • Ayak ve Bacakların Kullanımı, Verdiği Mesajlar
 • Bakışlar ve Göz Teması
 • Jest ve Mimiklerin Önemi ve Doğru Kullanılması
 • Tepki Vermenin Çeşitleri
 • Farklı Olay ve Durumlara Tepki Çalışmaları
 • Mimik Çalışmaları
 • Duyguların İfadesine Yönelik Yaratıcı Çalışmalar
 • Beden Yoluyla Farklı İfadeleri Canlandırma Çalışmaları
 • Çeşitli Rahatlama Hareketlerinin Uygulanması
 • Kısa Öykü Canlandırma Çalışmaları
 • Farklı Doğaçlama Oyunlarının Uygulanması
7 – 9 yaş oyunculuk eğitimi ile çocuklar, sahnede beden dillerini karaktere ve vermek istedikleri mesaja göre kullanmayı öğrenecek, rol yapmanın tüm bileşenlerinin farkına varacaklar.

7 – 9 yaş oyunculuk eğitiminde sıra karakter analizine geldi! Diksiyonunu, beden dilini ve rol yapma yeteneklerini kullanan çocuklarımız, rollerine nasıl adapte olacaklarını öğrenecekler…18. Hafta 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Programı:
 • Karakter Analizi
 • Karakteri Anlama ve Hissetme
 • Metin Okuma ve Yorumlama
 • Okunan Metni Oyunlaştırma Tekniği
 • Rolün Temel Özellikleri
 • Role Girme Teknikleri
 • Fiziksel ve İçsel Aksiyon Çalışmaları
 • Duygu Egzersizleri İle Role Giriş
 • Doğaçlama Rol Yapma Teknikleri
 • Kurgulanmış Rol Yapma Teknikleri
 • Karakter Yaratma
 • Kendi Karakterini Bulma
 • Çeşitli Oyun Sahnelerinden Çalışmalar
 • Diyalog Çalışmaları
 • Kısa Oyun Çalışmaları
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirad Çalışmaları
Oynayacağımız rolü tanıyarak içselleştireceğimiz, karşılıklı rol yapma becerisi kazanacağımız, karakterlere hayat vereceğimiz bir eğitimle yetenekli çocuklarımıza yol gösteriyoruz…

Yaratıcı drama egzersizleriyle harmanlanmış tiyatro çalışmalarımıza devam ediyoruz. Karakterimizi sahnede canlandırmanın can alıcı noktalarını öğreniyoruz. 19. – 20. Hafta 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Programı:
 • Topluluk Karşısında Heyecanın Nedenleri
 • Heyecanın Kontrol Altında Tutulması Çalışmaları
 • Serbest Konuşma Denemeleri
 • Okunan Metinlerin Karakterlerine Uygun Tonlama Çalışmaları
 • Çeşitli Duygularla Ses Kullanımı Çalışmaları
 • Oyunculuk Yeteneğini Canlandırma
 • Gözlem Alıştırmaları, Dikkati Toplama Alıştırmaları, Hayal Gücü Alıştırmaları
 • Konsantrasyon Geliştirme Teknikleri
 • Davranışların Oynanması
 • Rol Arkadaşıyla Yapılan Doğaçlamalar
 • İlk Karşılaşma ve Rolü Devam Ettirme Teknikleri
 • Diyalog Kurma ve Çeşitli Oyun Sahnelerini Canlandırma
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirad Çalışmaları
20.hafta 7 – 9 yaş oyunculuk eğitimi sonunda çocuklarımız topluluk karşısında rol yapma ve seslerini kontrol etme deneyimi kazanarak sahnede olmanın ne kadar keyif verici olduğunu görecekler…

Sahne arkasında neler oluyor? Çocuklarımız sadece sahne üstünde değil sahne arkasında da yer alarak toplu yaratım sürecinin bir parçası oluyor! 21 – 22. Hafta 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Programı:
 • Tiyatro Sanatındaki Öğeler (Yazar, Yönetmen, Oyuncu vb.)
 • Yönetmen – Yardımcı Yönetmen – Görüntü Yönetmeni – Sanat Yönetmeni İlişkileri
 • Toplu Yaratım Sürecinin İşleyişi
 • Dekor Hazırlıkları
 • Kostüm Seçimi
 • Makyaj Hazırlıkları
 • Işık Hazırlıkları
 • Reji Ekibinin Hazırlıkları
 • Sahne İçin Son Kontroller
 • İlk Oyuncunun Hareketi
 • Soluk Alma ve Duruş İle Heyecanı Yenme
 • Role Girme ve Sürdürme Çalışmaları
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirad Çalışmaları
 • Pandomim
 • Tiyatro İçin Küçük Skeç ve Monologlar
 • Sahne Çalışmaları
 • Değerlendirme
22.haftanın sonunda genç yeteneklerimiz karakter analizinden tiyatro metnini yorumlamaya, heyecanı yenmeden duygularını ifade etmeye kadar oyunculuğa dair tüm bilgi ve deneyimi kazanmış olacaklar.

Sırada kamera önü oyunculuk teknikleri var! Öğrencilerimiz kamera karşısında rol yapmayı öğrenecekleri keyifli bir eğitim alacaklar… 23. Hafta 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Programı:
 • TV, Sinema Gibi Görsel Medya ile Tiyatro Arasındaki İlişkiler
 • Kamera Önü Oyunculuk Nedir?
 • Kamera Karşısında ve Sahnede Oynamanın Farkları
 • Film ve Dizi Yapım Süreçleri
 • Senaryo Nasıl Yazılır?
 • Karakterler Nasıl Oluşturulur?
 • Rejide Kimler Var?
 • Yönetmen, Sanat Yönetmeni, Görüntü Yönetmeni Ne İş Yapar?
 • Oyuncu Nasıl Seçilir?
 • Dizi ve Filmlerde Hangi Ekipmanlar Kullanılır?
 • Kamera Türleri
 • Kaç Kamera İle Çekim Yapılır?
 • Kamera Çekim Ölçekleri
 • Yakın Plan, Aşırı Yakın Planlar
 • Oyuncu Nerede Durmalıdır?
 • Kamera Oyuncuyu Hangi Açılardan, Nasıl Çeker?
 • Tek Kameraya Karşı Oynama Tekniği
 • İki ve Üç Kameralı Çekimlerde Oynama Tekniği
 • Sabit ve Hareketli Kameralara Göre Oynama Tekniği
 • Çeşitli Film ve Dizi Sahnelerinin İzlenmesi
 • Kamera Karşısında Durma ve Oynama Alıştırmaları
7 – 9 yaş kamera önü oyunculuk eğitimi ilk haftamızda dizi ve filmlerin çekim süreçleri hakkında bilgi sahibi oluyor, kameraları ve çekim açılarını yakından tanıyoruz.

Genç yeteneklerimiz kamera karşısında heyecanlarını nasıl kontrol edecekler, nereye bakacaklar, nasıl görünecekler? Kamera önünde oynama tekniklerini aktarmaya başlıyoruz…24. – 25. Hafta 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Programı:
 • Kamera Önü Oyunculuğunda Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar
 • İyi Bir Oyuncuda Bulunması Gereken Özellikler
 • Görünüm, Giyim-Kuşam, Makyaj, Zarafet, Davranış
 • Mimik ve Jestler
 • Diksiyon – Ses – Soluk – Fonetik
 • Etkili Tonlama, Vurgu Kullanımı
 • Kamera Karşısında Heyecanı Yenmenin Yolları
 • Seyredilme Bilinciyle Baş Etme
 • Mekân Algısı
 • Farklı Mekânlarda Mekân Algısı Doğaçlamaları
 • Durma ve Hareket Etme
 • Nefesi Kontrol Etme Teknikleri
 • Gündelik Bir Eylemi Oynama Çalışması
 • Hayal Gücünü Geliştirme Alıştırmaları
 • Konsantrasyon Geliştirme Teknikleri
 • Doğal Konuşma
 • Serbest Konuşma Denemeleri
 • Kamera Önü Alıştırmaları
7 – 9 yaş için hazırladığımız oyunculuk kursu çocuklarımıza kamera önünde rol yapma deneyimi ve becerisi kazandıracak. Geleceğin yetenekli oyuncularını yavaş yavaş yetiştiriyoruz…

Kamera önü heyecanını yenen öğrencilerimiz şimdi de rollerini deşifre ederek karakterlerine adapte olmaya çalışıyorlar. Kamera karşısına geçerek senaryoyu canlandırıyorlar! 26. – 27. Hafta 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Programı:
 • Senaryoyu Deşifre Etme
 • Önceden Belirlenmiş Bir Senaryo Üzerinde Okuma Çalışması
 • Bir Rolü Analiz Etme Yöntemleri
 • Rolün Sosyal ve Psikolojik Boyutları
 • Role Giriş Alıştırmaları
 • Rolü Benimseme ve Anlama
 • Rolün Duygu Dünyasına Giriş
 • Etki ve Tepki Egzersizleri
 • Çeşitli Duyguların Yaşanması ile İlgili Uygulamalar
 • Çeşitli Olayların Yaşanması ile İlgili Uygulamalar
 • Beş Duyu ve Duyu Hafızasının Anlamı
 • Koklama ve Tat Alma Duyuları
 • Koklama ve Tat Alma Duyularıyla Tepki Oluşturma
 • Duyma ve Denge Duyuları
 • Duyma ve Denge Duyularıyla Tepki Oluşturma
 • Ağrı Alıştırmaları
 • Kızgınlık Alıştırmaları
 • Sevinç Alıştırmaları
 • Heyecan Alıştırmaları
 • Ritim ve Beden Koordinasyonu Egzersizleri
 • Kamera Önünde Rol Çalışmaları
7 – 9 yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu programı ile bir rolü tüm detaylarıyla sahnelemeyi öğrenen öğrencilerimiz, kendilerini oyuncu gibi hissedecek, yeteneklerinin farkına varacaklar!

Bolca uygulama zamanı! Kamera karşısında sınıf arkadaşlarımızla diyalog sürdürmeyi, yakın ve uzak plan çekimlerle rolümüzü yapmayı öğreniyoruz. 28. – 29. Hafta 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Programı:
 • Dinlemenin Önemi
 • Etkili Dinleme/Aktif Dinleme/Pasif Dinleme
 • Rol Arkadaşını Dinleme
 • Dinleme Alıştırmaları
 • İç Konuşma ve Egzersiz: Bekleme
 • İç Konuşma ve Tepki İlişkisi
 • Karakterin İç Konuşmasının Jest ve Mimiklere Yansıtılması
 • Monolog/Uzun Soluklu Konuşma
 • Uzun Soluklu Konuşmada Ses ve Nefes Denetimi
 • Uzun Soluklu Konuşmada Duygu Akışı
 • Dramatik Konuşma Alıştırmaları
 • Rol Arkadaşı İle Karşılıklı Konuşma
 • Karaktere Uygun Konuşma
 • Diyalogları Ezberleme Alıştırmaları
 • Unutmaya Karşı Alınacak Önlemler
 • Sufle Alarak Oynama
 • Yakın Plan Oynama
 • Gerilim Unsurunu Sesle Yansıtma
 • Heyecan Unsurunu Sesle Yansıtma
 • Üzüntüyü ve Sevinci Sesle Yansıtma
 • Kamera Önü Oyunculuk Çalışmaları
7 – 9 yaş oyunculuk eğitimleri uygulama dersleriyle çocuklarınızın rol yapma becerilerini geliştirirken sosyal hayatlarına da etki ederek iletişim gücü kuvvetli, empati kurabilen bireyler olmalarını sağlayacak.

Eğitimimizin son 3 haftasında kamera önünde oyunculuk becerilerimizi sergilerken öğrendiklerimizi pekiştiriyoruz. 30. – 32. Hafta 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Programı:
 • Kamera Karşısında Uzun Soluklu Konuşma
 • Aksanlı Konuşma ve Şive/Ağız Alıştırmaları
 • Telefonla Konuşma
 • Kamera Karşısında Telefonla Konuşma Alıştırmaları
 • Önceden Belirlenen Bir Telefon Sahnesi Üzerinde Toplu Çalışma
 • İkili Sahnelerde Ritim ve Aksiyon
 • İkili Sahneler Üzerine Örnekleme Çalışmaları
 • Oyuncu‐Rol Seçmelerine Hazırlanma Yöntemleri
 • Kast Direktörü ile Yüz Yüze Görüşme Kuralları
 • Rol Seçimi ve Kasting Görüşmesi Provası
 • Metin/Senaryo Değerlendirme Alıştırmaları
 • Serbest Sahne Çekimi
 • Set Hazırlıkları
 • Işık ve Temel Set Bilgisi
 • Makyaj ve Kostüm Hazırlıkları
 • Kamera Açıları ve Kadraj Kararı
 • Role Girme ve Rolü Sürdürme Alıştırmaları
 • Serbest Sahne Çekimlerinin Eleştirilmesi
 • Kamera Önü Çekim Uygulamaları
 • Değerlendirme
 • Soru – Cevap
8 aylık 7 – 9 yaş oyunculuk ağırlıklı drama eğitimi ile çocuklarımız hem hayal güçlerini ve ifade becerilerini geliştirecek hem de tiyatro ve kamera önü oyunculuğu ile ilgili deneyim kazanacaklar. Geleceğin başarılı oyuncularını genç yaşta keşfediyoruz…

7 - 9 Yaş Yaratıcı Drama Kursu Programı – 400’ün Üzerinde Mezun %99 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 400’ün üzerinde öğrenci mezun eden Sinema Akademi 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu, Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz 7 - 9 yaş oyunculuk kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? 7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu Programı

Çocuklarınıza sahnede olmanın büyüsünü yaşatın! Türkiye’nin en iyi çocuk oyunculuk kursu Sinema Akademi ile ilk adımı atmalarına destek olun…

7 – 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu; haftada 1 gün 1 saatten 32 haftalık bir program olup teorik dersleri ve sahne uygulamalarını içinde bulunduran, temel oyunculuk teknikleri, rol yapma becerileri, topluluk önünde hareket etme, sahne kullanımı, tiyatro ve kamera önü oyunculuğu konularını içeren bir eğitim programıdır.

Bu program; oyunculuğa ilgi duyan ve temel oyunculuk becerisi edinmek isteyen 7 – 9 yaş çocuklar ile çocuklarının özgüven kazanmasını, kendini ifade etmesini, sosyalleşmesini ve sorumluluk bilincine sahip olmasını isteyen aileler için özel olarak hazırlanmıştır.

Oyunculuk eğitimi ve yaratıcı drama etkinlikleri, çocukların ruhsal ve sosyal gelişimlerini destekleyerek hayata daha hızlı adapte olmalarını sağlıyor, yeteneklerinin farkına varmalarını destekliyor.

7 - 9 yaş yaratıcı drama eğitimi

7 - 9 Yaş Oyunculuk Kursu Sıkça Sorulan Sorular

En iyi oyunculuk kursu Sinema Akademi olarak 7 – 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu sonunda MEB Onaylı Sertifika veriyoruz. MEB Onaylı Sertifika alma şartları hakkında bilgi almak için eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Elbette. 7 – 9 Yaş Oyunculuk Kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse gelemeyen öğrencilerimiz, farklı bir sınıfta/şubemizde katılamadıkları haftanın/dersin telafisini alabilirler.

7 – 9 Yaş Oyunculuk Kursu eğitmen kadromuz; yaratıcı drama, oyunculuk, tiyatro ve konservatuvara hazırlık gibi sahne sanatları ile görsel ve işitsel sanat dallarında deneyimli, yerli ve yabancı yapımlarda rol almış Türkiye’nin ünlü oyuncuları, sanat direktörleri ve drama koçlarından oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan, beyaz perdenin ve TV’nin sevilen yüzleri arasında olan uzman bir ekibe sahibiz.

7 – 9 yaş oyunculuk kursu eğitim programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak ilgi ve meraklarına göre almaları gereken eğitimlere, eğitimden beklentilerine ve hedeflerine bağlı olarak oluşturmaktayız. 7 – 9 yaş oyunculuk kursu sınıflarımız; öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlanmaktadır. 7 – 9 yaş oyunculuk kursu fiyatlarımız ise kursiyerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup olarak mı almak istediğine göre değişmektedir. Buyrun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görün, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi ve çocuklarınızı daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentinize göre en uygun oyunculuk kursu programını belirleyelim ve detaylı eğitim içeriğini anlatalım. 7 – 9 yaş oyunculuk kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sinema Akademi oyunculuk eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Sanat Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sinema Akademi’ye ulaşabilirsiniz. 7 - 9 yaş oyunculuk kursu Florya, 7 - 9 yaş oyunculuk kursu Bahçelievler, 7 - 9 yaş oyunculuk kursu Ataköy, 7 - 9 yaş oyunculuk kursu Yeşilköy, 7 - 9 yaş oyunculuk kursu Zeytinburnu, 7 - 9 yaş oyunculuk kursu Avcılar olarak hizmet veren 7 - 9 yaş oyunculuk kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Çocuklar için oyunculuk kursunun yaraları fiziksel, psikolojik ve sosyal alanlarda oldukça fazladır. 7 – 9 yaş oyunculuk kursları öncelikle çocukların kendilerini daha rahat ifade edebilmelerini sağlamaktadır. Duygu ve düşüncelerini özgürce ifade edebilen çocuklar, yaşıtlarıyla sosyal bir ortamla iletişim becerilerini geliştirirler. Temel oyunculuk bilgisi edinerek sahne deneyimi kazanır, farklı duyguları sergileme fırsatı bulur, yeteneklerini keşfederler. Ayrıca oyunculuk kursları ile çocuklar özgüven kazanır, takım çalışmasının önemini kavrar ve bir gruba ait olmanın nasıl bir his olduğunu deneyimler. Çocuk oyunculuk kursları, çocuğun okul başarısını artırır, sosyal ilişkilerini iyileştirir.

Çocuklar için oyunculuk kursu, hem yeni yeteneklerin keşfedilmesi hem de sosyal bir paylaşım ortamı yaratması açısından önemlidir. En iyi çocuk oyunculuk kursu eğitim içeriği güncel ve standartların üzerinde olan, çocuklarınızla özenle ilgilenen, eğitmenleri alanlarında deneyimli, fiziksel ve sosyal imkanları geniş kurslardır. En iyi çocuk oyunculuk kursu programı ise çocuğunuzun ihtiyaçlarına ve beklentilerine uygun olarak belirlenmelidir. 7 – 9 yaş çocuk oyunculuk kursları hakkında bilgi almak ve çocuklarınız için en iyi oyunculuk kursu programlarını öğrenmek için eğitim danışmanlarınıza ulaşabilirsiniz.

Eğitim Danışmanına Sor

sinema akademi iletişim
7 - 9 yaş yaratıcı drama kursu fiyatları

7 - 9 Yaş Oyunculuk Ağırlıklı Yaratıcı Drama Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

7 - 9 Yaş Oyunculuk Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

7 - 9 yaş oyunculuk kursu sonrası aileler, çocuklarının sosyalleşmelerine ve keyifli vakit geçirmelerine, yeteneklerini geliştirmelerine destek olmak için bu eğitimleri de alıyorlar. Çocuğunuz için en uygun eğitimleri öğrenmek için ailelerin ve öğrencilerimizin en çok tercih ettiği kurslara bir göz atın!

7 - 9 Yaş Oyunculuk Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video Ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

7 – 9 yaş oyunculuk kursu dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sinema Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sinema Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Çocuk oyunculuk kursu merkezimizi, 7 - 9 yaş oyunculuk kursu dersliklerimizi, eğitimlerimizi, sosyal alanlarımızı ve Sanat Cafe’mizi, sahne çalışmalarımızı ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

7 - 9 yaş oyunculuk eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sinema Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Sinema Akademi 7 - 9 yaş oyunculuk kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

7 - 9 yaş oyunculuk kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

400+

Mezun Öğrenci

7 - 9 yaş oyunculuk kursu ile hayatına eğlence ve sanat katmış yüzlerce mutlu öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

346

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu bugün 1.730 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40