Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

10 – 13 Yaş Oyunculuk Kursu

Genç Yeteneklere Yol Gösteriyoruz!

Hayata Kendi Sahnesinden Bakmak İsteyen, Oyunculuğa Merak Salmış Gençlerimize Özel 10 – 13 Yaş Oyunculuk Kursu

Çocuklarınızın oyunculuk yeteneklerini görmezden gelmeyin! Sosyalleşebileceği keyifli bir ortamda oyunculuk hayallerine adım atmasını sağlayın…

Okul, kurs, ödevler ve sorumluluklar derken kendine vakit ayıramayan çocuklarımız için sanat sevgisi oluşturacak, özgüven kazandıracak, kendilerini rahatça ifade etmelerine imkan sunacak bir oyunculuk eğitimi hazırladık!

Sanatın en keyifli dallarından olan oyunculuk sayesinde empati becerisi gelişmiş, hayata farklı pencerelerden bakan, pozitif ve duyarlı çocuklar yetiştiriyoruz! 10 – 13 yaş çocuk oyunculuk eğitimi, genç yeteneklerimizi sahnelere kazandırıyor…

10 – 13 yaş oyunculuk kursu ile oyunculuk disiplinini, topluluk bilincini ve sorumluluk alma becerisini kazanan çocuklar; konuşma, dinleme, empati kurma ve işbirliği yapma konusunda daha esnek oluyorlar.

10 - 13 yaş oyunculuk kursu

Tüm 10 - 13 Yaş Oyunculuk Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
32 Hafta 48 Saat
Kontenjan
12 Kişi

10 – 13 Yaş Oyunculuk Kursu Hafta Sonu Cumartesi Günleri Saat 09.30 - 12.00 Arasında Yapılmaktadır. - Kurs başlangıç tarihleri için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçin.

10 – 13 Yaş Oyunculuk Kursu; haftada 1 gün 1,5 saatten 32 haftalık bir program olup teorik dersleri ve sahne uygulamalarını içinde bulunduran, drama ile yaratıcılık geliştirme, akıcı ve anlaşılır diksiyon kazanma, beden dili kullanımı, temel oyunculuk teknikleri, rol yapma becerileri ve tirad sergileme konularını içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen 10 – 13 Yaş Oyunculuk Kursu Sinema Akademi

Genç yaşta çocuklarınızın becerilerine yön vererek oyunculuk hayallerinde onlara destek olmak, özgüven kazanmalarını ve sosyalleşmelerini sağlamak istiyorsanız 10 – 13 Yaş Oyunculuk Kursu fırsatını kaçırmayın! Türkiye’nin en güncel 10 – 13 yaş oyunculuk kursu programlarından yararlanın; çocuklarınız öğrenme hızına, ilgisine ve grup dinamiğine göre oyunculuk eğitimleri alsın!

10 - 13 yaş oyunculuk kursu eğitmenleri

Alanında Ünlü Oyuncular

Her biri alanında ünlü, oyunculuğa ve sahne sanatlarına kendini adamış, Türkiye’nin duayen isimlerinden çocuk oyunculuk eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
10 yaş oyunculuk kursu

%100 Öğrenme Garantisi

En az 3 kur, toplamda 9 aylık eğitim programımıza katılan, kurs sonunda eksik kaldığını ya da öğrenemediğini düşünen öğrencilerimize kurs tekrarı hakkı.

Telafi İmkanı »
meb onaylı 10 - 13 yaş oyunculuk kursu

MEB Onaylı Sertifika

Çocuklarınızın eğitim aldığını belgeleyen, ilerleyen yıllarda eğitim ve meslek hayatlarına katkı sağlayacak MEB onaylı 10 - 13 yaş oyunculuk kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında 10 - 13 yaş oyunculuk eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların oyunculuk kursu vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden 10 - 13 yaş oyunculuk eğitimi alarak suça ortak olmayın!

11 yaş oyunculuk kursu

Sosyalleşecek ve Çok Eğlenecekler!

Çocuklarınızı hayatın sıkıcı çemberinden uzaklaştırmaya ne dersiniz? Keyifli bir hobi edinirken sanatsal bakış açısı kazanmalarını ister misiniz?

10 – 13 yaş oyunculuk kursları; çocuklarınıza yaşıtlarıyla birlikte keyifli bir ortamda sosyalleşme imkanı verirken kendilerini ifade etmelerine olanak sağlıyor, duygusal ve fiziksel gelişimlerini destekliyor. Liderlik özelliklerini keşfedecekleri, sorumluluk bilinci kazanacakları bir ortamda karakterlerini sağlam bir şekilde inşa ediyor, örnek bir birey oluyorlar.

10 – 13 yaş çocuklar için oyunculuk kursu ile hayata pozitif bakan, dinleme ve anlama becerileri gelişmiş çocuklar yetiştirmek için Sinema Akademi’ye gelin…

Yeteneklerini Keşfedecekler!

Çocuklar için oyunculuk eğitimleri gizli yetenekleri açığa çıkararak geleceğin başarılı oyuncularını keşfetmeye olanak tanıyor!

10 – 13 yaş oyunculuk kursu; dramanın özgür ortamı ile oyunculuğun temel disiplinlerini bir araya getirerek çocuklarımıza sahnede olmanın ne kadar keyifli olduğunu gösterirken içlerinde yatan yeteneklere de kulak vermelerini sağlıyor. Rol yapmayı çok seven çocuklar, sahne sanatlarının büyüleyici dünyasından kopamıyorlar.

Gelin, siz de çocuklarınıza hem eğlenecekleri hem de kendilerini geliştirecekleri bir çocuk oyunculuk kursu armağan edin. Çocuklar için oyunculuk kursları ile yeteneklerini yönlendirin…

12 yaş oyunculuk kursu
13 yaş oyunculuk kursu

Hayata Sanatın Penceresinden Bakacaklar!

10 – 13 yaş oyunculuk kursu, çocuklarımızın hayal güçlerini geliştirerek problem çözme becerilerini artırıyor, hayata geniş bir kadrajda bakmalarına destek oluyor.

Çocuklar için oyunculuk kursları sadece oyunculuk tekniklerini öğretmekle kalmıyor, çocukların hayatı sorgulamasına, yeni fikirler üretmesine yardımcı oluyor. Çocuk oyunculuk kursları ile genç yeteneklerimiz okul ve sosyal hayatlarında sağlam karakterleri ve estetik bakış açılarıyla dikkat çekiyorlar.

10 – 13 yaş oyunculuk kursu, Avrupa standartlara uygun bir şekilde, alanında uzman eğitmenler tarafından, konforlu ve interaktif sınıflarda veriliyor. Çocuğunuzun oyunculukla tanışmasına imkan verin!

Türkiye’nin En Kapsamlı Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Çocuğumun hem keyifli vakit geçirmesini hem de yeteneklerini değerlendirmesini istiyorum, oyunculuk merakını yönlendirmeliyim diyorsanız gelin, sizi ve çocuklarınızı daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentilerinize göre en uygun oyunculuk kursu programını belirleyelim. 10 – 13 Yaş oyunculuk kursu içeriğimizin detaylarını anlatalım, çocuklarınız ilgi alanlarına ve meraklarına göre oyunculuk eğitimi alsınlar!

Yetenek Analizi

Çocuklarınızın seviyesini belirlemek ve onlara en uygun 10 – 13 yaş oyunculuk kursu programını oluşturmak için yetenek analizi yapıyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarına göre 10 – 13 yaş oyunculuk eğitimi içeriği hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen çocuklarınıza odaklanan 10 – 13 yaş oyunculuk eğitimi veriyoruz.

çocuk oyunculuk kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişimlerini takip ederek eksiklerini belirliyor, telafi çocuk oyunculuk dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

10 – 13 yaş oyunculuk kursu sonrası eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimize kişiye özel eğitim danışmanlığı yapıyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

10 – 13 yaş oyunculuk eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, çocuklarınızın gelişimine ve eksiklerini gidermesine destek veriyoruz.

Oyunculuk Kursları ile Daha Mutlu ve Sanatsever Çocuklar! 10 – 13 Yaş Oyunculuk Eğitimi Çocuklarınızı Bekliyor!

Türkiye’nin en çok tercih edilen 10 – 13 yaş oyunculuk kursu olan Sinema Akademi’yi ziyaret edin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, oyunculuk atölyemizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. 10 – 13 Yaş Oyunculuk Kursu programımızı inceleyin, çocuklarınıza özel oyunculuk eğitimi planlayalım!

sinema akademi 10 - 13 yaş oyunculuk kursu

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
10 yaş oyunculuk kursu

Eğitimlerini Planlayalım!

Çocuklarınıza uygun ve ihtiyaçlarına yönelik çocuk oyunculuk eğitimleri belirleyelim, yol haritalarını çizelim, hedeflerine ulaşmalarını sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
11 yaş oyunculuk kursu

Geleceklerine Işık Olalım!

Uygulamalı ve eğlenceli çocuk oyunculuk kursu ile çocuklarınızın yeteneklerine yön verelim, hayallerine giden yolu birlikte inşa edelim!

Kayıt Ol »

Yeteneklerini Keşfetmelerine Yardım Edin!

Oyunculuğa ilgi duyan çocuklarınıza yol gösterin, Sinema Akademi 10 – 13 yaş oyunculuk kursları ile oyunculuğun teorik ve pratik bilgilerine hakim, sahne deneyimi kazanmış, sosyal ve özgüveni yüksek gençler yetişiyor. Sizin çocuğunuz da onlardan biri olsun!

meb ruhsatlı 10 - 13 yaş oyunculuk kursu

MEB Ruhsatlı 10 – 13 Yaş Oyunculuk Kursu

Sinema Akademi 10 - 13 yaş oyunculuk eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir oyunculuk kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir oyunculuk kursu olarak derslik büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ekipman ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli hocalardan 10 – 13 yaş oyunculuk eğitimi almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun eğitimler veriyoruz.

Beklenti ve ihtiyaçlara göre hazırlanan 10 - 13 yaş oyunculuk eğitimi süreci, verilen bilginin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için sahne çalışmaları, yıl sonu gösterileri ve destekleyici eğitimlerle pekiştirilmektedir.

10 - 13 yaş oyunculuk kursu başlangıcından sonuna kadar eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız, öğrencilerimizin gelişimini takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisini gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı 10 - 13 Yaş Oyunculuk Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını düşünerek hazırladığımız 10 - 13 yaş oyunculuk kurslarımızda teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarımızda görsel materyal ve uygulama ağırlıklı 10 - 13 yaş oyunculuk dersi anlatımları, çocuklarımızın derslerde öğrendiklerini pekiştirecek ödevler, eğitmenlerinden performanslarına yorumlar ve kaçırdıkları derslerin telafisini sunuyoruz.

Oyunculuk yeteneklerini sergileyecekleri sahne uygulamaları, 10 – 13 yaş oyunculuk kursu sonrası eğitim danışmanlığı ve kariyer fırsatlarıyla oyunculuk alanında kendini geliştirmek isteyen öğrencilerimizin yanındayız!

Oyunculuk, en iyi sahnede öğrenilir! Öğrencilerimizin çocuk oyunculuk eğitimi ile kendini sanatla ifade edebilen, uyumlu ve sosyal bireyler olmalarını sağlıyoruz.

uygulamalı çocuk oyunculuk eğitimi
çocuk oyunculuk eğitimleri

Uluslararası 10 - 13 Yaş Oyunculuk Eğitimi Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan 10 - 13 yaş oyunculuk eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 550’nin üzerinde kursiyer mezun eden ve %99 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz 10 - 13 yaş oyunculuk kursu metodumuzda çocuklarınızın öğrenme hızına, bilgisine ve grubun dinamiğine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, 10 - 13 yaş oyunculuk eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, oyunculuk eğitimi salonlarımızın konforuna, araç gereç donanımına, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Çocuklarınıza ister hobi kazandırmak ister yeteneklerini keşfetmek için 10 – 13 yaş oyunculuk eğitimi aldırın, dünyanın en iyi sanat okullarının oyunculuk eğitimi programlarını değerlendirerek hazırladığımız eğitimlerle ayrıcalıklı bir kursun tadını çıkarın!

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

10 – 13 yaş oyunculuk kursu ile genç yeteneklerimizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmak isteyen öğrencilerimize eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

10 – 13 yaş oyunculuk eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem fiziki özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Reklam ve dizi projeleri, cast ajansı işbirlikleri, dizi ve sinema oyuncu seçmeleri gibi projeler hakkında bilgi vererek minik yeteneklerin sanat dünyasına kazandırılmasını sağlıyoruz.

çocuk oyunculuk kursu
çocuk oyunculuk kursları

Eğitim Sonrası Destek

10 – 13 yaş oyunculuk eğitimi sonrası sanata gönül veren ailelerimize ve öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sinema Akademi olarak sadece 10 - 13 yaş oyunculuk kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, ailelerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Çocuklarının farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen ailelere çocuklara özel diksiyon, beden dili, iletişim, oyunculuk, müzik, dans ve zarafet eğitimlerimiz hakkında bilgi veriyoruz.

10 - 13 yaş oyunculuk eğitimi sonrasında da çocuklarınıza değer katmaya devam ediyor, tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

10 - 13 Yaş Oyunculuk Kursu Yorumları

Çocuklarınızı Keşfedin!

Çocuklarınız oyunculuğu merak ediyor ve eğitim almak istediklerini mi söylüyorlar?

Yeteneklerini Yönlendirin!

İçlerindeki yeteneği keşfetmelerini sağlayacak oyunculuk kursları ile tanışın!

Hayata Mutlu Bakmalarını Sağlayın!

Sahnelerin yeni yeteneklerine kulak verin, Türkiye’nin başarılı ve genç oyuncularından olsunlar!

10 - 13 yaş oyunculuk kursu mezunları

550 Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize 10 - 13 yaş oyunculuk eğitimleri verdik.

10 - 13 yaş oyunculuk dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah 10 - 13 yaş oyunculuk kursu atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel 10 - 13 yaş oyunculuk eğitimleri ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye sahne sanatlarının tekniğini ve pratiğini aktardık.

Tamamen çocuklarınıza özel, ilgilerine, öğrenme hızlarına ve yeteneklerine göre şekillenen 10 - 13 yaş oyunculuk eğitimi arıyorsanız binlerce mutlu öğrencimiz arasına onların da katılmalarını sağlayın!

51 Dalda Sinema ve Sanat Eğitimleri

10 - 13 yaş oyunculuk eğitimi dışında sanatın farklı branşlarına ilgi duyan öğrencilerimiz için birbirinden keyifli kurslar hazırladık!

Oyunculukla birlikte diğer sahne sanatlarını merak eden öğrencilerimiz için çocuklara özel tiyatro ve kamera önü oyunculuk eğitimleri ile müzik ve dans kursları, konservatuvar programları ve etkili iletişim eğitimlerimiz var. Çocuklarınız ister grup eğitimlerine katılsın, ister özel ders alsın, sinema ve sanat eğitimleri ile hayata bambaşka bir pencereden bakacaklar.

10 – 13 Yaş Oyunculuk Kursu sonrası çocuklarınızın ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, sanatla iç içe büyümelerine destek olun.

oyunculuk ve sanat dersi
10 - 13 yaş oyunculuk kursu sosyal etkinlikler

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sinema Akademi 10 - 13 yaş oyunculuk kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir ortam sunuyoruz!

10 - 13 yaş oyunculuk kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; tiyatro ve film gösterimleri ile fotoğraf sergileri düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi 10 - 13 yaş oyunculuk kursu olarak öğrencilerimizin ünlü oyuncular ile tanışmasını sağlıyor, ustalarla seminerler ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları gerçekleştiriyoruz.

Çocuklarınızın kendine vakit ayıracağı, huzurlu ve eğlenceli bir 10 – 13 yaş oyunculuk kursu atmosferi yarattık! Gelin, siz de Sinema Akademi’nin samimiyetini yaşayın, ayrıcalıklarından yararlanın…

Sanat Cafe

10 - 13 yaş oyunculuk eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece 10 - 13 yaş oyunculuk eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık.

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak oyunculuk dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sinema Akademi’de her yer sanat! 10 - 13 yaş oyunculuk kursu sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

sanat cafe
çocuk oyunculuk eğitimi

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi oyuncularından öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, çocuklarımızın eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

10 - 13 yaş oyunculuk kursu öğrencilerimizin tiyatro sahnesi performansları, kamera önü rol çalışmaları ve eğitim süresince yer aldıkları tüm projeleri alanında ünlü isimlerle yorumluyor, bakış açılarını geliştirmelerine destek olarak alanlarında uzmanlaşmaları için yollarını aydınlatıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle 10 – 13 yaş oyunculuk eğitimimize şekil verirken çocuklarınızın da bakış açılarını genişletmelerine destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü tiyatro ve sinema oyuncuları, oyuncu koçları ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, öğrencilerimizin gelişimine destek oluyoruz!

Usta sanatçıları sadece izlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik 10 – 13 yaş oyunculuk kursu düzenliyoruz. Tiyatro sahnesinde harika performanslar sergilemiş, beyaz perdedeki rolleriyle izleyenleri büyülemiş, TV’nin en çok izlenen dizilerinde kamera karşısına çıkmış oyunculardan oyunculuk tekniklerini ve püf noktalarını öğrenecekleri oyunculuk eğitimleri almalarını sağlıyoruz.

Türkiye’nin ünlü sanatçılarından 10 - 13 yaş oyunculuk eğitimleri ile hayatlarının her alanında kullanacakları bilgiler edinmelerine destek oluyoruz!

çocuk oyunculuk eğitimleri

Sinema Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

10 – 13 yaş oyunculuk eğitimlerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin sahne çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ortamını yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sinema Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

10 – 13 Yaş Oyunculuk Kursu Detaylı Eğitim Programı

Çocuklarınıza temel oyunculuk becerileri kazandıran, drama, tiyatro ve kamera önü oyunculuk teknikleriyle sosyal ve duygusal gelişimlerine destek olan Türkiye’nin en iyi 10 - 13 yaş oyunculuk kursu ile tanışın! 10 - 13 yaş oyunculuk kurs programını inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak çocuklarınızın ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman eğitmenlerden eğitim almasını sağlayın!

10 – 13 yaş oyunculuk kursunun çocuklarımıza kazandıracakları;
 • Kendini tanımasını sağlar,
 • Farkındalık kazandırır,
 • Kendi başına düşünmesini; olaylara ve olgulara eleştirel bakmasını sağlar,
 • Sosyal ve psikolojik duyarlılık yaratır,
 • Konuşma, dinleme, okuma, yazma becerilerini geliştirir,
 • Sözel olmayan iletişim becerilerini artırır,
 • Kendini ifade etmeyi sağlar,
 • Duyguların sağlıklı ifade edilmesine yardımcı olur,
 • Yaratıcılık ve estetik gelişimi sağlar,
 • Etik değerlerin benimsenmesini sağlar,
 • Güven duygusunu geliştirir,
 • Sanat formlarına karşı duyarlılık oluşturur,
 • Bilgiye ulaşmaya ve onu kullanmaya istekli duruma getirir,
 • Kendi öğrenme ritmini bulmasını sağlar,
 • Sorumluluk bilincini geliştirir,
 • Grup içinde işbirliği yapabilme özelliğini geliştirir,
 • Grupla yaratma keyfini yaşatır ve eğlenmesini sağlar,
 • Oyunculuk ve rol yapma becerilerini geliştirir,
 • Sahne sanatlarını öğrenmesine ve gelecek hedeflerini şekillendirmesine yardımcı olur,
 • Okul ve aile ilişkilerini olumlu yönde geliştirir.

Çocuklarımızı yaratıcı drama ile tanıştırıyoruz! İlk olarak sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacak ve yaratıcı dramanın ne olduğunu öğrenecekler. 1. hafta 10 – 13 Yaş Oyunculuk Kursu Programı;
 • Tanışma ve Tanıma Etkinlikleri
 • Bireysel Özelliklerini Tanıma
 • Başkalarını Tanıma
 • Sınıf Arkadaşlarını Tanıma
 • Öğrencilerin Her Birinin 5’er Dakika Kendini Anlatması
 • Kendine Dair Farkındalık Geliştirme
 • Beden Kavramı ve Fizyoloji
 • Duruş – Postür
 • Uzuvlar ve Hareket Kabiliyetleri
 • Kaba ve İnce Motor Beceriler
 • Nefes ve Hareket Koordinasyonu
 • Müzik Eşliğinde Beden ve Hareket Çalışmaları
Çocuk oyunculuk kursları ile genç yeteneklerimiz ilk olarak kendilerini ifade etmeyi ve benliklerinin farkına varmayı öğreniyorlar. 10 – 13 yaş çocuk oyunculuk eğitimi keyifli ve eğlenceli bir ortamda başlıyor.

Sorumluluk alma ve sağlıklı iletişim kurma becerilerimizi geliştiriyoruz! 2. Hafta 10 – 13 Yaş Oyunculuk Kursu Programı:
 • Bireyler Arası İletişim ve Etkileşim Etkinlikleri
 • Öğrencinin Kendisi İle Kurduğu Sağlıklı İletişim
 • Başkaları İle Kurduğu Sağlıklı İletişim
 • Yeni Girilen Ortam ve Durumlara Uyum Sağlama
 • Grup Çalışmalarında Temel Davranış Kuralları
 • Grup Çalışmalarında Bütünün Parçası Olarak Sorumluluk Bilinci
 • Grup Çalışmalarında Uyum Becerileri
 • Sınıf Arkadaşları İle Uyumlu Hareket Etme Uygulamaları
 • Yaratıcı Drama Çalışmalarıyla İletişim Becerilerini Geliştirme
 • Oyun ve Dans İle İletişim Becerilerini Geliştirme
10 – 13 Yaş Oyunculuk Kursu sayesinde genç sanatçılarımız arkadaşlarıyla uyumlu olmayı, etkili ve doğru bir iletişim kurmayı öğrenecekler.

Yaratıcı drama çalışmalarıyla çocuklarımızın duyularını kullanma becerilerini artırırken güven duygularını geliştiriyoruz! 4. – 6.Hafta 10 – 13 Yaş Oyunculuk Kursu Programı:
 • Uyum ve Güven Etkinlikleri
 • Öğrencinin Kendisine Güvenini Sağlama
 • Başkalarına Karşı Güven Duygusunu Geliştirme
 • Bireysel ve Grup Etkinliklerinde Sevgi, Saygı, Hoşgörü İle Hareket Etme
 • Özgüven Geliştirici Yaratıcı Drama Etkinlikleri
 • Oyunlar ve Performans
 • Duygularının Farkına Varma
 • Duygularını İfade Etme
 • Oyun ve Dansla Duygu İfade Etme
 • Sözlü-Sözsüz İfade Becerileri
 • Duyu Çalışmalarına Yönelik Etkinlikler
 • Yaratıcı Drama ve Oyun İlişkisine Yönelik Çalışmalar
 • Yaratıcı Drama İle İlgili Kavramlar
 • Başkaları İle Kurduğu Sağlıklı İletişim
 • İşitme Duyusuna Yönelik Çalışmalar – Aktif Dinleme ve Kavrama
 • Görme Duyusuna Yönelik Çalışmalar
 • Tatma Duyusuna Yönelik Çalışmalar
 • Dokunma Duyusuna Yönelik Çalışmalar
 • Oyun ve Yaratıcı Drama İle Uygulamalar
10 – 13 Yaş Oyunculuk Kursu ile çocuklarımız sözlü ve sözsüz şekilde kendilerini daha rahat ifade etmenin yollarını öğrenecekler.

Bolca hareket ediyor, vücudumuzun sınırlarını görerek içimizdeki enerjiyi keşfediyoruz! Başkalarının yerine kendimizi koyarak empati kazanıyoruz! 4. – 5. Hafta 10 – 13 Yaş Oyunculuk Kursu Programı:
 • İletişim Becerilerine Yönelik Çalışmalar
 • Bedensel Enerjiyi Harekete Geçirerek Sözlü ve Sözsüz Yapılan İletişim
 • Motivasyon Sağlama ve Harekete Geçme
 • Kişinin Kendisi ve Başkaları İle Kurduğu Sağlıklı İletişim
 • Olay, Olgu ve Sorunlarda Kendini Başkalarının Yerine Koyma
 • Hareket- Ses- Nefes Çalışmaları
 • Ses ve Nefes Çalışmaları
 • Hareket Çalışmaları
 • Topluluk Önünde Dans, Hareket ve Konuşma Uygulamaları
 • Müzikle Hareket Becerileri
 • Doğaçlama Çalışmaları
 • Yaratıcılığını Ortaya Koyma ve Geliştirmede Hayal Gücünün Kullanılması
 • Hayal Gücünü Geliştirme Çalışmaları
 • Algı Eğitimi ve Empatik Gelişim Çalışmaları
 • Sorunların Çözümünde Kendini Başkalarının Yerine Koyma
 • Drama Çalışmalarıyla Empati Uygulamaları
 • Drama Çalışmalarıyla Konuşma ve İfade Uygulamaları
10 – 13 yaş çocuklar için oyunculuk eğitimi ile hareket kabiliyeti artmış, sahneyi rahatça kullanabilen, günlük hayatta karşılaştıkları durumlara karşı farklı düşünme yolları geliştirebilen bireyler olacak.

Farklı sanat dalları ile yaratıcı dramanın ilişkisini öğrenen çocuklar, sahnede olmayı ve yeteneklerini sergilemeyi çok sevecek! 10 – 13 Yaş Oyunculuk Kursu Programı:
 • Yaratıcı Dramanın Toplumsal Boyutuna İlişkin Çalışmalar
 • Yaratıcı Dramanın Toplumsal Boyutunu Kavrama
 • Toplumsal Yaşamda Gözlem Gücünü Geliştirme
 • Resim Sanatını Yaratıcı Drama İle İlişkilendirme
 • Resim Sanatının Yaratıcı Dramada Kullanımı
 • Müziğin Yaratıcı Dramada Kullanılması
 • Ritmin Yaratıcı Dramada Kullanılması
 • Yazınsal Türlerin (Öykü) Yaratıcı Drama İle İlişkisi
 • Yaratıcı Drama İle Öykü Arasındaki İlişkiler
 • Öyküden Yararlanıp Dramaya Geçiş
 • Drama İle Şiir Arasındaki İlişkiler
 • Şiirden Yararlanıp Dramaya Geçiş
 • Yazınsal Türlerin (Masal) Yaratıcı Drama İle İlişkisi
 • Yaratıcı Drama İle Masal Arasındaki İlişkiler
 • Masaldan Yararlanıp Dramaya Geçiş
 • Maske ve Kukla Çalışmaları
 • Oyundan Yola Çıkarak Maske ve Kuklaya Geçiş
 • Maske ve Kukla Yapımı
 • Yaratıcı Drama Uygulamaları
10 – 13 Yaş Oyunculuk kursları 9.hafta sonunda çocuklarımız öykülerden, maske ve kuklalardan hikayeler yaratarak kendilerini ifade edecek, hayal güçlerini bize gösterecekler…

12 haftanın sonunda doğaçlamalara dayanan kısa bir oyun sergileyecek, çocuk tiyatrolarında rol kavramına giriş yapacağız. 8. Hafta 10 - 13 yaş oyunculuk Programı:
 • Karşılaştığı Sorunların Çözümünde Yaratıcı Drama Deneyimlerini Kullanma
 • Yaratıcı Drama Uygulamaları – Doğaçlama Drama Çalışmaları
 • Yaratıcı ve Eğitici Drama Çalışmaları
 • Yapılandırılmış Doğaçlama Çalışmaları
 • Kısa Bir Oyun Sergileme
 • Drama ve Tiyatro İlişkisi
 • Tiyatronun Tarihi
 • Çocuklar İçin Tiyatronun Önemi
 • Tiyatro Kavramları Hakkında Bilgilendirme
Yaratıcı drama ile giriş yaptığımız çocuk oyunculuk kursları tiyatro ve sinema sahnesine yeni yetenekler kazandıracak! Sizlere ise çocuklarınızın mutluluğunun tadını çıkarmak kalacak…

12 hafta sürecek keyifli bir tiyatro eğitimine başlıyoruz! Çocuklarımızın oyunculuk yeteneklerini yönlendiriyoruz! 9. Hafta 10 – 13 Yaş Oyunculuk Kursu Programı:
 • Tiyatro İçin Diksiyon ve Ses Çalışmaları
 • Topluluk Önünde Konuşurken Soluğun Denetimi
 • Diyafram Kasını Geliştirme Uygulamaları
 • Diyaframın Kullanımı
 • Sesin Niteliklerinin ve Rezonans Bölgelerinin Tanımlanması
 • Artikülâsyon Organlarının Tanımlanması
 • Ses Eğitimi
 • Konuşma Aygıtımıza Esneklik Kazandırma Uygulamaları
 • Çeşitli Ses Tınıları Çıkarma
10 – 13 yaş çocuk oyunculuk eğitimi sahnede rahatça konuşma bilgi ve deneyimi kazandırıyor, çocuklarımızın diksiyonunu olması gereken standartlarda şekillendiriyor.

Temel diksiyon tekniklerini öğrenmeye devam ediyoruz. Kelimelerin doğru telaffuzlarını öğreterek çocuklarımızın okul ve sosyal yaşamlarına katkıda bulunuyoruz. 10. Hafta 10 – 13 Yaş Oyunculuk Kursu Programı:
 • Konuşma Aygıtımıza Esneklik Kazandırma Uygulamaları
 • Doğru Sesletimin Önemi
 • Ünlülerin Doğru Çıkarılış Biçimleri ve <ğ> ile Kullanımı
 • Ünsüzlerin Doğru Sesletimi
 • Yazı Dili ile Konuşma Dili Arasındaki Farklılıklar
 • Türkiye Türkçesinin Standart Konuşma Dili (İstanbul Ağzı) Kuralları
 • Akıcı ve Anlaşılır Konuşma
 • Doğal Konuşma
 • Tekerlemelerle Artikülâsyon Çalışmaları
 • Tiyatro Metinleri Okuma Çalışmaları
Türkçeyi en güzel şekilde öğrenmelerini sağladığımız genç yeteneklerimiz geleceğin parlak bireyleri olarak ailelerini gururlandıracak, oyunculuk yeteneklerini geliştirmiş olacaklar!

Kusursuz bir diksiyon, iyi bir oyunculuk için gereklidir. Çocuk oyunculuk kursları ile gençlerimiz, duygularını sözlerle ifade edecekler. 11. Hafta 10 – 13 Yaş Oyunculuk Kursu Programı:
 • Süre
 • Tonlama
 • Ezgi
 • Vurgu
 • Ulama
 • Kavşak
 • Durak
 • Çeşitli Duygularla Metin Okuma Çalışmaları
 • Güzel ve Etkileyici Konuşmanın Önemi ve Temel İlkeleri
 • Çeşitli Olayların Yaşanması ile İlgili Uygulamalar
 • Çeşitli Duyguların Yaşanması ile İlgili Uygulamalar
 • Duyguların Kelimelerle İfadesi
 • Doğaçlama Çalışmaları
Çocuklar için oyunculuk kursları, gençlerimizin akıcı ve anlaşılır bir Türkçe konuşmasını sağlayacak. Böylece rollerine daha iyi adapte olarak diyaloglarını rahatça sergileyecekler.

Beden dili eğitimimize başlıyoruz! Çocuklarımız sahnede doğru bir duruş kazanacak, beden dilini etkin kullanmanın yollarını öğrenecekler! 10 – 13 Yaş Oyunculuk Kursu Programı:
 • Bedensel Plastiği Keşif Çalışmaları
 • Beden Uzuvları Üzerine Çalışmalar (Uzuvlar üzerine tek tek çalışmalar, Uzuvlar üzerine bütünsel çalışmalar)
 • Duruş ve Postür
 • Duruşu Düzeltme Çalışmaları
 • Beden Koordinasyonu
 • Müzik Eşliğinde Beden ve Adım Çalışmaları
 • Beden Dili Kullanımı
 • Topluluk Önünde Beden Dili Kontrolü
 • Sahnede Duruş ve Yürüyüş Şekilleri
 • Oturma ve Kalma Şekilleri
 • El ve Kolların Kullanımı, Verdiği Mesajlar
 • Ayak ve Bacakların Kullanımı, Verdiği Mesajlar
 • Bakışlar ve Göz Teması
 • Jest ve Mimiklerin Önemi ve Doğru Kullanılması
 • Tepki Vermenin Çeşitleri
 • Farklı Olay ve Durumlara Tepki Çalışmaları
 • Mimik Çalışmaları
 • Duyguların İfadesine Yönelik Yaratıcı Çalışmalar
 • Beden Yoluyla Farklı İfadeleri Canlandırma Çalışmaları
 • Çeşitli Rahatlama Hareketlerinin Uygulanması
 • Kısa Öykü Canlandırma Çalışmaları
 • Farklı Doğaçlama Oyunlarının Uygulanması
10 – 13 yaş oyunculuk eğitimi ile sahnede özgüvenli ve dik durmayı öğrenen çocuklarımız karakterlerinin özelliklerine göre bedenlerini kullanabilecekler.

Rolümüze adapte olmayı, karakter analizi yaparak kendi karakterimizle rolümüzü birleştirmeyi öğreniyoruz. 14. – 15. hafta Çocuk Oyunculuk Kursu Programı:
 • Karakter Analizi
 • Karakteri Anlama ve Hissetme
 • Metin Okuma ve Yorumlama
 • Okunan Metni Oyunlaştırma Tekniği
 • Rolün Temel Özellikleri
 • Role Girme Teknikleri
 • Fiziksel ve İçsel Aksiyon Çalışmaları
 • Duygu Egzersizleri İle Role Giriş
 • Doğaçlama Rol Yapma Teknikleri
 • Kurgulanmış Rol Yapma Teknikleri
 • Karakter Yaratma
 • Kendi Karakterini Bulma
 • Çeşitli Oyun Sahnelerinden Çalışmalar
 • Diyalog Çalışmaları
 • Kısa Oyun Çalışmaları
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirad Çalışmaları
Oynayacağımız rolü tanıyarak içselleştireceğimiz, karşılıklı rol yapma becerisi kazanacağımız, karakterlere hayat vereceğimiz bir eğitimle yetenekli çocuklarımıza yol gösteriyoruz…

Sahnenin heyecanını tatma zamanı! Çocuklar için oyunculuk kursu sahne uygulamalarıyla devam ediyor… 16. – 18. hafta 10 – 13 Yaş Oyunculuk Kursu Programı:
 • Topluluk Karşısında Heyecanın Nedenleri
 • Heyecanın Kontrol Altında Tutulması Çalışmaları
 • Serbest Konuşma Denemeleri
 • Okunan Metinlerin Karakterlerine Uygun Tonlama Çalışmaları
 • Çeşitli Duygularla Ses Kullanımı Çalışmaları
 • Oyunculuk Yeteneğini Canlandırma
 • Gözlem Alıştırmaları, Dikkati Toplama Alıştırmaları, Hayal Gücü Alıştırmaları
 • Konsantrasyon Geliştirme Teknikleri
 • Davranışların Oynanması
 • Rol Arkadaşıyla Yapılan Doğaçlamalar
 • İlk Karşılaşma ve Rolü Devam Ettirme Teknikleri
 • Diyalog Kurma ve Çeşitli Oyun Sahnelerini Canlandırma
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirad Çalışmaları
Çocuklar için oyunculuk eğitimi sonunda gençlerimiz izleyiciler önünde rol yapma ve seslerini kontrol etme deneyimi kazanarak sahnede olmanın tadını çıkaracaklar.

Sadece sahne önünde değil sahne arkasında da yer alarak ekipçe bir oyunu sahnelemeyi öğreniyoruz. 10 – 13 Yaş Çocuk Oyunculuk Kursu Programı:
 • Tiyatro Sanatındaki Öğeler (Yazar, Yönetmen, Oyuncu vb.)
 • Yönetmen – Yardımcı Yönetmen – Görüntü Yönetmeni – Sanat Yönetmeni İlişkileri
 • Toplu Yaratım Sürecinin İşleyişi
 • Dekor Hazırlıkları
 • Kostüm Seçimi
 • Makyaj Hazırlıkları
 • Işık Hazırlıkları
 • Reji Ekibinin Hazırlıkları
 • Sahne İçin Son Kontroller
 • İlk Oyuncunun Hareketi
 • Soluk Alma ve Duruş İle Heyecanı Yenme
 • Role Girme ve Sürdürme Çalışmaları
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirad Çalışmaları
 • Pandomim
 • Tiyatro İçin Küçük Skeç ve Monologlar
 • Sahne Çalışmaları
 • Değerlendirme
21.hafta çocuk oyunculuk kursları sonunda oyunculuğu çok seven gençlerimiz yetenekleriyle bizi büyüleyecek, temel tiyatro oyunculuğunun tüm teknik ve pratik bilgilerine hakim olacaklar.

Sırada kamera önü oyunculuk var! Çocuk oyunculuk kursları sayesinde kamera karşısında rol yapmayı da öğreniyoruz… 10 – 13 Yaş Oyunculuk Kursu Programı:
 • TV, Sinema Gibi Görsel Medya ile Tiyatro Arasındaki İlişkiler
 • Kamera Önü Oyunculuk Nedir?
 • Kamera Karşısında ve Sahnede Oynamanın Farkları
 • Film ve Dizi Yapım Süreçleri
 • Senaryo Nasıl Yazılır?
 • Karakterler Nasıl Oluşturulur?
 • Rejide Kimler Var?
 • Yönetmen, Sanat Yönetmeni, Görüntü Yönetmeni Ne İş Yapar?
 • Oyuncu Nasıl Seçilir?
 • Dizi ve Filmlerde Hangi Ekipmanlar Kullanılır?
 • Kamera Türleri
 • Kaç Kamera İle Çekim Yapılır?
 • Kamera Çekim Ölçekleri
 • Yakın Plan, Aşırı Yakın Planlar
 • Oyuncu Nerede Durmalıdır?
 • Kamera Oyuncuyu Hangi Açılardan, Nasıl Çeker?
 • Tek Kameraya Karşı Oynama Tekniği
 • İki ve Üç Kameralı Çekimlerde Oynama Tekniği
 • Sabit ve Hareketli Kameralara Göre Oynama Tekniği
 • Çeşitli Film ve Dizi Sahnelerinin İzlenmesi
 • Kamera Karşısında Durma ve Oynama Alıştırmaları
10 – 13 yaş çocuk oyunculuk eğitimi ile dizi ve filmlerin nasıl çekildiğini, kameraları, çekim açılarını ve bir oyuncu olarak kameraya karşı nasıl oynamak gerektiğini öğreniyoruz!

Kamera karşısında heyecanı kontrol etme tekniklerini öğrenerek devam edelim! 23. – 25. Hafta 10 – 13 Yaş Oyunculuk Kursu Programı:
 • Kamera Önü Oyunculuğunda Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar
 • İyi Bir Oyuncuda Bulunması Gereken Özellikler
 • Görünüm, Giyim-Kuşam, Makyaj, Zarafet, Davranış
 • Mimik ve Jestler
 • Diksiyon – Ses – Soluk – Fonetik
 • Etkili Tonlama, Vurgu Kullanımı
 • Kamera Karşısında Heyecanı Yenmenin Yolları
 • Seyredilme Bilinciyle Baş Etme
 • Mekân Algısı
 • Farklı Mekânlarda Mekân Algısı Doğaçlamaları
 • Durma ve Hareket Etme
 • Nefesi Kontrol Etme Teknikleri
 • Gündelik Bir Eylemi Oynama Çalışması
 • Hayal Gücünü Geliştirme Alıştırmaları
 • Konsantrasyon Geliştirme Teknikleri
 • Doğal Konuşma
 • Serbest Konuşma Denemeleri
 • Kamera Önü Alıştırmaları
10 – 13 yaş çocuk oyunculuk kursu gençlerimize kamera önünde rol yapma deneyimi ve becerisi kazandıracak. Geleceğin yetenekli oyuncularını yavaş yavaş yetiştiriyoruz…

Rolümüzü deşifre ederek kamera karşısında bir senaryoyu canlandırmanın ne olduğunu deneyimliyoruz! 26. – 27. Hafta 10 – 13 Yaş Oyunculuk Kursu Programı:
 • Senaryoyu Deşifre Etme
 • Önceden Belirlenmiş Bir Senaryo Üzerinde Okuma Çalışması
 • Bir Rolü Analiz Etme Yöntemleri
 • Rolün Sosyal ve Psikolojik Boyutları
 • Role Giriş Alıştırmaları
 • Rolü Benimseme ve Anlama
 • Rolün Duygu Dünyasına Giriş
 • Etki ve Tepki Egzersizleri
 • Çeşitli Duyguların Yaşanması ile İlgili Uygulamalar
 • Çeşitli Olayların Yaşanması ile İlgili Uygulamalar
 • Beş Duyu ve Duyu Hafızasının Anlamı
 • Koklama ve Tat Alma Duyuları
 • Koklama ve Tat Alma Duyularıyla Tepki Oluşturma
 • Duyma ve Denge Duyuları
 • Duyma ve Denge Duyularıyla Tepki Oluşturma
 • Ağrı Alıştırmaları
 • Kızgınlık Alıştırmaları
 • Sevinç Alıştırmaları
 • Heyecan Alıştırmaları
 • Ritim ve Beden Koordinasyonu Egzersizleri
 • Kamera Önünde Rol Çalışmaları
10 – 13 Yaş Oyunculuk Kursu programı ile bir rolü tüm detaylarıyla sahnelemeyi öğrenen öğrencilerimiz, kendilerini oyuncu gibi hissedecek, yeteneklerinin farkına varacaklar!

Sınıfça bir sahne nasıl çekilir görüyoruz! Diyaloglar, yakın ve uzak plan çekimlerle oyunculuğu derinlemesine öğreniyoruz! 28. – 29. Hafta 10 – 13 Yaş Oyunculuk Kursu Programı:
 • Dinlemenin Önemi
 • Etkili Dinleme/Aktif Dinleme/Pasif Dinleme
 • Rol Arkadaşını Dinleme
 • Dinleme Alıştırmaları
 • İç Konuşma ve Egzersiz: Bekleme
 • İç Konuşma ve Tepki İlişkisi
 • Karakterin İç Konuşmasının Jest ve Mimiklere Yansıtılması
 • Monolog/Uzun Soluklu Konuşma
 • Uzun Soluklu Konuşmada Ses ve Nefes Denetimi
 • Uzun Soluklu Konuşmada Duygu Akışı
 • Dramatik Konuşma Alıştırmaları
 • Rol Arkadaşı İle Karşılıklı Konuşma
 • Karaktere Uygun Konuşma
 • Diyalogları Ezberleme Alıştırmaları
 • Unutmaya Karşı Alınacak Önlemler
 • Sufle Alarak Oynama
 • Yakın Plan Oynama
 • Gerilim Unsurunu Sesle Yansıtma
 • Heyecan Unsurunu Sesle Yansıtma
 • Üzüntüyü ve Sevinci Sesle Yansıtma
 • Kamera Önü Oyunculuk Çalışmaları
10 – 13 yaş çocuk oyunculuk eğitimleri kamera önü oyunculuk becerilerini kazanan çocuklarımız için çok eğlenceli olacak! Kendilerini adeta gerçek bir oyuncu gibi hissedecekler…

Eğitimimizin son 3 haftasında kamera önünde oyunculuk becerilerimizi sergilerken öğrendiklerimizi pekiştiriyoruz. 30. – 32. Hafta 10 – 13 Yaş Oyunculuk Kursu Programı:
 • Kamera Karşısında Uzun Soluklu Konuşma
 • Aksanlı Konuşma ve Şive/Ağız Alıştırmaları
 • Telefonla Konuşma
 • Kamera Karşısında Telefonla Konuşma Alıştırmaları
 • Önceden Belirlenen Bir Telefon Sahnesi Üzerinde Toplu Çalışma
 • İkili Sahnelerde Ritim ve Aksiyon
 • İkili Sahneler Üzerine Örnekleme Çalışmaları
 • Oyuncu‐Rol Seçmelerine Hazırlanma Yöntemleri
 • Kast Direktörü ile Yüz Yüze Görüşme Kuralları
 • Rol Seçimi ve Kasting Görüşmesi Provası
 • Metin/Senaryo Değerlendirme Alıştırmaları
 • Serbest Sahne Çekimi
 • Set Hazırlıkları
 • Işık ve Temel Set Bilgisi
 • Makyaj ve Kostüm Hazırlıkları
 • Kamera Açıları ve Kadraj Kararı
 • Role Girme ve Rolü Sürdürme Alıştırmaları
 • Serbest Sahne Çekimlerinin Eleştirilmesi
 • Kamera Önü Çekim Uygulamaları
 • Değerlendirme
 • Soru – Cevap
8 aylık 10 – 13 yaş oyunculuk eğitimi ile çocuklarımız hem hayal güçlerini ve ifade becerilerini geliştirecek hem de tiyatro ve kamera önü oyunculuğu ile ilgili deneyim kazanacaklar. Geleceğin başarılı oyuncularını genç yaşta keşfediyoruz…

10 - 13 Yaş Oyunculuk Kursu Programı – 550’nin Üzerinde Mezun %99 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 550’nin üzerinde öğrenci mezun eden Sinema Akademi 10 – 13 Yaş Oyunculuk Kursu, Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz 10 - 13 yaş oyunculuk kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? 10 – 13 Yaş Oyunculuk Kursu Programı

Genç yetenekleri keşfedin, sahnenin büyüsünü yaşamalarına fırsat verin! Türkiye’nin en iyi çocuk oyunculuk kursu Sinema Akademi ile ilk adımı atmalarına destek olun…

10 – 13 Yaş Oyunculuk Kursu; haftada 1 gün 1,5 saatten 32 haftalık bir program olup teorik dersleri ve sahne uygulamalarını içinde bulunduran, drama ile yaratıcılık geliştirme, akıcı ve anlaşılır diksiyon kazanma, beden dili kullanımı, temel oyunculuk teknikleri, rol yapma becerileri ve tirad sergileme konularını içeren bir eğitim programıdır.

Bu program; oyunculuğa ilgi duyan ve temel oyunculuk becerisi edinmek isteyen 10 – 13 yaş çocuklar ile çocuklarının sosyalleşmesini, kendini rahatça ifade edebilmesini, özgüven kazanmasını, topluluk bilinci edinmesini, sahne becerisi kazanmasını isteyen aileler için özel olarak hazırlanmıştır.

Çocuk oyunculuk eğitimleri; sosyal, fiziksel, ruhsal olarak gençlerin gelişimini desteklerken hayata daha olumlu bakmalarına, sanatsever bir birey olarak topluma katkıda bulunmalarına olanak tanımaktadır.

çocuk oyunculuk kursu

10 - 13 Yaş Oyunculuk Kursu Sıkça Sorulan Sorular

En iyi 10 - 13 yaş oyunculuk kursu Sinema Akademi olarak 10 – 13 Yaş Oyunculuk Kursu sonunda MEB Onaylı Sertifika veriyoruz. MEB Onaylı Sertifika alma şartları hakkında bilgi almak için eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Elbette. 10 – 13 Yaş Oyunculuk Kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse gelemeyen öğrencilerimiz, farklı bir sınıfta/şubemizde katılamadıkları haftanın/dersin telafisini alabilirler.

10 – 13 Yaş Oyunculuk Kursu eğitmen kadromuz; yaratıcı drama, oyunculuk, tiyatro ve konservatuvara hazırlık gibi sahne sanatları ile görsel ve işitsel sanat dallarında deneyimli, yerli ve yabancı yapımlarda rol almış Türkiye’nin ünlü oyuncuları, sanat direktörleri ve drama koçlarından oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan, beyaz perdenin ve TV’nin sevilen yüzleri arasında olan uzman bir ekibe sahibiz.

10 – 13 yaş oyunculuk kursu eğitim programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak ilgi ve meraklarına göre almaları gereken eğitimlere, eğitimden beklentilerine ve hedeflerine bağlı olarak oluşturmaktayız. 10 – 13 yaş oyunculuk kursu sınıflarımız; öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlanmaktadır. 10 – 13 yaş oyunculuk kursu fiyatlarımız ise kursiyerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup olarak mı almak istediğine göre değişmektedir. Buyrun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görün, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi ve çocuklarınızı daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentinize göre en uygun oyunculuk kursu programını belirleyelim ve detaylı eğitim içeriğini anlatalım. 10 – 13 yaş oyunculuk kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sinema Akademi oyunculuk eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Sanat Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sinema Akademi’ye ulaşabilirsiniz. 10 - 13 yaş oyunculuk kursu Florya, 10 - 13 yaş oyunculuk kursu Bahçelievler, 10 - 13 yaş oyunculuk kursu Ataköy, 10 - 13 yaş oyunculuk kursu Yeşilköy, 10 - 13 yaş oyunculuk kursu Zeytinburnu, 10 - 13 yaş oyunculuk kursu Avcılar olarak hizmet veren 10 - 13 yaş oyunculuk kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

10 – 13 yaş oyunculuk kursu öğrencilerimiz; hobi ya da mesleki amaçlı oyunculuk eğitimlerine devam etmek isterlerse Kamera Önü Oyunculuk Kursu, Tiyatro Eğitimi, Müzikal Oyunculuk Kursu, İleri Oyunculuk Eğitimi gibi farklı oyunculuk eğitimlerimizden yararlanarak ileri oyunculuk tekniklerini öğrenebilir, daha çok sahne deneyimi kazanarak oyunculuk becerilerini geliştirebilirler.

Eğitim Danışmanına Sor

sinema akademi iletişim
10 - 13 yaş oyunculuk kursu fiyatları

10 – 13 Yaş Oyunculuk Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

10 - 13 Yaş Oyunculuk Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

10 - 13 yaş oyunculuk kursu sonrası aileler, çocuklarının sosyalleşmelerine ve keyifli vakit geçirmelerine, yeteneklerini geliştirmelerine destek olmak için bu eğitimleri de alıyorlar. Çocuğunuz için en uygun eğitimleri öğrenmek için ailelerin ve öğrencilerimizin en çok tercih ettiği kurslara bir göz atın!

10 - 13 Yaş Oyunculuk Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video Ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

10 – 13 yaş oyunculuk kursu dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sinema Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sinema Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Çocuk oyunculuk kursu merkezimizi, 10 - 13 yaş oyunculuk kursu dersliklerimizi, eğitimlerimizi, sosyal alanlarımızı ve Sanat Cafe’mizi, sahne çalışmalarımızı ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

10 - 13 yaş oyunculuk eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sinema Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Sinema Akademi 10 – 13 yaş oyunculuk kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

10 - 13 yaş oyunculuk kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

550+

Mezun Öğrenci

10 - 13 yaş oyunculuk kursu ile hayatına eğlence ve sanat katmış yüzlerce mutlu öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

647

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu bugün 3.235 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40