Sinema Akademi

MEB'e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumudur.

Tuğba Sarıünal Kimdir?

Yazar, Senarist, Editör ve Eğitmendir.

Ankara Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden mezundur. Drama İstanbul Senarist Geliştirme ve Film Atölyesi’nde yaratıcı senaristlik eğitimini tamamladıktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi Kurumsal İletişim ve Marka Yönetimi Programı’na dâhil olmuştur. Profabrika Yapım bünyesinde reklam senaryoları yazmıştır. Çeşitli senaryo ekiplerine dâhil olmuş, KafkaOkur dergisi için yazılar kaleme almış ve haber içerikli podcastleri yayına hazırlamıştır. İlk romanını 2011 yılında yayımlayan Tuğba Sarıünal’ın 14 kitabı bulunmaktadır.

Sinema Akademi bünyesinde Senaryo Yazarlığı eğitimi veren Yazar, Senarist ve Eğitmen Tuğba Sarıünal, geleceğin başarılı senarist ve yazarlarına teorik ve pratik bilgilerle destek olmaya devam etmektedir.

Yazar Tugba Sariunal 12

Yazar, Senarist ve Eğitmen Tuğba Sarıünal – Uzmanlık Alanları

Tuğba Sarıünal, senaryo yazarlığı başta olmak üzere bireysel ve kurumsal alanlarda çok sayıda eğitim vermiş, reklam ve program metin yazarlığı yapmış, çeşitli senaryo ekiplerine dahil olmuştur. Alanında uzman eğitmenimiz, senarist olmak isteyen gençlerimize yol göstermekte, yazarlık, editörlük ve senaristlik yapmaya devam etmektedir.

tuğba sarıünal eğitmen

Eğitmen

Yazar, senarist ve editör Tuğba Sarıünal, Sinema Akademi bünyesinde geleceğin başarılı senarist ve yazarlarına, senaryo yazarlığı ve yaratıcı yazarlık alanlarında eğitimler vermektedir.

yazar tuğba sarıünal

Yazar

Yazar Tuğba Sarıünal’ın yayımlanmış 14 kitabı bulunmaktadır. Felsefe Serisi için derleme yapan yazar, çok sayıda kitabın editörlüğünü de üstlenmiştir.

Senarist Tugba Sariunal 1

Senarist

Eğitmenimiz Tuğba Sarıünal, Profabrika bünyesinde reklam senaryoları yazmış ve çeşitli senaryo ekiplerine dâhil olmuştur.

Alanında Uzman İsimlerden Eğitim Alın!

Yazarlık, senaristlik ve editörlük alanında deneyimli Tuğba Sarıünal ile hayallerinize giden yolda sağlam adımlar atın! Eğitmeninizin uzmanlığı ve deneyiminden yararlanarak hobi ve mesleki eğitimler alın…

tuğba sarıünal kimdir

Hayat Hikayesi

Ankara Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden mezun olmuştur. Yazar, Senarist ve Eğitmen Tuğba Sarıünal, Drama İstanbul Senarist Geliştirme ve Film Atölyesi’nde senaryo eğitimini tamamlamıştır.

Bahçeşehir Üniversitesi Kurumsal İletişim ve Marka Yönetimi Programı’na dâhil olmuştur. Günümüzde senaristlik ve yazarlık yapmaya devam eden Sarıünal’ın yayımlanmış 14 kitabı bulunmaktadır.

Eğitmenimiz Tuğba Sarıünal, akademi bünyesinde senaryo eğitimlerine devam etmekte, TV ve reklam yapımları için senaryo danışmanlığı ve yazarlık hizmetleri sunmaktadır.

Mesleki Çalışmalar ve Deneyim

Destek Yayınları bünyesinde yayıma hazırlanan ve sunulan Felsefe Serisi için, Konfüçyüs, Osho ve Mimar Sinan gibi sanatkâr ve düşünürlerin kitaplarına derleme yapmıştır.

Biyografi Serisi için Nikola Tesla’nın hayatını yayıma hazırlamıştır. Usta- Çırak Sohbetleri Serisi’nin editörüdür. Sanrı, Paranoya, Çarpışma ve Fil Saati gibi kitaplarıyla uzun süre çok satanlar listesinde kalmayı başarmıştır.

Kuzey Kıbrıs’ta gerçekleştirilen İŞAD Ödül Töreni’nde Yılın Yazarı Ödülü’nü almaya hak kazanmıştır.

tuğba sarıünal
senaryo yazarlığı eğitmeni tuğba sarıünal

Eğitimler ve Uzmanlıklar

Eğitmenimiz Tuğba Sarıünal Senaryo Yazarlığı ve Yaratıcı Yazarlık alanlarında eğitim vermektedir.

Eğitim içeriğimiz öykü tasarımı dersleriyle başlarken; senaryonun yapı taşları, temel terimler, senaryoda dramatik yapı, klasik ve çağdaş anlatı, logline- sinopsis- tretman, ayrımlama senaryosu, uygulamalı senaryo yazımı gibi ana başlıklar altında toplanmaktadır.

Dünyaca ünlü filmlerden örnekler ve uygulamalı anlatımlarla da desteklenmektedir. Eğitimi tamamlayan öğrencilerimiz profesyonel senaryo sunumu yapabilecek düzeye erişmektedir.

Yazar Tuğba Sarıünal'ın Kitapları

Yazar, Senarist ve Editör Tuğba Sarıünal’ın Verdiği Eğitimler

Kitapları ile binlerce okura ulaşan Yazar, Senarist ve Eğitmen Tuğba Sarıünal; Sinema Akademi bünyesinde Senaryo Yazarlığı ve Yaratıcı Yazarlık eğitimleri vermektedir. Eğitmenimizin verdiği eğitimleri inceleyerek kayıt yaptırmak ya da bilgi almak için eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Tuğba Sarıünal’ı Yakından Tanıyın!

Senaryo Yazarlığı Eğitmeni Tuğba Sarıünal’ın verdiği eğitimleri, TV ve sinema sektörü için yaptığı çalışmaları, danışmanlık ve koçluk projelerini video ve fotoğraflarını inceleyerek daha detaylı görün… Eğitmeninizi daha iyi tanıyın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Eğitmen Tuğba Sarıünal Hakkında Yorumlar

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik senaryo yazarlığı eğitimleri belirleyelim, kariyer planınızı yapalım, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Hayalleriniz Gerçek Olsun!

Uygulamalı senaryo yazarlığı dersi ile deneyim kazanın, işin uzmanlarıyla çalışın, sektörünüzün aranan ismi olun, hayallerinizi gerçeğe dönüştürün!

Senaryo Yazarlığı Eğitimlerimizi Instagram'dan Takip Edin!

Yazar, Senarist ve Eğitmen Tuğba Sarıünal tarafından verilen senaryo yazarlığı derslerimizden eğlenceli kareleri, öğrencilerimizin çalışmalarını ve eğitim kampanyalarımızı Instagram'dan takip edin, siz de bu büyük sanat ailesine katılmak için elinizi çabuk tutun!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 40